Vai tiešām trūkst darbinieku?

Lasu ziņās, ka darba devēji sūdzoties, ka neesot darbinieku. Bet pašķirstot vakances smiekli nāk, ka rakstīts garantētais mēneša atalgojums 90 eur???? Nu OK tas bija apkopējai, bet ir arī vakances, kur piedāvā inženierim 635 uz papīra. Un ja kaut kur ir ap 1000 eur alga, tad kā likums ir vajadzīgs vīrietis, kaut ko celt, stiept, betonēt, mūrēt vai ar C kategorijas autovadīšanas prasmēm. Izskatās, ka vergu pietrūkst nevis darbinieku.

Postremo    7 90 apkopeejai? Tik maza neavr buut.

Ziids  4 18 precīzs novērojums, darbadevējiem trūskt darbinieku, jo nevar maksāt tādas algas, lai būtu cilvēkcienigi dzīvot ,... savukārt , darba devēji to nevar atļauties absurdās nodokļu politikas dēļ... grib ieviest melnstrādniekus, tikai ari tie nespēs ar savu algu nosegt komunālos, ārstēšanās izd. u.c., ja nu vienīgi dzīvos vienā kopuškas istabiņā , maksājot par gultasvietu, kā to daudzviet jau esmu Rīgā novērojusi...P.s...darba sludnājumos prasības nereti galīgi neatbilst ieņemamajam amatam...

marmorakaraliene  2 24 Darbinieku netrúkst, pietrúkst to, kuri gatavi strádát par smieklígu atalgojumu. Vai tas ir atalgojums - 420-450 bruto? Tad jau 635 ir daudz, salīdzinoši.

joens  1 2 Vietējā ekonomikā nav naudas (tie daudzie %, kas saņem minimālo algu vai nedaudz virs tās), kam ir, tas taupa (nauda negrozās, bet guļ mirusi). Attiecīgi uzņēmējs nevar nopelnīt tik daudz, lai maksātu lielās algas (par to, cik atstāt sev, ir cits stāsts, bet ... cilvēku var izdzīt no "kolhoza", bet "kolhozu" no cilvēka nekad). Savā jomā redzu, ka nav atbilstošas kvalifikācijas darbinieku. Tie, kas tādi ir, ir ar darbiem nokrauti 10 gadus uz priekšu, attiecīgi viņus var tikai pārpirkt, kas tomēr sanāk ekonomiski neattaisnoti.

Inženieri par 635 bruto nevienam nevajag, vajag vien aizpildīt štata vietu ar šādu nosaukumu.

Pilnu algu maksā par 160+ h mēnesī, ja apkopējai sanāk vien ap 20 h, attiecīgi arī alga (90 x 8 = 720).

marmorakaraliene    2 Lūk, viena sludinājuma saturs: (medicīnas centrā)
Kasierim piedāvājam:
-nepilnas slodzes darbu maiņās- 7:00-14:00 vai 14:00-21:00 darba dienās;
- stabilu atalgojumu 385 eiro bruto mēnesī;
- sociālās garantijas, profesionālas apmācības, izaugsmes iespējas;
- dinamisku darba vidi;
- darbu draudzīgā komandā.

https://www.ss.com/msg/lv/work/are-required/administrator/blehid.html

InJanis  2 5 Velreiz labdien biedrene Labdiene !!!

Vis ir vairak ka vienkarsi...................
piem stroika paligdarbos nekvalificetajos alga ( katru piekdienu, ij vajadzibas pec avans ) ir vismaz 30-40 eurozopiki menesi, tobis apmeram 700-800 eu.

Bet Godmaniski sakot BET..................., vis daudz atkarigs no pasizzmaksam, attalums lidz darbam, transporta izdevumi, pateretais laiks cela.

Videja alga tadas ka stroika podsobnjikiem ir apm 1000 eu, tiem kas atbilst klasifikacijai .....meistars......, alga ir ne zemaka par 1500 eu, butiba 400 eu par nedelu, piecam darba dienam.

Koroce vis ir vienkarsi, negribi maksat arbaiterim...............njem lapstu okas, izlien no sava dzipela, novelc zakjeti.........., ij roc.................roc...............roc savas transejas ;-))))

InJanis  1 4 Tautiesi !!!!!

Da vis tas ir muilkibas ar tiem viestradniekiem, pilnigakas mulkibas, nedaudz izklastisu realu viestradnieka psihologiju.

Kauc kads ukru dels ( ukrainis ), vai belasu dels ( baltkrievs ) tiek stradat Latvija, kas ir Sengenas zona, ar neierobezotu celosanu pa visu EU, da lab, pirmo menesi vins seit pastradas par 500 eurozopikiem, darba devejs prieka berzes rokjeles, redz cik labs vergs atradies........bet paris menesu laika...........ukris, vai belas , pazudis tales zilajas dzilak ieksa istaja Europa.......jo tur par to pasu darbu maksas vismaz 2000 eurikus, ar visam iespejam dabut ar laiku pensiju, soc garantijas ij naturalizeties, ja ka piem. Vacietiem !!!!!

Ta ka tautiesi, ij naivie darba deveji, nekas jus neglabs, vergi ari musdienas nav pamulki, ij nav piekalti dzelzs vazas pie darbagalda.

P.S. Muzsena atzina vesta.................kiegelis ir vienads, vai ta ir LetMulkZeme, Vacija, Irija, vai Norvegija. Vergi-melnstradnieki visos laikos visur bus vajadzigi.

VieglaViegla  6 4 Pirms prasīt algu, uzstāju! , ir jāsaprot ko TU kā darbinieks proti, vari sniegt uzņēmējam.
Man tikko pieteicās sekretāre ar vidējā līmeņa vadītāja prasmēm. Jauki. Bet nevajag čīkstēt, ka negribu sekretāri algot par vadītāja algu. Man vajag sekretāri ar sekretāres prasmēm. Bet darba ņēmējs grib būt viltīgs - atbildību, kā sekretārei, algu kā vadītājam. 🤔

RRAGANA    7 VieglaViegla
Ja nav komercnoslēpums, cik maksāsi algu savai sekretārei?

riebekle    1 VieglaViegla, man arī Tevis piedāvātā alga interesē, varētu ar savu salīdzināt. :)))

VILFORS    3 Darbiniekus var atrast. Un vēl pie tam tādus, kas prot un var labi strādāt. Bet viss no atalgojuma atkarīgs. Neviens neprasa maksāt tikpat cik vadītājam. Bet ja vadītājs ir tik švakrs, ka pats neko lāga nesaņem, tā jau cita lieta. Bet arī tādu vadītāju vainot nevar, ņemot vērā valsts nodokļu politiku. Vislielākā problēma ir ar tiem uzņēmumiem, kas var atļauties maksāt lielākas algas, bet to nedara.

marselis    3 ...augsta limena specialisti visas valstis trukst

Vaukskis  1   Vismaz pagājušogad pat vienkāršos darbos, piesakoties strādāt par palīgstrādnieku vai pārdevēju par nepilniem 300 euro mēnesī uz rokas kādā no lielajiem veikaliem un iesniedzot, izklājoties darba devēju priekšā ar savu CV nevarēja iegūt darbu, tāpēc ka kādi citi to dabūja un tas laikā, kad biznesmeņi sūdzās, ka nav, kas strādā !

VieglaViegla  13 2 Man ir ļoti specifiska nozare, tāpēc salīdzināt nav gudri. Darbiniekam ir jādomā nevis par algu salīdzināšanu, bet savam prasmēm. Pierādi ka vari vairāk, tiec gala ar pamatpienakumiem, esi uzticams un bus algas pielikums.

andrisz  4 2 Būsim realisti. Cik liela ir uzņēmumu peļņa? Ekstremāli labākajā gadījumā kādi 20% no apgrozījuma. Cik relatīvi daudz saņemt vadība un vai var samazināt vadības algas? Ja šos abus cipars samazinām, tad varam palielināt algas vienkāršiem strādājošiem... par cik? Par 30%. Tātad 390 eur vietā maksāt 520 eur. Vai tas ir daudz? No vienas puses jūtams pieaugums, bet no otras puses, tas ir pats, pats maksimums, kuru var izpiest uz redistribūcijas rēķina un strādājošo nabadzību tas neatrisina.

Ko darīt? Izeja ir tikai viena - adoptēt tehnoloģiju sabiedrības modeli, kurā maksimāli daudz investē tehnoloģijās un zinātnēs un maksimāli daudz darba dara automatizācija. Un visiem ir pieejama bezmaksas izglītība, lai var mācīties un strādāt labākus darbus. Un ir pieejams universālais pamatienākums, lai risinātu socialās problēmas.

Izvēle ir tik vienkarša - vai nu labējā stagnācijas sabiedrība (ar cerībām uz redistribūciju, kas nekad nenotiks) vai arī sociāldemokrātiska centriski kreisa tehnoloģiju sabiedrība.

Nu jā, vēl ir iespējams variants, ka strādājoši izbeidzas un tad ceļas algas un tajā pašā brīdī centrālā banka cēļ bāzes procentu likmes, ekonomika tiek apstādināta, cilvēki nokļust bezdarbnieku rindās un tā sāk algas samazināties un viss no gala. Tas ir pašreizējais, labējo vladību ieviestais ekonomisko ciklu modelis.

Priekšā ir Saeimas, ir Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Visu varam mainīt sev par labu? Bet vai esam pietiekoši racionāli, lai to apzinātos un izdarītu?

riebekle    5 VieglaViegla, ja strādā pašvaldības iestādē, tad vari būt cik labs vēlies, algas pielikumu neredzēt. Iepriekšējā darbā darīju 5 cilvēku darbu, arī vadītājas, un izdegu. tagad ir labi, alga drusku lielāka, bet darbs mierīgāks, atbildība tikai par sevi nevis visos līmeņos.

RRAGANA    3 VieglaViegla
Vispār tagad neviens neprasa algas pielikumu, pat neprasa uz cik lielu to varētu cerēt, ja ideālā gadījumā apmierinātu bosenes prasības.
Algas apmēri parasti ir plus mīnuss vienādi. Tieši tāpēc ir jautājums-cik Tu piedāvā samaksu par savu specifisko sekretāres darbu?

Torpedo  1 5 Njā, kapitālisma atbaidošā seja - vietējie aizbrauc, jo te nemaksā cilvēka cienīgas algas, to vietā grib ievest sveštautiešus. Ardievu, mīļā latviešu tauta - neviens nedomāja, ka pēc PSRS laikiem tavs gals pienāks tik ātri!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu