Kā īsti ir ar pašnodarbināto un apgadāmajiem?

Ladbien! Netiekam nekādā skaidrībā. Vīrs ir pašnodarbinātais un viņam kā apgādājamie ir 3 bērni un sieva no 1. jūlija. Vai tas maina to nodokļus kaut kā , ja alga mēnesī pārsniedz 430 euro vai ne? No grāmatvedes neko nevar saprast, tad saka ka jā ka tad no 800 tik jāmaksā 5 % tad atkal, ka ne.

Postremo    5 Juatri :) "3 bērni un sieva" no .....no 1 juunija ?? Kur tad bija pirmstam tie...3 beerni? Piedzima triiniissi, un appreceejaas peeeksssnni?
Apsveicu .
Par nodoklliem, pazvani , pajautaa.

https://www.vid.gov.lv/lv/ka-ar-mums-sazinaties

Marija_Anna    1 apgādājamie var rasties un pazust. Ko pats ierakstīs nodokļu grāmatiņas e-versijā.
Par niansēm nezinu. Tiešām labāk uzprasīt VID

burleska    1 Postremo- gan jau pirms tam bērni bija sievai kā apgādājamie. Sieva aizgāja no darba un situācija mainījās. Par nodokļiem- zinu, ka var dabūt atmaksu par medicīniskajiem un izglītības izdevumiem arī par apgādājamajiem, bet par pārējo nezinu.

Ziids      Es VID am epastā uzrakstīju savu jautājumu/ problēmu, cepuri nost,man atbildēja ļoti ātri + klātpievienotām pamācībām ,soli pa solim,manā konkrētajā gadījumā.

ketija64    1 visticamāk sieva no 1.jūlija ir bez darba un tāpēc apgādājama

Bellatrixa      Pašnodarbinātajam apgādājamie ir būtiski, kad aprēķina ienākuma nodokli, tātad vienreiz gadā, bet uz sociālajām iemaksām tas neattiecas, tur ir svarīgi, vai ir virs vai zem tiem 430, ja zem tad 5% no faktiskajiem ienākumiem, ja virs, tad pilnā likme + tie 5 %.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu