Nodokļu atmaksa

Lūdzu pastāstiet vienkāršiem vārdiem cik un par ko var saņemt no valsts nodokļu atmaksu. Alga pēc nodokļu nomaksas ap Ls 500. Kas tur jāpilda par papīriem un cik tas ir laikietilpīgi? Tikai nesūtiet uz VID lapu, tur jābūt birokrātam un ierēdnim lai kautko saprastu.

sira10      Atmaksā tikai attaisnotos izdevumus par izglītību un ārstniecības izdevumiem un, ja kaut kādā tur privātajā pensiju fondiem, ja ir veselības apdrošināšanas polise, bet ņem vērā, ka atgūsi ne jau visu summu, bet kaut kātu tur procentu. Jābūt čekiem ar taviem datiem, un no darba paziņojumam par algas nodokli. Es parasti ņemu visus dokus un eju uz vid pie konsultanta aizpildīt un turpat arī iesniedzu.

babyjag      ja, vislabak iet pie konsultanta ar visiem chekiem (macibu maksu, kas atmaksata kreditaa, sak rekinat no ta gada, kad saki maksat to kreditu, tad vina ta ari velkas vairakus gadus; visi zobarstu cheki, utt, arstu apmeklejumu man pedejo reizi izrekinaja ara..).. sogad deklaraciju biju sagatavojusi jau ap ziemassvetkiem, tacu pirms 01/01 vini nepienema.. saks izskatit ari tikai no 01/04.. ta ka savus gandriz 200 latus vel japagaida.. aa, jaa, shogad maksa vairak - nevis 150, bet 300ls ir limits IIN atmaksai.

babyjag      un mazliet sarezzgiti ir, ja Tev ir bijushi kadi honorari/autoratlidzibas.. tad jaaizpilda par vienu veidlapu vairak. bet ari to laipnie konsultanti palidz ;)

jpz      "laipnie konsultanti" domāts pēdiņās vai burtiskā nozīmē?

piekraste    1 Ar privātajiem pensiju fondiem ir tā, ka tos jākrāj pieci gadi, tāds likums.Ja izņem ārā atrāk, tad iepriekšējo gadu atmaksātā summa būs jāatmaksā atpakaļ valstij.

dailjava      Kā jau te iepriekš minēts, ar visiem papīriem vislabāk doties uz VID pie konsultanta, man arī līdz šim gadījušās tur ļoti laipnas un izpalīdzīgas kundzes, kas palīdz visu aizpildīt. Jo gadās, ka pat tie, kam grāmatvede palīdz visu aizpildīt, pēc tam tāpat dabū pārtaisīt, jo atkal kaut kādi nodokļu atmaksas noteikumi mainījušies. Līdzi vajag no darbavietas paziņojumu par algu, un tad visus čekus - veselībai, izglītībai, atmaksā arī no ziedojumiem(iesniedzot no internetbankas izdrukātu info par veiktajiem ziedojumiem sabiedriskā labuma organizācijām).

tiritomba      ir cilvēki, kas pērngad saņēma nodokļu atmaksā 70 latus. es vairāk par 25 neesmu dabūjusi :( man čekus slinkums krāt.

inkypinky      Gāju tikai ar čekiem,nevajadzēja nekādu izziņu no darba,viņiem kompī viss ir. Ej droši,tev tik priekšā diktēs,kas jaraksta. Un nav jāgaida aprīlis.

oxsara      atceraties, ka, ja jums ir bijusi darbnespējas lapa B (zilā lapa), tad arī par to jūs varat dabūt atpakaļ ieturēto ien.nodokli!

/pamācoši atgādina/

iposse      babyjag, es tieši šodien ar to nodarbojos uz zvanīju, man teica 150 ls????!!!Kur Tu ņēmi 300?

damn    1 Par pagājušo gadu ir 23% no 300 Ls.

bru_nette  1   un arī , ja ir bijis bezalgas atvaļinājums, tad arī var dabūt atpakaļ mazliet naudiņu

/papildina oxsu/

cornee      vidos ir konsultanti, kuri palīdz to visu aizpildīt

verso      Vel labāk, ja ir pazīstama grāmatvede, kas par šampi un končām labprāt izlīdz :)

andzipa      Precizēšu: par pensiju fondiem nav spēkā 5 gadi krāt: atpakaļ saņem 23% (gada iin - 2009-23%), ja maksāts EUR, tad sareizina ar 0.7028 un atdod LVL; tāpat arī par DZĪVĪBAS uzkrājošās apdrošināšanas polisi - tur minimālais līguma laiks 5 gadi, un, ja pārtrauc ātrāk, nu tad jāatmaksā. Max var atpakaļ dabūt 20% no gada bruto algas. Kvītis par to nevajag, jo visas ziņas jau VID ir. VESELĪBAS polise ir lai ārstētos, nevis uz VID. (Nu jā, čeki, ko neapmaksā polise, tos var iesniegt VID). Tad medicīnas, izglītības un vēl nestrādājošo radinieku (pensionāru, studentu....) čekus ar var iesniegt.

/to šampi var dzert pats lasot VID mājas lapu, arī~ SWEDBANK finansu insitūts vai..., es pati nejauši ieraudzīju LATTELECOM info - super. un tad pie VID nodokļu konsultanta precizē un OK!, Jā, veidlapas D-D4 laikam izdrukā vai nopērc!?/

A34      Var dabūt arī, ja strādājis daļu no gada, bet pārējā ir bezdarbnieks, jo neapliekamo minimumumu tad rēķina par 12 mēnešiem.

esmucitta      vai tad nepieņēma atpakaļ uz 150 Ls, no kuriem rēķina 23%?

emiliana_      ta pienemsana jau attieksies uz 2010.gadu, par kuru cekus iesniegsim 2011.gadaa

cipreskoks      Par 2009.gadu ir Ls 300,- (tai skaitā medicīna un mācības), operācijas un zobārsta summa nav ierobežota! Tad vel atmaksā par privāto pensiju fondiem! 2010.gadā ir daudzas izmaiņas! Ieteiktu iet pie VID konsultantiem, viņi palīdz aizpildīt! Veiksmi!:)

tikka      Ja nav par slinku, tad arī fiziskā persona var pieteikties EDS. Un tad jau pats pat bez VID konsultantu palīdzības tiek pie datu bāzes par sevi EDS sistēmā. tas atvieglo precīzi aizpildīt to deklarāciju un pievienot savus dokumentus.
Es maija sākumā EDS nodevu deklarāciju (attaisnotjošos dokumentus ieskenēju un kā failu pievienoju deklarācijai). Un pēc 3 nedēļām nauda jau bija manā kontā. + ir tas, ka VID darbiniekiem nav jāvada info sistēmā, jo to jau pati esmu ievadījusi, tātad mazāks laika patēriņš, lai pār baudītu un pieņemtu lēmumu.
2010-08-05

dikucis      Limbažu nodaļā visu nokārtoju trīs minūtēs un triju mēnešu laikā pēc nokārtošanas atguvu 88.00 Ls. 2010-08-05

Janeks12      Varbūt ne pa tēmu,bet gribu pievērst uzmanibu! Maksāju bērniem SEB apdrošināšana/uzkrājums,kad palika 18 un jāsaņem,summa izrādījās mazāka nekā iemaksāts,jo redziet mūsu valsts to ir aplikusi ar nodokļiem!(no tās naudas jau daudzus nodokļus esmu nomaksājis) vienkārši skūmji.kā valsts mūs čakarē! 2020-03-21 02:44

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu