Pašnodarbinātais

Pašnodarbinātais - jautājumi un diskusijas

Kā īsti ir ar pašnodarbināto un apgadāmajiem? (6)
Ladbien! Netiekam nekādā skaidrībā. Vīrs ir pašnodarbinātais un viņam kā apgādājamie ir 3 bērni un sieva no 1. jūlija. Vai tas maina to nodokļus kaut kā , ja alga mēnesī pārsniedz 430 euro vai ne? No grāmatvedes neko ...
Juatri :) "3 bērni un sieva" no .....no 1 juunija ?? Kur tad bija pirmstam tie...3 beerni? Piedzima triiniissi, un appreceejaas peeeksssnni?
Apsveicu .
Par nodoklliem, pazvani , pajautaa.

https://www.vid.gov.lv/lv/ka-ar-mums-sazinaties
apgādājamie var rasties un pazust. Ko pats ierakstīs nodokļu grāmatiņas e-versijā.
Par niansēm nezinu. Tiešām labāk uzprasīt VID
Postremo- gan jau pirms tam bērni bija sievai kā apgādājamie. Sieva aizgāja no darba un situācija mainījās. Par nodokļiem- zinu, ka var dabūt atmaksu par medicīniskajiem un izglītības izdevumiem arī par apgādājamajiem, bet par pārējo nezinu. visticamāk sieva no 1.jūlija ir bez darba un tāpēc apgādājama Es VID am epastā uzrakstīju savu jautājumu/ problēmu, cepuri nost,man atbildēja ļoti ātri + klātpievienotām pamācībām ,soli pa solim,manā konkrētajā gadījumā. ··· Pašnodarbinātais: Kā īsti ir ar ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
kaut vai pie desmit. Tikai nodoklu atlaide ar algas nodokļu gramatiņu būs pie pašnodarbinātā. Pašnodarbinātība nav uzņēmējdarbības veids. Fiziska persona var reģistrēt savu saimniecisko darbību Valsts ieņēmumu dienestā, gūt ienākumus, deklarēt šos ienākumus, pati maksāt nodokļus un vienlaikus būt darba ņēmējs/algots darbinieks kādā uzņēmumā, kurā saņem darba devēja maksāto algu, no kuras darba devējs ietur nodokļus pārskaitīšanai budžetā. stradat var kaut pie 10 darba devejiem,ja tik nau slinkums.. Var strādāt algotu darbu, droši. Ja strādā kā pašnodarbinātais (nevis algotais darbinieks+pašnodarbinātais) pie vairākiem, tad jāskatās, jo , ja nopelna vairāk par 430EUR (ja nemaldos), jāmaksā jau lielie nodokļi (sociālais ap 30%), ja līdz , tad soc.nodoklis ir tikai 5%. Var strādāt pie cita darba devēja. Nodokļu grāmatiņu var iesniegt darba devējam, ja pašnodarbinātais ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, ja pašnodarbinātais ir mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, tad gan nevar iesniegt nodokļu grāmatiņu pie darba devēja. Ja nopelna kā saimnieciskās darbības veicējs (ieņēmumi mīnus SD izdevumi) vairāk par 430€ mēnesī, tad jāreģistrējas VSAA un jāmaksā 32.15% soc. nodoklis no vismaz 430 €, 5% pensiju apdrošināšana jāmaksā jebkurā gadījumā. ··· Pašnodarbinātais: Vai pašnodarbinātais var vel ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Pašnodarbinātais (3)
Jūsu pieredze lūdzu: 1.Kā veicat grāmatvedību. 2.Atskaites jāiesniedz karu mēnesi? 3.Elektroniski? 4. Un ja ienākums nav piemēram ko tad? 5.Ar uzņēmumu jāslēdz līgums par darbu izpildi, vai pakalpojumu? 6.Nu un protams ...
Grāmatvedi nealgoju. Ienākumi mīnus izdevumi maku sarēķināt pati. Tagad VIDam ir laba mājas lapa. Viss skaidrs un saprotams. Pat gada deklarācija. Stingrās uzskaites kvītis rakstu. Līgumi arī ir noslēgti. Nav problēmu. 1. Vienkāršā ieraksta sistēma - kā jau pašndoarbinātajam parastajam; 2. Nea, max reizi ceturksnī, ja ir iemesls iesniegt VSAOI atskaiti, citādi reizi gadā ienākuma deklarācija un IIN avansa aprēķins; 3. Jap, dikti ērti; 4. IIN avansa pārrēķina iesniegšana vai kas tur vēl pēc likuma sanāk. IIN avansu tagad var rēķināt līdz pat 1. jūnijam, tad jau labi var noprognozēt, cik gadā būs; 5. Pš, pat nezinu, kā saucās, taču līgums tāds pats, kāds būtu, ja es būtu kaut kāds SIA; 6. Izrakstu rēķinu, visas darbības norit caur banku. ...labākais pagaidām MU variants,katru cet. nomaksā nodokli un viss kārtībā,citā variantā diezgan jāseko līdzi,savādāk gada beigās var rasties problēmas ar nodokļu samaksu ··· Pašnodarbinātais: Pašnodarbinātais lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
var, ar piebildi ka PVD reģistrējies kā mājražotāja Un kur ir likums, ka ir atcelts? Nav, tad, kad būs Latvijas vēstnesī publicēts, tad varēsi tā arī teikt. Ja tas nemaksā tik dārgi, cik viņdien par šo pakalpojumu BIOR izrakstīja oficiālu rēķinu - tad iesaki lētāku laboratoriju. Nākotnē varēs ietaupīt uz vienu jaunu produktu 70 EUR (tik BIOR par 4 klases uzdevumu rēķināšanu prasa)
Lai varētu aprēķināt enerģētisko vērtību produktam ir jānosaka olbaltumvielas, ogļhidrāti, tauki, šķiedrvielas - kaut kā neņemos mājas apstākļos zīlēt šos rādītājus, jo stipri apšaubu, ka PVD inspektori to uztvers nopietni. Neteicu, ka strādājot konkrētā virzienā (piens, gaļa, miltu izstrādājumi) nebūtu jāveic ik mēneša analīzes. man tās katru mēnesi izmaksā 5 eur, kas ir adekvātas.
Par ko gan ne?? Jaa...bet Tavai maajas razhotnei jaaatbilst paartikas razhoshanas sanitari/higieeniskaam prasiibaam, ko apstiprinaas PVD. pie šī statusa, tas nav tas grūtākais - gatavot pārtikas izstrādājumus virtuvē, kurā tiek vārīta zupa ģimenei. Sāpīgi dārgākais - kas var atturēt būt mājražotājam ir jaunie noteikumi, kas stāsies spēkā no 13.12.2016
Mājražotājiem tā pat kā ražotājiem ir jāievērie jaunie noteikumi: katram saražotam prduktam ir jābūt analīzēm kurās ir noteikts produktu enerģētiskā vērtība. Lēts prieks, tikai nieka 170 EUR par vienu izstrādājumu. Un šitais būs turpmāko mēnešu dzenolis strādāt un tērēt vēl vairāk.
··· Pašnodarbinātais: Vai pasnodarbinatais var razot ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Pašnodarbināta persona un individuālais komersants (18)
Varbūt kāds man cilvēciskā un vienkāršā valodā paskaidros par pašnodarbinātu personu ,un individuālo komersantu .
te>
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=474&hl=1&mod=33

būtls tāds ir, ieguvumu nekādu, bet ja jāsniedz savus nenovērtējamos pakalpojumus valsts iestādem, citu variantu es.

Kādi plusi? Man tādi nav zināmi.
Pašnodarbinātais:
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=473&hl=1&mod=33
Pašnodarbināta persona,ja kas, nevar pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu... v iss ir skaisti līdz bridim, kemēr jašak maksat nodokļi, tad cilveki skrien siena, jo jakomunicē ar VID:) Tu gribi par kaadu personu uzzinaat kautko vai par sho terminu?:) Un kas tieshi Tev nav skaidrs?:) ··· Pašnodarbinātais: Pašnodarbināta persona un ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Nacionālo bruņoto spēku profesionālā dienesta karavīrs var but pasnodarbinata persona? (6)
Nacionālo bruņoto spēku profesionālā dienesta karavīrs var but pasnodarbinata persona? Ar kadam sekam var nakties rekinaties? Ar kadiem zaudejumiem no NBS puses, nemot vera to, ka vinam 100% apmaksa medicinas un citus ...
NBS ir nesasniedzami kam? Karavīram? Nu nevajag! Vajag risināt savas problēmas ne citu problēmas. Armija ir profesionāla. Līgumā ir atrunāts viss. Kas nav aizliegts ir atļauts nevar, viņš pat partijā nedrīkst būt Tak reģistrējies VIDā kā persona kas veic saimniecisko darbību, maksā no ienākumiem IIN, un strāda sev brīvājā no dienesta laikā, kaut kā tā, manuprāt. Var būt, un nekādas īpašās sekas neraud. Daudzi tā dara. ··· Pašnodarbinātais: Nacionālo bruņoto spēku ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Pašnodarbinātā naudas apgrozījuma limits (5)
Cik liels max.naudas apgrozījums gadā drīkst būt ?
Pieņemot to, ka nekustamā īpašuma speciālisti(mākleri) ārpus Rīgas centra un smalko māju tirdzniecības neko īpaši nepelna, jo izdevumi pašnodarbinātajam ir lieli un algas un citu nodrošinājumu nav, jautājums-ko tad var īsti apgrozīt? Pamēiģinioet izdzīvot ar ienākumu, kas ir reizi 2-4 mēnešos, atņemot visus izdevumus. Reizēm tas jau nav darbs, bet gan izaicinājums! Jebkāds. Atkarībā no apgrozījuma manās tikai nodokļi ko maksā. Neesmu dzirdējusi par limitu. Kaut kas jauns? Pašnodarbinātais var būt arī mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, tādā gadījumā ir limits: "apgrozījums kalendāra gadā nepārsniedz 100 000 euro". *nevis pelnīt, bet grozīt.

Es nevērtu vaļā kompāniju ja mana pamat nodarbošanās piemēram būtu nekustamie īpašumi. Priekš kam? Kas man draud?
Vel uz ES cilvēktiesību tiesu aizvilktu visu valsti ka neļauj man brīvam cilvēkam darboties ar savu naudu kā vēlos. (pieņemot ka maksāju pat kaut kādu nodokli)
··· Pašnodarbinātais: Pašnodarbinātā naudas ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Konsultants pašnodarbinātajam (14)
Meklēju konsultantu ,kurš varētu man individuāli paskaidrot kādā veidā es varētu godīgi samaksāt nodokļus! Strādāju viens pats ,taisos veikt visdažādus remont darbus, proti dzīvokļa remontus! kas man būtu jāzin? ...
VID darbinieks konsultācijas sniegt nedrīkst!
Varat aiziet uz VID, Talejas ielā 1, Rīgā, ja esat Rīgā, ja nē tad ir Klientu apkalpošanas centri (KAC), bet nezinu vai tur kāds konsultācijas tagad sniedz, jo pē reorganizācijas štati ir samazināti.
KAC Jums ir jāsniedz bezmaksas konsultācija.
Pirmkārt jau vajadzētu izlasīt likumu "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", VID mājas lapā jābūt metodikai, kā kārtot grāmatvedības uzskaiti.
Iesaku sākumam aiziet uz VID, pieteikties uz konsultāciju. Viņiem arī jāparāda kā atrast vajadzīgo informāciju VID mājas lapā.
Galvenais nebaidaties jautāt
Es neiesaku. Reiz interesējos tieši par šo pašu tēmu. Biju aizgājis uz arodbiedrību. Biju aizgājis pie jurista "darba biržā". Tiešākā atbilde no amatpersonas bija:
- Jūs, pašnodarbinātie, esat izdevīgi valstij. Valsts jūs vienkārši - drāž!

Nekā personīga... :)
Labāk tad dzīvot pēc principa,es no valsts neko neprasu un lai tā arī mani liek mierā.😁 Autoram: nevis VID darbinieku bet grāmatvedi tev vajag. Kaut vai uz mēnesi vai diviem lai parāda kas kā jādara.

uusins: "- Jūs, pašnodarbinātie, esat izdevīgi valstij. Valsts jūs vienkārši - drāž!"
Kā uz to skatās, ja tu esi no tiem, kas pats par sevi rūpējas no valsts neko vairāk, kā to lai liek mierā nevajag, tas ir izdevīgi. Ja gribas piedalīties visādās shēmās kā pensiju līmeņi, visādi valstiski sociālie pasākumi utt. tad nav.
Man teiksim neinteresē visas šis sociālas shēmas un uzskatu sociāls garantijas ir ģimenes iekšēja lieta kurā valstij vispār nav jālien... un jo mazāk viņa to dara jo labāk. Vienkārši tas nav domāts priekš cilvēkiem, kas nav gana pastāvīgi un kam vajag ģimenes surogātu - valsts sociālo sistēmu.
Ja interesē, uzraksti man personīgi. Pastāstīšuu, ko man toreiz ieteica jurists. Par mikrouzņēmumiem runājot - tur arī ir jāmāk "spēlēt", pašas valsts gājieniem. Kā pokerā. Bet es dzirdēju, ka mikro uzņēmumus grasās likvidēt.
Tiklīdz mūsu valsts tevi nespēj slaukt, tā likvidē tavu legālo ienākumu avotiņu :)
··· Pašnodarbinātais: Konsultants pašnodarbinātajam lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Vai algots darbinieks drīkst kļūt par pašnodarbinato? (10)
Esmu oficiala darba bet vel velos klut par pasnodarbinato. vai tas ir atlauts?
Prātīgs doma. Cik var citiem naudu pelnīt? Var taču strādāt savā labā. pirmo reiz dzirdu ka darba nemejs grib but pasnodarbinatais...labratigi,,,, Jā, saskaņojot ar VID. Var apvienot. ··· Pašnodarbinātais: Vai algots darbinieks drīkst ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Pašnodarbinātajiem jāmaksā 50 eur? (3)
Vienā interneta rakstā par pašnodarbināto, kuram uzlikts sods ieraudzīju komentāru: "Bet par sodu-visticamāk 50EUR ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa obligātais maksājums pašnodarbinātai personai (jāmaksā no šī ...
Ja IIN sanāk mazāks par 50 EUR, tad ir jāpiemaksā līdz 50 EUR. Tas ir no šī gada. Ja samaksāji IIN 130, tad nav nekas papildus jāpiemaksā Rūgumpods pareizi raksta, tas attiecas sākot ar 2014.gada deklarāciju, Tev nekas jāpiemaksā nav. Tā ir soda nauda, pilsonis bija kaut ko noziedzies. Ja Tev nav pārkāpumu, tad Tev tas nav jāmaksā. Ja kaut kas būs jāmaksā, to paziņos EDS vai nosūtot vēstuli uz juridisko adresi. ··· Pašnodarbinātais: Pašnodarbinātajiem jāmaksā ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu