Apgādājamais

Apgādājamais - jautājumi un diskusijas

Kā īsti ir ar pašnodarbināto un apgadāmajiem? (6)
Ladbien! Netiekam nekādā skaidrībā. Vīrs ir pašnodarbinātais un viņam kā apgādājamie ir 3 bērni un sieva no 1. jūlija. Vai tas maina to nodokļus kaut kā , ja alga mēnesī pārsniedz 430 euro vai ne? No grāmatvedes neko nevar saprast, tad...
Juatri :) "3 bērni un sieva" no .....no 1 juunija ?? Kur tad bija pirmstam tie...3 beerni? Piedzima triiniissi, un appreceejaas peeeksssnni?
Apsveicu .
Par nodoklliem, pazvani , pajautaa.

https://www.vid.gov.lv/lv/ka-ar-mums-sazinaties
apgādājamie var rasties un pazust. Ko pats ierakstīs nodokļu grāmatiņas e-versijā.
Par niansēm nezinu. Tiešām labāk uzprasīt VID
Postremo- gan jau pirms tam bērni bija sievai kā apgādājamie. Sieva aizgāja no darba un situācija mainījās. Par nodokļiem- zinu, ka var dabūt atmaksu par medicīniskajiem un izglītības izdevumiem arī par apgādājamajiem, bet par pārējo nezinu. visticamāk sieva no 1.jūlija ir bez darba un tāpēc apgādājama Es VID am epastā uzrakstīju savu jautājumu/ problēmu, cepuri nost,man atbildēja ļoti ātri + klātpievienotām pamācībām ,soli pa solim,manā konkrētajā gadījumā. ··· Apgādājamais: Kā īsti ir ar pašnodarbināto un... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Papildus atvaļinājuma diena par nepilngadīgu bērnu (4)
man ir 11 gadus vecs bērns.Vai man pienākas papildus viena atmaksāta diena pie atvaļinājuma?
Jā, pilnīgi noteikti - atbilstoši DL 151.panta 1.daļas 3.apakšpunktam. 1 diena pienākas tomēr Pienākas papildus diena nepienākas, ja bērns ir viens, tikai ja ir 3...manuprāt tā bija, varbūt kļūdos ··· Apgādājamais: Papildus atvaļinājuma diena par... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Vai būs jāatmaksā nauda, kas saņemta par apgādājamo? (6)
2013. gadā es paņēmu savu tēvu apgādībā. Tēvs ir bezdarbnieks, bet ir valdes loceklis. 2014. gadā stājās spēkā grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", kur grozīts, ka personas kuri ir valdes locekļi apgādībā būt nevar. VID...
Būs jāatmaksā, ir divi varianti kā, viens prasīt sadalīt termiņos un atdot pamazām, otrs, ja ir daudz attaisnoto izdevumu, tad iesniedzot gada deklarāciju attaisnoto izdevumu atgūšanai, summu, ko it kā varētu atgūt, jeb, ko Tu esi pārmaksājusi, palūdz novirzīt parāda dzēšanai. Ja attaisnotie līdz šim nav sniegti, var vēl uz atpakaļu 3 gadus iesniegt. Kā jau te teica nodokļu parādus būs jāsamaksā - tur variantu nav. Galvenais nevelc garumā un vienojies par apmaksas termiņiem. Citādi ja neliksies zinis/nevienosies VIDam ir tiesības piedzīt nodokļu parādus "bezstrīdus kartībā"; nearestēs kontus un noņems no viņiem parāda summu visnepiemērotākajā brīdī. Ja valsts nesamaksā tev, tad ir noilgums, bet ja tu nesamaksā valstij, tam noilguma nav, tāpēc atmaksāt nāksies visu līdz kapeiciņai. Ja ilgi vilksi, norausies piedziņu, īpaši ņemot vērā ka darba vieta oficiāla, un tad vel arī papildus piedziņas izdevumus nāksies maksāt... Nē nav. Pašam(ai) bija darba devējs jāinformē, ka nav vairs apgādājamo. Tb doma, ka nav citas izejas un nauda būs jāatmaksā. Procedūru nezinu, nav bijusi pieredze, bet gan jau Tev paskaidros darba vietas grāmatvede vai Vid. ··· Apgādājamais: Vai būs jāatmaksā nauda, kas... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Students strādās 2 mēnešus. Vai mammai nodokļus novilks par apgādājamo? (4)
Es strādāju skolā. Man ir meita studente. Viņa skaitās man kā apgādājamais. Viņa grib strādāt vasarā 2 mēnešus. Vai man par šiem diviem mēnešiem atskaitīs nodokli par viņu un netiks ņemts vērā tas, ka viņa man ir apgādībā?
Neviens neko neatskaitīs, tev pašai vajag paziņot par to, lai noņem no apgādības. Pēc tam uzliksi atpakaļ, savādāk maksāsi vēlāk gan pārmaksāto, gan sodu par to, ka strādājošs cilvēks bija aizgādībā. periodā, laikā, kad students tiek nodarbināts, tas zaudē savu statusu apgādājamais un kļūst par nodarbināto personu, ar visiem tā pienākumiem pret šo valsti, savukārt, darba gaitu uzsākšanas datums ir obligāti jāziņo VID, lai tas savlaicīgi var to fiksēt un noņemt atvieglojumus, kas pienākas personām par apgādājamiem, līdz ar to katra persona pati par sevi maksā valstij nodokļus un tad, kad studenta darba gaitas būs izbeigtas, norādot datumu, atgriežas tā iepriekšējais apgādājamā statuss, kas atkal, savukārt, ir jāsaskaņo ar VID.. ja students nodibina darba tiesiskās attiecības ar darba devēju, kurš ir reģistrējis savu uzņēmējdarbību un maksā mūsu valstī noteiktos nodokļus, tad VID neko nevajag ziņot. tieši otrādi - VID EDS saņemsiet paziņojumu, ka ar konkrētu datumu meita vairs nav apgādājamā statusā. kad divi mēneši būs pagājuši, tad gan pašai jāvēršas VID ar iesniegumu lai šo statusu atjaunotu. Apgādībā var palikt, ja Jūsu meitas darba alga nepārsniedz 160.00 € mēnesī.Tādā gadījumā viņa joprojām skaitīsies apgādībā. Bet viss iepriekš minētais ir pareizi. Jums noteikti ir jāiet uz VIDu un viss jāpārrunā. ··· Apgādājamais: Students strādās 2 mēnešus. Vai... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Vai zemnieku saimniecības īpašnieks var būt apgādājamā persona? (1)
Vai es varu būt apgādājamā persona, ja man pieder z/s, bet algotā darbā nestrādāju?
Iz VID likumiem:
Nodokļa maksātājam nav piemērojami nodokļa atvieglojumi par apgādājamo personu:
ja apgādājamā persona ir reģistrējusies komercreģistrā kā individuālais komersants vai Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicēja, ir zemnieku saimniecības īpašnieks vai komercsabiedrības valdes vai padomes loceklis, vai prokūrists, kā arī cita persona, kas ieņem amatu, kurš dod tiesības uz atlīdzību.
Sanāk ka nevari.
··· Apgādājamais: Vai zemnieku saimniecības... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu