Nodokļu grāmatiņa

nodokļu grāmatiņa foto attēls

Nodokļu grāmatiņa - jautājumi un diskusijas

Neapliekamā minimuma piemērošana (9)
Izrādās, ka man sakarā ar elektronisko nodokļu grāmatiņu kopš pagājušā gada jūnija netiek piemērots neapliekamais minimums. Toreiz man bija liela slodze 2 darbos un nepamanīju jaunos likumus: par cik 2013.g. man bija mikrouzņēmums, tad...
Jāiesniedz gada ienākumu deklarācija un jāpieprasa pārmaksa atpakaļ. Neviens pats Tev pakaļ neskries. Jāiesniedz ienākumu deklarācija VID. To var izdarīt arī EDS, ielogojoties caur latvija.lv ar savu internetbanku. Ja MUN statuss nebija anulēts, tad atvieglojumi un neapliekamais minimums citās darba vietās netiek piemērots, pat neatkarīgi no tā klikšķinat vai nē EDS.
Trakāk ir tad, ja cilvēks strādā gan MUN maksātājā uzņēmumā, gan parastajā un parastā uzņēmuma grāmatvede nav EDS pārbaudījusi nodokļu grāmatiņas esamību, bet ir piemērojusi atvieglojums un tagad tos nākas valstij atmaksāt.
jā, ja bija mikronodokļa maksātājs, tad atvieglojumi nav paredzēti. Mikronosoklis pats par sevi tiek uzskatīts par atvieglojumu. Tāpēc neko nevar atprasīt. Tā diemžēl ir. Tiklīdz sāksi interesēties par kaut ko saņemamu atpakaļ, tā uzreiz rēķinies ar auditu .. un tālāk jau par katru mazāko kļūdu Tev uzrēķinās pa maksimumu ( ja nedosi kukuli ) ... Mana paša pieredze :( ··· Nodokļu grāmatiņa: Neapliekamā minimuma piemērošana lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Ir nepieciešama nodokļu grāmatiņa? (15)
Strādāju vienā darbā, oficiāli, tad sapratu, ka vajag vel nedaudz naudiņu un izdomāju pastrādāt otrā darbā, oficiāli.. Nodokļu grāmatiņa paliek pirmajā, pamatdarbā, vai ne?
Ja otrs uzņēmums ir Mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs(MUN), tad neapliekamo minimumumu un atvieglojumus par apgādāmajiem izmantot nedrīkst nevienā uzņēmumā, jo MUN alga bruto=neto. Jā, no 01.01.14. grāmatiņa nav nekur jānes, taču tā tomēr no pirmā uzņēmuma jaizņem, lai netiktu izmantoti ienākuma nodokļa atvieglojumi. Darba grāmatiņai vajadzētu būt tajā darba vietā, kur lielāka alga. Diez vai. Nodokļu grāmatiņa dod iespēju saņemt pienākošos nodokļu atvieglojumus. Ja nodokļu grāmatiņas nav, nodokļus sāk atvilkt no 1.lata. Un nav tā, ka tur kur lielāka alga, bet drīzāk tur, kur uzskati par svarīgāko - pamatdarbavietu. Jo ja darbavieta piedāvās kaut kādus papildu labumus - piemēram veselības apdrošināšanu, tad to saņems tie darbinieki, kam tā ir pamatdarbavieta. Jā, mikrouzņēmumā vajadzēja gan. Arī man viena darbiniece, ejot strādāt uz mikrouzņēmumu, izņēma nodokļu grāmatiņu. Bet no 1.janvāra grāmatiņas vairs nevienam nav nekur jānes. Tās tiek kārtotas elektroniski VID datos. Bet prom ejot jau nu tiešām nodokļu grānatiņa nav vajadzīga tajā darba vietā, kur tā nav visu laiku atradusies, tas nu fakts. ··· Nodokļu grāmatiņa: Ir nepieciešama nodokļu... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu