Pārbaudes laiks atkārtotā darba līgumā

Strādāju 9 mēnešus. Pēc 5 mēnešiem pārslēdzu līgumu uz citiem nosacījumiem. Un ir minēts,ka pārbaudes laiks ir 3 mēneši.Tātad,ja pārtraucu darba attiecības šajā posmā,neko neatstrādāju,vai tomēr pārbaudes laiks jau sen ir beidzies?

joens (2015-11-02 10:21)    1 Izskatās pēc copy/paste līguma, kas neņem vērā reālo situāciju. Līguma maiņa nav tā izbeigšana un jauna līguma slēgšana.

patsgugudums (2015-11-02 10:35)    3 Joen, ne vienmēr. Ja darbinieks tiek atbrīvots no darba vecajā amatā, t.sk. iesniegtas ziņas VID par darba attiecību pārtraukšanu, un pēc tam pieņemts no jauna, tad tā IR jauna līguma slēgšana, un attiecīgi ir spēkā pārbaudes laiks. Vispār līgumā jābūt ne tikai norādītam, ka pārbaudes laiks ir trīs mēneši, bet arī konkrētam datumam, kurā pārbaudes laiks beidzas. Un, normāli, mainoties, piemēram, tiem pašiem darba pienākumiem, vajadzētu parakstīt nevis jaunu līgumu, bet vienošanos par līguma grozījumiem.

Atbildot uz jautājumu, ja dokuments noformēts kā jauns līgums, cits numurs, cits datums, un ir ieraksts par pārbaudes laiku trīs mēnešu garumā, darbiniekam IR tiesības aiziet no darba, brīdinot trīs dienas iepriekš, kā to paredz Darba likums. Ja darba devējam kas nepatīk, lai sūdz tiesā.

Luusila (2015-11-02 14:57)    1 Bet principā,- ko darba devējs var padarīt, ja darbinieks kādu dienu atnāk un pasaka, ka vairs strādāt negrib? Tā atstrādāšana ir tikai darbinieka labvēlīgs žests. Darba devēja rīcībā nav tādas ietekmēšanas iespējas, kas spiestu darbinieku jele kādu laiku atstrādāt.

Ronis26 (2015-11-02 20:29)      Ja ,izmainītajām darba attiecībām (ieņemamais amats...., citi darba Pienākumi, utt.) ir raxtisks apstiprinājums,tad IEpazīsties ar Visiem Tewis paraxtītajiem punktiem. Ja -->NaF,tad darbojas(turpinās) iepriekšējais Līgums.

pps. =>ja Tew ir oficiāls Papīrs par "pagaidu opciju"-->tad prom vari iet Bez galvassāpēm...,ja ne-->tad rēķinies,ka var neizmaxāt "pēdējo Algu" . ;)

janisb (2015-11-02 21:56)      5+3=8
8 ir mazāk par 9
Matemātiski sanāk, ka pārbaudes laiks beidzies. Jāskatās līgumā datumi. Bet ja nav beidzies tad var izbeigt darba attiecības bez paskaidrojumiem un nākamajā dienā.

Maribella15 (2015-11-02 22:23)      var jau izmantot, ka uzraksta "atlūgumu" uz paša vēlēšanos un aiziet ar to dienu, kad darbinieks pats vēlas. Darba devējs var likt atstrādāt to mēnesi. Bet, ja darbinieks negrib vai nevar jaunā darba dēļ - viņš tak vienkārši nenāks uz darbu. Nu ko - atlaidīs no darba ar pantu par neierašanos darbā. Daudziem tas nav svarīgi, jo ir jau nākošais darbs un šis ir brīdināts par situāciju. Var paņemt slimības lapu, kuru neieskaita gan atstrādājamajā mēnesī, bet darba devējs sapratīs, ka darbinieku nespēs paturēt/noturēt. Tad visbiežāk darba devējs piekrīt atlaist uz savstarpēju vienošanos, kad pastāsta šīs iespējas neatstrādāt (negrib tak maksāt slimības pabalstu).

Maribella15 (2015-11-02 22:26)      pēc oficiāla līguma neizmaksāt pēdējo algu nevar, jo ir pat jāaprēķina neizmantotais uzkrātais atvaļinājums par nostrādāto periodu. Neviens tak negrib pārbaudes, ja nesamaksās oficiāli kas pienākas... Vai visi paraksti, vai rīkojumi ir un ir iepazīstināti u.tml.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu