Pašnodarbinātais

pašnodarbinātais foto attēls

Pašnodarbinātais - jautājumi un diskusijas

Pašnodarbinātais (3)
Jūsu pieredze lūdzu: 1.Kā veicat grāmatvedību. 2.Atskaites jāiesniedz karu mēnesi? 3.Elektroniski? 4. Un ja ienākums nav piemēram ko tad? 5.Ar uzņēmumu jāslēdz līgums par darbu izpildi, vai pakalpojumu? 6.Nu un protams ir vajadzīgas...
Grāmatvedi nealgoju. Ienākumi mīnus izdevumi maku sarēķināt pati. Tagad VIDam ir laba mājas lapa. Viss skaidrs un saprotams. Pat gada deklarācija. Stingrās uzskaites kvītis rakstu. Līgumi arī ir noslēgti. Nav problēmu. 1. Vienkāršā ieraksta sistēma - kā jau pašndoarbinātajam parastajam; 2. Nea, max reizi ceturksnī, ja ir iemesls iesniegt VSAOI atskaiti, citādi reizi gadā ienākuma deklarācija un IIN avansa aprēķins; 3. Jap, dikti ērti; 4. IIN avansa pārrēķina iesniegšana vai kas tur vēl pēc likuma sanāk. IIN avansu tagad var rēķināt līdz pat 1. jūnijam, tad jau labi var noprognozēt, cik gadā būs; 5. Pš, pat nezinu, kā saucās, taču līgums tāds pats, kāds būtu, ja es būtu kaut kāds SIA; 6. Izrakstu rēķinu, visas darbības norit caur banku. ...labākais pagaidām MU variants,katru cet. nomaksā nodokli un viss kārtībā,citā variantā diezgan jāseko līdzi,savādāk gada beigās var rasties problēmas ar nodokļu samaksu ··· Pašnodarbinātais: Pašnodarbinātais lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
var, ar piebildi ka PVD reģistrējies kā mājražotāja Un kur ir likums, ka ir atcelts? Nav, tad, kad būs Latvijas vēstnesī publicēts, tad varēsi tā arī teikt. Ja tas nemaksā tik dārgi, cik viņdien par šo pakalpojumu BIOR izrakstīja oficiālu rēķinu - tad iesaki lētāku laboratoriju. Nākotnē varēs ietaupīt uz vienu jaunu produktu 70 EUR (tik BIOR par 4 klases uzdevumu rēķināšanu prasa)
Lai varētu aprēķināt enerģētisko vērtību produktam ir jānosaka olbaltumvielas, ogļhidrāti, tauki, šķiedrvielas - kaut kā neņemos mājas apstākļos zīlēt šos rādītājus, jo stipri apšaubu, ka PVD inspektori to uztvers nopietni. Neteicu, ka strādājot konkrētā virzienā (piens, gaļa, miltu izstrādājumi) nebūtu jāveic ik mēneša analīzes. man tās katru mēnesi izmaksā 5 eur, kas ir adekvātas.
Par ko gan ne?? Jaa...bet Tavai maajas razhotnei jaaatbilst paartikas razhoshanas sanitari/higieeniskaam prasiibaam, ko apstiprinaas PVD. pie šī statusa, tas nav tas grūtākais - gatavot pārtikas izstrādājumus virtuvē, kurā tiek vārīta zupa ģimenei. Sāpīgi dārgākais - kas var atturēt būt mājražotājam ir jaunie noteikumi, kas stāsies spēkā no 13.12.2016
Mājražotājiem tā pat kā ražotājiem ir jāievērie jaunie noteikumi: katram saražotam prduktam ir jābūt analīzēm kurās ir noteikts produktu enerģētiskā vērtība. Lēts prieks, tikai nieka 170 EUR par vienu izstrādājumu. Un šitais būs turpmāko mēnešu dzenolis strādāt un tērēt vēl vairāk.
··· Pašnodarbinātais: Vai pasnodarbinatais var razot... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Pašnodarbināta persona un individuālais komersants (18)
Varbūt kāds man cilvēciskā un vienkāršā valodā paskaidros par pašnodarbinātu personu ,un individuālo komersantu .
te>
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=474&hl=1&mod=33

būtls tāds ir, ieguvumu nekādu, bet ja jāsniedz savus nenovērtējamos pakalpojumus valsts iestādem, citu variantu es.

Kādi plusi? Man tādi nav zināmi.
v iss ir skaisti līdz bridim, kemēr jašak maksat nodokļi, tad cilveki skrien siena, jo jakomunicē ar VID:) Tu gribi par kaadu personu uzzinaat kautko vai par sho terminu?:) Un kas tieshi Tev nav skaidrs?:) Pašnodarbinātais:
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=473&hl=1&mod=33
Pašnodarbināta persona,ja kas, nevar pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu... ··· Pašnodarbinātais: Pašnodarbināta persona un... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Pašnodarbinātā naudas apgrozījuma limits (5)
Cik liels max.naudas apgrozījums gadā drīkst būt ?
Pieņemot to, ka nekustamā īpašuma speciālisti(mākleri) ārpus Rīgas centra un smalko māju tirdzniecības neko īpaši nepelna, jo izdevumi pašnodarbinātajam ir lieli un algas un citu nodrošinājumu nav, jautājums-ko tad var īsti apgrozīt? Pamēiģinioet izdzīvot ar ienākumu, kas ir reizi 2-4 mēnešos, atņemot visus izdevumus. Reizēm tas jau nav darbs, bet gan izaicinājums! Jebkāds. Atkarībā no apgrozījuma manās tikai nodokļi ko maksā. Neesmu dzirdējusi par limitu. Kaut kas jauns? Pašnodarbinātais var būt arī mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, tādā gadījumā ir limits: "apgrozījums kalendāra gadā nepārsniedz 100 000 euro". *nevis pelnīt, bet grozīt.

Es nevērtu vaļā kompāniju ja mana pamat nodarbošanās piemēram būtu nekustamie īpašumi. Priekš kam? Kas man draud?
Vel uz ES cilvēktiesību tiesu aizvilktu visu valsti ka neļauj man brīvam cilvēkam darboties ar savu naudu kā vēlos. (pieņemot ka maksāju pat kaut kādu nodokli)
··· Pašnodarbinātais: Pašnodarbinātā naudas... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Konsultants pašnodarbinātajam (14)
Meklēju konsultantu ,kurš varētu man individuāli paskaidrot kādā veidā es varētu godīgi samaksāt nodokļus! Strādāju viens pats ,taisos veikt visdažādus remont darbus, proti dzīvokļa remontus! kas man būtu jāzin? Varbūt šeit ir kāds VID...
VID darbinieks konsultācijas sniegt nedrīkst!
Varat aiziet uz VID, Talejas ielā 1, Rīgā, ja esat Rīgā, ja nē tad ir Klientu apkalpošanas centri (KAC), bet nezinu vai tur kāds konsultācijas tagad sniedz, jo pē reorganizācijas štati ir samazināti.
KAC Jums ir jāsniedz bezmaksas konsultācija.
Pirmkārt jau vajadzētu izlasīt likumu "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", VID mājas lapā jābūt metodikai, kā kārtot grāmatvedības uzskaiti.
Iesaku sākumam aiziet uz VID, pieteikties uz konsultāciju. Viņiem arī jāparāda kā atrast vajadzīgo informāciju VID mājas lapā.
Galvenais nebaidaties jautāt
Es neiesaku. Reiz interesējos tieši par šo pašu tēmu. Biju aizgājis uz arodbiedrību. Biju aizgājis pie jurista "darba biržā". Tiešākā atbilde no amatpersonas bija:
- Jūs, pašnodarbinātie, esat izdevīgi valstij. Valsts jūs vienkārši - drāž!

Nekā personīga... :)
Labāk tad dzīvot pēc principa,es no valsts neko neprasu un lai tā arī mani liek mierā.😁 Autoram: nevis VID darbinieku bet grāmatvedi tev vajag. Kaut vai uz mēnesi vai diviem lai parāda kas kā jādara.

uusins: "- Jūs, pašnodarbinātie, esat izdevīgi valstij. Valsts jūs vienkārši - drāž!"
Kā uz to skatās, ja tu esi no tiem, kas pats par sevi rūpējas no valsts neko vairāk, kā to lai liek mierā nevajag, tas ir izdevīgi. Ja gribas piedalīties visādās shēmās kā pensiju līmeņi, visādi valstiski sociālie pasākumi utt. tad nav.
Man teiksim neinteresē visas šis sociālas shēmas un uzskatu sociāls garantijas ir ģimenes iekšēja lieta kurā valstij vispār nav jālien... un jo mazāk viņa to dara jo labāk. Vienkārši tas nav domāts priekš cilvēkiem, kas nav gana pastāvīgi un kam vajag ģimenes surogātu - valsts sociālo sistēmu.
Ja interesē, uzraksti man personīgi. Pastāstīšuu, ko man toreiz ieteica jurists. Par mikrouzņēmumiem runājot - tur arī ir jāmāk "spēlēt", pašas valsts gājieniem. Kā pokerā. Bet es dzirdēju, ka mikro uzņēmumus grasās likvidēt.
Tiklīdz mūsu valsts tevi nespēj slaukt, tā likvidē tavu legālo ienākumu avotiņu :)
··· Pašnodarbinātais: Konsultants pašnodarbinātajam lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Vai algots darbinieks drīkst kļūt par pašnodarbinato? (10)
Esmu oficiala darba bet vel velos klut par pasnodarbinato. vai tas ir atlauts?
Prātīgs doma. Cik var citiem naudu pelnīt? Var taču strādāt savā labā. pirmo reiz dzirdu ka darba nemejs grib but pasnodarbinatais...labratigi,,,, Jā, saskaņojot ar VID. Var apvienot. ··· Pašnodarbinātais: Vai algots darbinieks drīkst... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Pašnodarbinātajiem jāmaksā 50 eur? (3)
Vienā interneta rakstā par pašnodarbināto, kuram uzlikts sods ieraudzīju komentāru: "Bet par sodu-visticamāk 50EUR ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa obligātais maksājums pašnodarbinātai personai (jāmaksā no šī gada)." Esmu pašnodarbinātās...
Ja IIN sanāk mazāks par 50 EUR, tad ir jāpiemaksā līdz 50 EUR. Tas ir no šī gada. Ja samaksāji IIN 130, tad nav nekas papildus jāpiemaksā Rūgumpods pareizi raksta, tas attiecas sākot ar 2014.gada deklarāciju, Tev nekas jāpiemaksā nav. Tā ir soda nauda, pilsonis bija kaut ko noziedzies. Ja Tev nav pārkāpumu, tad Tev tas nav jāmaksā. Ja kaut kas būs jāmaksā, to paziņos EDS vai nosūtot vēstuli uz juridisko adresi. ··· Pašnodarbinātais: Pašnodarbinātajiem jāmaksā 50... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Attaisnotie izdevumi pašnodarbinātajam (5)
Šogad esmu pašnodarbinātā statusā, man ir jautājumi: 1. Ka var saprast, kas skaitās attaisnotie izdevumi? Vai pie tiem pieskaitāmi arī e-taloni? 2. Kas man jauzrāda pārdevējai, lai čeks skaitītos pareizi noformēts? Lūdzu, šo atbildiet,...
Par kontiem ruugumpodam taisnība - nav svarīgi no kura konta maksā, kaut vai no vecmāmiņas. Tikai pēc tam pareizi jānoformē dokumenti.

Par attaisnotajiem izdevumiem - pa reizei "norakstu" arī tulamoru - galu galā - prezentācijas jāorganizē, klienti jādzirda ... par laimi - ar alkometru vēl neviens VID darbinieks nav nācis ciemos :)
Sauleacis pirms uzmesties par pamācītāju derētu pašai pamācīties. Maksā no kāda konta gribi. Dokumentam pievieno maksājuma izdruku no cita konta un noformē kā avansu norēķinu. Un vēlāk summu no uzņēmuma konta atskaiti uz savējo.
Par rekvizītiem viņai taisnība.
Attaisnotie izdevumi ir visi izdevumi ko vari pamatot ka tie saistīti ar tavu saimniecisko darbību. E talonu ieskaitot. Tikai uzraksti aktu katram braucienam kur brauci un brauciena mērķi.
sākšu ar 3.punktu
Nē, tā nevar. Tev ebay tad vai nu japieslēdz arī pašnod.konts, ja nevar, tad taisi jaunu profilu ebay ar šo kontu. No citas kartes/konta , kas nav juridiskās personas konts samaksātie reķini NEKAD nebūs derīgi grāmatvedībai.
2.punkts.
No vienas noteiktas summas( tieši neatceros, bet es , sākot ar 28 Eur) neder tikai čeks + zīmogs, nepieciešami rekvizīti(šie tad tev uz lapiņas uzdrukāti ir jādod pārdevējai,lai iedrukā čekā. vēl var palūgt kvīti +čeks+ zīmogs, kur tad pats ieraksti savus rekvizītus
1. man ir liela aizdoma(viss var būt,ka kļūdos), ka attaisnotie izdevumi nemaz nav tas,par ko Tu jautā, vai tik tie nav mācības, ārsti( bet tas jau skaitās pie privātpersonas, kad gada beigās iesniedz šīs kvītis(ar Tavu pers.kodu), kad pēc tam tiek atgriezta atpakaļ nauda.
E-taloni arī skaitās pie izdevumiem(tikai ne brīvdienās, nu..ja tomēr esi ierakstījis savā meneša darba grafikā,ka tai brīvdienā Tev bija darbs, tad ir ok )
Tak piezvani uz VID!
Viņi tak paši stāsta ka esot "tavs partneris godīgā saistību izpildē pret valsti" vai kaut kā tā. Nu tad lai nokonsultē. Un ieraksti sarunu (Android mobilajiem ir pieejama bezmaksas sarunu ierakstu aplikācija "Automatic Call Recording", vajag tikai pareizi sakonfigurēt visu) - ja tevi pasūta tad raksti sūdzību un pievieno sarunu ierakstu. Nebūs par skādi tai iestādei.
Ja paveiksies tad visu izstāstīs vai vismaz pateiks kur meklēt info.
:) rugumpods:)
ir taču labi,ka kāds vēl vairāk ka es zin:)
neesmu grāmatvedis, bet šo to zinu, un sis tas taču noderēja:))
··· Pašnodarbinātais: Attaisnotie izdevumi... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Saimnieciskā darbība - pašnodarbināta persona (9)
IIN vai Mikrouzņēmuma nodoklis - kādu nodokli izvēlēties , ja nav apgādājamo un nav svarīgi sociālie pabalsti? Kā vienkārši un likumīgi veikt savu darbību ar minimālākām nodokļu slodzēm?paldies
Pašnodarbinātajam grāmatvedība ir vienkārša - ienākumi mīnus izdevumi un nodokļos 24%. Atskaite vienreiz 3 mēnešos. Gada atskaite kā visiem. Ja pakalpojums un ir minimāli izdevumi, tad mikrouzņēmuma nodoklis, jo to maksā no kopējiem ieņēmumiem. Tur gan ir šādi tādi ierobežojumi (ieņēmumu un algu apmērs, nodarbināto personu skaits). Tas arī būs tas vienkāršākais veids. Mikro ir pats vienkāršākais (vēl vienkāršāk ir tikai nereģistrēties vispār). Bet tiem, kam lieli izdevumi, tas var nebūt piemērotākais variants, jārēķina. Nu vēl algas ierobežojums, bet arī tas katram individuāli. Mikrouzņēmuma nodoklis ir izdevīgs, ja peļņa sastāda vismaz 2/3 no apgrozījuma. Ja peļņa ir mazāka INN izdevīgāks. Kā atbrīvot savu nodokļu grāmatiņu no mikro, pārdodot vai likvidējot? Vai kāds grib iegādāties darbojošos, bez parādiem mikrouzņēmumu? ··· Pašnodarbinātais: Saimnieciskā darbība -... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Vai 2. grupas invalīds var piereģistrēties un kļūt par pašnodarbinātu personu? (4)
Vai 2. grupas invalīds var piereģistrēties un kļūt par pašnodarbinātu personu? Ja vēlamais saimnieciskās darbības veids ir rokdarbu ražošana un pārdošana?
Protams,ka var.Es personīgi pazīstu kurpnieku,2 grupas invalīdu,kurš ir reģistrējies un strādā jau daudzus gadus. Vajag izsvērt visus par un pret, vai pietiks ieņēmumu lai maksātu nodokļus!
Līdz kādiem dažiem tūkstošiem ienākumu nemaz nav vajadzīgs reģistrēties. Ja tikai niekosies ar adījumiem tad nav vērts reģistrēties. Ja jau ražošana, tad skaidra lieta, ka vajag. Daudz izdevumi, lieli apjomi, iekārtas telpas, strādnieki - vesels SIA sanāk.
kāpēc lai nevarētu? Var, uzreiz reģistrējoties kā patentmaksas maksātājam, grāmatvedība mazāka, gada deklarācija nav jāsniedz un pie šobrīd noteiktā 50 eiro minimālā nodokļa arī finansiāli izdevīgāk. ··· Pašnodarbinātais: Vai 2. grupas invalīds var... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu