Atlūgums

Atlūgums - jautājumi un diskusijas

Atlūgums (19)
Cik būtisks pirvātuzņēmēja lietvedībā ir darbinieka uzteikums. Tb, vai ir vērts cepties, ja darbinieks aiziet, neuzrakstījis/neiesniedzis atlūgumu?
ui taas ir plasjas iespeejas darba deveejam sarakstiit papiirus par neiznaaksjanu darbaa salikt soda naudas un neizmaksaat kompensaacijas :D Tad te kādam, kas strādā uzraudzošajās iestādēs, vajadzētu atbildēt :) Teorētiski spriežot, ja tāda papīra nav, cilvēks var pēkšņi ierasties ar slimības lapu un būs problēmas. Atlugums papīra formātā ir nepieciešams. Nav atlūgums ,cilvēks skaitās darbā,var būt paņēmis darba nespējas lapu utt. neko, ja elektroniskais dokuments parakstīts ar darbinieka elektronisko parakstu. ··· Atlūgums: Atlūgums lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Kā nestrādāt mēnesi pēc atlūguma uzrakstīšanas? (12)
Kā labāk izdarīties, lai nebūtu jāstrādā obligātais mēnesis pēc atlūguma uzrakstīšanas? Un ko man var izdarīt, ja es nenāku uz darbu?
/nepiekrīt Kapmirtei/ pašreizējais DL nosaka, ka ".. Pēc darbinieka pieprasījuma uzteikuma termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku." Pēc principa - atļauts tas, kas nav aizliegts: Ja darbinieks nepieprasa, tad pārejošas darbnespējas laiku uzteikuma termiņā ieskaita. nav jau obligāti jāatstrādā, ja vien to neprasa darba devējs, vēl jau pastāv abpusēja vienošanās Paņem slimības lapu.:) slimiibas lapa.
atvaljinaajums.
peec abpuseejas vienoshanaas darbu var paartraukt arii agraak - shito es izmantoju, kad peedeejo reizi rakstiiju atluugumu - darba deveejs to datumu, ar kuru es beidzu tur straadaat uzzinaaja tikai, izlasot to papiiru :D tak neiebilda :)
Panem slimibas lapu!
Vai ari panem atvalinajumu.
Veel pastaav iespeeja iet uz darbu un teelot butaforiju.
··· Atlūgums: Kā nestrādāt mēnesi pēc ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Atlūgums atvaļinājuma laikā (10)
vai var uzrakstit atlugumu pec abpusejas vienosanas atvalinajuma laika?
Rakstīt vari, tikai pēc abpusējās vienošanās sarunājiet, ka atlaišanas datums ir nākamā diena pēc Tava atvaļinājuma, kad it kā būtu jābūt darbā.Bet labāk atvaļinājuma beigās, ne sākumā raksti, pasargā savu naudu jeb Tev par daudz? Labs gajiens , darba kolegji neuzbaazisies ar stulbiem jautajumiem. Vienkarsi tu pazudi, jo nevelies vairak tur stradat un nevienam nekas nav japaskaidro , ne jaataisnojas. ja abpuséji vienojás, tad tādam uzteikumam ir likumisks spēks.
Bet vienpusēji:
a) darbinieks var uzteikt 1 mēnesi iepriekš, izņemot, ja svarīgi iemesli -, tad uzreiz;
b)darba devējs var uzteikt darbu tikai pēc darbinieka atvaļinājuma.
var uzrakstīt, bet vai vajag? nejauc kopā divas lietas - atlūgums ir viens dokuments, abpusēja vienošanās jau nākamais. ··· Atlūgums: Atlūgums atvaļinājuma laikā lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Ja līgums ir pretrunā ar likumu, tad attiecīgais līguma punkts nav spēkā. Tā ka max. mēnesi Necik, ja ir abpusēja vienošanās. Citādāk pēc likuma 1 mēnesis. Pārbaudes laiks ir 3 mēneši. Pēc uzteikuma - max mēnesis, ja nevienojas par īsāku termiņu. Interesanti gan, kurš uzņēmums LV liek 3 mēnešus atstrādāt??? Atkarībā uz kāda pamata iesniegts atlūgums. Ja pēc paša vēlēšanās, tad jau iepriekšminētais mēnesis, ja vien līgumā nav minēts, ka šis laika var būt īsāks.

"Darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu, neievērojot šajā pantā noteikto uzteikuma termiņu, ja viņam ir svarīgs iemesls. Par šādu iemeslu atzīstams katrs tāds apstāklis, kas, pamatojoties uz tikumības un taisnprātības apsvērumiem, neļauj turpināt darba tiesiskās attiecības."/DL 5.punkts/

Ja darba attiecību pārtraukšana ir uz savstarpējās vienošanās pamata, tad vienojas arī par atstrādājamo laika periodu.

Algotā pagaidu darbā-1 diena.
Dzīvesvietas maiņas gadījumā, laikam 3 dienas. Vienojoties var jau arī tūlīt pārtraukt. Daudziem pēc līguma ir 3 mēneši vēl jāstrādā. ··· Atlūgums: Cik dienas jānostrādā vēl, ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kā tagad ir pēc likumdošanas, darbinieku atlūgumi vairs nav nepieciešami? (13)
Sāku strādāt otrā darbā, lai nedaudz piepelnītos. Atklāti gan pateicu, ka tas ir uz laiku, jo ilgi jau nevarēšu pavilkt divus darbus bez nevienas brīvdienas. It kā neviens par manu darbu nav sūdzējies (vismaz atklāti), ...
Ne jau grafiks nosaka darba attiecības, bet gan darba līgums. Kas tajā teikts? Visam ir savas nianses. Ja tas ir noticis pārbaudes laikā, tad NAV nepieciešams! Pietiek ar samaksāto algu par nostrādāto laiku. Tālāk "Paldies un uz neredzēšanos!" bez paskaidrojumiem:)))
Ja ir kādas pretenzijas, tad ar tām uz Valsts darba inspekciju...
Neielikšana grafikā vēl nenozīmē darba attiecību pārtraukšanu. Tas viens.

Otrs - ko saka darba devējs un persona kas sastāda grafiku?

Vai tas tagad skaitās labais toni - pirms aprunāšanās ar darba devēju atnākt pasūdzēties internetā?
Šonedēļ nestrādāsi, strādāsi nākamnedēļ..
Neiekļaušana šīs nedēļas grafikā neko nenozīmē :)
Ja darba līgums parastais standarta ar divu menešu pārbaudes laiku, bet pārbaudes laiks jau pāri, tad paliek spēkā jautājums: kāds patreiz darba līgums regulē tavas attiecības ar darba devēju un kas tajā teikts?
Un ko teica darba devējs, kas tu viņam jautāji par neielikšanu grafikā?
··· Atlūgums: Kā tagad ir pēc ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kā pareizi noformēt atlūgumu? (16)
Gribu aiziet no darba, jo nepēju vairs dzīvot nepārtrauktā iekšējā stresā- mikroklimats darbā ir neizturams, jo šefs ir no tiem,ko tagad sauc par "šofera dēliem" un domā, ka jo skaļāk viņš uz visiem mauros, jo lielāka ...
114.pants. Darbinieka un darba devēja vienošanās
Darbinieks un darba devējs var izbeigt darba tiesiskās attiecības, savstarpēji vienojoties. Šāds līgums slēdzams rakstveidā divos eksemplāros (pa vienam katrai pusei)
Lūk paraugs:
14. pants - savstarpējā vienošanās. Jo pēc tā bezdarbnieka pabalstu maksā uzreiz, tāpat kā pēc saīsināšanas. Nevis kaut kādu emociju apraksts. Siiri - nemuldi! NEzinu nevienu tādu DD, kas neparakstītu "pušu vienošanos". Viņiem pofig. Tā ir tikai formalitāte. Ja šefs ir reāls atriebējs un kretīns, tad pasūdzies par sliktu veselību - tādi darbinieki nevienam nav vajadzīgi, būs priecīgs atbrīvoties. Bet man tā doma par slimības lapu ļoti patīk. Vienmērs esmu gribējusi to izmantot, tikai nezinu kādai jābūt slimībai, lai tā pusgadu slimotu, un nevarētu to pārbaudīt un sataisīt ārstam sūdus? uzraksti tagad, mēnesis būs jānostrādā. vienojoties ar DD var arī rīt.
bet saslimsti uz pus gadu + uzraksti iesniegumu DD ieskaitīt darba nespēju darbinieka uzteikumā un brauc uz turciju, saņemot algu:).

uzlikt mīksto DD var vienmēr:)
drausmas vnk...tie ieteikumi, es domāju...
ja darbinieks vēlas iet prom, tad nav nekādas pušu vienošanās jo tad PUSĒM ir JĀVIENOJAS!!! tu nevari piespiest darba devēju slēgt jebkadu vienošanos ar tevi. Juridiski viss ko tu vari drīt ir iesniegt atlūgumu pēc pašas vēlēšanās. Ja tomēr gribas vienošanos, tas jāiet runāt ar vadību un ja viņi piekrīt, būs vienošanās.
··· Atlūgums: Kā pareizi noformēt atlūgumu? lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Atlūguma paraugs (15)
Sen neesmu rakstījusi atlūgumu darbaaa, kāds būtu pareizais teksts? Lūdzu atbrīvot mani no darba ar š. g. . .. .datumu uz savstarpējās vienošanās pamata? Datums, paraksts. (Interesē taalaaak saistiba ar bezdarbnieku pabalstu)
MaryClaire (2012-10-26 13:47) viedoklis

kapec? mazums,kadi iemesli liek pamest darbu.zinu sievieti,kura bija spiesta vairs nestradat,jo bernu notrieca mashiina un vinjsh palika uz gultas.un bija kopjams 15 gadus.liidz vairs nebija.
tad butu katrs gadiijums atsevishkji jaizverte.
man domat,daudz nebus tadu,kuri pamet darbu tapec,ka nevelas stradat vispar.
es ceru, ka izdosies panākt jaunu normu Darba likumā [tiek gatavoti ieteikumi], ka tiem, kas aiziet paši no darba pēc pašu vēlēšanās, tiem bezdarbnieku pabalsts nepienāksies!

es pati klauvēšu daudz un ilgi par šo normu!!!!!!
Tess, tas ir attaisnojošs iemesls, jo ir vajadzība, tā tam jābūt, bet ... es ne par Tevis minēto gadījumu.

man tādu gadījumu ir katru gadu vismaz 5!!!!!!!!!!!!!
...lūdzu atbrīvot(nevis atlaist)mani no darba uz pušu vienošanās pamata ar š.g.....datums.(114.pants)
....vēl būs jāparaksta pušu vienošanās līgums.
....un pēc 114.panta bezdarbniekos stājas uzreiz pēc atbrīvošanas(nav jāgaida 2 mēneši).
http://www.lvportals.lv/skaidrojumi.php?id=199120
http://megaforums.lv/blog/darba_liguma_izbeigsana_pusem_vienojoties/2010-01-04-118

vnk informācijai. un uzteikums nav tev jāraksta piecās tuvākajās minūtēs. labi, ka raksti te un jautā kā labāk. nestrebt karstu, pirms parakstīt un atdot vēlrez padomāt. tad vēlreiz. tav vēl mazliet. ja tomēr "jā". ok. ko tur vairs...
··· Atlūgums: Atlūguma paraugs lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Cik dienas jānostrādā pēc atlūguma uzrakstīšanas? (11)
Cik dienas skaitās tas mēnesis, kas jānostrādā pēc atlūguma uzrakstīšanas (i.i. 30 kalendārās dienas, 4 nedēļas?)? Un ja šajā mēnesī pagadās oficiālās brīvdienas, piem., Lieldienas, tas skaitās iekšā tai mēnesī?
Edg - Ja darbinieks pats uzrakstījis "uz paša vēlēšanos", tad nekādus citus darbus oficiāli nevar meklēt darba laikā. Šāda iespēja pastāv tad, ja darba devējs uzteicis darbu, pie tam tādam punktam jābūt iekļautam vai nu darba līgumā vai koplīgumā. Tā kā vienīgā iespēja - "slimot" vai sarunāt ar darba devēju, ka šādi rīkosies darba laikā. Pat uz grāmatnīcu nav jāiet - http://www.likumi.lv/doc.php?id=26019 arī slimības lapa skaitās šajā termiņā Termiņš, kas skaitāms mēnešos, izbeidzas termiņa pēdējā mēneša attiecīgajā datumā. Ja mēnešos skaitāms termiņš beidzas tādā mēnesī, kuram nav attiecīgā datuma, termiņš izbeidzas šā mēneša pēdējā dienā. var sarunāt ar darba devēju un negaidīt mēnesi. ··· Atlūgums: Cik dienas jānostrādā pēc ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Darba līguma laušana pārbaudes laikā (10)
Nevaru nekādi atcerēties.... Man ir darba līgums uz pārbaudes laiku. Vai laužot šādu līgumu man tas ir jādara mēnesi iepriekš? Jeb līgumu var lauzt nekavējoties?
Kaut kas nogļukoja ... bet ceru, ka domu sapratīsi :) Kas notiek, ja darba ņēmējs uzteic darbu un negrib atstrādāt šīs 3 dienas pārbaudes laikā? šāds darba līgums liecina tikai par tā sastādītāja nekompetenci... Protams, nepareizā termina lietojums neierobežo darbinieka tiesības:) 3 dienas, un pārējais jau ir nebūtiskas nianses, kuras tā īsti nevienu neiznteresē. Darba likuma 47.pants nosaka, ka
""Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda uzteikuma iemeslu.
··· Atlūgums: Darba līguma laušana ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Atlūguma atsaukšana (7)
Pirms neilga laika saņēmu jaunu darba piedāvājumu, kā rezultātā iesniedzu savējiem atlūgumu, bet jau pēc dažām dienām sapratu, ka tā bija viena no lielākām manām kļūdām. Zinu, ka oficiāli nedrīkstu atsaukt atlūgumu, ...
Es tikai priecaatos, ja mana darbiniece atklaati atnaaktu un izrunaatos par savu miseekli.. nevis kaut ko glukotu pa paksiem.. Ja esi patiesaam laba darbiniece, tad vadiiba to noveertees, ja suudiiga.. bosi buus laimiigi, ka likumiigi tikusi no tevis valja :)) darba devejs vairs ta nepalausies uz tevi ka agrak enrikete - tieši tā! Jā, nedrīkst nodedzināt visu tiltus, kas ved atpakaļ.
Ja iemesls bija nopietns, piemēram, nesaskaņas, pieklasīšanās vai mobings darba, tad nevajag ņemt atpakaļ atlūgumu, bet ja bija doma, ka citur ir labāk un pārdomājot saprasta kļūda, tad vajag parunāt ar priekšniecību, ko viņs par to domā. Varbūt, ka viņs tavu vietu kādam jau apsolījis. Tad gan nebūs "smuki" palikt darba. Jo tad būs iesasitīti 3 cilvēki.
Es esmu tādas idejas piekritēja, ja uz darbu jāiet kā katorgu un jūti, ka citur būs labāk, tad ir jāmaina darbavieta noteikti. Japāņi it kā saka, ka vienā vietā sēdēt ilgāk par 7 gadiem neesot ieteicams. Izveidojoties rutīna un krītas darba efektivitāte. Veiksmi!
Iesniegumu par promiešanu var atsaukt divu nedēļu laikā. Saņemies un aizej pie darba devēja aprunāties. Darbinieks ar pieredzi ir vērtīgāks par tikko pieņemtu... Bet jābūt gatavam uz visu. ··· Atlūgums: Atlūguma atsaukšana lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu