Profesijas

Profesijas - jautājumi un diskusijas

Profesija ekonomists (38)
Mana meita apsver iespēju mācīties ekonomiku, aizdomājos kādi ir šīs izvēles plusi un mīnusi? Priecātos ja kāds šajā profesijā strādājošais padalītos ar savu pieredzi – Cik daudz dzīvē patiesi noderīga ieguvāt no ...
Tak vispār šīs valsts un pasaules bēda ir tā, ka cilvēki neatrodās savās vietās.
Par skolotājiem strādā cilvēki, kuri ienīst bērnus, par ārstiem sēž, jo tur var labi nopelnīt, pat ceļus remontē ar pretīgumu. Šorīt braucu, un vnk acīs iekrita - bedre lāpīta tā, ka viņai prasti uzmesta asfalta ļepjoška. Stāsts nav bedres lāpīšanas izmaksās, bet tajā ar kādu nemīlestību, riebumu darbs darīts.
Kamēr cilvēks dzīsies pakaļ naudas papīrīšiem, tikām viņš būs nabags. Bet tas kurš mīlēs savu darāmo, kurš degs no darāmā, tam nauda pati lips klāt.
Ekonomists, jurists un vēl datorgrafiķis - tās ir tās "modernās" profesijas, kas sastāda lielāko daļu latviešu, kas strādā UK noliktavās vai fermās :)
Patiesībā šo profesiju Latvijā ir paaaaamatīga pārprodukcija (jo mācību iestādes ir attiecīgi noreaģējušas un atbilstoši pieprasījumam štancē tādus kā uz konveijera) :)
mācīties var, bet ne LU - kā minimums Stokholmas ekonomikas augstskolā vai tad uz ārzemēm. Tie ekonomisti, ko uz vietas cep, pēc tam strādā par pārdevējiem. Bērni ir "jājūt"! Tā ir viņu dzīve! Darbam, kā dzīves pamatam, viņu ikdienas sastāvdaļai ir jābūt piemērotam VIŅU personībai, temperamentam, interesēm. Protams, ja gribi redzēt meitu laimīgu vai vismaz priecīgu savā dzīvē! Tas, ko var darīt vecāki, ir atbalstīt bērna izvēli, arī ja tā izrādās kļūdaina, bet ir viņa. Tikai tā cilvēks spēj iet SAVU ceļu, nodzīvot SAVU dzīvi. Ekonomistam ir jāmīl cipari, jābūt precīzam, jāpārredz viss laukums. Pirmie, kas krīzē "salūzīs", būs tie, kas gājuši kāda cita, arī vecāku pavadā... Ja nepriecē perspektīve strādāt par pārdevēju vai kasieri, tad ekonomista diploms var noderēt. Grāmatvežus vajag katrai sīkai firmiņai, kad apgūs praksē šo, varēs tēmēt uz ekonomista amatu.
Galvenais lai nestājas kaut kādos vizāžistu-meikapistu, dizaineru kursos.
Darba tirgū pieprasītas tikai profesijas, kur maksā minimālo vai maazliet vairāk. Ienesīgos amatos tiek tikai caur pazīšanos.
Tam, kura augstskola apsolvēta arī nav liela nozīme, galvenais, lai būtu augstākā.
··· Profesijas: Profesija ekonomists lasīt visu diskusiju (38 atbildes) –»
Kas ir jādara? Lai šeit Latvijā izdzīvotu. (36)
Nezinu..Kā dzīvot?Algas maziņas.Jeb ,kurā profesijā.Juristi,ārsti,programmētāji brauc prom.Un sanāk mēs tie palikušie esam Muļki.Mēs stutēsim to valsti un barosim viņu vecākus,invalīdus,bērnus.Man vairs nepietiek ar savu ...
Nu, šeit vismaz tie "barojamie" invalīdi ir reāli slimi , UK ar savu darbu "barosi" arī vietējos, kas "slimi" ar lieko svaru, slinkumu un vairošanās apsēstību, tur liela daļa darbspējīgo dzīvo no pabalstiem.

Protams, visam cenas aug, tāpēc jāceļ sava kvalifikācija, tad algas apjoms augs ātrāk par inflāciju...vai jāattīsta savs bizness, ja galva strādā.

Zinu daudzus, kas atgriezušies, nu te ir tomēr krutāk, kā citur iebraucēja statusā...tik silti un ērti, kā mātes klēpī, nebūs nekur, visur jārukā.
bargaakundze, jūs kapitālisma aizstāvji paši neapzināties cik pasī esiet nozombēti no kapitālistu propogandas, jo viņiem jau dikti ērta šada kārtība, kur paši vergi slavē vergu iekārtu :D Nu cik var malt par vienu un to pašu?,...nu cik var aptirsīt aizbraukušos un cik var sevi cietēja-patriota lomā demonstrēt kā palikušie? Pa nopietno: līdz mielēm jau ir piegriezies par to lasīt un atklausīties!
Cilvēki mīļie, dzīvojam takš mēs šodienā, ne pagājušā gadsimta viducī,...katrs pats ir tiesīgs izvēlēties kā viņam dzīvoties, kurā ES valstī dzīvot un kurā no tām strādāt.
Cilvēks ir apveltīts ar prātu un saprātu, lai pats par sevi parūpētos un, lai nodrošinātu normālus dzīves apstākļus saviem tuviniekiem,...izvēle kā to panākt, ir tikai katra paša rokās.
Mazāk tirsīt vajag un pļurkšķēt niekus,...bet gan domāt un rīkoties, tad atliks vajadzība noniecināt to valsti, kurā tiek dzīvots un strādāts, neatkarīgi no tā vai tā ir dzimtā Latvija vai arī kāda cita no ES valstīm, Amerika, Krievija, Āfrika vai Austrālija!
Sociālismu aizstāv proletariāts, kam smadzene par īsu, lai nopietni konkurētu darba tirgū. Sociālismā bija daudzreiz labāk dzīvot, tāpēc ideāli būtu atgriezties pie tās valsts iekārtas. Valsts celtu rūpnīcas un cilvēkiem būtu darbs, ienākumi visi paliktu valstij, kura tos sadalītu tiem, kuriem visvairāk vajadzīgs - bērniem, vecajiem, slimajiem utt. Tā būtu sociāli taisnīgi. Un arī cilvēkiem būtu motivācija strādāt un pūlēties savai valstij, tautai, nevis vnk izmest savu vienīgo dzīvi mēslainē, vergojot kādām galīgi nevienīgam resnvēderainam bidlam ··· Profesijas: Kas ir jādara? Lai šeit ... lasīt visu diskusiju (36 atbildes) –»
Kā nopelnīt lielu naudu, ja galvas nav? Un fizisku drabu strādāt arī negribas? (20)
Varbūt kādam ir ideja? Varētu samierinaties ar ne pārāk interesantu darbu.
abas nieres ir? Var mēģināt izdevīgi apprecēties,ja negrib pelnīt nelegāli. kas ir liela nauda? tb, gribeju, beidzot, atlikt, bet nopirku cisinju miikla? pārdod savas detaļas, pa lielam ja neko darīt negribi, tad nafig tev viņas :D Lielu naudu ar darbu maz ticams, ka nopelnīsi, ar darbu var nopelnīt iztikšanai. Jātaisa kāds bizness, bet tur vajag prātu, uzņēmību, veiksmi, sākumkapitālu utt ··· Profesijas: Kā nopelnīt lielu naudu, ja ... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Darba specifika - darbs taksometra vadītājs. (7)
Padalāmies ar pieredzi, par taksometru kompānijām un kompāniju attieksmi pret darba ņēmējiem. Un protams par perspektīvām taksometru pakalpojumu sniedzējiem.
Cik man stāstīja.Pašvaka maize ar lielu garozu.. smagas darbs par kapeikām..Momo precīzi noraksturoja,ja proti angleni un sē´dejis zonā,tad tas darbs ir radīts Tev..īsāk ,jāmāk čakarēt klientus..)))) air baltic un panda rullllle. Par "Pandu" cik zinu, visvairāk sliktu atsauksmju. Man patik Aviksa, bet pēdējoreiz šoferis gan bija dīvains. lielākā daļa šoferu resni un ar kuņģa problēmām. ar gadiem vēl visādas kaites, jo darbs naktīs, saraustīts ritms. ··· Profesijas: Darba specifika - darbs ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kapracis,vai kā tur,apbedīšanas firmas īpašnieks. plaša profīla konsultants bagātiem durakiem. Inzenieris - nakotne busim atkarigi no tehnologijam. zemnieks...tie būs visvairāk pieprasīti, par tehnoloģijām varēs aizmirst.... Eksaktās. Nu tur ķīmiķi, fiziķi, utml. ··· Profesijas: Nākotnes profesijas?? lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Profesijas, kas nav uz mūžu. Vai programmētājs tāda ir? (10)
Kaut kā sāk piegriezties tas, kas ikdienā pastāvīgi jāiedziļinās sīkumos un detaļās. Kad biju jaunāks, tad tas bija OK, tas bija interesanti, bet likās, ka no tā ir kāda jēga. Bet gadiem no vietas ir viens un tas pats. Cik ...
šaubos, ka ir jāmaina profesija. varbut vnk papildināt ikdienu ar ko, kas ir ārpus rutīnas. hobiju? visu piķi tāpat nenopelnīsi, pat ar vispārāko garīgo sasprindzinajumu. pēc īsa laika vajadzēs atkal... piķi.
brīvdienās vēlreiz iziešu cauri strabona ģeogrāfijai. vēlāk vēl kaut ko. nekad nav garlaicīgi, vienmēr ir ko darīt. pa ceļiem pastaigāt.
kantorplanktonisms var kļūt baigā stagnācija, tas tā ir. nemaini darbu, bet papildini ikdienu ar ko, kas patīk un ir kaut cik derīgs.
Jēdziens "profesija uz visu mūžu" jau sen ir novecojis un pa lielam nekad nav sevi attaisnojis. Ar nelieliem izņēmumiem, kā piemēram, maniem vecākiem, kuri visu darba mūžu nostrādāja par inženieriem vienā iestādē.

Tagad daudz aktuālāks ir jēdziens "karjeras modelēšana", jo pastāv uzskats, ka ik 5 - 10 gadiem cilvēks, strādājot vienā un tajā pašā vietā, izsmeļ savas potences. Ir jāmaina vai nu amats vai darbavieta. Un nav nekāds brīnums, ja 40 vai pat 60 gadu vecumā sagribas uzsākt kaut ko pavisam jaunu, atklāt sevi pavisam citā ampluā, uzsākt kādas studijas utt...

Un visstulbākais ir tas, ka bērnam jau pusaudža vecumā jāizvēlas, kādā virzienā strādāt turpmākajā mūžā.

Esmu konkrēts piemērs. Lai gan skolā bija labas sekmes gan humānitārajos, gan eksaktajos priekšmetos, izvēlējot studēt pirmos. Diemžēl neizturēju konkursu, un aizgāju uz RTU, izstudēju inženierus... Un ļoti maz strādāju savā konkrētajā specialitātē. Regulāri esmu mainījusi darbības virzienus, un zinu, ka mainīšu atkal...

Un rīkojos šādi, vēl neko nezinot par karjeras modelēšanu.

Tā ka vēlu veiksmi karjeras modelēšanā!
Shkjiet, ka tas, cik ilgi var nostraadaat vienaa profesijaa/darba vietaa vairaak no katra pasha atkariigs - viens var nostraadaat visu muuzhu vienaa uznjeemumaa, citam prasaas ik pa laikam kaut ko pamainiit un ne jau tikai taapeec, ka kaut kas ir saacis nepatikt vai apnikt...

Man pashai ir pat nepiecieshamiiba visu laiku pilnveidoties(pagaidaam veel vismaz), taapeec ir apguutas dazjaadas profesijas un tas pat nenoziimee, ka ir regulaari jaamaina darba vieta...
Man ir 3 profesijas, visās vairāk vai mazāk darbojos... garlaicīgi nav. Strādāt lielā kantorī par programmētāju ir "mērkaķa darbs" līdzīgi kā kādā fabrikā pie konvejera, nav brīnums, ka smadzenes atrodējas...
Bet tiem, kas programmē piemēram exploitus, dzīve vienmēr in interesanta :D
··· Profesijas: Profesijas, kas nav uz mūžu. ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kādu profesiju varētu ātri apgūt un sākt labi pelnīt? (19)
Par menedžeri nederu, bet klusi mierīgi kaut ko loģiski izdomāt es varētu. Sāku apsvērt otrās profesijas apguvi.
Lidmashinu pilots ir dikti pieprasiita profesija. erotisko masāžu - rīgā salonu daudz, darba vietu netrūkst :D Ja esi iedzīvojusies sklerozē tad ar jaunas profesijas mācīšanos nebūs viegli. Ja rokas nesāp var prostatas masēt - gribētāju daudz un maksā (agrāk esot bijuši lati - 25). Parēķini:- 10 prostatas dienā, jeb kādi 300 eiriķi ( Maxsima kasierītei tā ir mēneša alga). Un klienti ir tepat Ohojā. Lai veicas! Var iemācīties taisīt manikīru un pedikīru ,kursi ar sertifikātu maksā 200 eur ,toties diezgan ātri atmaksājas... Nezināju, ka "menedžeris" ir profesija.
Mandomāt ar "klusi un mierīgi" pārāk labi nopelnīt nevar, tās lielās naudas parasti maksā par stresu un sačakarētiem nerviem.
··· Profesijas: Kādu profesiju varētu ātri ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Trauku mazgātāja kafejnīcā (48)
Sieviete, 50+, grāmatvede pēc izglītības, palikusi bez darba. Tagad saņēmusi piedāvājumu darbam kafejnīcā par trauku mazgātāju. Vai jūs kaunētos no šāda darba? Viss notiek mazpilsētā, kur viens otru pazīst...
vismaz buus cilveekos Nē , ja man vajadzētu naudu , neatteiktos no darba . Arī to darbu var veikt labi . Un kāpēc nepiestrādāt vēl ko ? Kaut ko samargot savām rokām ? Brīvajā laikā papildinātu zināšanas vēl kaut kādā jomā , kaut pašmācības ceļā . Regulāri skatītos pēc citām iespējām .
Piemēram mums beidzot ir brīnišķīgas sētnieces . Pat tāds darbs nav peļams.
Nemaz nekaunētos. No kura laika traukus mazgāt ir kauns? ..galvenais labi nomazgāt traukus ,lai nav jākaunas ,ka kāds aizrāda par tauku pleķiem...tad arī to darbu pazaudēs... Visas pasakas sākas reiz bija-nu nav vairs un viss!! Dzīvo tālāk un dari darbu un labi izdari!!!Pareizi teici par sētnieci-tāpat arī trauku mazgātāja!! Un kā tad medmāsa ar augstāko izglītību slauka dibenu, ja tas ir nepieciešams??? ··· Profesijas: Trauku mazgātāja kafejnīcā lasīt visu diskusiju (48 atbildes) –»
Loģistika - plusi un mīnusi? (11)
Vērts apgūt tādu profesiju? Ko tur dara? Cik maksā?
apguut ir veerts to kas patiik, jo tad tu to dariisi labi un arii labi sanjemsi. :) Es strādāju loģistika, darbs nav viegls. Darbs ir ar kravam, kravu meklēšanu, komunikācija ar klientiem un šoferiem. Jo kravu sameklēsi, jo labāk sanemsi. Dokumentu formesana arī ietilpst darba pienākumos. Nedod Dievs, ka kravas svars atšķirsies par kādu vienību, tāpēc dokumenti vairakkart tiek pārbaudīti. Ja vel gadās problēmas uz robežas, zvana pat naktis. Pārsvarā problēmas ir uz Krievijas robežas, muitā nākas šoferiem maksāt kādu naudu, lai parlaistu pāri robežai, jo viņiem ir tiesības atgriezt mašīnu atpakaļ. Loģistikas vispār seko līdzi arī lai krava nonāktu galapunkta pēc iespējas ātrāk. Viņiem arī ir sava grāmatvedība. Savādāka nekā parasti. Kur mācīties? Lai strādātu ir jābūt profesionālas kompetences sertifikātiem. Var mēģināt mācīties transporta un sakaru institūta, kaut gan tagad daudzas augstskolas piedāvā loģistika ka 1 līmeņa profesionālo izglītību. Pārējais viss nāk ar praksi un praksi. kādu loģistiku? :) but čmo? vairs negribas.
ir cilvji, kas sasirgst stipri, ir kas, visu laiku. poliķi - ne tie. tēvi/mātes - ne tie.
kad tu izkodīsi līdz saknei, nav kāda cita, nekādu citu spārnu nav. burtiski.
http://www.youtube.com/watch?v=Np2BhAkJULM&list=RD108JguGBytWns
jebkurā profesijā var labi pelnīt, ja patiešam proti doto darbu labi darīt. lūk, un nav vieglu atbilžu, arī tev. tā tas ir iekārtots ar nodomu. ··· Profesijas: Loģistika - plusi un mīnusi? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Administratora darbs kazino "Klondaika" (9)
Ko Jus domajat par tadu vietu ka kazino "Klondaika",man tur piedava iet stradat par administratoru,bet...daudzi mani biede ar to,ka tas ir sausmigs iestadijums ar vel sausmigaku publiku(patiesiba jau tur baigi smuki,sajuta ka ieejot veco ...
a cik tur maxaa?;)) varbuut varu aiziet uz briitinju tavaa vietaa un tad pateikt vai tur ir vai nav forshi!:))) Mans draugs tur straadaaja, saakumaa taa neko, peec tam saaka no algas atvilkt, nav taa labaakaa vieta... Tātad mums jāpārliecina Tavs draugs- ka kazino ir kaut kas cits..? nu tur Tev jaaizdomaa pashai, kur liela nauda ir savi plusi un miinusi:))) karoche tev alga buu lielaaka kaa tavam draugam taapeec shameejais negrib, ka tu tur straadaatu! :))))

a princips vienkaarshss! Jo vairaak pelniisi, jo vairaak suudu buus jaastrebj un taa nav vieta, kur var miilji sadziivot ar priekshnieciibu. buus alkohols jaalieto un taa! bet taada dziive!

administrators ir noziimiigs postenis. izveidosi savu sisteemu tev saprotamu un paarredzamu - buus Ok! ;)))
··· Profesijas: Administratora darbs kazino ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu