Vai tiesham LV ir daudz darba un trukst darbinieku?

es gribetu dzirdet konkretas atbildes,ne udens lieshanu.no devinjam atbildem divi apgalvo,ka LV ir daudz darba.man gribetos pajautat:kada darba?un vel ne par minimalajam algam?
pirmais piemers.sieviete,pari 30,divas augstakas,magjistrs.150km liidz Riigai.tatad,ja atrod darbu,ir jaierekjina musu leta benzina izdevumi.uz vietas darbu neizdodas atrast jau aptuveni divus gadus.ir izcils specialists sava joma,bet shii joma ir shaura.maciities klat?par kadu naudu?
otrais.sieviete,pari 45.parsvara tiek piedavats darbs par minimalo algu.atrada viirishkjiigu darbu,kur ir smagi jastrada diennakti,tad 2 briivas.par diennakti nopelna aptuveni 30Ls,sadalam uz triim dienam,sanak 10-nieks.
reali.ko var vinjam ieteikt?parrunas,testi,verteshana-visam kam ir gajushas cauri.par uznjemejiem ne visi var but.daudzi nedziivo Riiga,kak ni stranno.
bla-bla-bla par gribeshanu netiek njemta vera,cilvekiem ir reals izmisums.
es klausos,paldies.

tiritomba      šobrīd sūrs laiks. man arī piedāvāja par to pašu algu darīt papildu darbu, kas dienā sastādīs apmēram 2 stundas klāt. varu arī izvēlēties, - ņemt klāt cilvēku, bet manu algu samazinās par 1/3. ko izvēlēties, m?
Tess, darba nav daudz, bet vēl grūtāk samaksāt par darbu. jo nav no kā. apburti, jei bogu, es reizēm ar visu loģiku kaut ko nesaprotu ...

ko_nu_vairs      Es arī klausos,no tiem,kuri kaut reizi te ir rakstījuši,ka darba ir daudz.Es Rīgā dzīvoju,man pat šīs problēmas nav,bet darbu atrast nav iespējams,pat darba birža nevar palīdzēt.Esmu gatava strādāt kādā ražotnē,vai ko līdzīgu, pat neceru uz vadošo amatu.

babyjag      un ko tad teikt mums, norakstitajai paaudzei starp 20 un 30??
http://blogs.forbes.com/meghancasserly/2011/01/05/the-new-pay-gap-boomers-millennials-salary-recessi
on-raise/?partner=fbwall

trafs      Tev taisnība - darbs tiešām ir tikai pilsētās, īpaši Rīgā. Bet par šo problēmu šeit nav vērts, kā pati saki, ūdeni liet. Tas viss ir jāstāsta tiem tur - saeimā. Pie kam - izskatās, ka tas drīz būs jādara ar ieročiem rokās.

artursp      Nemācēšu pateikt par visu valsti, bet vismaz man darba ir daudz; uzņēmumā, kur strādāju, pēdējā laikā ir pieņemti darbā diezgan daudz jaunu cilvēku; cik dzirdēts, arī visā nozarē (IT) ir līdzīgi.
Manuprāt, ja cilvēkam tiešām ir izmisums, viņš tomēr savu pakaļu/smadzenes mazliet var pakustināt un/vai palaist latiņu zemāk. Pats esmu strādājis par minimālo, un dzīvs vēl esmu.

lapsu_aacis      paa paa, tessaacij, braukt katru dienu no aizkraukles uz riigu ( 20 gadus);
braukt 2arpus h no njujorkas suburba uz centru (20 gadus);
braukt 2h no skerries uz dublinu (20 gadus)
lidot no stockholm -skavsta uz frankfurt hahn KATRU darba dienu =

un pie viena- maksaat savus mortgedzhus unj komunaalos, PLUS -darbaa paeest, PLUS tikt uz darbu un atpakalj un taa- desmitiem gadu no vietas, tas ir Ok,ja?
a tev nav ieshaavies praataa, ka lielaakaa dalja shito te braukaataaju, dziivo uz taa pasja minimuma, neatkariigi no taa, kuraa valstii vini straadaa?!
kur ellee tad ir taa paradiize, uz kuru visi taa raujas, koa? nu, paraadiet man! paradiet man kaut vienu aizbraukusho, kursh neiiree, bet maksaa (mortgage), kuram ir auto(insurance), kuram ir tv maajaa (tv licence), vismaz vienC kinders ( study savings, cureent payments), suns ( ikgadeejaas nodevas), kuram no taam zashibeinjeishajaam algaam paari paliek tik, cik sheit, treknajos gados kaut kaadi leimi bagalauri -bakistri sanjeema!

bauroshana ta par ko?
par to,ka BEIDZOT ( hallelujah! kaa es gaidiiju shito kriizi!!!!) ir piegriezti ciet visi iespeejamie kraaninji un vairs nebuus NEKAADAS haljavas!

a darbs, tessaacij, ir. un kaa veel ir. shoriit , spamaa lubs nobaurojaas,ka apnicis privaatbiznesot, gribot darbu,kurj kjepaa esot shtuka. jams neprasiija neko mega vieglu vai naudu par neko- taatad- es vinjam varu piedaavaat darbel. nu,kaut vai taapeec, ka jams parlee paaris valodaas un ir visai apsviediigs un to shtuku uztaisiis. a vot, tavas divas magalaures,lai iet sniegu graapt, ibo neviena no vinjaam agjenta -friilancera darbu nepavilks, tochna zinu! un nepavilks jamaas arii programmeetaaja darbu, aber shobriid divas , visai prestizhas kompaanijas,mekle

lapsu_aacis      meklee darbiniekus. un latvijieshi jau akal ir izceelushies- inglishs- nafink spefel liimenii. nu,neko, vieta ar shtuku kjepaa, aizceljos pie chehiem! veel vajag?
ir vajadziigs tulks. no-uz spaanju valodu. un arii - ne ofisa planktons, bet cilveeks, kursh speej buut bosa acis un ausis privaatos biznesa miitingos un speej iztulkot to, kas nav gluzhi afigenna krutajaa LU maaciitaa espanjol. un atkal- probleema- ibo krutie latvijieshi netur kanti un darbs aiziet gar degunu.
veel vajag?
ir veel viena vietinja siltinja. arii par shtuku kjepaa. un atkal taa pati probleema- cilveeks nav speejiigs patstaaviigi straadaat, izmantot neta resursus, kaut tik daudz sevii investeet, lai vismaz nojeegtu, kas rakstiits tajaa vai citaa prechu katalogaa, nu,kaut vai ar gogles translatora paliidziibu. Zvana bosam un chiikst, ka nevar darbu laikaa nodot, ibo nevarot atrast izpildiitaaju.. lieki teikt, boss sagugleeja vajadziigo dazaas minuutees.

probleema, tessaacij, ir auksti Entelektuaalaas smadzenes, kuraam sho 20 gadu laikaa nav bijis neparko jaadomaa, ibo lielaakaa dalja shiis valsts megakruto magalauru -bakistru, ir bijushi visprastaakie ofisa planktoni, ieliktniishi caur pakaljas duraam!
a gribi redzeet uzskataamu piemeeru- kaa straadaa augstas raudzes un kvalifikaacijas friilanceris? paskaties uz justi! a ja gribi apguut kaa araabiem naftu vajag paardot, esot friilancerim, es tevi sapaziistinaashu ar dzheniferu. vinja tev iemaaciis - kaadam jaabuut paardeveejam ,kura meerkjis ir shtuka kjepaa!
nu, vajag?

babyjag      par minimalo? mana gadijumaa tas nozimee:
1) nesamaksatus rekinus, jo dzivokli, telefonu, internetu, elektribu un gazi ar minimalo nevaru samaksat - tas ari sanaktu tieshi 180 lati tagad ziemaa, plus vel jataisa remonts del stulbaas ziemas un sniega,
2) banka atnems ari to pashu, tiklidz redzes, ka man pa diviem gadiem paradas darbs un alga.. atnems man bomzhu statusu un atkal saks rekinat ligumsodus.. nax?
+ transports (vismaz 2 etaloni diena, tatad menesi ap 30ls), pusdienas katru dienu (vismaz 3.50x21 diena), japucejas uz ofisu un jasmaida visadiem cilvekiem, kuri pa lielam ir rikljuraveji.. jaa, es pelniju par daudz agrak, bet principaa nestradashu par minimalo.
letak&labak ir majas marineties, te vismaz ar draugiem sametamies un taisam lielaas vakarinas - nav janomirst no vientulibas un bada..
dzive tomer ir svarigakas lietas par karjeru, darbu, kolegiem un laikaa pabeigtiem nevienam pa istam nevajadzigiem projektiem..

Lucy      tess man nevienam darbs nav jameklē,ne jāpiedāva.
Minimāla alga arī ir alga.
Visur ir algas apgriestas un nekad vairs nebūs tās māksligi uzspīlētās algas Parasts strādnieks celtniecībā liekot flīzes pelnija +- 1200,saņēmas kredītus un tagad pīkst.
A man personigi nekad nav bijusi alga 1200 un kredītus es neņēmu,jo domāju ar galvu.Mēs gimenē vienmēr esam centušies sakrāt un tad tikai nopirkt,nekā maksāt kādam krāpniekam procentus!!
Tesss ja kas es esmu tīrijusi papildus savam darba arī ofisu un par to nekaunos.
Katrs mēs izvelamies kur dzīvot,strādāt.
Tāpēc jau ir smadzenes lai domātu!
Nav darba te,tad dodies ar lāpstu pasaulē laimi meklēt!
POFIG,NAUDA NESMIRD,JA KAS!!!

joens      Darba ir nejēgā daudz. Visprastākais un nejēdzīgākais piemērs - izejiet tagad ārā uz ielas bez gumijas zābakiem un kaskas. Taču tas attiecas arī uz balto apkaklīšu darbu.

Ar darbavietām, diemžēl, ir jau paknapāk, ar "baltā cilvēka" cienīgu algu vēl mazāk.

Ar darbiniekiem ir pavisam slikti, tie, kuri ir tā vērti, ir noslogoti n-tajos darbos un par saviem pakalpojumiem nekautrējas prasīt adekvātu samaksu. Ar pārējiem nav vēlēšanās sadarboties, kaut viņi man piemaksātu. Nu, un ir noslēpusies daļa, kuri ir līmenī, tikai viņus atrast nevar (izskatās, ka augstāk minētā 2 izglītību maģistre pieder pie šiem, ja vien nav profesionāla plānā lokšņu materiāla perforatore).

Keeta      Lasu un redzu...kārtējo Letiņu lielībs kalni! tie,kas strādā,tie uzskata,ka tie,kas meklē darbu ir muļķi un tt. Kādu darbu var atrast?...šo to reizēm izdodas,bet algas,algas ir ļoti zemas! Ja sieviete strādā par darbu vadītāju un pat bez brīvdienām,tad alga 250ls mēnesī ir santīmi! Protams ja paskatās uz tiem uzpūtīgajiem puišiem un meitenēm,teiksim elektro preču,lielākos apģērbu veikalos....tad ir tāda sajūta,ka tie pieder viņiem,katru ienācēju novērtē un tad smīnot pienāk un gribat teikt,ka viņiem ir alga?....muļķības! Latvijā nav cilvēks novērtēts,ne ar divām,ne trim augstākajām izglītībām!...diemžēl.

tiritomba    1 pļacs! es piestrādātu arī par apkopēju pēc sava darba, ja man speciāli nekur nevajadzētu braukt. man būtu tīri nospļauties, par ko tagad strādāju, man darbs nesmird, vismaz nauda toč nesmird. es strādātu arī ja uz rokas par 3 h darba saņemtu 5 LVL. bet ar noteikumu, ka tas nav mans pamatdarbs, ka es to daru tad, kad varu izdarīt.

artursp      Laikam dažām te neaiziet lapsu_aacis ironija par LV augstāko izglītību :)

voshelis    1 fraaze-"pat neceru uz vadošo amatu" mani sasmiidinaaja! :D
...jā dažai labai kantoru "žurkai" ar visiem lauriem-ir pienaakuši grūti laiki...! juutu liidzi! :))

Lucy      Es jau nesaku,ka ir viegli,bet ja cilvēks ir cīnītājs,viņš atradīs darbu.
Savā laikā lai labāk dzīvotu es pat esmu dzinusi autiņus no Holandes un domā man tas nācās viegli,tiko nolikusi tiesības:((
Viss tas čakars ar muitosanu un auto izņemsanu no ostas,kad atceros,vēmienu uzrauj:((
Braucām uz Poļiem tirgoties.
No Vācijas vedām riepas auto tirgojām.
Pofig,ka tas saucas,spekulacija,tirgošanas,galvenais lai man nevajag pazoles graust.
Ja arī tagad tā notiktu,ka darba nebūtu,gan ko izdomātu,ja vajadzētu izbrauktu arī no LV.
Nu tess katram savs.

trafs      Lapsu_aacis, Tu laikam dzīvo citā dimensijā. Vai šitie gudrinieki kaut ko ražo eksportam, rada pievienoto vērtību ? Ja tā ir, ja tie papildina budžetu, tad - cik tādu ir ?! Cik daudziem ir vērts to spāņu valodu mācīties ?!
Tessa, agrāk daudzi brauca prom , jo vēlējās dzīvot LABĀK, tagad brauc, jo DZĪVOT vēlas...
Lucy, par kredītiem Tev piekrītu - jātērē ir SAVA nauda. Nevis K un K jāuztur...

ssessy      Ja grib, tad dara... grūtākais jau tas pirmais solis - pacelt pēcpusi no iesildītā krēsla. Un pieradums, ka darbs pats pienāk klāt...

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu