Profesija ekonomists

Mana meita apsver iespēju mācīties ekonomiku, aizdomājos kādi ir šīs izvēles plusi un mīnusi? Priecātos ja kāds šajā profesijā strādājošais padalītos ar savu pieredzi – Cik daudz dzīvē patiesi noderīga ieguvāt no ekonomikas studijām, cik nopietni bija jāmācās un kā tagad ar laika atkāpi novērtējat savu pasniedzēju mācīto ? Ar ko ikdienā reāli nodarbojas ekonomists, uz kādu atalgojumu jaunais speciālists reāli var cerēt un kādas ir izaugsmes perspektīvas tikko augstskolu beigušam ekonomistam, vai šis ir darbs no 8:00 – 17:00 kabinetā pie galda, vai arī domājiet ka nākotnē ekonomisti varēs strādāt attālināti un cik šī profesija šobrīd Rīgā ir pieprasīta, Jūsu viedoklis par to cik ilgi šī profesija pastāvēs un vai vai nākotnē ekonomistam tomēr nebūs jāapgūst cita profesija? Ja tagad Jums būtu jāizvēlas sev profesija, tad Jūs tāpat mācītos par ekonomistu vai tomēr izvēlētos citu profesiju? Jau iepriekš pateicos visiem kas veltīja man laiku rakstot savu komentāru. Jauku dienu visiem.

emets  1 4 Zeme nomesta nauda un laiks. zinasanas absaluti neatspogulo realitati. Tu iemacies tikai teoriju. Prakse VISS ir daudz SAVADAK. Esmu beidzis 3 augstakas. Dzive, pieredze ko gusti ikdiena ta ir patiesa realitate un seit maz sakara, ko esi guvis skola.

seenjotaaja  1 9 mācīties var, bet ne LU - kā minimums Stokholmas ekonomikas augstskolā vai tad uz ārzemēm. Tie ekonomisti, ko uz vietas cep, pēc tam strādā par pārdevējiem.

CoCoSan  1 5 Visās, pilnīgi visās profesijās var nopelnīt labi un pat ļoti labi. Tikai. Profesija jāizvēlās atbilstoši savam raksturam un interesei par to. Ja meitēns ir pec dabas punktuāls, sīkumains, principiāls, savā veidā zanuda naudas lietās un ja vēl raksturs mierīgs un distancēts, tad tā lieta iet.
Ir jau grūti padsmit gados vsp saprast ko gribas un interesē. Kā jau teicu, ja pašai interese ir un velk uz cipariem, loģiku, analītiku, lai tik studē.

Apbrīnoju, ja veci ļaudis sūkstās par savām trijām augstākajām izglītībām, četrām sievām/vīriem. Varbūt pirms uz dullo test studēt, sevi labāk iepazīt, nevis pirmslaika cept neidētu olu - skrienot studēt profesiju kura itkā labi maksā, bet interese par to mīnus 0.

meenesgaisma  1 2 Par ekonomistu maza jēga mācīties. Zinu, ka vairāki ir iznācījušies un patiešām lielākā daļa strādā veikalos. Kaut kas ir izsities un strādā bankā labā amatā, bet bankā jau arī uzreiz netiksi labā amatā, kur daudz maksā. Bankas jau Latvijā arī paliek par nestabīlu sektoru, kuru mēģina iznīcināt, paputināt, jo liek visādas sankcijas, reizēm kādu banku aizver ciet!
Protams, ka apņēmīgs, gudrs cilvēks var izsisties arī ar šādu izglītību.
Ieteiktu paskatīties darba sludinājumus kādas izglītības pārstāvjus vairāk meklē, kur labāk maksā.
Bērnu nevar arī spiest mācīties to, kas nepatīk, jo visticamāk neies tajā jomā strādāt, bet var ierosināt līdzīgu jomu, kas patiktu, ar lielākām nākotnes iespējām.

emets      Atbildesu (seenjotaaja). 90-os. bralenam ieradiju pasu prostako biznesu "kupi pradaj".Vins taja laika macijas Stabina komercskola. Starp citu to gadu absolventi, liela dala sobrid ir kaut kas! :).
Stunda viniem uzstajas ar savu sakamo, domajams, ka tiesi no tas Stokholmas ekonomikas augstskolas pasniedzeja profesore. Kura nesusi pinigakas mulkibas, ka par skoleni vinai aizradijusi. Protams tas atbilda tam laikam un situacijai. Tacu pamatlietas tacu nemainas!

CoCoSan  1 13 Tak vispār šīs valsts un pasaules bēda ir tā, ka cilvēki neatrodās savās vietās.
Par skolotājiem strādā cilvēki, kuri ienīst bērnus, par ārstiem sēž, jo tur var labi nopelnīt, pat ceļus remontē ar pretīgumu. Šorīt braucu, un vnk acīs iekrita - bedre lāpīta tā, ka viņai prasti uzmesta asfalta ļepjoška. Stāsts nav bedres lāpīšanas izmaksās, bet tajā ar kādu nemīlestību, riebumu darbs darīts.
Kamēr cilvēks dzīsies pakaļ naudas papīrīšiem, tikām viņš būs nabags. Bet tas kurš mīlēs savu darāmo, kurš degs no darāmā, tam nauda pati lips klāt.

labvakar    5 Ja nepriecē perspektīve strādāt par pārdevēju vai kasieri, tad ekonomista diploms var noderēt. Grāmatvežus vajag katrai sīkai firmiņai, kad apgūs praksē šo, varēs tēmēt uz ekonomista amatu.
Galvenais lai nestājas kaut kādos vizāžistu-meikapistu, dizaineru kursos.
Darba tirgū pieprasītas tikai profesijas, kur maksā minimālo vai maazliet vairāk. Ienesīgos amatos tiek tikai caur pazīšanos.
Tam, kura augstskola apsolvēta arī nav liela nozīme, galvenais, lai būtu augstākā.

Vecais_Zakjis    8 Bērni ir "jājūt"! Tā ir viņu dzīve! Darbam, kā dzīves pamatam, viņu ikdienas sastāvdaļai ir jābūt piemērotam VIŅU personībai, temperamentam, interesēm. Protams, ja gribi redzēt meitu laimīgu vai vismaz priecīgu savā dzīvē! Tas, ko var darīt vecāki, ir atbalstīt bērna izvēli, arī ja tā izrādās kļūdaina, bet ir viņa. Tikai tā cilvēks spēj iet SAVU ceļu, nodzīvot SAVU dzīvi. Ekonomistam ir jāmīl cipari, jābūt precīzam, jāpārredz viss laukums. Pirmie, kas krīzē "salūzīs", būs tie, kas gājuši kāda cita, arī vecāku pavadā...

Mavs    11 Ekonomists, jurists un vēl datorgrafiķis - tās ir tās "modernās" profesijas, kas sastāda lielāko daļu latviešu, kas strādā UK noliktavās vai fermās :)
Patiesībā šo profesiju Latvijā ir paaaaamatīga pārprodukcija (jo mācību iestādes ir attiecīgi noreaģējušas un atbilstoši pieprasījumam štancē tādus kā uz konveijera) :)

anis    4 Pats neesmu,bet ir viedoklis-paziņas! Vairums darbojas savādāk nosauktos amatos,bet visiem ir sapratne par notiekošo-pat tiem,kam bija jāapgūst zinātniskais komunisms! Ne bez puniem tas nācis, bet skola jau tikai iemāca skatīties/ieraudzīt. Vismaz interesanti cilvēki-nemuld tukšu, analizē. Perspektīvas stipri atkarīgas no paša-ja negrābstās pa mākoņiem,pats piestrādā,protams arī veiksmes. Vēl skola dos korporatīvās saites-arī nav mazsvarīgi. Nu ja,raksturam arī jābūt-dažkārt nākas karot ar nejēdzībām paša priekšniecības izskatā...

tikka    3 Ekonomista zināšanas, kas ir no senajiem 80 gadiem man noder arī šodien. Taču ne tās, ko guvu LLA, bet gan tās, kuras ieguvu praksēs labākajos tā laika kolhozos pie tā laika labākajiem vadītājiem.
Šobrīd strādāju grāmatvedībā un šis plašais redzeslauks ļauj izvērtēt uzņēmēju intereses un vajadzības.
Ja augstskolas pasniedzēji ir teorētiķi, kuri pēc studiju pabeigšanas ir palikuši "zinātni bīdīt", tad žēl studentu un viņu lieki izmesto laiku.

ketija64  1 4 Domāju, labāks variants būtu finansists - grāmatvedis! Darbs vienmēr būs, jo saka labs grāmatvedis varu uzņēmumu gan pacelt, gan nogremdēt! Tomēr meitai pašai jālemj un jādomā!

nazis  1 5 Mācīšanās nevienam nav dzīvi sabojājusi. Ir vērts mācīties, lai saprastu, patīk tā lieta vai nē. Katrā ziņā šodien mācīties kādu profesiju tikai tāpēc, ka tajā var labi nopelnīt, tā ir pieprasīta, ir neprāts. Rīt tā var nebūt.
Ekonomists ir radoša profesija. Viņš, gluži kā dzejnieks, rada no nekā. Ja pietrūks cilvēkam radošuma, nebūs fantāzijas lidojums, tad šis "ekonomists" pārvērtīsies par prastu biroja planktonu. Labākajā gadījumā, ja ir precizitāte un spēj bremzēt emocijas, tad var kļūt par labu grāmatvedi.
Cilvēkam vienmēr visi ceļi ir vaļā jebkurā vecumā un neatkarīgi no iegūtās profesijas, tāpēc nevajag ieciklēties, ka būs ekonomists, un ekonomists uz visu mūžu.

janisb    2 Lielākajai daļai LV nekāda dižā karjera nespīd, ja vien nav teicamnieks, (tad cerība ka kāda lielā korporācija paņems), pricipā 99% šādas produkcijas nonāk tirdzniecības aģenta lomā, vai arī strādā ar izglītību nesaistītā profesijā.

vilx    2 Vai bez izglītības vispār kaut kur var dabūt darbu virs minimālās? Lai tik mācās, velti tas nebūs.

DanaL  1 3 Lai tik mācās. Augstākā izglītība vajadzīga. Un sen vairs neeksistē jēdziens "profesija visam mūžam". Tagad ir "karjeras modelēšana". Jo pēc 20 gadiem tik un tā izpratne par gribēšanu un varēšanu būs mainījusies. Un arī pasaule un pieprasījums pēc konkrētas profesijas būs mainījusies. Tad varēs pamācīties un pasmelties pieredzi tur, kur būs vajadzība un gribēšana.
Drīz te panesīsies nicīgi komentāri pr augstāko izglītību vispār. Tos nelasi. Atbalsti savu bērnu.

Vienīgais, ko es nebūtu atbalstījusi sava bērna izvēlē, tā ir jurisprudence un PR. Vismaz ne Latvijas diploms.

RRAGANA    3 LV nākotne ir eksaktajām nozarēm-fizika, matemātika, ķīmija..
Ekonomika ir ne šis, ne tas. Vajag kaut ko konkrētāku. Kaut ko uz atklājumiem, izgudrojumiem, zinātniskiem pētījumiem virzītu. Vai uz ražošanu. Ekonomiku ikdienišķā variantā var apgūt dzīves laikā tāpat. Un to studēt nopietni ir vērts tikai tad, ja interesē starptautiska mēroga darbs. Pretējā gadījumā-izstudēsies par parastu klerku. Pff..

KALSARIKANNIT  2 5 Ir profesijas, kuras perspektīvā t.i. tuvākā nākotnē var zaudēt aktualitāti. Piem., pēc gadiem 15 var zaudēt aktualitāti bankas darbinieku darbs, pēc 25 šoferu pieprasījums ies uz norietu u.c.
Bet viennozīmīgi progress būs IT tehnoloģijas pārstāvjiem (neatcetos precīzu nosaukumu pēc Bukas teiktā), bet saistībā ar datormākslu.
Bet zinu vienu, labi speciālisti būs vienmēr vajadzīgi, ekonomisti arī, ja spēs pārprofilēties.
P.S. Bieži norādot it kā pareizo virzienu savām atvasēm, var gūt nevēlamu rezultātu.

Orchia    3 Kas par Pfff, tas tak nav katram dots- mīlet fiziku, ķīmiju un solfedžo !!!! Tā arī rodas cilvēki ar abām kreisajām rokām.

Nesaka      Pati tieši šobrīd studēju ekonomiku viszemākajā-koledžas līmenī. It kā patīk, bet, lai kaut ko sasniegtu, tam vajadzētu tērēt vairāk laika. Manas prioritātes tomēr ir nevis skaitļi, bet dzīvas dvēseles, un dažiem no viņiem šobrīd iet tā, ka jāatbalsta. Kādas tur studijas galvā.
Jaunībā studēju medicīnu. Iestājos ar 18 no 20, pabeidzu ar 95% testā, bet pa vidu bija gana laika saprast, ka joma domāta komunikabliem cilvēkmīļiem un ka kreilība ir priekšrocība tikai sportā un mākslā.
Ko ieteikt tavai meitai-nu, ka labi mācīties ir izdevīgāk, nekā vienkārši mācīties:(
Tas gan mani pārsteidz, ka te augstāk personāži saka, ka galvenais ir augstāk;as izglītības esamība, un tad jau vienalga, kāda. Tā nav. Filozofs vs ārsts, nu kuram lielāka lietošanas vērtība?
Un jā, nozīme ir tam ,vai studē par valsts līdzekļiem vai savu naudu. Pirmajā gadījumā diploms ir apliecinājums kaut kādām personiskām kvalitātēm,kaut gan … hm.. ārstu bērnu gadījumā nezinu, nezinu)) Otrajā gadījumā-studēts bieži tiek "dļa stila", un absolvente kā karājusies stipendijas sponsoram kaklā pirms studijām, tā karāsies līdz nomirs.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu