Nodokļu atgūšana (atmaksa)

Nodokļu atgūšana (atmaksa) - jautājumi un diskusijas

Nodokļu atmaksa (22)
Lūdzu pastāstiet vienkāršiem vārdiem cik un par ko var saņemt no valsts nodokļu atmaksu. Alga pēc nodokļu nomaksas ap Ls 500. Kas tur jāpilda par papīriem un cik tas ir laikietilpīgi? Tikai nesūtiet uz VID lapu, tur jābūt ...
Ar privātajiem pensiju fondiem ir tā, ka tos jākrāj pieci gadi, tāds likums.Ja izņem ārā atrāk, tad iepriekšējo gadu atmaksātā summa būs jāatmaksā atpakaļ valstij. Par pagājušo gadu ir 23% no 300 Ls. Atmaksā tikai attaisnotos izdevumus par izglītību un ārstniecības izdevumiem un, ja kaut kādā tur privātajā pensiju fondiem, ja ir veselības apdrošināšanas polise, bet ņem vērā, ka atgūsi ne jau visu summu, bet kaut kātu tur procentu. Jābūt čekiem ar taviem datiem, un no darba paziņojumam par algas nodokli. Es parasti ņemu visus dokus un eju uz vid pie konsultanta aizpildīt un turpat arī iesniedzu. ja, vislabak iet pie konsultanta ar visiem chekiem (macibu maksu, kas atmaksata kreditaa, sak rekinat no ta gada, kad saki maksat to kreditu, tad vina ta ari velkas vairakus gadus; visi zobarstu cheki, utt, arstu apmeklejumu man pedejo reizi izrekinaja ara..).. sogad deklaraciju biju sagatavojusi jau ap ziemassvetkiem, tacu pirms 01/01 vini nepienema.. saks izskatit ari tikai no 01/04.. ta ka savus gandriz 200 latus vel japagaida.. aa, jaa, shogad maksa vairak - nevis 150, bet 300ls ir limits IIN atmaksai. un mazliet sarezzgiti ir, ja Tev ir bijushi kadi honorari/autoratlidzibas.. tad jaaizpilda par vienu veidlapu vairak. bet ari to laipnie konsultanti palidz ;) ··· Nodokļu atgūšana (atmaksa): Nodokļu atmaksa lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Neapliekamā minimuma piemērošana (9)
Izrādās, ka man sakarā ar elektronisko nodokļu grāmatiņu kopš pagājušā gada jūnija netiek piemērots neapliekamais minimums. Toreiz man bija liela slodze 2 darbos un nepamanīju jaunos likumus: par cik 2013.g. man bija ...
Jāiesniedz gada ienākumu deklarācija un jāpieprasa pārmaksa atpakaļ. Neviens pats Tev pakaļ neskries. Jāiesniedz ienākumu deklarācija VID. To var izdarīt arī EDS, ielogojoties caur latvija.lv ar savu internetbanku. Ja MUN statuss nebija anulēts, tad atvieglojumi un neapliekamais minimums citās darba vietās netiek piemērots, pat neatkarīgi no tā klikšķinat vai nē EDS.
Trakāk ir tad, ja cilvēks strādā gan MUN maksātājā uzņēmumā, gan parastajā un parastā uzņēmuma grāmatvede nav EDS pārbaudījusi nodokļu grāmatiņas esamību, bet ir piemērojusi atvieglojums un tagad tos nākas valstij atmaksāt.
jā, ja bija mikronodokļa maksātājs, tad atvieglojumi nav paredzēti. Mikronosoklis pats par sevi tiek uzskatīts par atvieglojumu. Tāpēc neko nevar atprasīt. Tā diemžēl ir. Tiklīdz sāksi interesēties par kaut ko saņemamu atpakaļ, tā uzreiz rēķinies ar auditu .. un tālāk jau par katru mazāko kļūdu Tev uzrēķinās pa maksimumu ( ja nedosi kukuli ) ... Mana paša pieredze :( ··· Nodokļu atgūšana (atmaksa): Neapliekamā minimuma ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Nodokļu atmaksa (2)
Ja vienā darba vietā ir nostrādāti vairāki gadi un vēl joprojām darba stāžs nav pārtraukts,arī tad var atgūt ienākuma nodokļus?
Deklarāciju drīkst iesniegt par pēdējiem trijiem gadiem. Aipildi ieņēmumu deklarāciju, pievieno čekus par atmaksājamajiem izdevumiem. Darba vietitu skaitam nav nozīmes. ··· Nodokļu atgūšana (atmaksa): Nodokļu atmaksa lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kā iespejams atgut ienakuma nodokli no Spanijas par 1999-2001.gadiem? (1)
Legāli strādāju SP. pelniju ap 2000$ mēnesī. firma ASTRASA (logistikas)par mani maksāja nodoklus un arī es no saviem ienākumiem-vai varu vinus atgūt. ..
Domāju, ka šādu iespēju vairs nav, jo nodokļu atmaksas pieprasījumi ir terminēti. Piemēram, Latvijā tie ir trīs gadi. Nedomāju, ka kādā valstī termiņš varētu būt 15 un vairāk gadi. ··· Nodokļu atgūšana (atmaksa): Kā iespejams atgut ienakuma ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Atgriezties strādāt Anglijā pēc nodokļu atgūšanas (4)
Es strādāju gadu atpakaļ Anglijā, atgriezos Latvijā, saņēmu atpakaļ atvilktos nodokļus. tagad doma atkal braukt piepelnīties. vai pastāv ierobežojumi atgriezties? jo dzirdēju ka nedrīkst atgriezties strādāt 3 vai pat 5 ...
Droši var braukt. Nedrīkst atgriezties, kamēr notiek nodokļu atgriezšanas process. Kā naudiņa ir saņemta, tā var atkal startēt. NVa ir tādi EURES konsultanti, tie apstāstīs par normatīvo regulējumu visu, kas interesē. Klātienē nav jāiet, var zvanīt vai rakstīt e-pastus. Ja atrizīsies gadā par kuru tika atgriezta nodokļu starpība, tad tos atvilks no esošās algas. JA atgiezies jau nākamajā taksācijas gadā, nekādu problēmu. Sorry par kļūdu - atgriezīsies ··· Nodokļu atgūšana (atmaksa): Atgriezties strādāt Anglijā ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
UK maksāto nodokļu atgriešana (10)
Varbūt kāds var pakonsultēt, kā cilvēks , kas strādājis Lielbritānijā var atgriezt atpakaļ tur maksātos nodokļus. Kur viņam jāgriežas un kādi dok. vajadzīgi? Šobrīd paziņa atgriezies atpakaļ LV. Ir firmas, kas ar to ...
Ņemot vērā, ka, visticamāk, attiecīgajam indivīdam dzīve ar atgriešanos LV nebeidzas un pensijas UK ir ievērojami lielākas kā LV, es tā dikti pārdomātu nepieciešamību tagad un tūlīt apēst eventuālās vecumdienas. taxback.com. tur pat var onlainaa konsulteeties. Ljoti preciizi stradaa, tikai panjem % un vairaki meneshi jagaida. Reiz tvnetā bija šīs firmas reklāmraksts un es uzrakstīju komentārus,daudz konkrētākā un izvērstākā veidā.vakarā viss bija izdzēsts un komentāri nogriezti.laikam doma par naudu tā aizmiglo prātu,ka zūd skaidrais prāts.neaizmirstiet,ka esam ES. VSAA ir starptautiskā nodaļa. domāju, ka tieši VSAA nodarbojās ar nodokļu pārcelšanu no vienas valsts uz otru, nevis VID. piesakies tur vizītē un tad visu arī noskaidrosi.
katrā ziņā tieši VSAA ir dažādi tiesību akti, kuri regulē nodokļu pārceļošanu un sadarbību ar citām valstīm.

VSAA Starptautisko pakalpojumu nodaļa veic apmeklētāju pieņemšanu pēc iepriekšējā pieraksta pa tālruni 67095100 vai pa e-pastu Ineta.Zvirbule@vsaa.lv

Citadeles iela7/69, Rīga, LV- 1010
E-pasts: olga.korolova@vsaa.lv
Fakss 67027808
Tālr. 67095100

Darba laiks
Pirmdien 8:30 – 12:30; 13:00 - 17:00
Otrdien 8:30 – 12:30; 13:00 - 17:00
Trešdien 8:30 – 12:30; 13:00 - 17:00
Ceturtdien 8:30 – 12:30; 13:00 - 17:00
Piektdien 8:30 – 12:30; 13:00 - 17:00

Sestdien - brīvdiena
Svētdien – brīvdiena

Sniedz pakalpojumus klientiem atbilstoši starptautiskajiem sociālās drošības līgumiem.
pleesh 10 %, kas nav daudz.

es sadarbojos ar taxback. com. viegli eerti un bez gemora.

dokji- darba deveeju izsniegtaas formas aizejot, taas, kuras tev dod aizejot, preciizi commencing un cessation datumi, gada paarskats, ko dod darba deveejs un landlorda soc, numurs, ja par iireeshanu arii gribi atpakalj.
nekaadus vidus.

un dabuusi atpakalj VISU savu samaksaato un neizlietoto dalju! VISU, par periondu, kursh likumaa paredzeets.

mana gadiijumaa- tie bija paari par 2 k.
··· Nodokļu atgūšana (atmaksa): UK maksāto nodokļu atgriešana lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Manuprāt no pensijas nevar, var tikai nodokļu maksātāji. Bet par penionāru var bērni un dzīvesbiedrs, ja maxā nodokļus. No tik lielas pensijas, no kuras atvelk nodokļus, jo attaisnotie izdevumi ir tas, ko atmaksā no ieturētajiem nodokļiem. Tikai atmaksā jau tā 1/4 un tad arī tikai tā, lai nepārsniegtu iekasēto nodokļu summu.
Varbūt precizēt šo jautājumu vid.gov.lv - vismaz būs viedoklis uz kuru varēsi atssaukties, nevis te tik tā- pļāpas
··· Nodokļu atgūšana (atmaksa): No kādas pensijas var iesniegt ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Zobu labošana un VID (8)
kādī ir VIDa noteikumi, lai varētu saņemt daļēju kompensāciju par zobu labošanu, tātad - kādā veidā jāiesniedz čeki un kādi ir izmaksas noteikumi (summas, limiti, %). Iepriekš paldies.
Es no visiem saviem zobu ārstēšanas čekiem vienmēr esmu dabūjusi 25% atpakaļ. Tikai vajadzīgi lielie čeki ar vārdu, uzvārdu, adresi,p/k un zīmogu. Zobārstniecības poliklīnika jau zin. Vajag tikai atgādināt, ka iesniegšanai VID. Nu vispār zobārstniecība tiek atskaitīta no apliekamā minimuma pilnā apmērā, uz to neattiecas ierobežojumi. Tikai jāaiznes čeki uz VID. No visas tavas iemaksātās IIN tekošajā gadā var saņemt 25% atpakaļ. Protams, ja vien tu viņiem piestādi čekus ar savu identitāti uz tiem. Bet tajos 25% ietilpst arī cita tava ārstēšanās un mācības, ja tādas ir bijušas. Jāprecizē - zobu čekiem ~ 25% no čeku summas bez summas ierobežojuma (ja nu vienīgi summa pārsniedz Tavus oficiālos ienākumus), pārējie izdevumi arī tādā pašā apmērā, bet ar limitu, ka čeku kopsumma nepārsniedz 150 latus gadā. Ja pārsniedz, tos pāradresē uz nākamā gada deklarāciju. Nu kādas muļķības:

Taksācijas gada attaisnoto izdevumu ierobežojums (Ls 150) neattiecas uz:

izdevumiem par plānotajām operācijām;
zobārstniecības pakalpojumiem (ieskaitot zobu protezēšanu).

Šie izdevumi taksācijas gadā atskaitāmi no maksātāja apliekamā ienākuma pilnā apmērā.

Avots: http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=5517&hl=1&mod=33

Tas nozīmē, ka zobārstniecību atmaksā 100% apmērā.
Vienīgi, ja IIN par taksācijas summu ir mazāks par attaisnotajiem izdevumiem, tad atmaksā tik, cik IIN, bet šai gadījumā uz nākamajiem taksācijas gadiem NETIEK PĀRNESTA.
··· Nodokļu atgūšana (atmaksa): Zobu labošana un VID lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Ja nav igauņu ID kartes - jāiet uz VIDu (Tallinā, Lõõtsa 8a, strādā no 8.30–16.30). visdrīzāk to var izdarīt arī elektroniski, tàpat kà LR EDSā, jo šiem tā štellīte ir vēl sakārtotāka. meklētājā tax return estonia electronically ··· Nodokļu atgūšana (atmaksa): Kā atgūt pārmaksātos ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Revolut (27)
Vai kādam VIDs ir pārskaitījis pārmaksātos nodokļus uz Revolut kontu?
VID nodokļu pārmaksas uz Revolut neskaita, tikai uz kontiem LV bankās. Ja nav konta LV bankās, tad iesniegumā var norādīt, ka vēlas nodokļu pārmaksu saņemt skaidrā naudā. VID , kad ir izskatījis deklarāciju un pieņēmis lēmumu par pārmaksas atgriešanu EDS sistēmā dos info, kurā bankā, var saņemt. No Revolut mūsu tiesu izpilditaji nevar novilkt naudu paradniekiem un alimentu nemaksatajiem,tāpēc droši vids arī uz turieni naudu neskaita....21.43 Kura tad mums ir LV banka? Es izmantoju interneta pirkumiem. Ieskaiti tik, naudu , cik gatavojies tērēt. Un nekādi karšu datu zagļi nav bīstami. Dokumentu pieņem. Tā nav problēma. EDS var uzrakstīt iesniegumu ar lūgumu, ja pārskaitījumu neveic uz Revolut, lai izmaksu veic skaidrā naudā.
Veidlapu formas ir dažādas. Var būt, ka IIN deklarācija ņem pretī Revolut, bet, kad tika gatavoti pieteikumi dīkstāves pabalstiem, tad tika konkrēti pateikts, ka norēķins tikai LV kredītiestādēs.
Nu jau ir piedzīvots, ka VID IIN pārmaksu skaita pa taisno uz Tiesu izpildītāju kontiem.
Pirms pāris nedēļām ar šādu situāciju saskāros. EDS bija vēstule, ka IIN pārmaksa tiek pārskaitīta tiesu izpildītājam.
Visiem ir skaidrs kāpēc daudziem ir konti Revolut un citās finanšu sistēmās. Lai izvairītos no savu saistību kārtošanas pret saviem bērniem un kreditoriem.
Loģiski, ka VID neatbalsta izvairīšanos no parādu apmaksas, tāpēc arī tiek noteikts, ka nodokļu pārmaksas tiek atgrieztas LV reģistrēto banku kontos, kuriem tiek klāt tiesu izpildītāji.
··· Nodokļu atgūšana (atmaksa): Revolut lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu