Darba tirgus latvijā

darba tirgus latvijā foto attēls

Darba tirgus latvijā - jautājumi un diskusijas

Vai Latvijai nepieciešams ievestais darbaspēks? (52)
Diskusija šodien tvnetā - http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/639408-vai_latvijai_javer_plasakas_durvis_letajam_darbaspekam Jūsu pieredze, viedokļi?
Piekrītu sailing, bet tas viss ir tikai aisberga redzamā daļa. Cilvēkiem grib maksāt minimālo un tad vēl lepojas, ka ir apriņķa lielākais darba devējs. Bet kā lai tas cilvēciņš ģimeni uztur? Jābrauc uz ārzemēm. Vēlāk viņš aizbrauc ar visu ģimeni, bet Vecrīgā, izejot no Saeimas, dzīve liekas daudz skaistāka. Kas vainas, siltas vietas radiniekiem, kāposts plaukst un ko tie laucinieki tur čīkst. Vot kad viņš aizbrauc uz savu dāču, tad gan tam bomzim, lauksaimniekam par 2 euro ceļš ziemā jāizstumj, lai mīzals var mājā tikt un pirtī pasēdēt. Uz kurieni tad aicināsim tos latviešus atgriezties? Uz ārzemniekiem izpārdotu zemi? Kādēļ to pieļauj, vai nevar iznomāt? Viss šajā valstī iet uz nekurieni. Izlasiiju to mini rakstu..

Kur tad ir tas milziigais darba speeka truukums? Kur ir taas LV fabrikas un ruupniicas, kur darba speeka truukums, draud ar razhotnes apstaadinashanu? Kur? Kur ir taa vieta, kur ar autobusiem un vagoniem buut kaaved iekshaa darba speeks?

Alljo? Izskataas ka lielaa saape ir paris darbinieku truukums, kas kaut kaadaas zemnieku saimnieciibaas pa minimaalo algu raveetu bietes vasaraa...

Nav skaidrs, kaapeec Lietuvas un Bulgaarijas ljaudis lauzhas uz LV, ja vinji var brakt uz UK vai IRL...
Latvijā darbaspēks ir vajadzīgs mazāk apmaksātos darbos, kas vietējiem iedzīvotājiem nav izdevīgi mazās algas dēļ. Bet ievest viesstrādniekus ir ļoti dārgi, tas prasa milzums laika un dokumentu (pat izziņas par viesstrādnieka psihisko stāvokli un sodāmību, diezgan palielu samaksu par ievešanu, darba prasmju uzskaitijumu u.c.), darba devējam ir jādod galvojums, jāsniedz vēl citi dati, kuri ir paredzēti pēc MK noteikumiem. Tai pašā laikā cilvēki no Latvijas turpina izbraukt un nekas no valdības puses netiek darīts lai viņus paturētu šeit.
Galvenā problēma valstij ir nevēlēšanās veikt nopietnas, stabilas un stratēģiskas reformas nodokļu politikā un valsts attīstībā..strādā tuvredzīgi, gaida kad kāds pateiks priekšā kas ir jādara, tad sāk kaut ko domāt...Būtībā nav jāieved darbaspēks, bet jāsakārto dzīve valstī, kur patiesībā nav saimnieka, tik pagaidu darboņi...jāliek pie darba "stipendiātu" masa, kura strādāt nevēlas, tik saņem pabalstu..padomiskā domāšana vēl ir stipra.
Piekrītu sailingam...
Kurā novadā laukos 818€ maksā? Bauskas novadā,pat Iecavas pusē,vairāk par 10-15€ dienā nevienam nemaksā,ja vien viņš nav veiklāks par cirkus žonglieri ogu lasīšanā. Skolēni vasarā par tādu naudu rindā stāv uz darba vietām. Neviens ievestais strādnieks ar viņiem veiklībā un darba disciplīnā nevar sacensties. Darba devējiem tos pašus nabaga grašus žēl maksāt,tāpēc fantazē par nēģeriem. darbadeveejiem nevis darbaspeeku vajeg, bet leeto darbaspeeku, kad muuseejie prasa algu lai var dziivot, nevis izdziivot, tad tas ir par daargu, tas pats ar specialistiem, grib specus, bet maxsaat pusi no taa ko Eiropaa maxsaa ··· Darba tirgus latvijā: Vai Latvijai nepieciešams... lasīt visu diskusiju (52 atbildes) –»
Kā atrast darbu Latvijā? (59)
Tātad- steidzami meklēju darbu- esmu izlurējusi laikam gandrīz visus lv vakanču portālus- bet nekā nav- nu negribu es strādāt par apkopēju vai būt telemārketingā... Kā lai vēl un kur vēl var meklēt darbu?! P.s.- arī bezdarbniekos esmu:d
man gan liekas,ka darbu(da jebkadu)lv var dabut tikai pa blatu...pacato ar comiem,varbut kadam ir kads robinjs citas valstis uz rekomendacijam ipasi neskatas...nostrada parbaudes laiku ka pienakas,un darbs ir tavs Iaskatās,ka tikai Tessa dzīvo realitātē,pārējie sēž savās siltajās vietās un viņiem nav ne jausmas,kas reāli notiek LV darba tirgū.
Laikam viņi domā,ka tie simti tūkstošu aizbraukuši no valsts vai nu vienkārši tāpat,joka pēc vai arī pēdējie sliņķi un nejēgas,kuri LV neprata neko.Tikai zili brīnumi,ārzemēs strādā,arī nekvalificētu darbu un vēl lielāki brīnumi,viņiem maksā normālas algas.
Kur jūs esat redzējuši veikalu,kurš strādā no 9-18,kā bērnudārzs.Kur reāli viņa liks bērnu?
Firestarter -varbūt pastrādā bik par pārdevēju,tad redzēsi vēl to,ko pircēji neredz.Sakot ar iztrūkumiem un beidzot ar inventūrām,par darba laiku nemaz nerunāsim,nedo dies ja vēders sasāpas.
Mana pieredze,vienīgā izeja tiešām caur paziņām,ciātādi nereāli.Protams,arī loterija var laimēt miljonu,tikai parēķiniet,kāds % to vinnē.
Darbs ir, tikai par cilvēka necienīgu atlīdzību. Darbs Lv ir nesavtīga labdarība attiecībā pret darba devēju un LV. Es ieteiktu nevis pa ss.lv, cv.lv un citādām vietām ložņāt, bet kontaktēties ar darba devējiem pa tiešo, neatkarīgi no tā vai uz doto mirkli ir kādi atklāti konkursi vai nē. Bet nu rēķinies, ka puslīdz normālu atalgojumu (500 netto un uz augšu), gan var dabūt tikai iekārtojoties caur paziņām, vai arī ar labu izglītību/pieredzi. ··· Darba tirgus latvijā: Kā atrast darbu Latvijā? lasīt visu diskusiju (59 atbildes) –»
Vai tiesham LV ir daudz darba un trukst darbinieku? (63)
es gribetu dzirdet konkretas atbildes,ne udens lieshanu.no devinjam atbildem divi apgalvo,ka LV ir daudz darba.man gribetos pajautat:kada darba?un vel ne par minimalajam algam? pirmais piemers.sieviete,pari 30,divas...
fraaze-"pat neceru uz vadošo amatu" mani sasmiidinaaja! :D
...jā dažai labai kantoru "žurkai" ar visiem lauriem-ir pienaakuši grūti laiki...! juutu liidzi! :))
es piem esmu atklajusi kulinares prasmes, taisu draugiem vakarinas regulari, vel es atcerejos par citiem talantiem - shuju berniem visadas rotaljlietas un taa.. tiri lai rokas nodarbinatas un galva nedomaa stulbas domas..
bet ja nopietni, savu MBA pavisam lenam atstradaju kaa freelance tirgus petijumos un konsultaciju jomaa.. palidzu ari visadiem studentiem ar konsultacijam.. kaulus nelauzh, darbs patik, pa paris dienam var nopelnit visiem rekiniem un pienam uz nakamo menesi, ko pie kafijas liet.. a kafiju draugi uzdavina par to, ka vakarinas gatavoju. taa kaa.. dzive ir skaista :)
šobrīd sūrs laiks. man arī piedāvāja par to pašu algu darīt papildu darbu, kas dienā sastādīs apmēram 2 stundas klāt. varu arī izvēlēties, - ņemt klāt cilvēku, bet manu algu samazinās par 1/3. ko izvēlēties, m?
Tess, darba nav daudz, bet vēl grūtāk samaksāt par darbu. jo nav no kā. apburti, jei bogu, es reizēm ar visu loģiku kaut ko nesaprotu ...
Es arī klausos,no tiem,kuri kaut reizi te ir rakstījuši,ka darba ir daudz.Es Rīgā dzīvoju,man pat šīs problēmas nav,bet darbu atrast nav iespējams,pat darba birža nevar palīdzēt.Esmu gatava strādāt kādā ražotnē,vai ko līdzīgu, pat neceru uz vadošo amatu. un ko tad teikt mums, norakstitajai paaudzei starp 20 un 30??
http://blogs.forbes.com/meghancasserly/2011/01/05/the-new-pay-gap-boomers-millennials-salary-recessi
on-raise/?partner=fbwall
··· Darba tirgus latvijā: Vai tiesham LV ir daudz darba... lasīt visu diskusiju (63 atbildes) –»
Diskriminācija tautības dēļ? (20)
kā Jūs domājat, vai Latvijā pastāv nacionālā diskriminācijā darba pieņemšanas procesos? t.i. oo.. šitais ir krievs.. /izdzēš CV/.. oo.. eto latiš.. /izdžēš CV/ varbūt kāds darba devējs var pastāstīt? varbūt kādam ir pieredze šajā...
Jā, jo bieži vien darbu kolektīvi mazos un vidējos uzņēmumos ir vienādā valodā runājoši:) atkariibaa no CV skaita. ja vienai vietai piesakaas 2, tad, logjiski, iespeeja ruupiigai izveerteeshanai buus abiem. ja 500, tad primaaraa atlase, visticamaak, iekljaaus arii nacionalitaates principu. Nedomaaju, ka pastaav uz krievs/latvietis, bet noteikti pastaav uz ebrejiem un chigaaniem. mana draudzene samērā ilgi strādāja par latvieti krievu kantorī, jo vajag taču kādu, kurš prot valsts valodu;) Nee, nedomaaju un neesmu ar to sastapusies.
p.s.ja nu vieniigi ar krievvalodiigo izteiktu neveeleeshanos pienjemt darbaa latvieshus.
··· Darba tirgus latvijā: Diskriminācija tautības dēļ? lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Pensionēšanās vecuma paaugstināšana. (22)
Daudzas valstis apsver iespēju paaugstināt pensionēšanās vecumu.Vai varat iedomāties sevi 60-65 gadu vecumā,savu vietu darba tirgū?
nav ne mazākās vēlēšanās salīmēt pleznas darbavietā pensiju gaidot, līdz ar to neredzu jēgu maksāt valstij ne kapeikas, ja tāpat pensiju nesagaidīšu. Te ir jāmaina sistēma un nosacījumi :) Te izteicās, ka pensionāram ir pieredze un puikam ne. Nez kā lai tiek puika pie pieredzes, ja sirmgalvis tur dirnē. ...
Pensijā cilvēkus vajadzētu laist jau ap 50 gadiem, paceļot, parusinaties pa mazdārziņu.
Nevaru iedomāties.Gan jau sēdēsim saviem bērniem uz kakla jo reti kuram būs darbs un lieli iekrājumi. Nu tā kā manai mātei ir 73 gadi,bet viņa vēl strādā,tad varu gan iedomāties Jā, varu iedomāties. Tas, ko es nespēju iedomāties - esot vēl spēka gados 50-60gadu vecumā, nīkt bezdarbībā. ··· Darba tirgus latvijā: Pensionēšanās vecuma... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu