Ekonomists

Ekonomists - jautājumi un diskusijas

Profesija ekonomists (38)
Mana meita apsver iespēju mācīties ekonomiku, aizdomājos kādi ir šīs izvēles plusi un mīnusi? Priecātos ja kāds šajā profesijā strādājošais padalītos ar savu pieredzi – Cik daudz dzīvē patiesi noderīga ieguvāt no ekonomikas studijām,...
Tak vispār šīs valsts un pasaules bēda ir tā, ka cilvēki neatrodās savās vietās.
Par skolotājiem strādā cilvēki, kuri ienīst bērnus, par ārstiem sēž, jo tur var labi nopelnīt, pat ceļus remontē ar pretīgumu. Šorīt braucu, un vnk acīs iekrita - bedre lāpīta tā, ka viņai prasti uzmesta asfalta ļepjoška. Stāsts nav bedres lāpīšanas izmaksās, bet tajā ar kādu nemīlestību, riebumu darbs darīts.
Kamēr cilvēks dzīsies pakaļ naudas papīrīšiem, tikām viņš būs nabags. Bet tas kurš mīlēs savu darāmo, kurš degs no darāmā, tam nauda pati lips klāt.
Ekonomists, jurists un vēl datorgrafiķis - tās ir tās "modernās" profesijas, kas sastāda lielāko daļu latviešu, kas strādā UK noliktavās vai fermās :)
Patiesībā šo profesiju Latvijā ir paaaaamatīga pārprodukcija (jo mācību iestādes ir attiecīgi noreaģējušas un atbilstoši pieprasījumam štancē tādus kā uz konveijera) :)
mācīties var, bet ne LU - kā minimums Stokholmas ekonomikas augstskolā vai tad uz ārzemēm. Tie ekonomisti, ko uz vietas cep, pēc tam strādā par pārdevējiem. Bērni ir "jājūt"! Tā ir viņu dzīve! Darbam, kā dzīves pamatam, viņu ikdienas sastāvdaļai ir jābūt piemērotam VIŅU personībai, temperamentam, interesēm. Protams, ja gribi redzēt meitu laimīgu vai vismaz priecīgu savā dzīvē! Tas, ko var darīt vecāki, ir atbalstīt bērna izvēli, arī ja tā izrādās kļūdaina, bet ir viņa. Tikai tā cilvēks spēj iet SAVU ceļu, nodzīvot SAVU dzīvi. Ekonomistam ir jāmīl cipari, jābūt precīzam, jāpārredz viss laukums. Pirmie, kas krīzē "salūzīs", būs tie, kas gājuši kāda cita, arī vecāku pavadā... Ja nepriecē perspektīve strādāt par pārdevēju vai kasieri, tad ekonomista diploms var noderēt. Grāmatvežus vajag katrai sīkai firmiņai, kad apgūs praksē šo, varēs tēmēt uz ekonomista amatu.
Galvenais lai nestājas kaut kādos vizāžistu-meikapistu, dizaineru kursos.
Darba tirgū pieprasītas tikai profesijas, kur maksā minimālo vai maazliet vairāk. Ienesīgos amatos tiek tikai caur pazīšanos.
Tam, kura augstskola apsolvēta arī nav liela nozīme, galvenais, lai būtu augstākā.
··· Ekonomists: Profesija ekonomists lasīt visu diskusiju (38 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu