Darba līgums

Darba līgums - jautājumi un diskusijas

Ja nav noslēgts jauns darba līgums, iepriekšejais paliek spēkā? (13)
Firmas īpašniece apprecējās, nomainīja uzvārdu, bet darba līgumi netiek pārslēgti, esmu vēl darba attiecībās ar to personu vai neesmu?
Tu esi darba attiecībās ar uzņēmumu. Līgums ir spēkā. Protams, ka esi. Uzvārda maiņas dēļ neies pārslēgt līgumus. Ja tas ir līgums uz nenoteiktu laiku, tad ir spēkā. Nu tad samazinās. Ko nozīmē "Bet ja samazinās darba alga?Par godu jaunam vīram un uzvārdam?" ??? ··· Darba līgums: Ja nav noslēgts jauns darba ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kā veidot dialogu ar potenciāli negodīgu darba devēju (39)
Pieteicos darbā par floristi (ir Bulduru diploms) firmiņā Imantā. Darba devējs (krievs) ir palicis bez darbiniekiem, pārdevējas ir, bet floristi met līkumu. Man piedāvā algu, kas par 30% zemāka, nekā dotajā profesijā dotajā ...
Es netērētu laiku uz šo (slikta reputācija), bet meklētu labu darba devēju. Neietu strādāt pie darba devēja ar sliktu reputāciju. Izvērtējot visu, zaudētāja būsi tā vai tā. Ja arī iegūsi pieredzi, tā būs tev cik? - mēnesi? divus? pusgadu? - kamēr nepiegriezīsies mazā samaksa un negodīgā attieksme? Vai to vajag? Tad jau labāk taisi Ziemassvētku vainagus un pārdod privāti. Īsā laika posmā tāpat vērā ņemamu pieredzi neiegūsi, tad jau labāk iesaku veidot pašai savu floristes portfolio, kurā safotografēti pašas veidotie darbi. Priekš kam tev tas darbs? Brauc uzreiz uz Norvēģiju. Mans brālēns strādāja tirdzniecības biznesā 20 gadus un pēkšņi visu te pameta un aizbrauca uz Norvēģiju par namdari strādāt, lai gan par namdari ntos gadus nebija strādājis, tik vien bija kā sen iegūts diploms un kādu 2 gadu pieredze pēc diploma iegūšanas. Neinteresē viņiem esi vai neesi strādājusi, ja prasmes ir, tad tik dari! Cik esmu dzirdējusi, Norgē Tev CV būs jāveido pašai, tur, uz vietas. Šejienes CV ierakstiem diez ko lielas nozīmes nav, galvenais, ka ir izglītība un pieredze profesijā. Tā kā vari jau iztikt arī bez šī ieraksta CV. Manuprāt, ja reiz uzņemts stingrs kurss uz Norgi, tad nafig tērēt laiku te - tur apgūsies.
Savukārt, ja gribās vietējo seriālu, tad pašas attieksme noteiks, priekšnieka attieksmi - ja vairīsies, necelsi, neatbildēsi zvaniem, tad arī sagaidi necieņu. Kas liedz pacelt klausuli un pateikt: ja gribi lai strādāju šodien, slēdzam līgumu ar šodienas datumu. Piekrišana strādāt par 30% zemākā atalgojumā arī par šo to liek aizdomāties.
Kopumā, tas, ka citi floristi jau sen met līkumu, tas ir ievērības cienīgs fakts - varbūt vajag ļaut šādam biznesam nobeigties, ja reiz vadība savas govis nebaro, bet sagaida pilnas kannas piena un krējuma.
··· Darba līgums: Kā veidot dialogu ar ... lasīt visu diskusiju (39 atbildes) –»
Algas pielikums neapmierina - līgumu parakstīt negribu (16)
Situācija: jaunais darba algas pielikums, salīdzinot ar kolēģiem veikto aprēķinu, ir, maigi izsakoties, smieklīgs un pazemojošs. Kā pareizi rīkoties, ja es to nevēlos pieņemt un parakstīt? Un ar kādām sankcijām pret sevi ...
a) strādā par veco algu, kamēr apnīk
b) mēģini vienoties par līguma lauzšanu ar abpusēju vienošanos
Vispār jau šinī situācijā, ja neparakstīsi nedabūsi vispār nekādu pielikumu un strādāsi par veco algu. Sankcijas? Par ko gan, ja cilvēks atsakās no pielikuma un nebūs jāmaksā vairāk? Vispār dīvaini, ka zini kādas citiem algas.Tagad tas visbiežāk ir komercnoslēpums, par kura izpaušanu draud sods.
Ja alga neapmierina, tad tik atliek iet prom, jo diez vai priekšnieks pieliks. Vēl var palikt pie iepriekšējā līguma, tas ir, pie algas, kuru saņēmi agrāk.
alaga, algas pielikums, preemijas utt ir TIKAI STARP TEVI , UN DARBA DEVEEJU . Kaadas vel saliidiznaassanas..ar koleegiem utt??? Riebjas ssitaa...naudas apspriessana darba kolektiivaa. Nu nafigaa? Bosss izlemj, pieliek, atnnem, atlaizz. Priccom tur koleeggi? Vienkārši meklē citu darbu .. kur Tevi apmierina piedāvātais atalgojums... :)

Līguma neparakstīšana arī ir piekrišana iepriekšējā līguma laušanai... :)
··· Darba līgums: Algas pielikums neapmierina - ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Nav darba līguma rakstiskā formā-drīkst nesamaksāt par darbu? (27)
Visa sāpe tajā aspektā,ka nav samaksāts par padarito darbu.Darbi un līgumi tika mutiski atrunāti,liecinieku klatbūtnē,ar piekrišanu un izmaksu 1.dienā.Pēc 1.nostrādātās nedēļas sākās atrunāšanās,un netika ...
Kāds naivums tavā vecumā!
Protams, ka nav rakstiska līguma, tad nebūs nekādas izmaksas arī- šādi uzņēmumi jau nav pirmo reizi ar pīpi uz jumta un ļoti labi zin, kā izmantot lētticīgos ļautiņus, kas paši piekrīt savas nezināšanas dēļ mutiskiem nosacījumiem..
Man tomēr gribētos zināt vai tu strādāji to nedēļu. Vai tomēr blisināji acis un mēģināji iemācīties, kas tev tur būs jādara.
Labi, es piekrītu, ka arī par to būtu jāsamaksā. Un saprotu darba devēju, kam tomēr gribas nomēģināt to, ko pieņem darbā bez liekas bakstīšanās ar papīriem un ziņojumiem VIDam. Var izrādīties, ka nav tas, kas vajadzīgs. Ja jau pēc vienas nedēļas bija skaidrs, ka nederi, tad...tagad sūdzības un inspekcijas?
Ta ir nelegala nodarbinatiba. Neatkarigi, parbaudes laikam vei ne, uz nedelu vai pat uz dienu tiek pienemts darbinieks, uznemumam japazino VIDam vel ieprieks darbinieks uzsaks darbu, par darba pienemtu darbinieku. Protams, ka drīkst, ja nav rakstiska darba līguma ;) Tad viss balstās tikai uz uzticēšanos un godaprātu, taču tas vien, ka nav rakstiska līguma, jau ļauj apšaubīt godaprātu. Ir tāda iestāde kā Valsts darba inspekcija, kurā nekavējoties jāvēršas. To var darīt gan rakstiski gan mutiski. VDI mājaslapā ir pat norādīts anonīmais uzticības tālrunis, kur zvanīt šados gadījumos. Izmantojiet un iespējams nepaliksiet muļķa lomā. ··· Darba līgums: Nav darba līguma rakstiskā ... lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Pārbaudes laiks atkārtotā darba līgumā (7)
Strādāju 9 mēnešus. Pēc 5 mēnešiem pārslēdzu līgumu uz citiem nosacījumiem. Un ir minēts,ka pārbaudes laiks ir 3 mēneši.Tātad,ja pārtraucu darba attiecības šajā posmā,neko neatstrādāju,vai tomēr pārbaudes laiks jau ...
Joen, ne vienmēr. Ja darbinieks tiek atbrīvots no darba vecajā amatā, t.sk. iesniegtas ziņas VID par darba attiecību pārtraukšanu, un pēc tam pieņemts no jauna, tad tā IR jauna līguma slēgšana, un attiecīgi ir spēkā pārbaudes laiks. Vispār līgumā jābūt ne tikai norādītam, ka pārbaudes laiks ir trīs mēneši, bet arī konkrētam datumam, kurā pārbaudes laiks beidzas. Un, normāli, mainoties, piemēram, tiem pašiem darba pienākumiem, vajadzētu parakstīt nevis jaunu līgumu, bet vienošanos par līguma grozījumiem.

Atbildot uz jautājumu, ja dokuments noformēts kā jauns līgums, cits numurs, cits datums, un ir ieraksts par pārbaudes laiku trīs mēnešu garumā, darbiniekam IR tiesības aiziet no darba, brīdinot trīs dienas iepriekš, kā to paredz Darba likums. Ja darba devējam kas nepatīk, lai sūdz tiesā.
Izskatās pēc copy/paste līguma, kas neņem vērā reālo situāciju. Līguma maiņa nav tā izbeigšana un jauna līguma slēgšana. Bet principā,- ko darba devējs var padarīt, ja darbinieks kādu dienu atnāk un pasaka, ka vairs strādāt negrib? Tā atstrādāšana ir tikai darbinieka labvēlīgs žests. Darba devēja rīcībā nav tādas ietekmēšanas iespējas, kas spiestu darbinieku jele kādu laiku atstrādāt. Ja ,izmainītajām darba attiecībām (ieņemamais amats...., citi darba Pienākumi, utt.) ir raxtisks apstiprinājums,tad IEpazīsties ar Visiem Tewis paraxtītajiem punktiem. Ja -->NaF,tad darbojas(turpinās) iepriekšējais Līgums.

pps. =>ja Tew ir oficiāls Papīrs par "pagaidu opciju"-->tad prom vari iet Bez galvassāpēm...,ja ne-->tad rēķinies,ka var neizmaxāt "pēdējo Algu" . ;)
5+3=8
8 ir mazāk par 9
Matemātiski sanāk, ka pārbaudes laiks beidzies. Jāskatās līgumā datumi. Bet ja nav beidzies tad var izbeigt darba attiecības bez paskaidrojumiem un nākamajā dienā.
··· Darba līgums: Pārbaudes laiks atkārtotā ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Darba līgums un papildus darba pienākumu uzdošana (15)
1. Vai ir spēkā Līgums ar SIA, kas ir izprintēts un uz katras lapas (kopā 3 lapas) parakstīts, bet nav tur nekādu zīmogu? Ja man priekšnieks draud, ka par padarīto līgumdarbu nemaksās, vai tas līgums derīgs un kur man ...
Līgumdarbiem nemēdz būt darba līguma un visu pārējā pavadošā saskaņā ar DL. Rādās būt jasmine ir brīvmāksliniece, tikai piesieta pie viena pasūtītāja (ne priekšnieka). Kaut tehniski ir darbiniece ("viltotais" mikrouzņēmums vai?).

Ar līgumu ir nedaudz par maz, nododot darbu jāparaksta pieņemšanas-nodošanas aktu (bieži lieka formalitāte, ja attiecības džentlmeniskas).
1.Ir spēkā, uzņēmumam vispār var nebūt zīmoga.
2.Visticamāk, viņš jūt, ka baidies un izmanto to. Tev nepalīdzēs, ja zināsi ko cits darītu Tavā vietā, jo Tu esi konkrēts cilvēks, konkrētā situācijā. Es no neizdevīgiem līgumiem atsakos.
hmm..3eorodienā? kā tad ar minimālās algas likmi un minimālostundas likmi/ir darba inspekcija.var piezvanīt un pajautāt-iesākumā anonīmi,ko darīt,ja tā reāli ir.galugalā-sētniels un simtlatnieks tad jau ir vairāk pelnošs un aizsargāts. Valsts darba inspekcija...
Darba līgumā, Darba aprakstā un iekšējās kārtības noteikumos(kuriem darbiniekam jābūt pieejamiem)jābūt minētam, kādi ir darbinieka darba pienākumi, darba laiks, atpūtas laiks, stundu likme(vai mēnešalgas apmērs) utt..Ja puses to neievēro, tad...kādam būs KRANTI!:))
Kas tā par algu - 3EUR dienā???????????????????????? ··· Darba līgums: Darba līgums un papildus darba ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kā noslēgt darba līgumu krāpnieku firmā, lai neapkrāpj? (16)
Tā firma ir slavena ar to, ka nemaksā nodokļus par darbiniekiem, kaut arī darba līgumi ir noslēgti. Viņi vienkārši nemaksā, darbinieki ir tiesājušies, gājuši uz VID, arodbiedrībās, taču vienīgai rezultāts ir tāds, ka ...
pieteikties stradaat, izlikties par losi un gudri uzvilkt pie zara... Kāda velna pēc tāda utu kantorī līst strādāt???Vai tiešām tāda bezizeja,ka citur nekur neņem Tevi darbā? Atbildot uz jautājumu - nekā!

Komentārs - nevis likumi bezspēcīgi, bet cilvēki ir stulbi... bezcerīgi stulbi.
noslēdz pakalpojumu līgumu kā pašnodarbinaata persona un maksā nodokļus! Tak ja viniem tik lloti Tevi vajag, straadaa kaa pashnodarbinaataa. Atieciigi no algas nodoklis netiek atvilkts, un Tu pats ruupeejies par saviem nodoklljiem. ··· Darba līgums: Kā noslēgt darba līgumu ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Atlūguma paraugs (15)
Sen neesmu rakstījusi atlūgumu darbaaa, kāds būtu pareizais teksts? Lūdzu atbrīvot mani no darba ar š. g. . .. .datumu uz savstarpējās vienošanās pamata? Datums, paraksts. (Interesē taalaaak saistiba ar bezdarbnieku pabalstu)
MaryClaire (2012-10-26 13:47) viedoklis

kapec? mazums,kadi iemesli liek pamest darbu.zinu sievieti,kura bija spiesta vairs nestradat,jo bernu notrieca mashiina un vinjsh palika uz gultas.un bija kopjams 15 gadus.liidz vairs nebija.
tad butu katrs gadiijums atsevishkji jaizverte.
man domat,daudz nebus tadu,kuri pamet darbu tapec,ka nevelas stradat vispar.
es ceru, ka izdosies panākt jaunu normu Darba likumā [tiek gatavoti ieteikumi], ka tiem, kas aiziet paši no darba pēc pašu vēlēšanās, tiem bezdarbnieku pabalsts nepienāksies!

es pati klauvēšu daudz un ilgi par šo normu!!!!!!
Tess, tas ir attaisnojošs iemesls, jo ir vajadzība, tā tam jābūt, bet ... es ne par Tevis minēto gadījumu.

man tādu gadījumu ir katru gadu vismaz 5!!!!!!!!!!!!!
...lūdzu atbrīvot(nevis atlaist)mani no darba uz pušu vienošanās pamata ar š.g.....datums.(114.pants)
....vēl būs jāparaksta pušu vienošanās līgums.
....un pēc 114.panta bezdarbniekos stājas uzreiz pēc atbrīvošanas(nav jāgaida 2 mēneši).
http://www.lvportals.lv/skaidrojumi.php?id=199120
http://megaforums.lv/blog/darba_liguma_izbeigsana_pusem_vienojoties/2010-01-04-118

vnk informācijai. un uzteikums nav tev jāraksta piecās tuvākajās minūtēs. labi, ka raksti te un jautā kā labāk. nestrebt karstu, pirms parakstīt un atdot vēlrez padomāt. tad vēlreiz. tav vēl mazliet. ja tomēr "jā". ok. ko tur vairs...
··· Darba līgums: Atlūguma paraugs lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Darba līguma laušana pārbaudes laikā (10)
Nevaru nekādi atcerēties.... Man ir darba līgums uz pārbaudes laiku. Vai laužot šādu līgumu man tas ir jādara mēnesi iepriekš? Jeb līgumu var lauzt nekavējoties?
Kaut kas nogļukoja ... bet ceru, ka domu sapratīsi :) Kas notiek, ja darba ņēmējs uzteic darbu un negrib atstrādāt šīs 3 dienas pārbaudes laikā? šāds darba līgums liecina tikai par tā sastādītāja nekompetenci... Protams, nepareizā termina lietojums neierobežo darbinieka tiesības:) 3 dienas, un pārējais jau ir nebūtiskas nianses, kuras tā īsti nevienu neiznteresē. Darba likuma 47.pants nosaka, ka
""Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda uzteikuma iemeslu.
··· Darba līgums: Darba līguma laušana ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Darba alga un piemaksas (11)
Ja darba līgumā ir noteikta darba samaksa un piemaksas, tad- vai tas nozīmē, ka darba samaksa- tā ir valstī noteiktā minimālā darba alga?
as nozīmē, ka darba algas apmēram arī jābūt norādītam tajā pašā līgumā. Un arī piemaksas veidošanās principam. gandrīz vienmēr tā arī ir. Maybex pateica visprecīzāk .
Gadi , pieredze , izglītība . It kā vajadzētu kaut ko zināt par darba līgumiem un vispār palasīt Darba likumu .
Alga ir tada, kaada mineeta liigumaa, be tnedriiskt buut mazaaka par minimaalo. Lielaaka gan var buut neierrobezhoti( laikam ,esmu 99,99% drosh)....kas ir piemaksas, man nav ne jausmas. Nē, darba samaksa var būt jebkāda, tikai tā (ja vien nav noteikta, piemēram, pusslodze) nedrīkst būt zemāka par minimālo. Piemaksas - tā jau ir atsevišķa pozīcija, ko nosaka ar dažādu pamatojumu (par virstundām un darbu svētku dienās, par cita pienākumu izpildi, par dienesta pakāpi utt.) ··· Darba līgums: Darba alga un piemaksas lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu