Vai pasnodarbinatais var razot majas partikas izstradajumus ?

miers2      Par ko gan ne??

Bibine    2 var, ar piebildi ka PVD reģistrējies kā mājražotāja

Lele      Jaa...bet Tavai maajas razhotnei jaaatbilst paartikas razhoshanas sanitari/higieeniskaam prasiibaam, ko apstiprinaas PVD.

Bibine      pie šī statusa, tas nav tas grūtākais - gatavot pārtikas izstrādājumus virtuvē, kurā tiek vārīta zupa ģimenei. Sāpīgi dārgākais - kas var atturēt būt mājražotājam ir jaunie noteikumi, kas stāsies spēkā no 13.12.2016
Mājražotājiem tā pat kā ražotājiem ir jāievērie jaunie noteikumi: katram saražotam prduktam ir jābūt analīzēm kurās ir noteikts produktu enerģētiskā vērtība. Lēts prieks, tikai nieka 170 EUR par vienu izstrādājumu. Un šitais būs turpmāko mēnešu dzenolis strādāt un tērēt vēl vairāk.

kudala      Bibine,necel paniku.Nebūs mājražotājiem jānorāda enerģētiskā vērtība, un nemaksā tas tik dargi. Jāiemācās pašiem aprēķināt.Un analīzes bija jānodod vienmēr.

Bibine    1 Un kur ir likums, ka ir atcelts? Nav, tad, kad būs Latvijas vēstnesī publicēts, tad varēsi tā arī teikt. Ja tas nemaksā tik dārgi, cik viņdien par šo pakalpojumu BIOR izrakstīja oficiālu rēķinu - tad iesaki lētāku laboratoriju. Nākotnē varēs ietaupīt uz vienu jaunu produktu 70 EUR (tik BIOR par 4 klases uzdevumu rēķināšanu prasa)
Lai varētu aprēķināt enerģētisko vērtību produktam ir jānosaka olbaltumvielas, ogļhidrāti, tauki, šķiedrvielas - kaut kā neņemos mājas apstākļos zīlēt šos rādītājus, jo stipri apšaubu, ka PVD inspektori to uztvers nopietni. Neteicu, ka strādājot konkrētā virzienā (piens, gaļa, miltu izstrādājumi) nebūtu jāveic ik mēneša analīzes. man tās katru mēnesi izmaksā 5 eur, kas ir adekvātas.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu