Profesijas

profesijas foto attēls

Profesijas - jautājumi un diskusijas

Kas ir jādara? Lai šeit Latvijā izdzīvotu. (36)
Nezinu..Kā dzīvot?Algas maziņas.Jeb ,kurā profesijā.Juristi,ārsti,programmētāji brauc prom.Un sanāk mēs tie palikušie esam Muļki.Mēs stutēsim to valsti un barosim viņu vecākus,invalīdus,bērnus.Man vairs nepietiek ar savu algu jo viss ir...
Nu, šeit vismaz tie "barojamie" invalīdi ir reāli slimi , UK ar savu darbu "barosi" arī vietējos, kas "slimi" ar lieko svaru, slinkumu un vairošanās apsēstību, tur liela daļa darbspējīgo dzīvo no pabalstiem.

Protams, visam cenas aug, tāpēc jāceļ sava kvalifikācija, tad algas apjoms augs ātrāk par inflāciju...vai jāattīsta savs bizness, ja galva strādā.

Zinu daudzus, kas atgriezušies, nu te ir tomēr krutāk, kā citur iebraucēja statusā...tik silti un ērti, kā mātes klēpī, nebūs nekur, visur jārukā.
Nu cik var malt par vienu un to pašu?,...nu cik var aptirsīt aizbraukušos un cik var sevi cietēja-patriota lomā demonstrēt kā palikušie? Pa nopietno: līdz mielēm jau ir piegriezies par to lasīt un atklausīties!
Cilvēki mīļie, dzīvojam takš mēs šodienā, ne pagājušā gadsimta viducī,...katrs pats ir tiesīgs izvēlēties kā viņam dzīvoties, kurā ES valstī dzīvot un kurā no tām strādāt.
Cilvēks ir apveltīts ar prātu un saprātu, lai pats par sevi parūpētos un, lai nodrošinātu normālus dzīves apstākļus saviem tuviniekiem,...izvēle kā to panākt, ir tikai katra paša rokās.
Mazāk tirsīt vajag un pļurkšķēt niekus,...bet gan domāt un rīkoties, tad atliks vajadzība noniecināt to valsti, kurā tiek dzīvots un strādāts, neatkarīgi no tā vai tā ir dzimtā Latvija vai arī kāda cita no ES valstīm, Amerika, Krievija, Āfrika vai Austrālija!
bargaakundze, jūs kapitālisma aizstāvji paši neapzināties cik pasī esiet nozombēti no kapitālistu propogandas, jo viņiem jau dikti ērta šada kārtība, kur paši vergi slavē vergu iekārtu :D Sociālismu aizstāv proletariāts, kam smadzene par īsu, lai nopietni konkurētu darba tirgū. Es nesūdzos, var strādāt, bet laikam jau līdz zināmam vecumam to darba slogu var pavilkt.... ··· Profesijas: Kas ir jādara? Lai šeit Latvijā... lasīt visu diskusiju (36 atbildes) –»
Kā nopelnīt lielu naudu, ja galvas nav? Un fizisku drabu strādāt arī negribas? (20)
Varbūt kādam ir ideja? Varētu samierinaties ar ne pārāk interesantu darbu.
abas nieres ir? Var mēģināt izdevīgi apprecēties,ja negrib pelnīt nelegāli. kas ir liela nauda? tb, gribeju, beidzot, atlikt, bet nopirku cisinju miikla? pārdod savas detaļas, pa lielam ja neko darīt negribi, tad nafig tev viņas :D Lielu naudu ar darbu maz ticams, ka nopelnīsi, ar darbu var nopelnīt iztikšanai. Jātaisa kāds bizness, bet tur vajag prātu, uzņēmību, veiksmi, sākumkapitālu utt ··· Profesijas: Kā nopelnīt lielu naudu, ja... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Darba specifika - darbs taksometra vadītājs. (7)
Padalāmies ar pieredzi, par taksometru kompānijām un kompāniju attieksmi pret darba ņēmējiem. Un protams par perspektīvām taksometru pakalpojumu sniedzējiem.
Cik man stāstīja.Pašvaka maize ar lielu garozu.. smagas darbs par kapeikām..Momo precīzi noraksturoja,ja proti angleni un sē´dejis zonā,tad tas darbs ir radīts Tev..īsāk ,jāmāk čakarēt klientus..)))) air baltic un panda rullllle. Par "Pandu" cik zinu, visvairāk sliktu atsauksmju. Man patik Aviksa, bet pēdējoreiz šoferis gan bija dīvains. lielākā daļa šoferu resni un ar kuņģa problēmām. ar gadiem vēl visādas kaites, jo darbs naktīs, saraustīts ritms. ··· Profesijas: Darba specifika - darbs... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kapracis,vai kā tur,apbedīšanas firmas īpašnieks. plaša profīla konsultants bagātiem durakiem. Inzenieris - nakotne busim atkarigi no tehnologijam. zemnieks...tie būs visvairāk pieprasīti, par tehnoloģijām varēs aizmirst.... Eksaktās. Nu tur ķīmiķi, fiziķi, utml. ··· Profesijas: Nākotnes profesijas?? lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Profesijas, kas nav uz mūžu. Vai programmētājs tāda ir? (10)
Kaut kā sāk piegriezties tas, kas ikdienā pastāvīgi jāiedziļinās sīkumos un detaļās. Kad biju jaunāks, tad tas bija OK, tas bija interesanti, bet likās, ka no tā ir kāda jēga. Bet gadiem no vietas ir viens un tas pats. Cik ilgi tā varēs...
šaubos, ka ir jāmaina profesija. varbut vnk papildināt ikdienu ar ko, kas ir ārpus rutīnas. hobiju? visu piķi tāpat nenopelnīsi, pat ar vispārāko garīgo sasprindzinajumu. pēc īsa laika vajadzēs atkal... piķi.
brīvdienās vēlreiz iziešu cauri strabona ģeogrāfijai. vēlāk vēl kaut ko. nekad nav garlaicīgi, vienmēr ir ko darīt. pa ceļiem pastaigāt.
kantorplanktonisms var kļūt baigā stagnācija, tas tā ir. nemaini darbu, bet papildini ikdienu ar ko, kas patīk un ir kaut cik derīgs.
Jēdziens "profesija uz visu mūžu" jau sen ir novecojis un pa lielam nekad nav sevi attaisnojis. Ar nelieliem izņēmumiem, kā piemēram, maniem vecākiem, kuri visu darba mūžu nostrādāja par inženieriem vienā iestādē.

Tagad daudz aktuālāks ir jēdziens "karjeras modelēšana", jo pastāv uzskats, ka ik 5 - 10 gadiem cilvēks, strādājot vienā un tajā pašā vietā, izsmeļ savas potences. Ir jāmaina vai nu amats vai darbavieta. Un nav nekāds brīnums, ja 40 vai pat 60 gadu vecumā sagribas uzsākt kaut ko pavisam jaunu, atklāt sevi pavisam citā ampluā, uzsākt kādas studijas utt...

Un visstulbākais ir tas, ka bērnam jau pusaudža vecumā jāizvēlas, kādā virzienā strādāt turpmākajā mūžā.

Esmu konkrēts piemērs. Lai gan skolā bija labas sekmes gan humānitārajos, gan eksaktajos priekšmetos, izvēlējot studēt pirmos. Diemžēl neizturēju konkursu, un aizgāju uz RTU, izstudēju inženierus... Un ļoti maz strādāju savā konkrētajā specialitātē. Regulāri esmu mainījusi darbības virzienus, un zinu, ka mainīšu atkal...

Un rīkojos šādi, vēl neko nezinot par karjeras modelēšanu.

Tā ka vēlu veiksmi karjeras modelēšanā!
Shkjiet, ka tas, cik ilgi var nostraadaat vienaa profesijaa/darba vietaa vairaak no katra pasha atkariigs - viens var nostraadaat visu muuzhu vienaa uznjeemumaa, citam prasaas ik pa laikam kaut ko pamainiit un ne jau tikai taapeec, ka kaut kas ir saacis nepatikt vai apnikt...

Man pashai ir pat nepiecieshamiiba visu laiku pilnveidoties(pagaidaam veel vismaz), taapeec ir apguutas dazjaadas profesijas un tas pat nenoziimee, ka ir regulaari jaamaina darba vieta...
Man ir 3 profesijas, visās vairāk vai mazāk darbojos... garlaicīgi nav. Strādāt lielā kantorī par programmētāju ir "mērkaķa darbs" līdzīgi kā kādā fabrikā pie konvejera, nav brīnums, ka smadzenes atrodējas...
Bet tiem, kas programmē piemēram exploitus, dzīve vienmēr in interesanta :D
··· Profesijas: Profesijas, kas nav uz mūžu.... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kādu profesiju varētu ātri apgūt un sākt labi pelnīt? (19)
Par menedžeri nederu, bet klusi mierīgi kaut ko loģiski izdomāt es varētu. Sāku apsvērt otrās profesijas apguvi.
Lidmashinu pilots ir dikti pieprasiita profesija. Ja esi iedzīvojusies sklerozē tad ar jaunas profesijas mācīšanos nebūs viegli. Ja rokas nesāp var prostatas masēt - gribētāju daudz un maksā (agrāk esot bijuši lati - 25). Parēķini:- 10 prostatas dienā, jeb kādi 300 eiriķi ( Maxsima kasierītei tā ir mēneša alga). Un klienti ir tepat Ohojā. Lai veicas! erotisko masāžu - rīgā salonu daudz, darba vietu netrūkst :D Var iemācīties taisīt manikīru un pedikīru ,kursi ar sertifikātu maksā 200 eur ,toties diezgan ātri atmaksājas... Nezināju, ka "menedžeris" ir profesija.
Mandomāt ar "klusi un mierīgi" pārāk labi nopelnīt nevar, tās lielās naudas parasti maksā par stresu un sačakarētiem nerviem.
··· Profesijas: Kādu profesiju varētu ātri... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Trauku mazgātāja kafejnīcā (48)
Sieviete, 50+, grāmatvede pēc izglītības, palikusi bez darba. Tagad saņēmusi piedāvājumu darbam kafejnīcā par trauku mazgātāju. Vai jūs kaunētos no šāda darba? Viss notiek mazpilsētā, kur viens otru pazīst...
vismaz buus cilveekos Nē , ja man vajadzētu naudu , neatteiktos no darba . Arī to darbu var veikt labi . Un kāpēc nepiestrādāt vēl ko ? Kaut ko samargot savām rokām ? Brīvajā laikā papildinātu zināšanas vēl kaut kādā jomā , kaut pašmācības ceļā . Regulāri skatītos pēc citām iespējām .
Piemēram mums beidzot ir brīnišķīgas sētnieces . Pat tāds darbs nav peļams.
Nemaz nekaunētos. No kura laika traukus mazgāt ir kauns? ..galvenais labi nomazgāt traukus ,lai nav jākaunas ,ka kāds aizrāda par tauku pleķiem...tad arī to darbu pazaudēs... Visas pasakas sākas reiz bija-nu nav vairs un viss!! Dzīvo tālāk un dari darbu un labi izdari!!!Pareizi teici par sētnieci-tāpat arī trauku mazgātāja!! Un kā tad medmāsa ar augstāko izglītību slauka dibenu, ja tas ir nepieciešams??? ··· Profesijas: Trauku mazgātāja kafejnīcā lasīt visu diskusiju (48 atbildes) –»
Loģistika - plusi un mīnusi? (11)
Vērts apgūt tādu profesiju? Ko tur dara? Cik maksā?
apguut ir veerts to kas patiik, jo tad tu to dariisi labi un arii labi sanjemsi. :) kādu loģistiku? :) but čmo? vairs negribas.
ir cilvji, kas sasirgst stipri, ir kas, visu laiku. poliķi - ne tie. tēvi/mātes - ne tie.
kad tu izkodīsi līdz saknei, nav kāda cita, nekādu citu spārnu nav. burtiski.
http://www.youtube.com/watch?v=Np2BhAkJULM&list=RD108JguGBytWns
jebkurā profesijā var labi pelnīt, ja patiešam proti doto darbu labi darīt. lūk, un nav vieglu atbilžu, arī tev. tā tas ir iekārtots ar nodomu. Nu jā, ir jāspēj sajust, vai tas ir priekš Tevis.
Es, starp citu, savulaik esmu mācījusies tajā Transporta un sakaru institūtā. Atceros, pats galvenais mācību priekšmets bija tik garlaicīgs... Toreiz varēju lekcijas apmeklēt pat 70% apjomā, bet uz tām gāju cītīgi. Bet reiz, kad biju svētā pārliecībā, ka ir pagājusi stunda no lekcijas, bet patiesībā bija pagājušas tikai 10 min, nespēju noticēt un pārčekoju kādus 3 pulksteņus; pēc tam nospriedu, kas uz tām lekcijām iet vnk nespēju. :) Bet ne par to stāsts.
Dzīve iegrozījās tā, ka pēc mācībām strādāju ne ar transportu saistītiem uzņēmumiem. Visu laiku mani tirdīja nemiers, ka varbūt lieki novirzījos no ceļa. Bet, kad vēlāk izlasīju līdzīgus aprakstus kā jolcis23 stāsta - sapratu, ka darbs ir ar virsstundām, stresains... hmmm, toreiz stingri nošaubījos, vai kas tāds derētu man. Un joprojām šaubos. Pirms tam man bija kaut kāds romantiskāks iespaids par šo profesiju.
··· Profesijas: Loģistika - plusi un mīnusi? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Administratora darbs kazino "Klondaika" (9)
Ko Jus domajat par tadu vietu ka kazino "Klondaika",man tur piedava iet stradat par administratoru,bet...daudzi mani biede ar to,ka tas ir sausmigs iestadijums ar vel sausmigaku publiku(patiesiba jau tur baigi smuki,sajuta ka ieejot veco...
a cik tur maxaa?;)) varbuut varu aiziet uz briitinju tavaa vietaa un tad pateikt vai tur ir vai nav forshi!:))) Mans draugs tur straadaaja, saakumaa taa neko, peec tam saaka no algas atvilkt, nav taa labaakaa vieta... Tātad mums jāpārliecina Tavs draugs- ka kazino ir kaut kas cits..? nu tur Tev jaaizdomaa pashai, kur liela nauda ir savi plusi un miinusi:))) karoche tev alga buu lielaaka kaa tavam draugam taapeec shameejais negrib, ka tu tur straadaatu! :))))

a princips vienkaarshss! Jo vairaak pelniisi, jo vairaak suudu buus jaastrebj un taa nav vieta, kur var miilji sadziivot ar priekshnieciibu. buus alkohols jaalieto un taa! bet taada dziive!

administrators ir noziimiigs postenis. izveidosi savu sisteemu tev saprotamu un paarredzamu - buus Ok! ;)))
··· Profesijas: Administratora darbs kazino... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kāpēc jaunietis izvēlas iegūt "ienaidnieka" profesiju? (30)
Jaunietis (19 g. v. ) izveelējies studēt jurisprudenci, konkreetak, viņa mērķis nākotnē ir būt advokatam. Neparasts šajā faktā ir tas, ka puiša ģimenē, rados, paziņās nav neviena viņam zināma advokata. Toties, diezgan labs advokats ir...
Iemesli var būt daudz - no tā ka vēlas iegriezt pats savai ģimenei (hormonu vētras, nepareiza uadzināšana) un kautko pierādīt (par spīti darīt pretējo) līdz smalkam aprēķinam uzvarēt juristu viņa paša lauciņā. Bet galvenais, ka ir mērķis - tas ir vissvarīgākais, kā to panākt tas jau ir sekundāri un nesvarīgi Nee,nu shausmas!Jaunietim sava dziive jaaveido un pasham sava gjimene.Varbuut vecaaki arii sievu noskatiijushi puisim,kura par visu varu buus iistaa,jo taa ir nolemts un punkts.
Peedeejais teikums klajaa pretrunaa ar visu austaak mineeto.
Njā, nu i dogma. A varbūt viņam liekas advokāta profesija interesanta un tur nav nekāda sakara ar radniecību un ienīšanu, Bet līdz tam jau cilvēki kuri ienīst nepsēj dadomāties. saskatijies jankiju filmas,kur kenti vienmer vinne pravas un dzivo zali Pats jau Tu saki - "Jaunietim ir visas iespeejas studeet ko vien vinjshs veelas un kur veelas". Domāju, ka esi atbildējis uz savu jautājumu.
Kādēļ gan jaunietim vajadzētu izvēlēties profesiju raugoties uz savu radu vai senču razborkām? Pašam sava galva uz pleciem un pašam savs ceļš ejams.
··· Profesijas: Kāpēc jaunietis izvēlas iegūt... lasīt visu diskusiju (30 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu