Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA)

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA) - jautājumi un diskusijas

Individuālais komersants vai SIA? (17)
Kas ir prātīgāk? Strādāt kā indvidālajam jeb taisīt kaut kādu sia?
Kā, varianti? Es tak teicu. Paaugstināt izglītības līmeni. Jebkurā virzienā. Pagaidām pēc rakstītā teksta ir zemāks par vidējo. Nekādu. Strādā garāžā (šķūnītī) - būsi kā Bils Geits. SIA Cik zinu, tad visi individuālie uzņēmumi agri vai vēlu beidz pastāvēt - tas ir tikai laika jautājums. Un peļņu bieži vien nes mazāku, kā daudzi saņem darba algā, bet darba apjoms ir neadekvāti liels nopelnītajam Ja induidālajām, tad toč nevajag! Baidos, ka sia vēl diktāk nevajag!
Vajag drusku kaut ko mācīties! To gan derētu!
··· Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA): Individuālais komersants vai ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Mazkapitāla SIA valdes loceklis (3)
Vai drīkst būt arī mazkapitāla SIA valdes loceklis cilvēks,kurš jau ir valdes loceklis parastajā SIA?
Drīkst. Kaut piecās SIA, no kurām, tikai viena var būt mazkapitāla. Protams ka jā. ··· Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA): Mazkapitāla SIA valdes loceklis lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Vai ZS var nopirkt SIA? (6)
SIA pieder 60ha zemes, vai ZS var nopirkt SIA ar visu nekustamo īpašumu?
Kadēļ jāpērk SIA, ja vieglāk nopirkt pašu zemi Nezinu vai konkrētā ZS var, bet drīkstēt drīkst. Protams ka var, pat mājkalpotāja, kam kontā ir gana naudas var nopirkt.
Jautājums ir uzdots nepareizi, vai Zs grib pirkt SIA ar visu nekustamo īpāšumu vai tikai īpāšumu. un tad jau tik sākas izskaidrošanas kas un kā, un kāpēc
Ka tik pēc tam SIA neuzrodas kreditori .... Kas zin kādi līgumi utt. noslēgti. Domājams, ka pat ZS var būt SIA dalībnieks. Cita lieta, ja grib otrādi, ka SIA kļūst par ZS sastāvdaļu, tur ir (nedaudz) cits regulējums. Vēl nedaudz sarežģītāk, ja nopirkt SIA, likvidēt un īpašumu iekļaut ZS. Un vēl čupiņa variantu. Izdarāms ir viss. Protams, SIA vēsturi jāizpēta no tās pirmās dienas un vēl der orientēties mūsu likumdošanas niansēs par noilgumiem un jaunatklājušāmies apstākļiem. ··· Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA): Vai ZS var nopirkt SIA? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai SIA (mikrouzņēmuma) valdes loceklis var strādāt citur? (16)
Vai SIA (mikrouzņēmums) valdes loceklis var strādāt algotu darbu citā vietā/komānijā/pirvātā vai valsts iestādē?
Var strādāt jebkur, pat citā mikrouzņēmumā.
Vienīgais ierobežojums ir, ka drīkst būt valdes loceklis tikai vienā mikrouzņēmumā.
Ja, tikai pamatdarbs ir MiU, tātad visur citur netiek piemērots neapl. min nodokļu atlaidēs. Nodokļu grāmatiņa no 2014. gada vasaras ir elektroniska.
Ja tā bija kādā darba vietā, tā EDS tiek reģistrēta automātiski, ja darba tiesiskās attiecības uzsāk pēc 2014. gada 1. jūnija, tad a;gas nodokļu grāmatiņa ir jāreģistrē portālā latvija.lv pašam. Pretējā gadījumā netiks saņemti atvieglojumi, kas nozīmē mazāku neto algu.
Var . nevis *drīkst būt valdes loceklis tikai vienā mikrouzņēmumā* bet tikai vienā mazkapitāla SIA (pamatkapitāls līdz 2800eiro), kas nav viens un tas pats.

ja strādā pie SIA konkurentiem jāsaņem dalībnieku piekrišana.
··· Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA): Vai SIA (mikrouzņēmuma) ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Mikrouzņēmuma dibināšanas laiks un izmaksas. (10)
Cik ilgā laikā ir iespējams tikt pie mikrouzņēmuma un cik naudiņas tas izmaksā?
Ehhhhh! (Skumji pūš un pirkstu krata). Labāk būtu pēc zinoša un savu amatu pieprotoša grāmatveža, kas savu ārpakalpojumu firmu atvēris, pajautājis. Tas pateiks un izdarīs daudz vairāk kā mūsu diletatiskie padomi 3 darba dienas un ~35 EUR. LAi samazinātu dibināšanas izdevumus jādibina mazkapitāla SIA. Un uz reiz jāpiesakās [ar mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju. Jaundibinātam SIA termiņs nav 15.12. https://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=5826&hl=1 3 darba dienas var nodibināt uzņēmumu. ··· Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA): Mikrouzņēmuma dibināšanas ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Dibināšu uzņēmumu (SIA) (13)
Ja gada laikā nekādu ieņēmumu nebūs, būs tikai izdevumi,Jūsu pieredze un ieteikumi , lai sadzīvotu ar likumdošanu (tai skaitā ar VID)
Uz kāda pamata izdevumi?Ir labi, ja ir ko izdot ja nav ieņēmumu:)) Kur jautājums, kur problēma, kur sāpe ?

Fascinē mani šitie "byznesmeņi", kuri par galveno uzskata dibināt uzņēmumu, bet tai pašā laikā nemaz nejēdzot, ko un kā ar to darīs :)
.... ir tikai viens gadījums, bet dažādās interpretācijās (naudu uzdāvināja mīļākais un to ieguldi privātā biznesā, apzagi kaimiņu, legalizē iepriekšējos gados sazagto naudu, kredīts bankā u.t.t.), kad kaut kas tāds ir iespējams p.s. visu gadu tērēsi kaut kādu naudu - uzņēmuma attīstībai, bet ražošana/ pakalpojuma sniegšana nenotiks.
Vispirms atbildi uz elementāru jautājumu sev un VID, kur ņēmi naudu, ko gadu tērē un tad jau varēsi arī mierīgi naksnīgās naktis gulēt un pārdzīvot gaišās darba dienas.
Ir ļoti daudz MKN un likumi, kas nosaka, ka vari ļoti mierīgi šādos apstākļos sadzīvot ar VID.
Esi godīga pret VALSTI un VALSTS būs godīga pret Tevi !
??? Kāds ir jautājums? Vienīgais , ko te var dabūt, tad tas ir PVN un galvasāpes. Taisi tik vaļā.Būšu dāsns,piespēlēšu arī nosaukumu-"Mazgāšanas salons".Statūtos kā pamata nodarbošanos ieraksti:naudas atmazgāšana. ··· Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA): Dibināšu uzņēmumu (SIA) lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
SIA juridiskā adrese? (10)
vai kāds var pateikt kādi nosacījumi ir attiecībā uz juridisko adresi reģistrējot SIA UR, ja mana dzīvesvieta, piemēram, ir saimnieka mājā, bet viņš nepiekrīt slēgt līgumu par jur. adresi. Reāls birojs nav nepieciešams. ...
Piereģistrēt jau radu adresi vari, bet pirms tam gan noskaidro, vai tādā gadijumā radiem nepiešūs lietu, ka viņu īpašums tiek izmantots komercdarbībai.Jo īpašumi, kas saistīti ar komercdarbību maksā lielāku nodokli. UR diez vai būs problēmas. probēmas var būt ar VID. piemēram, kārtojot PVN maksātāja reģistrāciju.
bez tam uzņēmumam ir jābūt sasniedzamam savā juridiskajā adrese. respektīvi - jāsaņem korespondence no valsts istādēm, kā arī, ja kāds irodās ciemos, ir jābūt kādam, kurš zina, kur meklēt konkrēto uzņēmumu.
ja saimnieciskā darbība nenotiek juridiskajā adresē, tad VIDā ir jāreģistrē struktūrvieniba.
Papildinot Effy..., VIDā, ja konkrētā adrese nav Tavs personīgais nek.īpašums, pieprasīs iesniegt telpu nomas līgumu. Tā ka mēģini varbūt vienoties ar radiem, draugiem, paziņām. Vēl izeja- ja Tavā nomas līgumā ar ēkas īpašnieku rakstīts, ka drīkst izdot apakšnomā, tad noslēdz pats apakšnomas līgumu ar savu SIA. http://ur.gov.lv/?a=936&z=552&v=lv
Juridiskās adreses reģistrācijai nepieciešama īpašnieka izsniegta piekrišana - komersanta (filiāles, ārvalsts filiāles vai pārstāvniecības, individuālā komersanta, pilnsabiedrības vai kapitālsabiedrības) reģistrācijai attiecīgajā ēkā vai dzīvokļa īpašumā, ko paredz Komerclikuma (Komerclikums) 23., 25., 75., 78., 139., 149. pantos izdarītie grozījumi, kas stājās spēkā 2011.gada 1.jūlijā.

Piekrišanā norādāms nekustamā īpašuma kadastra numurs, īpašnieka vārds, uzvārds un personas kodu vai nosaukums (firma) un reģistrācijas numurs. Ja pieteikumu paraksta persona, kurai pieder juridiskajā adresē norādītais nekustamais īpašums, piekrišana nav jāiesniedz.

Paraugs nekustamā īpašuma īpašnieka piekrišanai

Paraugs nekustamā īpašuma īpašnieka piekrišanai (aizpildīts)

Dienas bizness (01. 07. 2011.): Firmas reģistrācija svešā īpašumā būs apgrūtināta
··· Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA): SIA juridiskā adrese? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
SIA pārdošana - kā pareizāk un izdevīgāk? (13)
Vajadzētu pārdot savu SIA. Kāds to ir darījis? Kā pareizāk un izdevīgāk? Apstādināts, bez parādiem, bez pamatlīdzekļiem. Jo izskatās pēc jaunā likuma pieņemšans, būs nakošgad jāmaksā 60 eiro valstij. Tas galīgi nav ...
Ja sia no 98 gada, tad loģiski , ka pārdot. ir kaudze kantoru, kas pērk , pārpērk tieši dažādu konkursu, iepirkumu vajadzībām, kur svarīgs sia vecums. ss ā kaudze sludekļu.... cipari dažādi, bet... pašam nekādu izdevumu, un vēl plusā:) Cena? Nosaukums vai PVN maksātāja numurs? Kāda jēga pārdot? Vai pirkt? -uztaisa jaunu un rullē....
Ir kaads labums no iesākta SIA?
Viennozīmīgi vieglāk ir sākt no baltas lapas un tas sanāk lētāk, bet ir situācijas, kad ir vērts iegādāties SIA ar vēsturi (vēlams bez skeletiem skapī). Ja ir doma startēt dažādos projektos, tad uz vakar dibinātu SIA skatās ne visai. Arī, ja ir doma par investoru piesaisti.
Tomēr, katrs izvērtē situāciju.
Daudzi pat neapjauš cik vienkārši un lēti var nodibināt SIA un savas neziņas pēc pērk esošos. Reizēm nākas smagi ar to aplauzties.
··· Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA): SIA pārdošana - kā pareizāk ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Firmas likvidācija (5)
Varbūt,kads man var izskaidrot,lieta tāda,tad vienai paziņai bija firma Lv,maksātnespēju nepasludināja un tagat ir uzsākts likvidācijas process.Vai var pastāvēt tāda iespēja,kad šim cilvēkam atņem īpašumus ar kuriem firmai ...
Neesmu eksperts un jurists ne tik, bet kādreiz laikam bija tā:
ja SIA, tad riskē tikai ar ieguldīto kapitālu un visu ko uz SIA esi iegādājies (ir mums nodokļu optimizatoru daudz, kam viss caur SIA pirkts)
ja "pa vecam" indiviuālais uzņēmums, tad riskēja ar visu kas pieder īpašniekam ..
ja atdzīs par ļaunprātīgu tiks atņemts vis.....es domāju dupsis deg.... Maksātnespējas gadījumā notirgos visus firmas saistītos īpašumus, pārējos īpašumus var aiztikt tikai tiesībsargājošās iestādes, gadījumā ja firmas īpašnieks veicis nelikumīgas darbības. SIA tulkojumā nozīmē sabiedrība ar ierobežotu atbildību, t.i., dibinātāju / dalībnieku atbildība ir ierobežota ar viņu ieguldījumu. Nekādu piedziņu uz personisko mantu likvidācijas vai maksātnespējas procesos nav iespējams veikt.

Ja tiek ierosināta krimināllieta vai civillieta pret dibinātājiem / dalībniekiem / valdes vai padomes loceļiem, tad cita lieta. Bet šāda iespēja subsumējot Tavu stāstījumu ar Krimināllikuma pantiem - tuva 0.
Ar piebildi,,,parakstot līgumu, SIA valdes loceklis,priekšsēdētājs ir parakstījies kā GALVOTĀJS! ··· Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA): Firmas likvidācija lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Valdes priekšsēdētājs nerezidents (8)
Vai nerezidents var ieņemt valdes priekšsēdētāja amatu SIA ja pilda to bez atlīdzības? Kādas ir nianses. Nerezidents ir Ukrainas pilsonis. Vai jāmaksā sociālais? Vai ir jāmaksa minimālā vai pa stundām? Vai ari ja firmai nav ...
Var, var ieņemt un ne tikai kautkāda puskoka lēcēja amatu, bet arī ģenerāļa amatu un vēl pie visa tā saņemt algu lielāku par valsts prezidentam noteikto. Maniem klientiem gandrīz visiem ir tādi un ne jau grāmatveži vai likumi te vainīgi. Bet gan pašu bāliņi kas visu lēti prihvatizēto ir pa labi un pa kreisi svešzemniekiem iztirgojuši. Tā nu ari esam vergu tauta kādi bijām 700 gadu. Kāda starpība no kurienes tas nerezidents, vergojam tapat priekš viņu labklājības. SIA dibinātājs var būt jebkura fiziskā vai juridiskā ( rezidents vai nerezidents ) persona. Pēc sabiedrības ierakstīšanas komercreģistrā SIA dibinātājs iegūst dalībnieka statusu.

SIA dalībnieks ir fiziskā vai juridiskā persona ( rezidents vai nerezidents ), kurai pieder viena vai vairākas sabiedrības daļas.

Dalībniekam ir tiesības piedalīties sabiedrības pārvaldē. Likums par to, ka valdes locekļa nodoklis būs jāmaksā vēl nav pieņemts, tas ja nemaldos ir saimā otrajā lasījumā...
Lai nerastos liekas klapatas formējiet darba atļauju, samaksājiet nodokli, nokdoklis ir mazāks kā vienkārša darba veicējiem, slēdziet darba līgumu ar savu nerezidentu ar mēneša algu. Klapatas sākumā būs vairāk, bet pēc tam dzīve vieglāka. Jāpalasa likums, kādreiz bija jānorāda darba vietas adreses kur vinš varētu atrasties darba lietās,citādi ar rīkojumu par nosūtīšanu komandējumā vai darba braucienā. Saņemsiet darba atļauju maksāsiet visus nodokļus, kādi ir LR. Pagaidi, kad Ukraina iestāsies ES, būs vienkāršāk. nedari to, ko gribi dariit :P "locekļa" likums ir spēkā. par velti neviens kozultācijas nedāvās.
vot domā... loceklis ir rezidents citur, kas viņš ir te - loceklis, neloceklis?
vai universitātē aliņus dzēri?:)
··· Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA): Valdes priekšsēdētājs ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu