Darba tirgus latvijā

Darba tirgus latvijā - jautājumi un diskusijas

Ko sakat par šādām darba iespējām? (25)
NVA sakot ka nav ko satraukties,ka būšot vakances kā piemēram tajā pašā Maximā.Tāpat sia "Karavella" kas vairāk pazīstama kā "Kaija" ar tak aicina šiverēties pa zivju cehu par cik konserviem tagad labs pieprasījums un vēl ...
Bum,tu risini savas vai citu probleemas? Nav naudas,mirsti badaa? ka jau kuraa teema....?
Kaaa tev dalla,ko cilveks ir gatavs darit,lai uzturetu sevi un ggimeni! Nav kauns stradat...un cilvekam ir kaapumi un kritumi... kaada kuram dalla gar tiem!? Diivainitis tu esi!
Ja būs jautājums par to, kā samaksāt rēķinus un no kā dzīvot, tad daudzi varētu izlemt tomēr par labu darbam, ko spēs uz to brīdi dabūt. Var jau lepni paziņot, ka es jau nu par tādu naudu nestrādātu, bet tas dzīves bumerangs reizēm sit diezgan sāpīgi. :) Par sevi zinu droši - es varu ne tikai ar datoru un papīriem strādāt, bet varu arī grīdas mazgāt un rūpnīcā strādāt, neesmu lepna. Bum,sorry,ja man jaannem tadi kaa tu,neredzu izaugsmi... :) Ja cilveks slikti dziivojis,vinam ir ceriiba,ka naakamas attiecibas bus labaakas,taccu,ja dziive piepildiita uz visiem 100...-tici man,nolaisties uz sliktaku dziivi-nav veleesanaas! Par mani Bumccik,neuztraucies,es nepazudiissu ssai dziiviitee! Par to esmu paarliecinaata! :) atkal viena tante teica limenii?
šitie panikotaji un baumu izplatiitaji arii izperk grikjus un papiiru, sež uz poda un vaimana. kada tev tur dalja, ko kurš dariis?
man ar nav kauns stradat un par maximas darbu nekad neesmu raukusi degunu.
ķīnieši ir saprikuši asv obligācijas neprātīgā daudzumā, atliek notikt gājieniem, kas padarīs šīs obligācijas par tukšiem solījumiem un valūtas cena nokritīs par vismaz tik, cik nokritīs šo parādsaistību vērtība. piemēram, ja štati paziņo, ka iesaldē izmaksas par savām saistībām, ar kaut kādu iemeslu, ķīniešu sapirktās obligācijas pārvērtīsies par vecu zosu spalvām. tas, savukart, var iedarbināt hiperinflāciju citās valūtās. tam var sekot kāršu namiņa efekts.
jebkurā gadījumā, šābrīža sistēma nav dzīvotspējīga, iespējams šis būs tas katalizators, kas liks burbulim pārsprāgt. es par tādu lietu gājienu parāk nepriecātos.
··· Darba tirgus latvijā: Ko sakat par šādām darba ... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Diskriminācija tautības dēļ? (21)
kā Jūs domājat, vai Latvijā pastāv nacionālā diskriminācijā darba pieņemšanas procesos? t.i. oo.. šitais ir krievs.. /izdzēš CV/.. oo.. eto latiš.. /izdžēš CV/ varbūt kāds darba devējs var pastāstīt? varbūt kādam ...
Jā, jo bieži vien darbu kolektīvi mazos un vidējos uzņēmumos ir vienādā valodā runājoši:) atkariibaa no CV skaita. ja vienai vietai piesakaas 2, tad, logjiski, iespeeja ruupiigai izveerteeshanai buus abiem. ja 500, tad primaaraa atlase, visticamaak, iekljaaus arii nacionalitaates principu. Nedomaaju, ka pastaav uz krievs/latvietis, bet noteikti pastaav uz ebrejiem un chigaaniem. mana draudzene samērā ilgi strādāja par latvieti krievu kantorī, jo vajag taču kādu, kurš prot valsts valodu;) Nee, nedomaaju un neesmu ar to sastapusies.
p.s.ja nu vieniigi ar krievvalodiigo izteiktu neveeleeshanos pienjemt darbaa latvieshus.
··· Darba tirgus latvijā: Diskriminācija tautības dēļ? lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Vai tiesham LV ir daudz darba un trukst darbinieku? (64)
es gribetu dzirdet konkretas atbildes,ne udens lieshanu.no devinjam atbildem divi apgalvo,ka LV ir daudz darba.man gribetos pajautat:kada darba?un vel ne par minimalajam algam? pirmais piemers.sieviete,pari 30,divas ...
pļacs! es piestrādātu arī par apkopēju pēc sava darba, ja man speciāli nekur nevajadzētu braukt. man būtu tīri nospļauties, par ko tagad strādāju, man darbs nesmird, vismaz nauda toč nesmird. es strādātu arī ja uz rokas par 3 h darba saņemtu 5 LVL. bet ar noteikumu, ka tas nav mans pamatdarbs, ka es to daru tad, kad varu izdarīt. fraaze-"pat neceru uz vadošo amatu" mani sasmiidinaaja! :D
...jā dažai labai kantoru "žurkai" ar visiem lauriem-ir pienaakuši grūti laiki...! juutu liidzi! :))
Izklausās pēc aforisma, pacelt pakaļu un aizbraukt uz Īriju var, bet pārcelties uz Rīgu, vai kur ir darbs nevar...

Ja ir kvalificēta darbaspēka trūkums un protams, ka uz algām, kādas ir bijušas treknajos gados arī nav prātīgi cerēt.. bet
es piem esmu atklajusi kulinares prasmes, taisu draugiem vakarinas regulari, vel es atcerejos par citiem talantiem - shuju berniem visadas rotaljlietas un taa.. tiri lai rokas nodarbinatas un galva nedomaa stulbas domas..
bet ja nopietni, savu MBA pavisam lenam atstradaju kaa freelance tirgus petijumos un konsultaciju jomaa.. palidzu ari visadiem studentiem ar konsultacijam.. kaulus nelauzh, darbs patik, pa paris dienam var nopelnit visiem rekiniem un pienam uz nakamo menesi, ko pie kafijas liet.. a kafiju draugi uzdavina par to, ka vakarinas gatavoju. taa kaa.. dzive ir skaista :)
Patiesībā daudzi no tiem darba sludinājumiem, kas tiek nopublicēti, ir uztverami kā mēstules jeb spams. Un aicinātu ikvienu to tā uztvert, kur nav norādīta konkrēta alga (sākot no) un/vai uzņēmuma nosaukums, un/vai konkrēti darba pienākumi. Aizbildinājumi, ka uzņēmējs taču nezin potenciālā darbinieka kvalifikāciju un pieredzi, un kā viņš var akli piesolīt jelkādu algu, ir nevietā. Nopietns uzņēmējs, kas nav tur kāds laipotājs vai uz citu rēķina šaubīgos projektos iesaistījies plānā galdiņa urbējs, jau laikus plāno darba spēka iespējamās izmaksas, attiecīgi viņš, ja to lietu ņēmis nopietni, jau iepriekš ir izrēķinājis, ko un par cik domā atļauties. Attiecīgi, kategorijās "sākot no" un "līdz" atalgojumu vairumā gadījumu noteikti ir iespējams definēt, publicējot jau iepriekš. Un tas nozīmētu tikai to, ka Darba devējs ciena potenciālā Darba ņēmēja laiku, dodot tam jau iepriekš šo iespēju izvērtēt: kas, kā un par cik.

Tās tā saucamo uzņēmēju vaimanas, ka viņi nespēj noalgot tiem vajadzīgos darbiniekus Latvijā ir alkatīgu vējagrābšļu žēlabas. Sakarīgs uzņēmējs spēs noalgot un pat ar nelielām darba ņēmēja priekšzināšanām apmācīt sev vajadzīgos darbiniekus, un tur pat nevajag cilvēkam piesolīt četrciparu algu. Tas ir smieklīgi, ja uzņēmējs, kuram ikdienā jāizplāno darījumi vissarežģītākajās situācijās, pēkšņi sāk žēloties, ka nespēj cilvēcīgi vienoties par to izpildi ar strādāt gribošajiem Latvijā, tos apsūdzot par darbam nederīgiem slaistiem, kas, aizbraucot uz ārzemēm, kaut kādā brīnumainā kārtā pēkšņi tomēr pārtop par "lietas koku"; tad, savukārt, panesās žēlabas, ka visi sakarīgie ir aizbraukuši, palikuši vien vēl lielāki slaisti; kad šie patiesībā dzimtenei bezgala uzticīgie "jefiņi", šeitan pazemīgi nostrādājušies par un zem minimālās iztikas, tomēr ir spiesti doties prom un atkal jau ārzemēs brīnumainā kārtā pēkšņi pārtop par "lietas kokiem", seko tā saucamo uzņēmēju nākamais vaimanu vilnis. A´ nedzeniet, uzņ
··· Darba tirgus latvijā: Vai tiesham LV ir daudz darba ... lasīt visu diskusiju (64 atbildes) –»
Zviedru gaļas bumbiņu bizness (48)
Tātad jaunajā Ikea latvieši pirmajā dienā esot apēduši 19 000 Zviedrijas tradicionālo gaļas bumbiņu. Ja porcija maksā 2.99 eur, tātad viņi par tām iekasēja apmēram 57 000 eur/dienā. Bet es šaubos vai viņi tam bumbiņu ...
Kalpa dvēseles pirmā pazīme ir skaitīt svešu naudu svešā makā, jo pašiem savu failu pietrūkst. Uztaisi savu biznesu un pļauj kāpostu štābeļiem . es gribētu redzēt, kā autore maksātu 200 eiro dienā, ja viņai būtu bizness. Kāpēc te ir jāmaksā tapat, kā Zviedrijā, ja :
1. Te ir cita valsts
2. Te ir savādāka nodokļu sistēma
3. Te ir cita likumdošana?
Kur prāts - ēst sabiedriskās ēdināšanas produktus no maltas gaļas?! Tāpēc, ka latvietis ir nobijies lietuvietis. Nekad neuztaisīs tādus streikus un demonstrācijas, kā kkāda Francijā vai Grieķijā. Vienreiz 2009. gada janvārī kko mēģināja, bet dabūja pa asti un vairs nemēģina - labāk aizmet flinti krūmos un aizbrauc uz Angliju dzīvot ··· Darba tirgus latvijā: Zviedru gaļas bumbiņu bizness lasīt visu diskusiju (48 atbildes) –»
Vai tiešām trūkst darbinieku? (65)
Lasu ziņās, ka darba devēji sūdzoties, ka neesot darbinieku. Bet pašķirstot vakances smiekli nāk, ka rakstīts garantētais mēneša atalgojums 90 eur???? Nu OK tas bija apkopējai, bet ir arī vakances, kur piedāvā inženierim ...
Darbinieku netrúkst, pietrúkst to, kuri gatavi strádát par smieklígu atalgojumu. Vai tas ir atalgojums - 420-450 bruto? Tad jau 635 ir daudz, salīdzinoši. precīzs novērojums, darbadevējiem trūskt darbinieku, jo nevar maksāt tādas algas, lai būtu cilvēkcienigi dzīvot ,... savukārt , darba devēji to nevar atļauties absurdās nodokļu politikas dēļ... grib ieviest melnstrādniekus, tikai ari tie nespēs ar savu algu nosegt komunālos, ārstēšanās izd. u.c., ja nu vienīgi dzīvos vienā kopuškas istabiņā , maksājot par gultasvietu, kā to daudzviet jau esmu Rīgā novērojusi...P.s...darba sludnājumos prasības nereti galīgi neatbilst ieņemamajam amatam... Interesanti, ko tādu pārcilvēcīgu būtu jāizdara, piemēram, sekretārei, par pusvelti, lai bosene pēkšņi palielinātu algu. Ja būtu boss, vēl var iedomāties, besenei, nē.
Nav dzirdēts, ka solīto algu pieliktu. Ka cilvēkus pa lēto izmanto 3 mēnešus it kā pārbaudes laikā un tad nepaskaidrojot atlaiž, to gan zinu.
Nevajag sūkstīties par nodokļu slogu. Tas visur liels un LV nav tas lielākais. Cita lieta, ka LV darba devējiem pārāk ātri gribas tikt pie jauna džipa, jaunas mājas, grezna dzīvokļa, gribas Maldīvas un vēl viskautko.
Bet vainīgi mēs paši. Vāca taču parakstus par NĪN atcelšanu vienīgajam īpašumam. Parakstu pietrūka. Toties Igaunijā šo likumu pieņēma.
Par šo tēmu, kā sistēmanalītiķis, esmu jau komentējis, īss kopsavilkums:
1. Darbinieks uzņēmējam ir resurss, tāds pats kā elektrība, gāze, degviela, izejmateriāli, kurus uzņēmējs pērk savas produkcijas radīšanai. Lai uzņēmums konkrētā vietā (Latvijā) varētu šo resursu iegādāties, darbiniekam šeit ir jābūt, uz vietas.
2. Resursu cenas nosaka ārējie, no uzņēmēja neatkarīgi apstākļi. Dažiem resursiem cenas tiek noteiktas ar Regulatora apstiprinātiem tarifiem, dažiem - ar svārstībām pasaules biržās, citiem - ar pieprasījuma/piedāvājuma attiecību. Darbinieka minimālo cenu nosaka dzīves izmaksu Latvijā līmenis - ja darbinieks ar darba devēja piedāvāto algu var savilkt galus kopā (šeit izdzīvot), viņš ir pieejams, ja nē, tad darbinieks dodas uz ārzemēm un viņa te vienkārši fiziski nav.
3. Darbinieka cenu nosaka tikai un vienīgi iepriekšminētās dzīves izmaksas. Latvijas dzīves dārdzībai 1000 EUR mēnesī uz rokām ir diezgan pieticīgs dzīves līmenis, savukārt zem 700 EUR mēnesī vienkārši nevar nopirkt pārtiku un samaksāt komunālos maksājumus.
4. Pieredze, kvalifikācija, zināšanas utt. nenosaka darbinieka cenu, bet gan viņa konkurētspēju darba tirgū. Arī t.s. "mazkvalificētajiem", lai dzīvotu šeit, ir jāmaksā rēķini un jāpērk pārtika, viņiem neviens atlaides nedod.
5. Ir dzirdēti neveiksmīgu "uzņēmēju" prātuļojumi par tēmu "cik tad darbiniekam man ir jāienes, lai es viņam varētu maksāt TĀDU algu?". Atbilde: darbinieks uzņēmumam neienes NEKO! Uzņēmējs pelna ar to, ka darbinieka radīto produkciju pārdod dārgāk, nekā kopumā izmaksājusi šīs produkcijas radīšana. Un vienīgais darbinieka uzdevums ir precīzi un kvalitatīvi izpildīt darba devēja norādījumus, lai izgatavotu labu produkciju.
Kamēr netiek runāts par to, vai uzņēmēju piedāvātās algas atbilst Latvijas dzīves izmaksām, tikmēr var ilgi spriedelēt par stratēģiju, komunikāciju utt. izstrādi. Un drukāt bukletiņus aizbraucējiem, taisīt sociālās platformas un rīkot karjeras d
Te varētu ņemt to pašu maslova piramīdu. Sākumā jānosrošina cilvēka oamatvajdzības. Ja cilvēkam nepietiek no algas līdz algai dzīvojot ļoti taupīgi, tad īsti nevar cerēt, ka viņš būs labs darbinieks. Tas jau sen ir pierādīts.
Darbinieks ir darba devēja lielākais kapitāls, un tajā attiecīgi ir jāiegulda, jo tieši šis kapitāls atnesīs peļņu.
··· Darba tirgus latvijā: Vai tiešām trūkst darbinieku? lasīt visu diskusiju (65 atbildes) –»
Vai Latvijai nepieciešams ievestais darbaspēks? (52)
Diskusija šodien tvnetā - http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/639408-vai_latvijai_javer_plasakas_durvis_letajam_darbaspekam Jūsu pieredze, viedokļi?
Piekrītu sailing, bet tas viss ir tikai aisberga redzamā daļa. Cilvēkiem grib maksāt minimālo un tad vēl lepojas, ka ir apriņķa lielākais darba devējs. Bet kā lai tas cilvēciņš ģimeni uztur? Jābrauc uz ārzemēm. Vēlāk viņš aizbrauc ar visu ģimeni, bet Vecrīgā, izejot no Saeimas, dzīve liekas daudz skaistāka. Kas vainas, siltas vietas radiniekiem, kāposts plaukst un ko tie laucinieki tur čīkst. Vot kad viņš aizbrauc uz savu dāču, tad gan tam bomzim, lauksaimniekam par 2 euro ceļš ziemā jāizstumj, lai mīzals var mājā tikt un pirtī pasēdēt. Uz kurieni tad aicināsim tos latviešus atgriezties? Uz ārzemniekiem izpārdotu zemi? Kādēļ to pieļauj, vai nevar iznomāt? Viss šajā valstī iet uz nekurieni. Izlasiiju to mini rakstu..

Kur tad ir tas milziigais darba speeka truukums? Kur ir taas LV fabrikas un ruupniicas, kur darba speeka truukums, draud ar razhotnes apstaadinashanu? Kur? Kur ir taa vieta, kur ar autobusiem un vagoniem buut kaaved iekshaa darba speeks?

Alljo? Izskataas ka lielaa saape ir paris darbinieku truukums, kas kaut kaadaas zemnieku saimnieciibaas pa minimaalo algu raveetu bietes vasaraa...

Nav skaidrs, kaapeec Lietuvas un Bulgaarijas ljaudis lauzhas uz LV, ja vinji var brakt uz UK vai IRL...
Latvijā darbaspēks ir vajadzīgs mazāk apmaksātos darbos, kas vietējiem iedzīvotājiem nav izdevīgi mazās algas dēļ. Bet ievest viesstrādniekus ir ļoti dārgi, tas prasa milzums laika un dokumentu (pat izziņas par viesstrādnieka psihisko stāvokli un sodāmību, diezgan palielu samaksu par ievešanu, darba prasmju uzskaitijumu u.c.), darba devējam ir jādod galvojums, jāsniedz vēl citi dati, kuri ir paredzēti pēc MK noteikumiem. Tai pašā laikā cilvēki no Latvijas turpina izbraukt un nekas no valdības puses netiek darīts lai viņus paturētu šeit.
Galvenā problēma valstij ir nevēlēšanās veikt nopietnas, stabilas un stratēģiskas reformas nodokļu politikā un valsts attīstībā..strādā tuvredzīgi, gaida kad kāds pateiks priekšā kas ir jādara, tad sāk kaut ko domāt...Būtībā nav jāieved darbaspēks, bet jāsakārto dzīve valstī, kur patiesībā nav saimnieka, tik pagaidu darboņi...jāliek pie darba "stipendiātu" masa, kura strādāt nevēlas, tik saņem pabalstu..padomiskā domāšana vēl ir stipra.
Piekrītu sailingam...
Kurā novadā laukos 818€ maksā? Bauskas novadā,pat Iecavas pusē,vairāk par 10-15€ dienā nevienam nemaksā,ja vien viņš nav veiklāks par cirkus žonglieri ogu lasīšanā. Skolēni vasarā par tādu naudu rindā stāv uz darba vietām. Neviens ievestais strādnieks ar viņiem veiklībā un darba disciplīnā nevar sacensties. Darba devējiem tos pašus nabaga grašus žēl maksāt,tāpēc fantazē par nēģeriem. darbadeveejiem nevis darbaspeeku vajeg, bet leeto darbaspeeku, kad muuseejie prasa algu lai var dziivot, nevis izdziivot, tad tas ir par daargu, tas pats ar specialistiem, grib specus, bet maxsaat pusi no taa ko Eiropaa maxsaa ··· Darba tirgus latvijā: Vai Latvijai nepieciešams ... lasīt visu diskusiju (52 atbildes) –»
Kā atrast darbu Latvijā? (59)
Tātad- steidzami meklēju darbu- esmu izlurējusi laikam gandrīz visus lv vakanču portālus- bet nekā nav- nu negribu es strādāt par apkopēju vai būt telemārketingā... Kā lai vēl un kur vēl var meklēt darbu?! P.s.- arī ...
man gan liekas,ka darbu(da jebkadu)lv var dabut tikai pa blatu...pacato ar comiem,varbut kadam ir kads robinjs citas valstis uz rekomendacijam ipasi neskatas...nostrada parbaudes laiku ka pienakas,un darbs ir tavs Iaskatās,ka tikai Tessa dzīvo realitātē,pārējie sēž savās siltajās vietās un viņiem nav ne jausmas,kas reāli notiek LV darba tirgū.
Laikam viņi domā,ka tie simti tūkstošu aizbraukuši no valsts vai nu vienkārši tāpat,joka pēc vai arī pēdējie sliņķi un nejēgas,kuri LV neprata neko.Tikai zili brīnumi,ārzemēs strādā,arī nekvalificētu darbu un vēl lielāki brīnumi,viņiem maksā normālas algas.
Kur jūs esat redzējuši veikalu,kurš strādā no 9-18,kā bērnudārzs.Kur reāli viņa liks bērnu?
Firestarter -varbūt pastrādā bik par pārdevēju,tad redzēsi vēl to,ko pircēji neredz.Sakot ar iztrūkumiem un beidzot ar inventūrām,par darba laiku nemaz nerunāsim,nedo dies ja vēders sasāpas.
Mana pieredze,vienīgā izeja tiešām caur paziņām,ciātādi nereāli.Protams,arī loterija var laimēt miljonu,tikai parēķiniet,kāds % to vinnē.
Darbs ir, tikai par cilvēka necienīgu atlīdzību. Darbs Lv ir nesavtīga labdarība attiecībā pret darba devēju un LV. Es ieteiktu nevis pa ss.lv, cv.lv un citādām vietām ložņāt, bet kontaktēties ar darba devējiem pa tiešo, neatkarīgi no tā vai uz doto mirkli ir kādi atklāti konkursi vai nē. Bet nu rēķinies, ka puslīdz normālu atalgojumu (500 netto un uz augšu), gan var dabūt tikai iekārtojoties caur paziņām, vai arī ar labu izglītību/pieredzi. ··· Darba tirgus latvijā: Kā atrast darbu Latvijā? lasīt visu diskusiju (59 atbildes) –»
Pensionēšanās vecuma paaugstināšana. (22)
Daudzas valstis apsver iespēju paaugstināt pensionēšanās vecumu.Vai varat iedomāties sevi 60-65 gadu vecumā,savu vietu darba tirgū?
nav ne mazākās vēlēšanās salīmēt pleznas darbavietā pensiju gaidot, līdz ar to neredzu jēgu maksāt valstij ne kapeikas, ja tāpat pensiju nesagaidīšu. Te ir jāmaina sistēma un nosacījumi :) Te izteicās, ka pensionāram ir pieredze un puikam ne. Nez kā lai tiek puika pie pieredzes, ja sirmgalvis tur dirnē. ...
Pensijā cilvēkus vajadzētu laist jau ap 50 gadiem, paceļot, parusinaties pa mazdārziņu.
Nevaru iedomāties.Gan jau sēdēsim saviem bērniem uz kakla jo reti kuram būs darbs un lieli iekrājumi. Nu tā kā manai mātei ir 73 gadi,bet viņa vēl strādā,tad varu gan iedomāties Jā, varu iedomāties. Tas, ko es nespēju iedomāties - esot vēl spēka gados 50-60gadu vecumā, nīkt bezdarbībā. ··· Darba tirgus latvijā: Pensionēšanās vecuma ... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu