Darba līguma laušana pārbaudes laikā
Nevaru nekādi atcerēties.... Man ir darba līgums uz pārbaudes laiku. Vai laužot šādu līgumu man tas ir jādara mēnesi iepriekš? Jeb līgumu var lauzt nekavējoties?
Wonderful
Darba likuma 47.pants nosaka, ka
""Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda uzteikuma iemeslu.
Wonderful 2 Kaut kas nogļukoja ... bet ceru, ka domu sapratīsi :)
sniegaroze 2 Kas notiek, ja darba ņēmējs uzteic darbu un negrib atstrādāt šīs 3 dienas pārbaudes laikā?
anzhe 1 1 Visas domstarpības starp darva devēju un darba ņēmēju (ja viņi paši tās nevar izšķirt) šķir tiesa.
locitajs 3 dienu laikā,ja pārbaudes laiks.
ipsiite Pirmkārt, darba likumdošanā nav termins - darba ņēmējs, bet gan darbinieks, otrkārt, darbinieks, ja, protams, viņš netiek morāli un citādi pazemots, dod iemeslu darba devējam sastādīt aktu par to, ka tiek kavēts darbs, kas ir tikai liels mīnuss darbiniekam, ar no tā izrietošajām sekām:)
taapati Oponēšu,manā darba līgumā tieši tā arī stāv rakstīts-..turpmāk "darba ņēmējs"` un "`darba devējs"`
ipsiite 1 šāds darba līgums liecina tikai par tā sastādītāja nekompetenci... Protams, nepareizā termina lietojums neierobežo darbinieka tiesības:)
Wonderful
taapati
Vai mazums aplamību darba līgumos :). Darba likumā nav tāda termina – darba ņēmējs.
sniegaroze
Darbiniekam šī 3 dienas IR JĀBŪT darbā. Un ja darbinieks nav ieradies darbā, tad lai rēķinās ar sekām. Darba devējam ir vairāki varianti, kā šādā situācijā rīkoties.
Vienu variantu jau minēja ipsiite.
Bet vēl piemērs:
Darba likuma 86.pants nosaka, ka:
Ja darbinieks bez attaisnojoša iemesla neveic darbu vai arī veic to nepienācīgi vai citādas prettiesiskas, vainojamas rīcības dēļ ir nodarījis zaudējumus darba devējam, darbiniekam ir pienākums atlīdzināt darba devējam radušos zaudējumus.
Ingaxx 1 3 dienas, un pārējais jau ir nebūtiskas nianses, kuras tā īsti nevienu neiznteresē. 2010-05-08