Kā veidot dialogu ar potenciāli negodīgu darba devēju

Pieteicos darbā par floristi (ir Bulduru diploms) firmiņā Imantā. Darba devējs (krievs) ir palicis bez darbiniekiem, pārdevējas ir, bet floristi met līkumu. Man piedāvā algu, kas par 30% zemāka, nekā dotajā profesijā dotajā reģionā ar manu pieredzi. Gribēju piekrist, lai uzpulētu savas profesionālās prasmes, kā arī CV ierakstītu pieredzi un tad-aidā-uz Norgi. Jau zinu valodu. )Vienīgā problēma, ka pēdējos gadus neesmu strādājusi savā profesijā.)
Bet ar darba devēju sarunas nevedās. Es it kā piekritu uz viņa ierosināto smieklīgo stundas likmi un 7h d dienu, vienīgi palūdzu, lai algu maksā ik nedēļu (krievu biznesā pēdējā alga dažkārt nav paredzēta, bez tam es negribu gaidīt uz aldziņu līdz nākošā mēneša vidum ja gatavojos aizbraukt). Viņš atteica, ka LV VID paredzējis algas divreizēju izmaksu mēnesī-avansu un algu. Vienojāmies, ka maksās avansu pēc 1. nostr ned par 3 ned un beigās mēnesim-algu un līguma uzmetumu atsūtīs pa epastu. Nekāda epasta nav , tikai bombardē mani ar zvaniem, ka esošā floriste, kura jau tā nāca reizi nedēļā, salauzusi kaklu/roku/kāju un man jāiznāk darbā vēl pirms līguma noslēgšanas
Ko darīt?
Dāvāt viņam testa dienu, kurā var ievērtēt manas prasmes, bet vairāk ne stundu? Ko darītu J“ūs?

jadore    11 Es netērētu laiku uz šo (slikta reputācija), bet meklētu labu darba devēju.

ss2014  1 1 Nepamēģināsi- nezināsi. Ko tad vari zaudēt? Un taisnība Tev tajā, ka lielākā vērtība var būt pieredze, jaunas zināšanas. Tās nevar atņemt. Lai izdodas!

neratni_stasti    7 Cik esmu dzirdējusi, Norgē Tev CV būs jāveido pašai, tur, uz vietas. Šejienes CV ierakstiem diez ko lielas nozīmes nav, galvenais, ka ir izglītība un pieredze profesijā. Tā kā vari jau iztikt arī bez šī ieraksta CV.

Liete  4 1 Tāds ar tādu.

Lele  5 6 Tevii it taads naids un nepatika pret to darba deveeju, taapeec, ka jams ir krievs...ka labaak nebendee nervus sev un vinjam...

Uhis  1 2 Ja tāpat nav ko darīt, tad dienu pastrādājot kas slikts notiks ?!

Edg    1 Sūtīt to "biznesmeni" dilles ēst, lai tādējādi pats attīsta savas prasmes. Nekas labs tur neizklausās.
Un pāris gadu pauze ar nav liela bēda, ja ir interese raksti privāti, iedošu galus, tiesa darbu nesolu jo nezinu meklē vai nē pašlaik darbarūķus, bet pa laikam tur pieņem darbā pa kādam.

riebekle    8 Neietu strādāt pie darba devēja ar sliktu reputāciju. Izvērtējot visu, zaudētāja būsi tā vai tā. Ja arī iegūsi pieredzi, tā būs tev cik? - mēnesi? divus? pusgadu? - kamēr nepiegriezīsies mazā samaksa un negodīgā attieksme? Vai to vajag? Tad jau labāk taisi Ziemassvētku vainagus un pārdod privāti. Īsā laika posmā tāpat vērā ņemamu pieredzi neiegūsi, tad jau labāk iesaku veidot pašai savu floristes portfolio, kurā safotografēti pašas veidotie darbi.

rokons    1 Te viena lieta, viņš pastāv uz kaut kādu VID norādi, bet patiesībā to nosaka Darba Likums.
Tur arī teikts, ka darbu var uzsākt tikai pēc tam, kad parakstīts Darba līgums.
Visi citi autores apsvērumi ir bez seguma.
Par Norvēģiju nezinu, bet nez vai tur mētājas apkārt labi apmaksātas darba vietas.

Lele  2   Daargum, Tev buus jaastraadaa tur...ne mums.

Uznjemies atbildiibu. izdari secinaajumus. Pienjem leemumu.

Tev aciimredzot ir maza PP, ja domaa, ka latvieshu iznjeemeejs automaatiski garantee stabilitaati, veiksmi, algu, kad Tu gribi un kaadu Tu gribi...bet nu katram savs laiks...aplauziisies veel arii Tu ar latvieshu uznjeemeejiem...

solvitas    8 Priekš kam tev tas darbs? Brauc uzreiz uz Norvēģiju. Mans brālēns strādāja tirdzniecības biznesā 20 gadus un pēkšņi visu te pameta un aizbrauca uz Norvēģiju par namdari strādāt, lai gan par namdari ntos gadus nebija strādājis, tik vien bija kā sen iegūts diploms un kādu 2 gadu pieredze pēc diploma iegūšanas. Neinteresē viņiem esi vai neesi strādājusi, ja prasmes ir, tad tik dari!

Saara    3 te ir stāsts par darba devēja un darba ņēmēja interešu sadursmi. Šādiem gadījumiem jau arī ir paredzēti likumi un līgumi. Atceries, ka tev ir ne tikai tiesības, bet arī pienākumi. Un otrādi, lai ko teiktu tavs ekscentriskais darba devējs. Vai esi laba savā profesijā? Kaut gan uz šo jautājumu jau esi atbildējusi. Vai gribi kļūt labāka profesijā?
Bet galvenais- vai ir vērts? Vai ir vērts pieaugušā vecumā dzīvot pagaidu režīmā kamēr fiksie prāti uzvārās uz tava darba augļiem?
Ej par mācekli Norgē

Vanesa15    5 Vienu dienu vari testa režīmā pamēģināt, bet ne vairāk. Tikai un vienīgi ar darba līgumu, savādāk apjās kā mazo ezīti.
Pievienojos pārējiem. Nevairo vietējiem žuļikiem bagātību, ej uzreiz tur, kur redzi sev perspektīvu. Norgi piem.

hashashiin    7 Manuprāt, ja reiz uzņemts stingrs kurss uz Norgi, tad nafig tērēt laiku te - tur apgūsies.
Savukārt, ja gribās vietējo seriālu, tad pašas attieksme noteiks, priekšnieka attieksmi - ja vairīsies, necelsi, neatbildēsi zvaniem, tad arī sagaidi necieņu. Kas liedz pacelt klausuli un pateikt: ja gribi lai strādāju šodien, slēdzam līgumu ar šodienas datumu. Piekrišana strādāt par 30% zemākā atalgojumā arī par šo to liek aizdomāties.
Kopumā, tas, ka citi floristi jau sen met līkumu, tas ir ievērības cienīgs fakts - varbūt vajag ļaut šādam biznesam nobeigties, ja reiz vadība savas govis nebaro, bet sagaida pilnas kannas piena un krējuma.

Geisha  2 5 Tu jau esi nostājusies opozīcijā pret darba devēju. Tad par kādu sastrādi te vispār iet runa?
Ja man pārdevēja fizionomija nepatīk tad pat kartupeļus no viņa nepirkšu.

minnijai    3 Ja nav 100%pārliecības par darba devēja godīgumu- es neietu strādāt neko ārpus līguma noteiktā. Un bez darba līguma ne tik.
Ja pašai sirds ir nemierīga- nepiekrīti. Ja vajag naudiņu piekrāt Norvēģijai utml- tagad lielveikalos meklē floristes/dāvanu saiņotājas utml. Tur visam būtu jābūt pēc visiem likumiem. Bet nu jā- alga reizi vai divas mēnesī.

Saara    2 14:58 +10:) Emocijas darba vietā neder. Cieni sevi un otru, lai kāds viņš arī nebūtu. Bezkaislīgi izrēķini, ko iegūsi, ko zaudēsi un galvenais-kādas ir tavas alternatīvas. Dažreiz jau praktizēšanās nolūkā var pasoļot kādu gabaliņu arī ar nelikvīdu kopā, varbūt citur nemaz savukārt nederi tu. Tikai sadarbības gadījumā neaizmirsti par rakstiskām atalgojuma garantijām un izmaksas termiņiem. Redzu, ka tavā gadījumā ar to var būt problēmas ne vien DD nabadzības, bet arī prastas attieksmes pret darbiniekiem dēļ. Pieaudzis cilvēks nekomunicē elektroniski, bet spītīgi zvanās no sveša nr..:) Infantīlis, vai?

Skaidrita    6 Esekse

Šīs iespējamais darba devējs JAU rada Jums neērtības, mēģina manipulēt, zvana, kad grib. Tas nav adekvāti.
Un, izskatās, ka darbā Jūs nebūsiet juridiski aizsargāta.
Vai ir vērts riskēt ar savu laiku un nerviem?

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu