Kā pareizi noformēt atlūgumu?

Kā pareizi noformēt atlūgumu?Gribu aiziet no darba, jo nepēju vairs dzīvot nepārtrauktā iekšējā stresā- mikroklimats darbā ir neizturams, jo šefs ir no tiem,ko tagad sauc par "šofera dēliem" un domā, ka jo skaļāk viņš uz visiem mauros, jo lielāka būs produktivitāte. Cietos 2 gadus, bet nu jūtu, ka sāk streikot veselība un nekāds darbs nav svarīgāks par veselību. Kas jaraksta atlūgumā vai ir kāds paraugs, lai varētu ātrāk saņemt bezdarbnieka pabalstu, jo zinu, ka tad, ja raksti "pēc paša vēlēšanās", to izmaksā tikai pēc 3 mēnešiem. Paldies!

mieru_tikai_mieru  7 2 atlūgumu Tu vari noformēt kā vien vēlies, ja ar darba devēju nevarēsi vienoties, tāpat atlaidīs ar tādu iemeslu, kāds viņam tīkamāks.

_Tiina_  3 5 Raksti pēc pušu vienošanās.Man liekas pabalstu tu saņemsi uzreiz, kolīdz piereģistrēsies Nodarbinātības dienestā(ja ir nostrādāts bez pārtraukuma likumā paredzētais laiks-tagad laikam gads).Vienkārši tev obligāti pēc iespējas ātrāk jābrauc reģistrēties bezdarbniekos.Tur tiešam ja novilksi 3 mēnešus-neko nedabūsi.

Zeltiite  8 9 14. pants - savstarpējā vienošanās. Jo pēc tā bezdarbnieka pabalstu maksā uzreiz, tāpat kā pēc saīsināšanas. Nevis kaut kādu emociju apraksts.

dviiniite  6 13 114.pants. Darbinieka un darba devēja vienošanās
Darbinieks un darba devējs var izbeigt darba tiesiskās attiecības, savstarpēji vienojoties. Šāds līgums slēdzams rakstveidā divos eksemplāros (pa vienam katrai pusei)
Lūk paraugs:

izshautais_rieksts  2 6 uzraksti tagad, mēnesis būs jānostrādā. vienojoties ar DD var arī rīt.
bet saslimsti uz pus gadu + uzraksti iesniegumu DD ieskaitīt darba nespēju darbinieka uzteikumā un brauc uz turciju, saņemot algu:).

uzlikt mīksto DD var vienmēr:)

ivucis31      Sveika,ja rakstīsi uz pašas vēlēšanās bezdarbniekus saņemsi pēc 3 mēnešiem,ja priekšnieks piekrīt tad raksti uz appusēju vēlēšanos tad naudiņu saņemsi jau nākamajā mēnesī.Pašas pieredze...

Mentor  4 4 Pirmkārt iesaku izlasīt DL. Pārējais - kā tauta saka - darba uzteikumam jānotiek, pusēm vienojoties. Viens no labākajiem veidiem, kā to panākt ir aiziet pie tā paša šefa (vai uz kadru daļu) un pasūdzēties, ka veselības dēļ jūti sevī produktivitātes kritumu un abām pusēm būs labāk, ja darba attiecības tiks pārtrauktas. Nekādā gadījumā nedrīkst ielaisties emocionālās polemikās - visu formulēt maksimāli cilvēciski, diplomātiski. Nav slikta ideja pirms atlūguma iesniegšanas aprunāties arī ar juristu, bet Darba likums katram pašam vismaz vienreiz no sākuma līdz galam jāizlasa, jāsaprot un vajadzības gadījumā vēlreiz jāpārlasa. Tas ir publiski pieejams iekš likumi.lv, tāpat kā citi LR tiesību akti.
Vēlu izdošanos!

Siiri  2 6 drausmas vnk...tie ieteikumi, es domāju...
ja darbinieks vēlas iet prom, tad nav nekādas pušu vienošanās jo tad PUSĒM ir JĀVIENOJAS!!! tu nevari piespiest darba devēju slēgt jebkadu vienošanos ar tevi. Juridiski viss ko tu vari drīt ir iesniegt atlūgumu pēc pašas vēlēšanās. Ja tomēr gribas vienošanos, tas jāiet runāt ar vadību un ja viņi piekrīt, būs vienošanās.

miglainaa_plava  3 8 Siiri - nemuldi! NEzinu nevienu tādu DD, kas neparakstītu "pušu vienošanos". Viņiem pofig. Tā ir tikai formalitāte. Ja šefs ir reāls atriebējs un kretīns, tad pasūdzies par sliktu veselību - tādi darbinieki nevienam nav vajadzīgi, būs priecīgs atbrīvoties. Bet man tā doma par slimības lapu ļoti patīk. Vienmērs esmu gribējusi to izmantot, tikai nezinu kādai jābūt slimībai, lai tā pusgadu slimotu, un nevarētu to pārbaudīt un sataisīt ārstam sūdus?

hefny  5 3 1. vajag reāli darba tiesību un likumu zinātāju+iztulkotāju-juristu/vēlam vairākus apjautāt/, pēc šiem ieteikumiem,
2. cik zinu no semināra par likumdošanu,-likumi mainās vēja ātrumā, tiem tiek izdoti paildinājmi,prakses skaidrojumi uc,-tāpč jāzina tas knifs uz ko reāli var balstītie!
3. ja ir mobings-bosings uc--tad ieka parasti iziet psihologa kursu-reāli palidz,==un nevis skriet prom!!Jo reāli,ja normāla alga, un arī darbs-savā profesijā,-NAV KO DESOT pa pasuli,jo katrā darbā var atrasties pa kretīnam/ja ne boss, kas ir tālāk,bet paša darba biedri-kolēģi,kas reāli stuči un iegāž,kas pat ir ļaunāk/
4. iemācies-uzaudzē "biezu "ādu+ TIEC AR SEVI+SITUĀCIJU GALĀ,-tas ir Tavas dzīves bIZNESA PLĀNS_IZAICINĀJUMS/pārbaudījums/, kaut vai kā ticigajiem-sevis iepazīšna- Jēkaba ceļš.
5.maini skata punktu, maini attieksmi,iemācies manipulatoram atbildēt bai nu nobloķējot vai pamanioulējot pretim,-tas tadus apstulbina, vai arī padzidi viņa stablē-tas arī apstulbina, jo vairs bnav pretmeta-nav cīņas elementa/nav šim adrenalīnaavota-tevis/!!!
Veiksmi1
skriet prom-muļkīgi/padzer kādu antidepresantu,-to gan var izrakstīt tikai psihoterapeids/ vai ģimenes ŗsts, vai brauc katru dienu uz jūras malu-staigāt, peldi,roc dārzu, spēlēt sāc kādu muzikas instrumentu,kas atslogo smadzenes-relaksē.....!Pņem brīvas dienas-/kaut bezmaksa-aizbruc kur+ vēl 2 dienas izgulies-no gultas neizkāp!/ Palīdz!
;)

hefny    3 P.S.
izlasi-izstudē savus darba pienākumus, apraktu-esi konstruktīva, kompeendta, nelokāma,var mazlet piespēēt arī vārgo radījumu, palūdz šefa padomu,paprasi ko darīt!1
Ir labs paņēmiens-prasīt padomu" ienaidniekam", lūgt palīdzību, jo VIŅS TACŪ ZINA LABĀK,jo vIŅA vadība, uzņēmums1 un -atsl´bsti,-darbs ir tikai darbs, nevis mājas,ģimene,:
nejaukt desu ar striki.
Ir darbs.
Un-
Ir privātā dzīve!

PostScript  1 2 Paldies Hefny, . .. .. .ja es so būtu izlasījusi 2 gadus atpakaļ, varbūt arī neietu prom no darba. Bet, nebiju tik stipra. Un atlūgumā uzrakstīju uz pasas veeleesanos - bezdarbnieku pabalstu saņēmu pēc mēnesa. Tā kā nekādi 3 mēnesi nav jāgaida.

fabbiana      ar juristu kādu parunā, bet ne savas darba vietas juristu

Siiri  2   migainaa_plava, vienošanās nav vnk papīra lapa, ko darba devējs paraksta un priecājas. ir, protams, arī tādi gadījumi, kad vadība ir laimīga par to, ka kāds iet prom un gatava ne to vien parakstīt, bet normāli darba devējam prom ejošs darbinieks nozīmē problēmu - atrast vietā, apmācīt. tie ir gan izdevumi gan laika patēriņš un ja vēl prom gribošais darbinieks grib, lai darba devējs raksta vienošanos, jo darbniekam tā ir izdevīgāk - bieži iziet uz principu - tu gribi prom, tu arī ej uz paša vēlēšanos. es šajā jomā jau gadus 10 darbojos un entās reizes esmu pieredzējusi, ka normāla saruna ar vadību un ir cilvēkam tā vienošanās, bet vnk iesniegums - eju prom, gribu vienoties, bieži tiek pasūtīts. tāpēc es iesaku sākt ar sarunu, nevis iesniegumu.

brodjaga    1 Darba likums. Palasi. / visiem iesaku :)

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu