Darba meklēšana

Darba meklēšana - jautājumi un diskusijas

Darba meklējumos (24)
Esmu izsūtījusi ap 25 CV, bet pagaidām nikā. Daži darba piedāvātāji atbild - paldies par pieteikumu, bet vakance ir aizņemta un bla bla blā.... Lielākā daļa vispār klusē un izliekas par beigtu. Labi, bieži vien ne visi ...
Savas tagadējās darbavietas šefu nošokēju, vai varbūt vienkārši izraisīju interesi ar to, ka izvēlējos savai iepriekšējai pieredzei un prasmēm pilnīgi neatbiltošu amatu. Un praktiski vienīgais, ko ierakstīju motivācijas vēstulē bija godīgais: "apnicus ražot papīrus un apkalpot klietus, gribu ražot kaut ko taustāmu un pieprasītu". Punkts.
Visas tās pareizās mācību grāmatu standartfrāzes neviens pat nelasa, jo visur viens un tas pats.
Darba intervijā šefs apjautājās, vai tiešām gribu to, ko rakstu vai tomēr kko ofisā, jo uzņēmums uzņem apgiezienus, tā ka ofisa planktons tik un tā būs vajadzīgs.
Atteicos un nenožēloju, bet piedāvājums, iespējams joprojām ir spēkā.

Tātad.
Galvenais uzdevums ir tikt līdz intervijai. Tāpēc aizmirsti visus pareizis tekstiņus un raksti, vēlāk intervijā runā atklātā godīgā tekstā, bez visiem bla-bla-bla visu, ko par to patiesi domā.
Veiksmi!
Daudzas reizes kaut ko darot vienā un tajā pašā veidā ir ļoti mazas cerības iegūt citu rezultātu. E-pastā aizsūtīta CV visticamāk tāpat paliks neizlasīta, to pašu var teikt par papīra formā pa pastu nosūtītu, kas iegulsies kādā atvilktnē vai mapē. Prātīgi cilvēki savu CV nes uz biroju paši (gāju garām, nolēmu iegriezties). Ja paveiksies, varbūt satiksiet arī kādu atbildīgo speciālistu un izdosies arī parunāt un būs arī darba intervija uzreiz uz vietas ... Pat paši nevaļīgākie priekšnieki labprāt aprunājas ar cilvēku, kurš ir ar mieru palīdzēt uzņēmuma darbā. Galvenais nepadodies,meklē , esi kreatīva un gan jau nāks tieši Tava vieta. Tā ir bijis arī agrāk un arī ar jauniem cilvēkiem ar pieredzi. No 50 CV viens darba piedāvājums - tā vēl ir laba statistiska. Ja aizsūtīsi 200, tad 1 vajadzētu būt. Atzīmē sev blociņā vai citur visus aizsūtītos pieteikumus, lai nenolaistos rokas (savādāk jau pie 10 liksies, ka esi nosūtījusi 100), un turpini. Meklēt darbu arī ir darbs. Varbūt vari atrast internetā kādu darba meklētāju atbalsta grupu? Lai Tev veicas! Helou jaunajā realitātē. Eiribors+tuvojošā ziema+ekonomikas lejupslīde=vualā, darbiņa nav.
Bet cīnīties turpini, tā notiek ar visiem.
Dažādām profesijām dažāds pieprasījums. Arī iepriekšējā darba pieredze veido reakciju. ··· Darba meklēšana: Darba meklējumos lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Kur atrast darbu vakaros? (11)
Telpu uzkopšana,Rīgas rajonā
Fintesa telpa. ljoti vienkarshi, feisbuka ir grupa "darbs Latvija", noteikti ir arii tada pati par darbiem Riiga. liec sludinajumu un uz priekshu. Mana bijusī klasesbiedrene ari sapņo par trepju mazgāšanu, viņasprāt tas tāds foršs fitness būtu, pēc tulkošanas darbiem pie datora! netaa meklee.
Un jebkurss darbs ir ok, kaa papildus darbs, ja vien vari saskannot ar savu pamatdarbu, vai maaciibaam.
Es vissu ko dariijis,kaa papildus darbu. Savaa laikaa, stradaaju vakara mainnaa , peec studijaam, radio ruupniicaa, esmu teritorijaa sniegu tiiriijis, esmu beernudaarzaa par nakstssargu ssnaceejis , esmu agri no riita aviizes izvadajis , esmu gallas kupinaatavu pieskatiijis pa nakti utt.
ss.lv, ss.com..utt.nva... ··· Darba meklēšana: Kur atrast darbu vakaros? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Vai Liepaajaa var atrast darbu? (15)
Kada situacija ir Liepaajaa? Vai Liepajaa pastav darbs uz C vai CE kategoriju? Kur cilveki un par ko straadaa. Kads ir bezdarba limenis? Cik viegli vai gruti Liepaja ir atrast darbu?
Darbu ta var visur atrast,,...galvenais, vai var samaksaat,..un pats vai vari pavilkt attieciigi, liimenii!

...var pazvaniit te..

https://ctb.lv/kontakti/
Jurij. Reāli esi atrauts no situācijas izpratnes. Vispirms pamēģini organizēt to māju apsaimniekošanu. Uz galvojumu aplauzīsi visus zobus. Visa nauda aiziet nezināmos Bermudu trīsstūros. Faktiski tie ir milzīgi līdzekļi, turklāt nepamatoti aplaupot iedzīvotājus. Ja komunismā komunālie veidoja 10% no algas, tad tagad pensionāram atliek vai nu pirkt zāles, vai dzīvot pusbadā. Man ir aizdomas, ka tā nauda tiek aizskaitīta ĪSTAJIEM Latvijas saimniekiem.. mēs esam tikai īpašuma turētāji. Tā ka tādus padomdevējus un biznesmeņus ļoti ātri atvēsinās....no lielā pīķa. Darba vakances ir NVA mājas lapā,bet cik tās reālas nezinu gan,ir cilvēki ,kuri saka ,ka daudz ir falšo darbavietu, vnk statistikas uzlabošanai. Liepājā īsti nezinu, sen neesmu LV apritē, bet Ventspilī, BCL, točna ar šīm kategorijām darbu dabūsi. Alga kā visur, minimālais oficiāli, pārējais kā komandējumu nauda. Citur būs precīzi tas pats. Mūsu likumdevēji nav ieinteresēti sakārtot likumdošanu, lai nebūtu iespējas to apiet. Darbu vienmer var atrast,ja grib strādāt ··· Darba meklēšana: Vai Liepaajaa var atrast darbu? lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Vai ņems darbā? (13)
Pašvaldība (pierīga) izsludinājusi konkursu uz izpilddirektora amatu. Visām prasībām pretendents atbilst un vēl pāri paliek, bet 3 gadu pieredzes vadošā pašvaldības darbā nav. Nespīd?
Kā dziedāja nelaiķis Liepiņš - "es esu tikai fomas pēc, es esu tik pa jokam, jo tik un tā tas amataiņš tam Īstajam nāks rokā"... ja es tur būtu pie noteikumiem, tad jau labi zinātu, kurš man derēs divus mēnešus pirms konkursa un noteikumus rakstītu konkrētam cilvēkam A kaapeec neaizbraukt passai, un uz vietas neiesniegt pieteikumu , dziivajaa. Pie reizes aprunaasies tur, kas un kaa. Un tie passvaldiibas cilveeki iepaziisies ar Tevi, un arii ieraudziis, kas un kaa ar Tevi. Taa kaa...beernudaarzaa, gribaas lai...."man pienaakas" , pa pastinnu, emailu, un zvaninnss "naac darbaa" ...utt ? :)
Es nevienu taadu kandidaatu pat neizskatu , manaa darbaa , kas par slinku pie manis atbraukt , aprunaaties, pastaastit par sevi uz aci utt . Pateikt kaadi plaani, ko veelies, ko vareesi dot.
Tas ir konkurss, nevis vienkārša vakance, tāpēc paredzēt neko nevar. Jāpiesakās, jāiesniedz CV un motivācijas vēstule pašvaldības domē, nevis jāspriedelē šeit. Šeit neviens amatus nedala :)) akdies. av2 toch riktiigs laukjis, kaut arii maisas pa aesvee. apgaismošu, ka ar kandidatu atlasi nodarbojas specialas komandas, nevis autoservisa direktuori.
cinnijai nespiid. jo ta pieredze tik ar podiem un toletem, ikkurat ka vel labai dažai te. bet nu provet var. kas mums tik nav ticis nopietnos amatos, ziiles roka ir daudziem.
··· Darba meklēšana: Vai ņems darbā? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
CV ievietošanas saiti (15)
interesē apkopējas darbs (nu tipa ne jau man) . 39 gadi , alkoholu lieto reti , ir pieredze Lido slidotavā , u.t.t.
Alkoholu lieto reti, bet kad sāk nespēj apstāties. Tādi darbinieki nevienam nav vajadzīgi. :)) nu jaa, apkopejai...augstaakaa(x2vas) izgliitiibas, un svessvalodu zinaassas oblegaata prasiiba. Pluss, veelams 90-60-90 , un zem 40 vecums. Auch.....:(
Ja nopietnaak, jaaiet passam cilvekam pie darba deveejiem. Gan jau kaads iedos kaadu darbinnu.
ir pieredze lietot alkoholu Lido slidotavā? Nu, tas ir vnk neaizvietojams kadrs!! nenjems un pareizi dariis. augstākā ir? ··· Darba meklēšana: CV ievietošanas saiti lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kāpēc mani neaicina uz darba interviju? (41)
es nesaprotu vienu lietu attiecībā uz darbu. esmu aizsūtījusi vismaz 30 cv ar pieteikumiem, bet neviens pat neatzvana. visi meklē darbiniekus ,ko tur vēl, bet pat neaicina uz pārrunām, pilnīgi neko. esmu gatava strādāt pat pa ...
/parakstaas zem Loriinas teiktaa + par 150 ls ar magjistra graadu nestraadaa. Vajag prast sev noteikt cenu. Un veel, iespeejams, ka Tu tik ljoti veelies straadat, ka suuti savu cv uz vakanceem, kuraam esi par labu. Tad devejs nesauks pat uz interviju, zinot, ka taads darbinieks ilgi nestraadaas. da tagad katram sunim augstskolas diploms un pilnas Maximas un Superneto kases ar paardeveejaam ar visaadu augsskolu diplomiem! Tai augstaakai izgliitiibai, ko var ieguut visaadaas privaataas augskolaas par naudu 2-3 gados par paaris lekcijaam nedeeljaa tak nau pilniigi nekaadas veertiibas! brauc labaak uz Iriju seenes lasiit! Apskatiijos anketaa staav rakstiits magistra graads! Lai vai kaa, uz iiriju seenes lasiit tomeer nevajadzeetu, taapat kaa par apkopeeju iet!
Varu teikt to, ka peec bakalaura nevajadzeeja iet uzreiz uz magistratuuru- tagad pati redzi, kaada jeega 2 diplomiem, ja darba pieredzi taa arii nekur neieguvi, un deel taa arii tevi negrib njemt darbaa, jo potenciaalais darba deveejs panjem kandidaatu, kuram ir i izgliitiiba, i pieredze. Taa ka vajadzeeja vismaz uzreiz peec bakalaura meeginaat darbu atrast pa savai specialitaatei, un tad magisratuuraa iet neklaatienee- ja jau taa gribeeji! Bet nu tagad jau par veelu, kas izdariits- izdariits, taa ka turpini vien suutiit cv, uz pavasari daudzi darbu maina, mosh tev paveicas, jo kaut kaa jau starteet iesaakushi visi ir, taa ka gan tev ar tiks dota iespeeja.
Kur un par ko maksā 150Ls? 150 taču pudelēs var salasīt!
Bez pieciem simtiem nav doma pat pakaļu kustināt, bet kĀ tu izdzīvosi ar pusotrasimta? Man ir godīgi pabeigtas 7! klases, kādi tur doktori/maģistri...
Tu MĀKI!? darīt savu darbu? Saproti, nav man nodoma tevi pazemot, bet tu vispār stādies priekšā cik daudz kazu, katru gadu beidz nevienam nevajadzīgus KURSUS!, kuriem nosaukumā ira augstākā izglītība?
Man pat videnes nava, bet zvana un prasa lai palīdzu to vai šito figņu sagatavot.
Ja "ja zinu ļoti labi angļu valodu un vācu valodu perfekti", es neticu, ka ir muļķi, kuri pat pusotra nemaksās par tulku/izpalīgu. Neticu.
Ļoti labi angļu valodu salīdzinājumā ar ko? Pliks "labi zinu un perfekti protu" neko nenozīmē, nokārto kādu testu, tas noteikti palīdzēs.
Piesakies normālam darbam savā specialitātē, ja Tev ir maģistrs un saprašana, vari taču arī lekcijas bakalauriem lasīt - tur maksā krietni vairāk par 150, un normālu pasniedzēju/lektoru tiešām trūkst.

Bet tiešām jāpiekrīt Pluntam - latviešu valoda Tev nav ne perfekta, ne ļoti laba, bet Latvijā to bieži vērtē tik pat augstu, kā svešvalodas.
··· Darba meklēšana: Kāpēc mani neaicina uz darba ... lasīt visu diskusiju (41 atbildes) –»
Kā pārvarējāt darba atteikumu? (26)
Kā Jūs pārvarējāt darba atteikumu, piemēram, ja bijāt aizsūtījuši savu CV un vispār neatnāk atbilde vai uz epastu atnāk atbilde, ka netiekat tālāk nākamajā kārtā, bet vispār netikāt pat uzaicināti uz klātienes ...
Kas tur jāparvar? Tu tak nenonāci kādā jaunā nebijušā stresa pilnā situācijā, bet gan paliki esošajā. Tev darbs nebija un nav arī tagad, turpini meklēt. Psc ... es joprojām izsūtu vidēji vismaz pa vienam CV dienā jau cik ilgi un parastā atbilde (apmēram 1% gadījumu,pārējos atbildes nav vispār) ir ar turpmāku meklējumu veiksmes novēlēšanu. Un es esmu ļoti slinks darba meklētājs (aktivitātes uzplūdos gadās pa 10-20 CV nedēļā, kas arī ir sīkums). Pie tam sūtu tikai rūpīgi atlasītām vakancēm, kas der man un kam varētu derēt es.

Darba intervija tas pats randiņš vien ir, ja bail no atteikuma, tad vispār labāk neiet. Ja izbaudīt procesu, parunāties (ar gudru cilvēku, ja sanāk), tad jāskrien ar prieku.

Miskastē automātiski iet tie CV, kas neatbilst piedāvātajai vakancei, tai skaitā tie, kam pretendents par kvalificētu.
Jefiņš bļin! Var aizsūtīt piecdesmit CV un nesaņemt atbildi, var aiziet uz desmit darba intervijām un nesaņemt piedāvājumu. Tas vispār nav nekas.
CV primāri ir jāsūta uz vietām, kuras patiesi meklē darbiniekus attiecīgajam amata nevis vienkārši karājās reklāmā. Pašam CV ir jābūt adekvātam.
Vislabāk potenciālo darbadevēju ir apciemot un atstāt savu CV, nevis sūtīt CV pa e-pastu. Un vēl labāk ir ja izdodas, nedaudz uzstājot protams, tikties ar kādu kura atbildības sfērā patiešām ietilpst darbinieku pieņemšana darbā, respektīvi ne sekretāri/u vai administratori/ru, kurš tavu CV pēc tam kad esi izgājis pa durvīm, izmet miskastē.
Labi darbinieki apkārt nemētājas.....................
Paklau, autor, pirms pāris dienām Tev bija darba piedāvājums, kurā jāmācās angļu valoda. Pēkšņi - jātiek galā ar atteikumu. Ko Tu te fleitē? Pēc Lucy 3-jiem variantiem....pastāv vēl Ceturtais: Psihoterapeits ! :)
....pēc Tā,var atkal pārcilāt Pirmos Trīs / uz izvēli / !

Bet,ja nopietni: Neizliecies par To ,kurš tu NEESI ! ;)
··· Darba meklēšana: Kā pārvarējāt darba ... lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Kā atrast B kategorijas autovadītāja darbu Rīgā (6)
Kāds var ieteikt reālu darbā iekārtošanas biroju Rīgā? Kādas ir izmaksas?
Ja galīgi nav variantu, aizej uz "darba biržu" jeb nodarbinātības dienestu. Tur var tikt klāt vakancēm. Bet reāli piedāvājumi ir atrodami ss.lv :) Taxi panda Ņju, ņju... Nupat par Pandu lasīju tik LIELISKAS atsauksmes, ka labāk ietu lapas šķūrēt ar to apliecību, nekā uz Pandu............................................ :)
Nekā personīga ;)
Ja ir tikai papīra gabals ar uzzīmētu B burtiņu, tad izredzes ir švakas. Tagad katram pirmziemniekam tāds ir. Ja domā dzīvi saistīt ar barankas grozīšanu, tad vajag iet uz lielajiem burtiem, tas nopietnāki skan. Ar pliku B tik par taksistu spīd (ar savu auto), B kategorija ir kā bonuss ja ir kāda pamata profesija, un arī tad parsvarā ar savu auto... ··· Darba meklēšana: Kā atrast B kategorijas ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai darba intervijās esi izlikusies/-cies par to, kas neesi? (27)
..citiem vārdiem sakot, vai esi piemelojusi/-jis kaut ko klāt (noklusējis) par savām prasmēm un pieredzi vai pat izglītību, vai tas ir attaisnojies (ir dabūts darbs, kas apmierina, un vēl karjera izveidojusies, vai tomēr ne), vai ...
Gribēju pieteikties uz šovu Latvijas Princese un izlikos par skuķi :) Tas skaitās? :))) jaja, mes te visi esam metalapstrades programmetaji. tikai kur tu, neko, arstetos, maciitos vai iepirktos, ja visi butu tie izslavetie aitišņiki, uz kuriem rindas stav? bishkjinj varbut nolaidies leja un padoma par cilvekiem parastiem, kuri, teiksim, bernudarza maca (-ija) tavu atvasi vai padeva vinjai launadzinju, kuri slauka ielu, pa kuru tu katru dienu staiga,kuri skrien apdzest ugunsgrekus un riske ar dziiviibu (vinji IR specialisti lielaki, neka tu, bet kadas vinjiem algas?) kuri sezh pie kases, kad iepercies vai nomazga aiz tevis traukus bara, kad paed.
katram ir savs dziives celjsh un nicinoshi par vinjiem runat, tev tas godu nedara.
[21:12] ja padomā, ka ne visi darba devēji arī ir ģēniji, tad labs speciālists arī var darbu meklēt , ja mainījušies apstākļi esošajā darbā/ekonomiskajā situācijā, nav variantu attīstīt savas spējas, realizēt ambīcijas, apmaksa neatbilst pienesumam utt., īpaši jomās, kur liela konkurence un ir info, ka citos uzņēmumos klājas labāk. tā, kā meklēšanas fakts vēl neko par speciālista spējām nepasaka. Ne tikai vienkāršas profesijas, bet ir arī ļoti specifiskas, ar ko LV nodarbojas tikai pāris uzņēmumi. Un ko darīt tādiem, kas zaudē darbu? Neviens jau pēc viņiem nebrēc. Jāmeklē cita niša. Tas nekas, ka cilvēkiem galva strādā. Tikai tagad visi grib ar tiešo darba pieredzi un nemaz neskatās uz personīgām īpašībām. Tas jau nekas, ka šodien tikai attālināti ko saprot no jaunā amata. Ar labām smadzenēm pāris nedēļu laikā varētu apgūt radniecīgu amatu. Bet nē, baidās riskēt tie CV atlasītāji. Negrib čakarēties Manā profesijā neko piepušķot nevar. ··· Darba meklēšana: Vai darba intervijās esi ... lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Darbs sāk nepatikt, vai citur ir labāk? (20)
Pēdējos mēnešus ievēroju, ka mans darbs man sāk bīstami nepatikt. Nekad īpaši paticis nav, bet tagad ir liela mīnusa zīme. Nepatīk divas lietas. Pirmkārt - nesakārtotība un dokumentu trūkums. Katrs jauns uzdevums sākas ...
Labi ir tur kur tevis nav.
Ja tev alga ir 1200€ tad sēdi vien tālāk uz sava krēsla un audzē klāt taukus!
Ja jau tev tā ir tas darbs piegriezies,pastrādā par sētnieku,parasto celtnieku-palīgstradnieku un saņem grašus un tad varēsi salīdzināt.
Pamēgini fizisku darbu... Darbaa ,kaa lauliibaa, ja vairs neiet tad jaamaina, Jā, visticamāk, citur būs labāk. Vispār ieteikumi ir divi - vai nu sniedz vadībai priekšlikumus par to, kā ir jābūt, piedāvā par papildus samaksu atrisināt konkrētas problēmas, vai arī meklē ko citu. Kā jau te minēja - sāc kaut ko darīt paralēli. Vai vismaz atrodi darbu, uz kuru pāriet, pirms iesniedz atlūgumu. Katrā darbā ir sava specifika, savas labās un sliktās puses. Ir cilvēki, kas jebkuru darbu dara entuziastiski un ir cilvēki, kuriem vispār grūti piespiesties darīt kaut ko, kas "nav interesanti".
Ja tikai cilposi prom no vienas vietas uz otru, nekādu laimes vietu vari ari neatrast. Kaut kā nedaudz jārealizējas šai vietā un tad skaties. Kaut kas taču šajā darbā patīk, vai ne?
Man vispār liekas, ka darbs ir kā pārbaudījums, - ar cik lielu atdevi spēj motivēties otra labā strādāt. Pašam darbam nav nozīme.
Jo ja Tev būtu lemts veikt darbu, kas atbilst kādam Tavam īpašajam aicinājumam un interesei, tad Tu jau tādu darītu.
··· Darba meklēšana: Darbs sāk nepatikt, vai citur ... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu