Cik dienas jānostrādā pēc atlūguma uzrakstīšanas?

Cik dienas skaitās tas mēnesis, kas jānostrādā pēc atlūguma uzrakstīšanas (i.i. 30 kalendārās dienas, 4 nedēļas?)? Un ja šajā mēnesī pagadās oficiālās brīvdienas, piem., Lieldienas, tas skaitās iekšā tai mēnesī?

riita_kafija      Termiņš, kas skaitāms mēnešos, izbeidzas termiņa pēdējā mēneša attiecīgajā datumā. Ja mēnešos skaitāms termiņš beidzas tādā mēnesī, kuram nav attiecīgā datuma, termiņš izbeidzas šā mēneša pēdējā dienā.

never_pa      var sarunāt ar darba devēju un negaidīt mēnesi.

Rema_a  1   Ja atlūgumu uzraksta 19.februārī, tad mēnesis beidzas 18.martā. Tātad par vienu datumu atpakaļ no tās dienas, kad atlūgumu saņēmis darba devējs (tātad ir piefiksēts saņemšanas datums). Ne uz kādām brīvdienām nav jāskatās. Tāpat arī atvaļinājums var ietilpt šajā mēnesī.
Un, protams, ka pastāv variants vienoties ar darba devēju par ātrāku termiņu.

Adelel  1 1 arī slimības lapa skaitās šajā termiņā

shokolade_  1   obligāti lai darba devējs paraksta tava iesnieguma kopiju, kuru Tev jaglabā pie sevis, citādi pēctam neko nepierādīsi, ja jau tagad darba devejs negrib piekapties

shokolade_      iesniegumā tev nav jāraksta datumu, līdz kuram strādāsi, bet tikai raksti, "lūdzu atlaist no darba...", un iesnieguma beigās uzliec datumu, kad iesniegums uzrakstīts, kurš arī būs tas datums, no kura rēķinās mēnesi.

Edg      Dabū otru eksemplāru ar DD parakstu un atpūties vesels to mēnesi. Vari ņemt slimības lapu un arī vari iet uz jaunām darba intervijām "šinī darba" laikā. Darba devējs nav tiesīgs to aizliegt. Un vispār aizej uz tuvāko grāmatnīcu un nopērc darba likumu. Nav biezs foliants un arī nemaksā neko daudz.

joens  2 2 Pat uz grāmatnīcu nav jāiet - http://www.likumi.lv/doc.php?id=26019

IngaGuna  2   adelel
ja laikā starp iesniegumu un atbrīvošanu (mēnesis, ja ir vienkāršs darbinieka uzteikums)saslimsti, tad vari rakstīt iesniegumu darba devējam, lai darba devējs darba nespējas laiku neieskaita. Visam jānotiek kā darbinieks vēlas.

Rema_a  1 2 Edg - Ja darbinieks pats uzrakstījis "uz paša vēlēšanos", tad nekādus citus darbus oficiāli nevar meklēt darba laikā. Šāda iespēja pastāv tad, ja darba devējs uzteicis darbu, pie tam tādam punktam jābūt iekļautam vai nu darba līgumā vai koplīgumā. Tā kā vienīgā iespēja - "slimot" vai sarunāt ar darba devēju, ka šādi rīkosies darba laikā.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu