Darba līgums

Darba līgums - jautājumi un diskusijas

Algas pielikums neapmierina - līgumu parakstīt negribu (16)
Situācija: jaunais darba algas pielikums, salīdzinot ar kolēģiem veikto aprēķinu, ir, maigi izsakoties, smieklīgs un pazemojošs. Kā pareizi rīkoties, ja es to nevēlos pieņemt un parakstīt? Un ar kādām sankcijām pret sevi man jārēķinās?...
a) strādā par veco algu, kamēr apnīk
b) mēģini vienoties par līguma lauzšanu ar abpusēju vienošanos
Vispār jau šinī situācijā, ja neparakstīsi nedabūsi vispār nekādu pielikumu un strādāsi par veco algu. Sankcijas? Par ko gan, ja cilvēks atsakās no pielikuma un nebūs jāmaksā vairāk? Vispār dīvaini, ka zini kādas citiem algas.Tagad tas visbiežāk ir komercnoslēpums, par kura izpaušanu draud sods.
Ja alga neapmierina, tad tik atliek iet prom, jo diez vai priekšnieks pieliks. Vēl var palikt pie iepriekšējā līguma, tas ir, pie algas, kuru saņēmi agrāk.
alaga, algas pielikums, preemijas utt ir TIKAI STARP TEVI , UN DARBA DEVEEJU . Kaadas vel saliidiznaassanas..ar koleegiem utt??? Riebjas ssitaa...naudas apspriessana darba kolektiivaa. Nu nafigaa? Bosss izlemj, pieliek, atnnem, atlaizz. Priccom tur koleeggi? Vienkārši meklē citu darbu .. kur Tevi apmierina piedāvātais atalgojums... :)

Līguma neparakstīšana arī ir piekrišana iepriekšējā līguma laušanai... :)
··· Darba līgums: Algas pielikums neapmierina -... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Ja nav noslēgts jauns darba līgums, iepriekšejais paliek spēkā? (12)
Firmas īpašniece apprecējās, nomainīja uzvārdu, bet darba līgumi netiek pārslēgti, esmu vēl darba attiecībās ar to personu vai neesmu?
Tu esi darba attiecībās ar uzņēmumu. Līgums ir spēkā. Protams, ka esi. Uzvārda maiņas dēļ neies pārslēgt līgumus. Ja tas ir līgums uz nenoteiktu laiku, tad ir spēkā. Nu tad samazinās. Ko nozīmē "Bet ja samazinās darba alga?Par godu jaunam vīram un uzvārdam?" ??? ··· Darba līgums: Ja nav noslēgts jauns darba... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Nav darba līguma rakstiskā formā-drīkst nesamaksāt par darbu? (27)
Visa sāpe tajā aspektā,ka nav samaksāts par padarito darbu.Darbi un līgumi tika mutiski atrunāti,liecinieku klatbūtnē,ar piekrišanu un izmaksu 1.dienā.Pēc 1.nostrādātās nedēļas sākās atrunāšanās,un netika izmaksāts pilnīgi...
Kāds naivums tavā vecumā!
Protams, ka nav rakstiska līguma, tad nebūs nekādas izmaksas arī- šādi uzņēmumi jau nav pirmo reizi ar pīpi uz jumta un ļoti labi zin, kā izmantot lētticīgos ļautiņus, kas paši piekrīt savas nezināšanas dēļ mutiskiem nosacījumiem..
Ta ir nelegala nodarbinatiba. Neatkarigi, parbaudes laikam vei ne, uz nedelu vai pat uz dienu tiek pienemts darbinieks, uznemumam japazino VIDam vel ieprieks darbinieks uzsaks darbu, par darba pienemtu darbinieku. Man tomēr gribētos zināt vai tu strādāji to nedēļu. Vai tomēr blisināji acis un mēģināji iemācīties, kas tev tur būs jādara.
Labi, es piekrītu, ka arī par to būtu jāsamaksā. Un saprotu darba devēju, kam tomēr gribas nomēģināt to, ko pieņem darbā bez liekas bakstīšanās ar papīriem un ziņojumiem VIDam. Var izrādīties, ka nav tas, kas vajadzīgs. Ja jau pēc vienas nedēļas bija skaidrs, ka nederi, tad...tagad sūdzības un inspekcijas?
Protams, ka drīkst, ja nav rakstiska darba līguma ;) Tad viss balstās tikai uz uzticēšanos un godaprātu, taču tas vien, ka nav rakstiska līguma, jau ļauj apšaubīt godaprātu. Ir tāda iestāde kā Valsts darba inspekcija, kurā nekavējoties jāvēršas. To var darīt gan rakstiski gan mutiski. VDI mājaslapā ir pat norādīts anonīmais uzticības tālrunis, kur zvanīt šados gadījumos. Izmantojiet un iespējams nepaliksiet muļķa lomā. ··· Darba līgums: Nav darba līguma rakstiskā... lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Pārbaudes laiks atkārtotā darba līgumā (7)
Strādāju 9 mēnešus. Pēc 5 mēnešiem pārslēdzu līgumu uz citiem nosacījumiem. Un ir minēts,ka pārbaudes laiks ir 3 mēneši.Tātad,ja pārtraucu darba attiecības šajā posmā,neko neatstrādāju,vai tomēr pārbaudes laiks jau sen ir beidzies?
Joen, ne vienmēr. Ja darbinieks tiek atbrīvots no darba vecajā amatā, t.sk. iesniegtas ziņas VID par darba attiecību pārtraukšanu, un pēc tam pieņemts no jauna, tad tā IR jauna līguma slēgšana, un attiecīgi ir spēkā pārbaudes laiks. Vispār līgumā jābūt ne tikai norādītam, ka pārbaudes laiks ir trīs mēneši, bet arī konkrētam datumam, kurā pārbaudes laiks beidzas. Un, normāli, mainoties, piemēram, tiem pašiem darba pienākumiem, vajadzētu parakstīt nevis jaunu līgumu, bet vienošanos par līguma grozījumiem.

Atbildot uz jautājumu, ja dokuments noformēts kā jauns līgums, cits numurs, cits datums, un ir ieraksts par pārbaudes laiku trīs mēnešu garumā, darbiniekam IR tiesības aiziet no darba, brīdinot trīs dienas iepriekš, kā to paredz Darba likums. Ja darba devējam kas nepatīk, lai sūdz tiesā.
Izskatās pēc copy/paste līguma, kas neņem vērā reālo situāciju. Līguma maiņa nav tā izbeigšana un jauna līguma slēgšana. Bet principā,- ko darba devējs var padarīt, ja darbinieks kādu dienu atnāk un pasaka, ka vairs strādāt negrib? Tā atstrādāšana ir tikai darbinieka labvēlīgs žests. Darba devēja rīcībā nav tādas ietekmēšanas iespējas, kas spiestu darbinieku jele kādu laiku atstrādāt. Ja ,izmainītajām darba attiecībām (ieņemamais amats...., citi darba Pienākumi, utt.) ir raxtisks apstiprinājums,tad IEpazīsties ar Visiem Tewis paraxtītajiem punktiem. Ja -->NaF,tad darbojas(turpinās) iepriekšējais Līgums.

pps. =>ja Tew ir oficiāls Papīrs par "pagaidu opciju"-->tad prom vari iet Bez galvassāpēm...,ja ne-->tad rēķinies,ka var neizmaxāt "pēdējo Algu" . ;)
5+3=8
8 ir mazāk par 9
Matemātiski sanāk, ka pārbaudes laiks beidzies. Jāskatās līgumā datumi. Bet ja nav beidzies tad var izbeigt darba attiecības bez paskaidrojumiem un nākamajā dienā.
··· Darba līgums: Pārbaudes laiks atkārtotā darba... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Darba līgums un papildus darba pienākumu uzdošana (15)
1. Vai ir spēkā Līgums ar SIA, kas ir izprintēts un uz katras lapas (kopā 3 lapas) parakstīts, bet nav tur nekādu zīmogu? Ja man priekšnieks draud, ka par padarīto līgumdarbu nemaksās, vai tas līgums derīgs un kur man vērsties, ja man...
Līgumdarbiem nemēdz būt darba līguma un visu pārējā pavadošā saskaņā ar DL. Rādās būt jasmine ir brīvmāksliniece, tikai piesieta pie viena pasūtītāja (ne priekšnieka). Kaut tehniski ir darbiniece ("viltotais" mikrouzņēmums vai?).

Ar līgumu ir nedaudz par maz, nododot darbu jāparaksta pieņemšanas-nodošanas aktu (bieži lieka formalitāte, ja attiecības džentlmeniskas).
1.Ir spēkā, uzņēmumam vispār var nebūt zīmoga.
2.Visticamāk, viņš jūt, ka baidies un izmanto to. Tev nepalīdzēs, ja zināsi ko cits darītu Tavā vietā, jo Tu esi konkrēts cilvēks, konkrētā situācijā. Es no neizdevīgiem līgumiem atsakos.
hmm..3eorodienā? kā tad ar minimālās algas likmi un minimālostundas likmi/ir darba inspekcija.var piezvanīt un pajautāt-iesākumā anonīmi,ko darīt,ja tā reāli ir.galugalā-sētniels un simtlatnieks tad jau ir vairāk pelnošs un aizsargāts. Valsts darba inspekcija...
Darba līgumā, Darba aprakstā un iekšējās kārtības noteikumos(kuriem darbiniekam jābūt pieejamiem)jābūt minētam, kādi ir darbinieka darba pienākumi, darba laiks, atpūtas laiks, stundu likme(vai mēnešalgas apmērs) utt..Ja puses to neievēro, tad...kādam būs KRANTI!:))
Kas tā par algu - 3EUR dienā???????????????????????? ··· Darba līgums: Darba līgums un papildus darba... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kā noslēgt darba līgumu krāpnieku firmā, lai neapkrāpj? (16)
Tā firma ir slavena ar to, ka nemaksā nodokļus par darbiniekiem, kaut arī darba līgumi ir noslēgti. Viņi vienkārši nemaksā, darbinieki ir tiesājušies, gājuši uz VID, arodbiedrībās, taču vienīgai rezultāts ir tāds, ka VID lika samaksāt...
Kāda velna pēc tāda utu kantorī līst strādāt???Vai tiešām tāda bezizeja,ka citur nekur neņem Tevi darbā? Atbildot uz jautājumu - nekā!

Komentārs - nevis likumi bezspēcīgi, bet cilvēki ir stulbi... bezcerīgi stulbi.
noslēdz pakalpojumu līgumu kā pašnodarbinaata persona un maksā nodokļus! Tak ja viniem tik lloti Tevi vajag, straadaa kaa pashnodarbinaataa. Atieciigi no algas nodoklis netiek atvilkts, un Tu pats ruupeejies par saviem nodoklljiem. Tieši tā, ka jau tev te saka, pakalpojuma līgums kā pašnodarbinātajai, nodokļus maksā pati un tad ir pilnīgi vienalga, kas tur tās firmas grāmatvedībā notiek un kā viņi izkārtnes maina. ··· Darba līgums: Kā noslēgt darba līgumu... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Atlūguma paraugs (15)
Sen neesmu rakstījusi atlūgumu darbaaa, kāds būtu pareizais teksts? Lūdzu atbrīvot mani no darba ar š. g. . .. .datumu uz savstarpējās vienošanās pamata? Datums, paraksts. (Interesē taalaaak saistiba ar bezdarbnieku pabalstu)
MaryClaire (2012-10-26 13:47) viedoklis

kapec? mazums,kadi iemesli liek pamest darbu.zinu sievieti,kura bija spiesta vairs nestradat,jo bernu notrieca mashiina un vinjsh palika uz gultas.un bija kopjams 15 gadus.liidz vairs nebija.
tad butu katrs gadiijums atsevishkji jaizverte.
man domat,daudz nebus tadu,kuri pamet darbu tapec,ka nevelas stradat vispar.
Rodas pamatotas šaubas par tavu lojalitāti pret darbiniekiem, ja jau tik bieži iet prom.....droši vien kapeik p...ēja, vai arī prasības X viņ kādas.....CERU, ka ne tev un Tev līdzīgiem uzpūtīgajiem nebūs nosodīt un lemt maksāt vai nemaksāt šiem cilvēkiem pabastus, kuri vēlās aiziet no darba, jo ja cilvēks ir nopelnījis to pabalstu, tad ir un tu nezini kādu apstākļu dēļ viņam tā jārīkojas.
Galvenais, ka lai jūs būtu vienojušies un tas līgums vai lēmums kā nu kurš viņu sauc darba devējs parasti izdod tev atbrīvošanās brīdī.
es ceru, ka izdosies panākt jaunu normu Darba likumā [tiek gatavoti ieteikumi], ka tiem, kas aiziet paši no darba pēc pašu vēlēšanās, tiem bezdarbnieku pabalsts nepienāksies!

es pati klauvēšu daudz un ilgi par šo normu!!!!!!
Tess, tas ir attaisnojošs iemesls, jo ir vajadzība, tā tam jābūt, bet ... es ne par Tevis minēto gadījumu.

man tādu gadījumu ir katru gadu vismaz 5!!!!!!!!!!!!!
Man kādreiz mācīja, ka no darba atlaiž nevis atbrīvo, tātad ´´atlaist´´. ··· Darba līgums: Atlūguma paraugs lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Darba līguma laušana pārbaudes laikā (10)
Nevaru nekādi atcerēties.... Man ir darba līgums uz pārbaudes laiku. Vai laužot šādu līgumu man tas ir jādara mēnesi iepriekš? Jeb līgumu var lauzt nekavējoties?
Kaut kas nogļukoja ... bet ceru, ka domu sapratīsi :) šāds darba līgums liecina tikai par tā sastādītāja nekompetenci... Protams, nepareizā termina lietojums neierobežo darbinieka tiesības:) Darba likuma 47.pants nosaka, ka
""Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda uzteikuma iemeslu.
Kas notiek, ja darba ņēmējs uzteic darbu un negrib atstrādāt šīs 3 dienas pārbaudes laikā? 3 dienu laikā,ja pārbaudes laiks. ··· Darba līgums: Darba līguma laušana pārbaudes... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Darba alga un piemaksas (11)
Ja darba līgumā ir noteikta darba samaksa un piemaksas, tad- vai tas nozīmē, ka darba samaksa- tā ir valstī noteiktā minimālā darba alga?
as nozīmē, ka darba algas apmēram arī jābūt norādītam tajā pašā līgumā. Un arī piemaksas veidošanās principam. gandrīz vienmēr tā arī ir. Maybex pateica visprecīzāk .
Gadi , pieredze , izglītība . It kā vajadzētu kaut ko zināt par darba līgumiem un vispār palasīt Darba likumu .
Alga ir tada, kaada mineeta liigumaa, be tnedriiskt buut mazaaka par minimaalo. Lielaaka gan var buut neierrobezhoti( laikam ,esmu 99,99% drosh)....kas ir piemaksas, man nav ne jausmas. Nē, darba samaksa var būt jebkāda, tikai tā (ja vien nav noteikta, piemēram, pusslodze) nedrīkst būt zemāka par minimālo. Piemaksas - tā jau ir atsevišķa pozīcija, ko nosaka ar dažādu pamatojumu (par virstundām un darbu svētku dienās, par cita pienākumu izpildi, par dienesta pakāpi utt.) ··· Darba līgums: Darba alga un piemaksas lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu