Darba attiecības

Darba attiecības - jautājumi un diskusijas

Kā veidot dialogu ar potenciāli negodīgu darba devēju (39)
Pieteicos darbā par floristi (ir Bulduru diploms) firmiņā Imantā. Darba devējs (krievs) ir palicis bez darbiniekiem, pārdevējas ir, bet floristi met līkumu. Man piedāvā algu, kas par 30% zemāka, nekā dotajā profesijā dotajā ...
Es netērētu laiku uz šo (slikta reputācija), bet meklētu labu darba devēju. Neietu strādāt pie darba devēja ar sliktu reputāciju. Izvērtējot visu, zaudētāja būsi tā vai tā. Ja arī iegūsi pieredzi, tā būs tev cik? - mēnesi? divus? pusgadu? - kamēr nepiegriezīsies mazā samaksa un negodīgā attieksme? Vai to vajag? Tad jau labāk taisi Ziemassvētku vainagus un pārdod privāti. Īsā laika posmā tāpat vērā ņemamu pieredzi neiegūsi, tad jau labāk iesaku veidot pašai savu floristes portfolio, kurā safotografēti pašas veidotie darbi. Priekš kam tev tas darbs? Brauc uzreiz uz Norvēģiju. Mans brālēns strādāja tirdzniecības biznesā 20 gadus un pēkšņi visu te pameta un aizbrauca uz Norvēģiju par namdari strādāt, lai gan par namdari ntos gadus nebija strādājis, tik vien bija kā sen iegūts diploms un kādu 2 gadu pieredze pēc diploma iegūšanas. Neinteresē viņiem esi vai neesi strādājusi, ja prasmes ir, tad tik dari! Cik esmu dzirdējusi, Norgē Tev CV būs jāveido pašai, tur, uz vietas. Šejienes CV ierakstiem diez ko lielas nozīmes nav, galvenais, ka ir izglītība un pieredze profesijā. Tā kā vari jau iztikt arī bez šī ieraksta CV. Manuprāt, ja reiz uzņemts stingrs kurss uz Norgi, tad nafig tērēt laiku te - tur apgūsies.
Savukārt, ja gribās vietējo seriālu, tad pašas attieksme noteiks, priekšnieka attieksmi - ja vairīsies, necelsi, neatbildēsi zvaniem, tad arī sagaidi necieņu. Kas liedz pacelt klausuli un pateikt: ja gribi lai strādāju šodien, slēdzam līgumu ar šodienas datumu. Piekrišana strādāt par 30% zemākā atalgojumā arī par šo to liek aizdomāties.
Kopumā, tas, ka citi floristi jau sen met līkumu, tas ir ievērības cienīgs fakts - varbūt vajag ļaut šādam biznesam nobeigties, ja reiz vadība savas govis nebaro, bet sagaida pilnas kannas piena un krējuma.
··· Darba attiecības: Kā veidot dialogu ar ... lasīt visu diskusiju (39 atbildes) –»
Neizmaksā algu, ko darīt? (27)
Strādāju nelielā privātā uzņēmumā, 3 gadus. Sākumā ļoti patika, lieliski veicās, bija laba alga. Šā gada februārī vadītājs uzņēmuma līdzekļus investēja privātā projektā, cerot, ka nopelnīsim vēl un iztērēto ...
Raksti iesniegumu, ka vēlies pārtraukt darba attiecības, saistībā ar dzīvesvietas maiņu. Nav nevienam jāpierāda, ka tiešām pārcelies dzīvot kur citur. Tad nekas nav jāatstrādā un aizkavēt aiziet arī nevar. Pēc likuma, jāizmaksā viss ar aprēķina lapas izsniegšanu 3 dienu laikā. Un darba devēju jau tagad var sniegt tiesā par neizmaksāto algu. Tas neko nemaksā, jo tiesas izdevumi ir darba devējam tikai. Pieteikumā gan jālūdz tiesa iesaldēt uzņēmuma līdzekļus Tevis pieprasītajā neizmaksāto algu un atvaļinājuma kompensācijas apmērā. Savādāk - nobankrotēs un paliksi bez nekā. Nu vadītājs ir riktīgs kretīns, ja algu nemaksā bet prom nelaiž. Pēc savstarpējas vienošanās var izbeigt darba attiecības kaut uzreiz.
Vai ir cerība, ka vispār izmaksās? Ja pastāv iespēja, ka iekavētās algas vispār izmaksās? Padomā reāli, kur risks ir mazāks - strādāt mēnesi bez algas, un iespējams nesaņemt vairāk neko, vai aiziet tagad, skaidri zinot, ka nekā nebūs un pēc mēneša vai pusotra saņemt algu jau jaunajā vietā.
Ja otrais variants ir reālāks, vienkārši neej uz darbu un viss. Nāksies atlaist ar pantu, bet kuru tas reāli vairs interesēs.
Vai darba devēju informēji, ka esi konsultējusies VDI un rakstīsi iesniegumu? Dažreiz tas palīdz. Tev ta "ne silts ne auksts", bet vai tāpat par tām iespējamām pārbaudēm domā darba devējs. VDI nepalīdzēs ar naudu, bet pārbaudes atzinums būs pamats tiesvedībai, bet varbūt ir jāiet tas ceļš, jo tikai tā var ko panākt.
Cilvēki nez kāpēc baidās tiesāties pat tad, kad zina, ka viņiem taisnība, bet tā ir demokrātijas sastāvdaļa ne tikai zināt savas tiesības, ievērot likumus, bet panākt, ka arī citi tos ievēro un kaut kā bez represīvām struktūrām (tiesas) daži to nesaprot. Jā, arī tiesa vēl Tev neatdos to naudu, tikai pieņems spriedumu, ja tad vēl darba devējs nereaģēs, Tev būs jāvēršas pie tiesu izpildītāja. Tas viss ir ilgs un ne bez maksas process (daudzi baidās no tiesu izpildītāju izmaksāsm, kas nav mazās), bet faktiski izdevumus jāsedz "vainīgajai" pusei, tikai tas ir jāpieprasa tiesu izpildītājam (diezin vai kāds pats to piedāvās, jo tā viņiem lieka klapata, bet likumīga)- tās izmaksas, kuras otrai pusei jāmaksā ļoti motivē izpildīt tiesas prasību.
Varbūt visu šo izklāsti savam darba devējam un centies viņu pārliecināt, ka iesi līdz galam (pat, ja domā, ka nav tā vērts un to nedarīsi)
Vērsies darba inspekcijā departamentā,Rīga ,Kr.Valdemāra iela 38 k1 ,darba devējam ātri atradīsies nauda priekš visa, un vēl kompensēs nesamaksāto atvaļinājumu pilnīgi nav nekādu tiesību darba devējam piespiest darbiniekam strādāt viņa labā par brīvu, labākajā gadījumā iziet uz dīkstāvi, bezalgas atvaļinājums, ja darbinieks piekrīt, bet ja vēlas, lai atstrādā mēnesi pirms došanās prom, lai izmaksā visas ieturētās algas, darba līgumā taču ir norādīts kādas saistības un kas ir jāizpilda abām pusēm līdz kādiem konkrētiem datumiem, ja nav alga ieskaitīta, teorētiski jau tiek pārkāpts likums un ir tiesības pārtraukt darba attiecības, vienam no pusēm neizpildot darba līgumā iekļauto punktu - lauzt līgumu uz dienu... vēl pastāv iespēja iesniegt uz maksāt nespēju ··· Darba attiecības: Neizmaksā algu, ko darīt? lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Darbs sāk nepatikt, vai citur ir labāk? (20)
Pēdējos mēnešus ievēroju, ka mans darbs man sāk bīstami nepatikt. Nekad īpaši paticis nav, bet tagad ir liela mīnusa zīme. Nepatīk divas lietas. Pirmkārt - nesakārtotība un dokumentu trūkums. Katrs jauns uzdevums sākas ...
Labi ir tur kur tevis nav.
Ja tev alga ir 1200€ tad sēdi vien tālāk uz sava krēsla un audzē klāt taukus!
Ja jau tev tā ir tas darbs piegriezies,pastrādā par sētnieku,parasto celtnieku-palīgstradnieku un saņem grašus un tad varēsi salīdzināt.
Pamēgini fizisku darbu... Darbaa ,kaa lauliibaa, ja vairs neiet tad jaamaina, Jā, visticamāk, citur būs labāk. Vispār ieteikumi ir divi - vai nu sniedz vadībai priekšlikumus par to, kā ir jābūt, piedāvā par papildus samaksu atrisināt konkrētas problēmas, vai arī meklē ko citu. Kā jau te minēja - sāc kaut ko darīt paralēli. Vai vismaz atrodi darbu, uz kuru pāriet, pirms iesniedz atlūgumu. Katrā darbā ir sava specifika, savas labās un sliktās puses. Ir cilvēki, kas jebkuru darbu dara entuziastiski un ir cilvēki, kuriem vispār grūti piespiesties darīt kaut ko, kas "nav interesanti".
Ja tikai cilposi prom no vienas vietas uz otru, nekādu laimes vietu vari ari neatrast. Kaut kā nedaudz jārealizējas šai vietā un tad skaties. Kaut kas taču šajā darbā patīk, vai ne?
Man vispār liekas, ka darbs ir kā pārbaudījums, - ar cik lielu atdevi spēj motivēties otra labā strādāt. Pašam darbam nav nozīme.
Jo ja Tev būtu lemts veikt darbu, kas atbilst kādam Tavam īpašajam aicinājumam un interesei, tad Tu jau tādu darītu.
··· Darba attiecības: Darbs sāk nepatikt, vai citur ... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Nekompetenti darbinieki (54)
Kā vislabāk izturēties pret stulbām beibēm, kas tagad vai visos birojos sēž? Tāda kā sērga liekas, nu ej kur gribi. Piemēram, viena (projektu vadītāja), nemācēja pdf atvērt, vīzdegunīgi noprasīja, kāpēc neesot word ...
Smieklīgi! Nu es ar vārdu rezolūcija arī neietu fotosalonā!!!! Vai tiešām mēs latviešu valodas vārdus vairs neprotam lietot!!!! Dumb and dumber :)))

Dabiski, ka fotosalonā nesaprata, jo latviešu valodā "resolution" ir "izšķirtspēja", bet "rezolūcijas" sinonīms ir "lēmums".
Nevajaga mētāties ar svešvārdiem vietā un nevietā, ļoti provinciāli tas izklausās. Ir tāds vecs stāsts par meitu, kas atbraukusi no augstām Rīgas skolām savos laukos - ah un ah, un vas ist das! kamēr neuzkāpa uz grābekļa un rupji nenolamājās!:))) Kā Tu domā, cik varētu būt lietas, par kurām Tu nezini, bet es Tevi varētu nolamāt par ļoti stulbu??? Neko nevajag darīt! Priecājies, par katru, kam ir darbs, un par to, un ka darbs ir tev. pdf, šķiet, var atvērt tikai tad, ja datorā ir attiecīgā programma. Man gadījās reiz svešs kompis, kas arī nevēra vaļā pdf failus. Un iemācies runāt latviešu valodā. Man, piemēram, "rezolūcija", pirmkārt, ir lēmums, spriedums, noteikums. Te laikam ir runa par izšķirtspēju? Varbūt meitene zināja tikai šo vārdu. ··· Darba attiecības: Nekompetenti darbinieki lasīt visu diskusiju (54 atbildes) –»
Talkaa - visi vienliidziigi talcinieki uzbuuvee gaismaspili. Peec talkas vienmeer tak samaksa - cienasts. Nav dzirdeets, ka VID Lielaas talkas laikaa kaadu sodiitu. Ja lieli apjomi, jā, der talka. VID tvarsta tikai sīkās zivteles. joens, tev nav jāreģistrē, bet tam cilvēkam, kas uzkopj, gan ir jāreģistrējas kā saimnieciskās darbības veicējam. Pff.... elementāri, ekonomikas pelēkais sektors. Alga aploksnē, nekāda sociālā nodrošinājuma, tik vien ka ja uzrodas kāda darba inspekcija, tad darbiniekam jāiziet uz ielas, jāapsēžas tuvējā sabtransa pieturā un jātēlo vienkāršais garāmgājējs. Veicot saimniecisko darbību, jāreģistrējas VID kā nodokļu maksātājam. Kā IK, piemēram, obligāti jāreģistrējas, ja gada apgrozījums no veiktās saimnieciskās darbības pārsniedz 284 600 euro vai tās veiktā saimnieciskā darbība atbilst komercaģenta darbībai vai māklera darbībai, vai arī tās gada apgrozījums no šīs darbības pārsniedz 28 500 euro un tā savas saimnieciskās darbības veikšanai vienlaikus nodarbina vairāk nekā piecus darbiniekus.

Tātad kā pašnodarbinātais vari nodarbināt līdz 5 darbiniekiem.

Darbu persona var izpildīt uz darba vai uzņēmuma līguma pamata, kas arī jānoslēdz pirms darbu uzsākšanas. Darba līgums jāslēdz obligāti rakstiski. Ja darbinieks nodarbināts uz uzņēmuma līguma pamata, bet patiesībā tā darbība atbilst no darba līguma izrietošām attiecībām, jāslēdz pēdējais.
··· Darba attiecības: Kā cilvēks savā ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kā strādāt, ja necieni savu priekšnieku? (28)
Vai ir iespējams strādāt, ja galīgi necieni savu priekšnieku? Darbs kā tāds man patīk, kolēģi labi, ofiss ļoti tuvu mājām, viss ir skaisti, tikai priekšnieks... Neskatoties uz to, ka daudzas praktiskas un pat pašsaprotams ...
Ja jau šefs tik dumjš, slinks, izklaidīgs, bet tu tik gudra, čakla, organizēta, zini visu kā labāk darīt, darba laiku un personālu saplānot, kāpēc pati savu uzņēmumu nedibini? Varēsi tad būt laba visiem - klientiem, darbiniekiem, VID, ģimenei. Ja kāre uz patstāvību uznāk piesakies pie mani! Parādīšu uz kuru pusi uzņēmuma reģistrs atrodas, kā dokumentus EDS iesniegt, kā galvenajā VID ēkā uzvesties, kurā bankā izdevīgāk kontu atvērt + sagatavošu un izskaidrošu SWED aptaujas blanku topošajiem uzņēmējiem, bet Citadelai arī nav ne vainas un SEB ir labi konsultanti. Labu grāmatvedi ieteikšu, kā arī firmu kas sakarīgu www lapu izveidos, domēnu piereģistrēšu, SEO izveidošu, juristu līgumu izskatīšanai arī varu ieteikt. Info par maketētājiem arī nesmādēšu. Tikai labi izdomā ar ko nodarboties gribi! Tikai tā prātīgi, lai nesanāk ka pēc dažiem mēnešiem uz SMS kredīta jāuzsēžas.

P.S. Visas augstāk minētās darbības uzņēmuma reģistrēšanai ir sīkums (pastaiga saulainā dienā pa pļavu ar vēšu dzērienu rokā) ja salīdzina ar reālo ikdienas darbību un atbildību.
Uzņēmējs nav tas, kurš gudrākais! Uzņēmējs ir tas, kurš uzņemas! / Mans bijušais/ :)))
Ilgi un dikti tādi uzņēmumi var būt un pastāvēt, ja ir gudri darbinieki un VIDs nav uztaisījis kārtīgu revīziju no uzņēmuma dibināšanas brīža līdz...:))
Lieku galvu ķīlā, ka šim-Tavam priekšniekam ir vēl daži nenozīmīgi uzņēmumiņi, kuri finansiāli balsta šo uzņēmumu ar nelegālas naudas palīdzību!:))Latvijā būt uzņēmējam pārsvarā nozīmē būt slinkam, bezbailīgam nekauņam. Bet bezbailīgie pamatā ir diezgan muļķi un aprobežoti indivīdi, kuri neapzinās savu nelegālo darbību sekas vai vienkārši saprot, ka citādi viņi nopelnīt un apgādāt ģimeni nav spējīgi! Teikšu no pieredzes-rādi labāku piemēru un dibini savu uzņēmumu!!! Vai būdama godīga uzņēmēja pavilksi negodīgu konkurenci-pašas ziņā!:)
Priekšniekus neizvēlas ! Nepatīk - maini darbu ! kaut kas īsti nelīmējas. nemēdz tā būt, ka priekšnieks muļķis/idiots utt utml, bet bizness tomēr turas un iet gadiem Nevajag līst ar savu smirdīgo degunu kur nevajag vēl jo vairāk apspriest priekšnieku i-net/pretīgi/
dari savu tiešo darbu un nelien priekšnieka kabinetā!!!
Beigu galā,taisi savu firmu un komandē pēc saviem ieskatiem!!!
··· Darba attiecības: Kā strādāt, ja necieni savu ... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Iesnieguma teksta paraugs par atsaukšanu no atvaļinājuma (1)
Vai varētu lūgt iesnieguma teksta paraugu par to, ka darbinieks labprātīgi piekritis par viņa atsaukšanu no atvaļinājuma.
Ja šādu iespēju paredz koplīgums un ir nopietna motivācija - teiksim ūdensvada avārija...tad,
"Par A.B. atsaukšanu no ikgadējā atvaļinājuma"
A.B.(pers.kods), amats, sakarā ar ūdensvada avāriju uzņēmuma ēkā, 2015.g....datumā... atsaukt no ikgadējā atvaļinājuma, piešķirta ar tādu un tādu rīkojumu Nr. uz laiku no tāda līdz tādam datumam. Neizmantot atvaļinājuma daļu - x dienas, par darba periodu tādu un tādu, atļaut A.B. izmantot viņam izdevīgā laikā.
Gramatvedībā veikt attiecīgos pārrēķinus.
··· Darba attiecības: Iesnieguma teksta paraugs par ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Kā nepieļaut pārslodzi darbā? (35)
Ļoti izplatīta situācija - dd uzgrūž aizvien lielāku slodzi. 1.etaps - uzlabojas produktivitāte, tu atrodi risinājumus, lai strādātu ātrāk un tikpat labi, tiek apelēts pie tava augstā profesionālisma, ok. 2.etaps - sāc ...
Ar darbu ir tapat ka ar vairakums virieshiem, vienkarshi istaja mirklii teelo! Rietumu pasaulee (arii LV) loti daudzi stradat/ir spiesti stradat kadu konkretu darbu tikai materialu apsverumu/izdzivoshanas del... kreditu atmaksai, gimenes uztureshanai, bernu skoloshanai... .

Viss, ko apraxti ``nekam neder`` - ja tam nav privata pieeja vai kaut nedaudz cita domashana/uztvere - pretejaa gadijumaa, rezultats ir sabeigta veseliba un ``nevienam nevajadziga`` cilveka statuss!

Kad nav izejas un ir jadara TAS, KO dari, tad nekas cits neatliek kaa mainit attieksmi (tik it kaa banali vardi) un lidzsvarot savu dzivi... .

Jaa, taa notiek arii ar pashiem labakajiem un augstakaa limena specialistiem... piem. sirds/asinsvadu kirurgiem, bernu reanimacijaa stradajoshajiem, utt. utt. - starp citu, vini ir sheit un varetu padaliities savaa pieredze ``kaa nenojukt``?!

Ne tuvu ne visiem izdodas lidzsvarot savu dzivi... Butiski APZINATIES ar ko un cik tu maxaa un par KO! tas jaizvertee...
bet ja darba deveejs ir stulbs ( un tadi pastav!!!!!) tad nekur taalu ne ar teloshanu, ne ar citu ko nevar tikt. un nav teikts, ka darba deveejs kaa uznjemuma `` galva`` ....
ir tachu vadiitaji, un no turienes viss sakas...
:/

bet zivs tachu pust no galvas.. ir tads teiciens.. un es tam piekritiisu!!!!
krizes laika patures nevis labakos darbiniekus, bet sev tikamaakos! ta vismaz man pedeja laika sak skist!:/
atliek blefot un telot muljkji 2. un 3. etapi, kā arī otrs scenārijs ir nepareiza darba organizācija (galvenokārt DD vaina, taču DŅ arī piedalās) un neprasme strādāt/jrganizēt savu darbu (DŅ). Ja vien virsstundas nenozīmē novirpot 40 skrūvītes vairāk (izmazgāt grīdu 3 kabinetos vairāk utml.), bet par to tad arī maksā vairāk. Ja veicamo darbu nevar padarīt darba laikā, ir jāapsēžas un jāpadomā, kur vaina, profesionālu argumentāciju arī "vergturi" spiesti respektēt (nav stāsts par "atsaldeņiem"). ··· Darba attiecības: Kā nepieļaut pārslodzi ... lasīt visu diskusiju (35 atbildes) –»
viennozīmīgi! mēnesi iepriekš, kā jebkuri grozījumi darba līgumā. ir jaabridina,,,,vismaz arzemees,,,nu latvijaa jauuu vispar ir super zeme,,,,,,jooooo... Ir jāveic grozījumi darba līgumā

http://www.lvportals.lv/print_ekons.php?id=3916
Kas nu tur ko brīdināt...šodien strādnieks,rīt brigadieris..... ....vai otrādi:) ··· Darba attiecības: Ja darbinieku pārceļ citā ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Uzrakstits atlugums darba, bet ir biļetena, cik ilgi ta var? (5)
Drabiniece ir uzrakstijusi atlugumu darba jau ar 1 janvari š.g., bet pati skaitas uz biļetena un biļetens visu laiku tiek pagarināts. Cik ilgi tas var ta turpinaties, cik menesus, gadus?Atlugums ir jau pienemts un piereģistrēs ar ...
Līdz Jāņiem būs vien jāpiecieš.Nekur nav teikts,ka nevari meklēt vietas izpildītāju uz nenoteiktu laiku. Tak palasi Darba likumu - vai arī slinkums pašai meklēt!?
Vēl bezmaksas iespēja saņemt konsultāciju - piezvanīt uz VDI konsultatīvo nr. un pajautāt!
var slimot 182 kalendarās dienas. Katrai diagnozei ir kāds laiks, cik ilgi ir jāārstē un uz cik ilgu laiku iespējams slimības lapu pagarināt. Vismaz kādus gadus atpakaļ bija, ka ģimenes ārsts varēja dot līdz 6 mēnešiem - ja ilgāk, tad tikai ar komisijas slēdzienu... Arī atlaist no darba, ja vispār varēja, tad tikai pēc 6 mēnešu slimošanas... Jo, kamēr cilvēkam ir slimības lapa, atlaist nevar.... 6 mēneši, būtībā (jau min;eja 182 kd). par kuru pienāksies izmaksāt arī atvaļinājuma naudu. labi, ka tajā laikā nebūs bijusi darba samaksa, tad var no minimālās, lai gan arī tas ir daudz un dārgi.
pēc 6 mēnešiem var atlaist, pēc dl pantiem, nosūtot paziņojumu pa pastu, vēlams ierakstītā vēstulē
··· Darba attiecības: Uzrakstits atlugums darba, bet ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu