Atlūgums

Atlūgums - jautājumi un diskusijas

Atlūgums pārbaudes laikā (12)
Esmu pienemta darba ar 3 menesu parbaudes laiku. So triju menesu laika sapratu,ka darbs mani neapmierina. Vai man ir pec atluguma iesniegsanas jaatstrada,ja ir tad cik?
pirmo tris menesu laika nav jaatstrada, pec tam man liekas menesis... pēc 3mēnešiem nav jāatstrādā ,kad beidzas termins un tad esi briiva Ja tev veel ir parbaudes laiks, tad 3 dienas jaastraadaa - Darba likuma 47.pants. Ja parbaudes laiks jau beidzies, tad meenesis, ja nevienojies ar darba deveeju par iisaaku terminju. neviens nevar piespiest cilvēku atstrādāt, ja viņš to nevēlas.
viss ir atkarīgs no tava godaprāta.
Palasies likumus. Ar godaprātu nepietiks. ··· Atlūgums: Atlūgums pārbaudes laikā lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Atlūgums (9)
Ja esmu nostrādājusi 3.5 gadus vienā vietā un es gribu iet prom. vai pēc likuma man nepienākas abpusēja vienošanās?
Vienošanos tāpēc jau sauc par vienošanos, ka to panāk vienojoties. Ja vienoties nesanāk, vari aiziet tiki pēc pašas vēlēšanās. Automātiski nepienākas, bet var vienoties, ja darba devējs ir pretīmnākošs. pēc likuma pienākas, tas, ko uzrakstīsi par iemeslu atlūgumā, saskaņā ar Darba likumu... palasi arī par atlaišanas kompensācijām... Neko piebilst, neko atņemt! Pienākas tad, kad vienojas. Citādi pienākas tikai vienpusējs atlūgums. ··· Atlūgums: Atlūgums lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Par abpusēju vienošanos starp darba devēju un darbinieku (8)
Vai darba devējam ir tiesības neparakstīt darbinieka atlūgumu uz abpusēju vienošanos? Jo parakstot atlūgumu uz paša vēlēšanos, zūd iespēja uzreiz saņemt bezdarbnieka pabalstu. Kam tad ir domāts šis drošības ...
Protams, ka ir tiesības neparakstīt, ja tā nav abpusēja vienošanās. Ja ar darba devēju ir labas attiecības, tad par visu var vienoties. Ja ne, tad nekā. Bezdarbnieka pabalsts un NVA kursi nav tā lieta, ko var nopelnīt no konkrēta darba devēja, pamatojot savu prasību ar ūberkruto lojalitāti. Darba devējs tevi nav taisījies atlaist, un ar savu pēkšņo aiziešanu tu viņam esi iesālījusi, ibo jāmeklē jauns darbinieks vietā, jāapmāca utt.
Ja tev ir darbs, bet tu no tā gribi iet prom, lai saņemtu pabalstu un bezmaksas kursus, nāksies pazemīgi luncināt asti un runāt iežēlinošā tonī, nevis uzstādīt prasības, ka "man pienākas!"
Vispaar jau ir tiesiibas neparakstiit-bet tas jau ir tiiri darba deveeja principa jautaajums-iespeejams aizvainots ka tu aizej-jo vinnam peec buutiibas pants ar kuru tevi briivo vallaa pilniigi neko nemaina 🙂 Nu kautkaa taa-paskaidro-ka veelies staaties bezdarbniekos un patieso iemeslu kapeec ej prom(veseliiba, gjimeniska rakstura, dziivesvietas mainna,maaciibas)-ja darba deveejs nav necilveeks-sapratiis; Vieniigais sarezzgjiijums kas vinjam var rasties-palasiit darba likuma 114 pantu un uzrakstiit vienossanaas papiiru-ka parakstot vienossanos nevienai no puseem nav un taalaakaa laika periodaa neradiisies pretenzijas vienai pret otru;Baidaas ssaadu papiiru rakstiit tikai nekompetents darba deveejs; Valsts darba inspekcijai ir bezmaksas nr juristiem-vari konsulteeties arii tur-atbildees tev kompetentaak; Darba devējs parasti nepiekrīt ja uzskata, ka tev nav iemesla prom skriet ! Tātad netieši soda un liek mēnesi/divus pagaidīt kāroto pabalstu. ··· Atlūgums: Par abpusēju vienošanos starp ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Atlūgums pēc 2 darba nedēļām (13)
Vai nostradajot divas nedelas jauna darba,un rakstot atlugumu man ir pienakums atsradat vel kkadas dienas
Sk. Darba likuma 100.pantu un 47.pantu.

http://m.likumi.lv/doc.php?id=26019

47.pants. Pārbaudes sekas
(1) Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. (..)
Parasti tas ir pārbaudes laiks un nav jāatskaitās. Pārbaudes laikā nekas nav jāatstrādā Darba devējs var likt atstrādāt 3 dienas. Ja darbinieks ir nekāds, pats priecāsies no tāda atbrīvoties uzreiz. Darba līgumā noteikti ir atrunāts, ir pārbaudes laiks vai nav (jā, Darbinieks un Darba devējs var noslēgt līgumu arī bez pārbaudes laika) un kā notiek līguma izbeigšana :) ··· Atlūgums: Atlūgums pēc 2 darba ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
cik ilgā laikā var beigt darba attiecības? (15)
1) Ja ir pārbaudes laiks? Vai to var izdarīt 1 dienā? 2) Ja līgumā rakstīts, ka jābrīdina 2 mēnešus iepriekš? Parasti gan DD nekad neievēro šo punktu, piespiež uzrakstīt atlūgumu un viss, tikai DŅ iespringst, ka ...
Pārbaudes laikā var atbrīvot vienas dienas laikā, bez tam nepaskaidrojot iemeslu. Pārbaudes laikā atbrīvojot netiek ievērots darba līgumā minētais uzteikšanas termiņš, jo pārbaudes laiks var būt noteikts īsāks. Likums nosaka, ka pārbaudes laiks var būt līdz 3 mēnešiem.
Darba līgumu, kā jebkuru citu līgumu var izbeigt uzreiz, ja līdzēji par to vienojas, pretējā gadījumā jāievēro līgumā teiktais, ja nē, tad vismaz likumā noteiktais.
Sekas - ja nav panākta vienošanās, un darbinieks nenostrādā laiku, kas paredzēts uzteikumā, t.i. vienkārši neierodas darbā, dod tiesības atbrīvot personu no darba par neierašanos darbā.
Ja ļoti vajag tikt prom no darba, tad var uzrakstīt iesniegumu, lai piešķir uz vienu mēn.bezalgas atvaļinājumu un kad tas ir apstiprināts, tad iesniegumu par atbrīvošanu no darba. Pa bezalgas atvaļinājuma laiku paiet mēnesis lai oficiāli atbrīvotos. 3 dienas pārbaudes laikā, pēc tam - 1 mēnesis. ja ļoti vajag un neesi pierādijis sevi kā totālu reģisku, vienmēr var vienoties ar DD par citu termiņu :D Ir ļoti daudz variantu un attieieksme kāda valda starp Jums.
Ja ejat likumīgo ceļu, tad šēfam mēnesi iepriekš jābrīdina, vai arī varī kamēr atrod darbinieku Tavā vietā. Var cilvēciski vienoties.
Ja pa parasto, tad uzmet atlūgumu galdā un mēnesi uz zilās lapas.
Drausmīgi daudz variantu ir, līdz pat tiesai.
Vēl jau ir varianti iedot atlūgumu, tad uzreiz izņemt uzkrājušos atvaļinājumu, tad saslimt un mēnesis būs iztecējis.... Tā , ka ja ir vēlēšanās , sev labāko variantu var atrast. ;) ··· Atlūgums: cik ilgā laikā var beigt ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu