Neapliekamā minimuma piemērošana

Izrādās, ka man sakarā ar elektronisko nodokļu grāmatiņu kopš pagājušā gada jūnija netiek piemērots neapliekamais minimums. Toreiz man bija liela slodze 2 darbos un nepamanīju jaunos likumus: par cik 2013.g. man bija mikrouzņēmums, tad pamatarba vieta neesot nosakāma automātiski, bet pašai EDS jāieklikšķina. Pēc tam saslimu, pēc tam samazināju slodzi un naudas bija krietni mazāk un es nenojautu, ka man nav nodokļu atlaides. Tagad, kad sapratu, iedeklarēju no 01.06.14. Vai varu cerēt, ka man pārrēķinās nodokļus? Kas man jādara?

neratni_stasti (2015-05-06 22:32)      Jāiesniedz gada ienākumu deklarācija un jāpieprasa pārmaksa atpakaļ. Neviens pats Tev pakaļ neskries.

liepziede (2015-05-06 22:33)      Jāiesniedz ienākumu deklarācija VID. To var izdarīt arī EDS, ielogojoties caur latvija.lv ar savu internetbanku.

disneja (2015-05-06 23:36)      Ja MUN statuss nebija anulēts, tad atvieglojumi un neapliekamais minimums citās darba vietās netiek piemērots, pat neatkarīgi no tā klikšķinat vai nē EDS.
Trakāk ir tad, ja cilvēks strādā gan MUN maksātājā uzņēmumā, gan parastajā un parastā uzņēmuma grāmatvede nav EDS pārbaudījusi nodokļu grāmatiņas esamību, bet ir piemērojusi atvieglojums un tagad tos nākas valstij atmaksāt.

daddycool (2015-05-07 00:03)      jā, ja bija mikronodokļa maksātājs, tad atvieglojumi nav paredzēti. Mikronosoklis pats par sevi tiek uzskatīts par atvieglojumu. Tāpēc neko nevar atprasīt. Tā diemžēl ir.

kloss (2015-05-07 11:40)      Tiklīdz sāksi interesēties par kaut ko saņemamu atpakaļ, tā uzreiz rēķinies ar auditu .. un tālāk jau par katru mazāko kļūdu Tev uzrēķinās pa maksimumu ( ja nedosi kukuli ) ... Mana paša pieredze :(

Līdzīgi jautājumi
UK maksato nodoklu atgriesana (10 atbildes)Nodoklu atmaksa (22 atbildes)Ir nepieciesama nodoklu gramatina? (15 atbildes)Nodoklu atmaksa (2 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu