Darbs sāk nepatikt, vai citur ir labāk?

Pēdējos mēnešus ievēroju, ka mans darbs man sāk bīstami nepatikt. Nekad īpaši paticis nav, bet tagad ir liela mīnusa zīme. Nepatīk divas lietas.

Pirmkārt - nesakārtotība un dokumentu trūkums. Katrs jauns uzdevums sākas ar nepārtrauktu rēbusu risināšanu, lai atkostu, ko iepriekšējie ir darījuši, izdarījuši vai gribējuši izdarīt un kas ir kļūda un kas kaut kas īpatnējs.

Otrkārt - pilnīga vadības vienaldzība. Vadībai vislabāk patiktos outsourcēt darbiniekus un saņemt ienākumus ar labu maržu, neko nedarot. Bet vajadzētu taču padomāt par kvalitāti, par vīziju un lielajiem jautājumiem - kurp ejam un kā varam šodienas darbus darīt tā, lai no tā visa ir kāda jēga arī nākotnē, utt.

Jautājums ir - vai citos uzņēmumos ir savādāk. Vai lielajos uzņēmumos lietas ir sakārtotas, visi sīkumi dokumentēti un vai vadība kontrolē un dod jēgu ikdienas darbam. Var jau būt, ka visur tā ir un nekur nav labāk. Visvairāk uz nerviem krīt tā bezjēdzīga sarežģītība. Kādam ienāk kaut kāda ideja prātā, visdīvainākā, kuru vajag šeit un tagad un tādā formā, kas nederēs nevienam citam. Un tad tas viss top un pēcāk nav skaidrības, kas ir noticis un ko darīt tālāk. Bet var jau būt, ka visur tā ir...

Muktiana (2015-05-27 21:25)    1 Katrā darbā ir sava specifika, savas labās un sliktās puses. Ir cilvēki, kas jebkuru darbu dara entuziastiski un ir cilvēki, kuriem vispār grūti piespiesties darīt kaut ko, kas "nav interesanti".
Ja tikai cilposi prom no vienas vietas uz otru, nekādu laimes vietu vari ari neatrast. Kaut kā nedaudz jārealizējas šai vietā un tad skaties. Kaut kas taču šajā darbā patīk, vai ne?
Man vispār liekas, ka darbs ir kā pārbaudījums, - ar cik lielu atdevi spēj motivēties otra labā strādāt. Pašam darbam nav nozīme.
Jo ja Tev būtu lemts veikt darbu, kas atbilst kādam Tavam īpašajam aicinājumam un interesei, tad Tu jau tādu darītu.

Arish (2015-05-27 21:54)      nekad nav par vēlu ko jaunu uzsākt. labāk sākt soli pa solim, nekā pēc gadiem atkal sūkstīties-jāāāā, ko tad nu vairs.
Nestreb karstu, sāc paralēli.
Ir tik daudz tagad iespēju, arī piemēru.

TODD (2015-05-27 21:55)    4 Pamēgini fizisku darbu...

slieks (2015-05-27 21:58)  1 1 Zivs pūst no galvas...Varbūt, ka nekārtība kādam ir izdevīga, lai nepatīkami neizceltos.

regina_dei_diamanti (2015-05-27 22:00)    2 Jā, visticamāk, citur būs labāk. Vispār ieteikumi ir divi - vai nu sniedz vadībai priekšlikumus par to, kā ir jābūt, piedāvā par papildus samaksu atrisināt konkrētas problēmas, vai arī meklē ko citu. Kā jau te minēja - sāc kaut ko darīt paralēli. Vai vismaz atrodi darbu, uz kuru pāriet, pirms iesniedz atlūgumu.

jozolsen (2015-05-27 22:06)      Privātās strukturās visu izvērtē (rezultāts) konukurece..Vai indivīda redzējums no sava plauktiņa saskan ar peļņas rezultātiem..Sūkstīties jau var par visu..

Karmensita (2015-05-27 23:31)      neko nevaru pateikt, ja nezinu, kas tas par darbu- ar ko nodarbojas jūsu darbavietā?????

Karmensita (2015-05-27 23:49)      andriz- tas laikam liels noslēpums- ar ko nodarbojas jūsu darbavieta??????

no_matter (2015-05-28 00:17)      "Jo ja Tev būtu lemts veikt darbu, kas atbilst kādam Tavam īpašajam aicinājumam un interesei, tad Tu jau tādu darītu." - noteikti nepiekrītu. Noteikti nav par vēlu uzsākt savu biznesu, jo, manuprāt, Tev vajadzētu būt pietiekoša pieredze kā darbiniekam, bet tajā pašā laikā vēl jauns un enerģisks.

Bet šķiet jau, ka katrā darba vietā būs darbinieki, kuri gribētu uzlabot darba apstākļus - ja mēs visi ar visu būtu apmierināti, tad jau progresa nebūtu. Protams, jāizvērtē cik viedoklis ir objektīvs.
Man ir līdzīga situācija darbā un šādus tādus uzlabojumus esmu panākusi ar DARBIEM nevis vārdiem (priekšlikumiem un tml.). Turklāt, man tādā bardaciņā pat patīk strādāt, jo tas ļauj pilnveidoties.

JurisK (2015-05-28 02:21)      Vienaa darbaa nevajagot buut ilgaak par 5-7 gadiem. Saveejaa pashlaik esmu gandriiz 7 un arii saak apnikt, kaut gan manos gados nevajadzeetu iipashi degunu raustiit:) Bet taa - neko daudz, ja esi labs speciaalists, nezaudeesi, ja ienaakumi tavaa profilaa pareizi noraadiiti. Pameegjini ko citu, vismaz citaa vietaa. Visdriizaak - nenozheelosi.

altalink (2015-05-28 02:34)    3 Darbaa ,kaa lauliibaa, ja vairs neiet tad jaamaina,

Lucy (2015-05-28 08:55)    6 Labi ir tur kur tevis nav.
Ja tev alga ir 1200€ tad sēdi vien tālāk uz sava krēsla un audzē klāt taukus!
Ja jau tev tā ir tas darbs piegriezies,pastrādā par sētnieku,parasto celtnieku-palīgstradnieku un saņem grašus un tad varēsi salīdzināt.

Geisha (2015-05-28 10:42)      Savu biznesu vajag attīstīt. Tev kā Mežāzim būt par padoto vienmēr būs grūtības sadzīvot. Vīrs pašos spēka gados uz priekšu!

Spicis (2015-05-28 12:50)      Lieliska diskusija - par darbu! Nekā konkrēta, bet problēmu un iespēju vairāk kā klejojošam sunim vilnā blusu.

kozu_un_skrapeju (2015-05-28 12:53)    1 Kā man patīk šī attieksme: ´´Ja tev alga ir 1200€ tad sēdi vien tālāk uz sava krēsla un audzē klāt taukus!Ja jau tev tā ir tas darbs piegriezies,pastrādā par sētnieku,parasto celtnieku-palīgstradnieku un saņem grašus un tad varēsi salīdzināt.´´
Pilnīgi vemt gribas. Atšķirība no palīgstrādnieka ir tā, ka šis cilvēks ir pietiekami ambiciozs, lai viņam būtu izglītība un zināšanas, par kurām tad arī maksā to naudu, un nebūtu jāsalīdzina kā tas ir saņemt grašus. Un, nē, sēdēt krēslā tikai tāpēc,ka maksā nav vērts, ja ir iespējas skatīties apkārt. Neesmu tik kategoriska, lai mudinātu iet prom no darba, ja vietā nav cita piedāvājuma, bet reizēm arī tas ir svētīgāk, nekā veģetēt.

aroganis (2015-05-28 14:05)      Pilnīgi vemt gribas. Atšķirība no palīgstrādnieka ir tā, ka šis cilvēks ir pietiekami ambiciozs, lai viņam būtu izglītība un zināšanas, par kurām tad arī maksā to naudu, un nebūtu jāsalīdzina kā tas ir saņemt grašus.

Tad ko- sētniekam ar maģistra grādu jāmaksā vairāk nekā bez? Tikai tāpēc, ka ārdurvis atsper ar kāju vaļā (jo ambīcija)?

le_chot (2015-05-28 17:41)      Jā,mīklaina gan tā darbavieta. Cik noprotu-kaut kāds grāmatvedības kantoris. Vispār ir tā-labā roka nezina,ko dara kreisā un lai izskatītos,ka priekšnieks vispār kaut ko dara,tad pagrābj ideju no gaisa un mēs tad nu ņemamies ap to. Citur drīkst izteikt iebildumus,citur nedrīkst-visa atšķirība :)

Aldis211 (2016-07-24 17:24)      Esi tik uzņēmīgs,dibini savu kantori,rezultātus varēsi vērtēt pats.Visi esam bravūrīgi ,,virtuves deputāti,, kas citus kritizē, bet reāli ja tiešām būtu jādara darbs, tad domājams tāds čušš vien finālā sanāktu.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu