Vai SIA (mikrouzņēmuma) valdes loceklis var strādāt citur?

Vai SIA (mikrouzņēmums) valdes loceklis var strādāt algotu darbu citā vietā/komānijā/pirvātā vai valsts iestādē?

jpz    3 Var strādāt jebkur, pat citā mikrouzņēmumā.
Vienīgais ierobežojums ir, ka drīkst būt valdes loceklis tikai vienā mikrouzņēmumā.

Svece  1 1 Var .

Samila      nevis *drīkst būt valdes loceklis tikai vienā mikrouzņēmumā* bet tikai vienā mazkapitāla SIA (pamatkapitāls līdz 2800eiro), kas nav viens un tas pats.

ja strādā pie SIA konkurentiem jāsaņem dalībnieku piekrišana.

jpz      Samila - no MUN likuma: 2.2 Ja fiziskā persona ir dalībnieks vairākās sabiedrībās ar ierobežotu atbildību, tiesības izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli ir tikai vienai no šīm sabiedrībām.

0508    1 Ja, tikai pamatdarbs ir MiU, tātad visur citur netiek piemērots neapl. min nodokļu atlaidēs.

jadore      Drīkst strādāt citur, tai skaitā citā mikrozņēmumā(mazkapitāla sia). Drīkst arī būt valdes loceklis citā mazkapitāla sia. Bet tikai viena mazkapitāla sia drīkst pieteikties maksāt MUN(mikrouzņēmuma nodokli (9%līdz apgrozījums sasniedz EUR 7000)/11% no apgrozījuma virs EUR 7000)

jadore      0508 (2014-12-19 19:25) personīgā pieredze
ne gluži. Ja strādā MU nodokļa maksātāja uzņēmumā, tad nodokļu grāmatiņa ir tur jāpiereģistrē. Nav svarīgi pamata vai nepamata darba vieta.

Samila      jpz
*Ja fiziskā persona ir dalībnieks vairākās sabiedrībās ar ierobežotu atbildību*

Novērtēju Tavu vēlmi mani izglītot, bet pirms tam Tev lasīt gan vajadzēs iemācīties ;)
Jautājums bija par valdes locekli nevis dalībnieku.

Mazkapitāla SIA tas būs viens un tas pats, bet mikrouzņēmuma gadījuma gan ne.

0508      Jadore- Mhm, es ar "pamatdarbs" saprotu darba vietu, kur nodokļu grām. reģistrēta!

neko      jadore, 0508: jau pus gadu nodokļu grāmatiņas ir tikai elektroniskas un tiek reģistrētas un "glabātas" VIDā. Persona pati EDS var brīvi izvēlēties kur saņemt nodokļu atlaides, ja tādas pienākas. Sava veida "deklarētā nodokļu atlaižu saņemšanas vieta". Piedevām persona var brīvi izvēlēties kāda informācija būs vai nebūs pieejama darba devējam. Var no visiem darba devējiem noslēpt informāciju par apgādājamajiem, invaliditāti utt.

jadore      neko , nav tā... MUN darbiniekiem nav izvēles, neapliekamo minimumu izmantot nevarēs, un arī par apgādājamajiem, ja tādi uz konkrēto cilvēku piereģistrēti. Izrādās VID pats šim seko un nobloķē grāmatiņas iesniegšanas iespēju:

22. Ja persona ir mikrouzņēmuma darbinieks, grāmatiņu nevar iesniegt nevienam darba devējam (ienākuma gūšanas vietā). Mikrouzņēmuma darbiniekam nav tiesību iesniegt grāmatiņu nevienā ienākuma gūšanas vietā, t.sk. ienākuma gūšanas vietā, kas nav mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs. Grāmatiņu nevar iesniegt nevienam darba devējam (ienākuma gūšanas vietā) līdz brīdim, kamēr persona zaudē mikrouzņēmuma darbinieka statusu.

23. Ja VID rīcībā ir informācija par mikrouzņēmuma darbinieka statusa iegūšanu, grāmatiņu automātiski izņem no esošā darba devēja (ienākuma gūšanas vietas), ja tāds ir reģistrēts, un VID slēdz iespēju grāmatiņu iesniegt citam darba devējam (ienākuma gūšanas vietā) līdz brīdim, kamēr persona ir mikrouzņēmuma darbinieks.

neko      Kā jau minēju, nodokļu atlaižu piemērošanas vietu var izvēlēties "ja tādas pienākas".
"Ja VID rīcībā ir informācija par mikrouzņēmuma darbinieka statusa iegūšanu";
Un kopš tas notiek centralizēti EDS viņa nevar nebūt. Līdz ar to vis notiek automātiski. MUN gadījumā protams neapliekamais minimums tiek zaudēts.

Bet visi tie teksti par "grāmtiņi izņemšānu/iesniegšanu" jāsaprot kā atzīmes izdarīšanu EDS. Tāpat kā "nodokļu grāmatiņas izsniegšana personai" = VID izziņa par dotās personas nodokļu maksājumiem. "Grāmatiņas" vairs neeksistē; ir centralizēta uzskaites sistēma.

Vispār es "piesējos" tekstam "Ja strādā MU nodokļa maksātāja uzņēmumā, tad nodokļu grāmatiņa ir tur jāpiereģistrē". Kas nav taisnība; tā kā atlaides nepienāks nekas nekur vispār nav jānorāda un to pat nevar izdarīt, EDS neļaus.

jadore      neko, tā ir, tas zināms, ka elektronoski viss notiek jau vairāk kā pusgadu:), un VID MUN maksātāju darbieniekiem grāmatiņas nobloķē, nav pašam nekas jādara., to es biju palaidusi garām, bet tagad uzzināju:). Paldies anonīmam par diskusiju:D

regina_dei_diamanti      Principā taisnība nav nevienam.
1) Vari strādāt tikai vienā mikro SIA, citās nevari
2) ja strādā mikro SIA, vari strādāt citā ne-mikro uzņēmumā. Jo 9% nodoklis un alga līdz 720 EUR var būt tikai vienā uzņēmumā, otrā jāstrādā ar pilnajiem nodokļiem
3) Mazkapitāla SIA vari strādāt kaut 100 dažādās, bet dalībnieks (īpašnieks) vari būt tikai vienā.

regina_dei_diamanti    1 Nodokļu grāmatiņa no 2014. gada vasaras ir elektroniska.
Ja tā bija kādā darba vietā, tā EDS tiek reģistrēta automātiski, ja darba tiesiskās attiecības uzsāk pēc 2014. gada 1. jūnija, tad a;gas nodokļu grāmatiņa ir jāreģistrē portālā latvija.lv pašam. Pretējā gadījumā netiks saņemti atvieglojumi, kas nozīmē mazāku neto algu.

vikija29      Likumdošana pieļauj, ka var 2016-08-12

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu