Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis)

Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis) - jautājumi un diskusijas

Var. tikai algai netiks piemërots neapliekamais minimums un netiks piemēroti atvieglojumi - par agādību, invaliditāti u.c. Vnk sakot visu algu “apliks” ar nodokłiem MU darbinieki (nejaukt ar īpašniekiem, kas arī reizē ir darbinieki) laikam ir visdiskriminētākā darba ņēmēju grupa Latvijā. Par strādāšanu valsts viņus soda, ja nestrādā, var saņemt pabalstus. Protams, ka var strādāt algotu darbu. Protams. Protams, ka var. ··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Vai mikrouzņēmuma darbinieks ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Vai viens mikrouznemums var darboties divas nozarēs? (9)
mazumtirdznieciba un paligstradnieka darbi
Variet nodarboties ar jebko - Jums ir jābūt tikai vienam NACE reģistrācijas kodam Īsti nepabeidzu skaidrojumu - Jūs kā mikrouzņēmums varat nodarboties abās nozarēs.
Lai veicas!
Protams var, NACE kods ir pamatdarbības veids, viss cits papilddarbība, kas nekur speciāli nav jāuzrāda Ko mikrouzņēmums var darīt mazumtirdzniecībā ? 15 % no apgrozījuma - tad jātirgo kaut kas ar ļoti lielu pievienoto vērtību . Palīgstrādnieku darbi- tur OK. Svece: visi rokdarbnieki; cimdu adītāji grozu pinēji utt tā mēdz darīt. Viņiem ir izdevīgi. ··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Vai viens mikrouznemums var ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Atvērt uzņēmumu citā valstī? (9)
Mūsu gudrā valdība izdomājusi ārprātu ar soc. nodokli, kas jāmaksā arī tad, ja kādus mēnešus vispār nekāda darbība nenotiek. Kādi būtu optimālie risinājumi? Ja atvērt mazbudžeta SIA citā valstī, tad kurā no Eiropas ...
Vēl jau ir ari nozīme tam, ko taisies darīt... kas attiecas par nodokļiem, tad tos priekš sevis maksā, saviem vecākiem pensijai,saviem bērniem skolai, veselībai un ari aizsardzībai.... bet par to, ka tie tur valdībā apzog tautu, tad pati latviešu tauta tādus ir iebalsojusi..... Šis sociālaos attiecas uz mikronodokļu maksātājiem, ja piesakies uz parast UIN režīmu, tad minimālais sociālais obligāti jāmaksā, ja mēneša apgrozījums pārsbniedz 5 min algas (17.g. 380x5) Aizliegt nevar, bet likumdošana ir ļoti niansēta, ir dažādi gadījumi, kad jāpiereģistrē darbība Latvjā, kad jāreģistrējas par pvn maksātāju utt, arī grāmatvedība ārzemēs kādam jātaisa, un ārzemēs šie pakalojumi maksā daudz dārgāk. Atvērt uzņēmumu citā valstī ir jēga tad ja sniedz pakalpojumus/tirgo produkciju ārpus LV. Šobrīd labs variants ir Igaunija, ražošanai - Čehija... arī Ungārija. Ja gribi darboties LV - pastāv janisb nosauktie riski. Ņemot to visu vērā es ar jauno gadu pakalpoju sniegšanu LV teritorijā pārtraucu, jo tas šobrīd izskatās racionālākais risinājums. Bet tiem, kam nav klientu citās valstīs būs skarbi. Esmu saskāries ar to pašu stulbumu. Uzñēmums man ir tikai kā papildus ienākumi un darbība nenotiek patstāvīgi, bet nodokłi jāmaksā katru mēnesi, reāli uzñēmums nenopelna tik daudz cik jāsamaksā nodokłos, tajos mēnešos kad kkas notiek kko var nopelnīt, bet tukšajos mēnešos sava pełña jāsamaksā tai sūda banānu republikai nodokłos neatkarīgi vai uzńēmums pelna vai ne.
Kad tiek prasīts nodokłu pagarinājums tad atnāk atteikums jo uzñēmums nesot rentabls.
Tad jautājums kāpēc? Atbilde jo man nepar ko ir jāuztur mūsu korumpētā banānu republika!
Pašlaik vēl tas ir procesā, bet doma ir atvērt uzñmumu Igaunijā tur nav tāds bardaks un tāds murgs.
··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Atvērt uzņēmumu citā ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Mikronodoklis Lietuvā un Igaunijā (1)
Vai Lietuvā un Igaunijā arī ir iespējams reģistrēt mikrouzņēmumi, kurš maksātu tikai kādu noteiktu nodokļa procenta apmēru, kā tas ir šobrīd Latvijā?
Ne, nav; katrā valstī savi likumi. Bet meklē kur pārreģistrēt uzņēmumu gaidot 2017 gadu, tad Igaunija ir laba izvēle. ··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Mikronodoklis Lietuvā un ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Vai SIA (mikrouzņēmuma) valdes loceklis var strādāt citur? (16)
Vai SIA (mikrouzņēmums) valdes loceklis var strādāt algotu darbu citā vietā/komānijā/pirvātā vai valsts iestādē?
Var strādāt jebkur, pat citā mikrouzņēmumā.
Vienīgais ierobežojums ir, ka drīkst būt valdes loceklis tikai vienā mikrouzņēmumā.
Ja, tikai pamatdarbs ir MiU, tātad visur citur netiek piemērots neapl. min nodokļu atlaidēs. Nodokļu grāmatiņa no 2014. gada vasaras ir elektroniska.
Ja tā bija kādā darba vietā, tā EDS tiek reģistrēta automātiski, ja darba tiesiskās attiecības uzsāk pēc 2014. gada 1. jūnija, tad a;gas nodokļu grāmatiņa ir jāreģistrē portālā latvija.lv pašam. Pretējā gadījumā netiks saņemti atvieglojumi, kas nozīmē mazāku neto algu.
Var . nevis *drīkst būt valdes loceklis tikai vienā mikrouzņēmumā* bet tikai vienā mazkapitāla SIA (pamatkapitāls līdz 2800eiro), kas nav viens un tas pats.

ja strādā pie SIA konkurentiem jāsaņem dalībnieku piekrišana.
··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Vai SIA (mikrouzņēmuma) ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
IK (mikrouznemuma) drīkst strādāt citā SIA ? (9)
Vai mikrozņēmuma īpasnieks ( IK ) drīkst strādāt citā SIA?
Nedrīkst būt divu MU īpašnieks , strādāt var visur. VID labāk varētu izķert tos IK, par kuriem darba devējam nav jāmaksā nekādi nodokļi. Un vēl tos, kuri maksā minimālās algas. Tipa straadnieks uztaisa, vinjam uztaisa, mikrouznjeemumu un SIA nemaksaa par vinju nodokljus? Var, bet VID ir iemaniijies taadus izkjert sameeraa aatri:) Strādāt var bez ierobežojumiem cik un kādos uzņēmumos vien vēlies, bet nevar būt īpašnieks un valdes loceklis vairāk kā vienā mikrouzņēmuma nodokļa maksātājā un mazkapitāla SIA. Strādāt kā parasts darbinieks drīkst kaut 10 "mikro" SIAs, ja neticat man, pazvaniet uz VIDu, es jau 2x zvanīju - to drīkst darīt. Kaa pakalpojuma sniedzeejs vai darbinieks.Attieciigi dokumenti jaasakaarto! ··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): IK (mikrouznemuma) drīkst ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Mikrouzņēmuma dibināšanas laiks un izmaksas. (10)
Cik ilgā laikā ir iespējams tikt pie mikrouzņēmuma un cik naudiņas tas izmaksā?
Ehhhhh! (Skumji pūš un pirkstu krata). Labāk būtu pēc zinoša un savu amatu pieprotoša grāmatveža, kas savu ārpakalpojumu firmu atvēris, pajautājis. Tas pateiks un izdarīs daudz vairāk kā mūsu diletatiskie padomi 3 darba dienas un ~35 EUR. LAi samazinātu dibināšanas izdevumus jādibina mazkapitāla SIA. Un uz reiz jāpiesakās [ar mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju. Jaundibinātam SIA termiņs nav 15.12. https://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=5826&hl=1 3 darba dienas var nodibināt uzņēmumu. ··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Mikrouzņēmuma dibināšanas ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
IK mikronodokļa maksātājs un mikrouzņēmuma SIA darba attiecības (2)
Vai individuālais komersants, kas VID reģistrējies kā mikronodokļa maksātājs var būt darbinieks SIA, kurš ir mikronodokļa maksātājs?
Jā, var. vai tik nebija jāuzmanās,ja šis SIA ir vienīgais maizes devējs. Šādiem gadījumiem VID ķerās klāt ··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): IK mikronodokļa maksātājs un ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Mikrouzņēmuma dibināšana, kam jāpievēš uzmanība? (7)
Strādāju valsts iestādē, bet vēlos paralēli izveidot savu mikrouzņēmumu un uzsākt biznesu. Kuras ir lietas, kurām jāpievēš uzmanība? Zinu, ka nodokļu grāmatiņa kopš 2013. gada man atrodas pašreizējā darba vietā. cik ...
Lai veidotu savu uzņēmumu, ir jāmaina domāšana: ir jākļūst par uzņēmēju ( uzņēmēji nesapņo par slimības lapām, atvaļinājumiem un citām "muļķībām", pensijas ieskaitot...) Vai līgums ar pašreizējo darba vietu pieļauj strādāt vēl citur ?... Nodibināsi savu uzņēmumu un paliksi bez pamatdarba.... Nodokļu grāmatiņas vairs neeksistē - tikai elektroniskā deklarēšanā. suunuroze, mikro SIA jau nav pašnodarbinātais, tur nevar ieteikt, SIA konts ir jādibina obligāti.
Pamatdarbā uz rokas saņemsi mazāk, bet visas pārējās garantijas saglabāsies. Kā jau te minēja, nodokļu grāmatiņa atradīsies mikro SIA (tagad tā ir elektroniska, vienkārši VID tā "jāpārliek" uz jauno SIA).
Kas vēl... Tev var būt 5 darbinieki, max. alga katram 720 EUR uz rokas. Mikronodokļa likme 9% līdz apgrozījums sasniedz 7000 eur, tālāk 11% no apgrozījuma. Izvērtē, vai ir vērts reģistrēties kā PVN maksātājam.
Pamata darba vietā visas garantijas saglabājas. ··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Mikrouzņēmuma dibināšana, ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Mikrouzņēmums (22)
Valsts joprojām ļoti "mīl" mazos un vidējos uzņēmumus. Tā kā tam neredz ne gala, ne malas, tad apsveru domu savu uzņēmumu sadalīt un reģistrēt vairākos mikrouzņēmumos. Līdz šim šo soli atliku, jo īsti nebija skaidri ...
Būtu baigi žēl, ja šo uzņēmuma veidu atceltu.
Man tas ļauj legalizēt savus konsultāciju pakalpojumus, kas ir kā papildus darbiņš pamatdarbam.
Esmu vienīgais darbinieks uzņēmumā, bet iespējams nākotnē būs vairāki :)
Lai izķer tos uzņēmumus, kas šo rīku izmanto, lai nemaksātu nodokļus :)
Man tāds ir.
Plusi- kā ienāk nauda, tā nomaksā 9% uzņēmuma nodokli un pārejo vari maksāt sev algā. Atkarībā no apgrozījuma un ērtības- piereģistrējies kā PVN maksātājs vai nemaksātājs. Ja esi nemaksātājs- retāk jānodod atskaites, bet, toties ir uzņēmumi, kuri nelabprāt ar Tevi grib sadarboties, jo nevar savu PVN ieskaitīt priekšnodoklī ( tas būtu pie mīnusiem).
Mīnusi- nevari uz uzņēmumu norakstīt daudzas izmaksas, kuras citā uzņēmuma veidā vari darīt. Nenomaksā kaudzi ar nodokļiem, kuri it kā skaitās, ka dod tavas sociālās garantijas .... bla, bla, bla.....
Tak puspasaule ar to jau sen nodarbojas. Ministram mierīga sirds, ka vismaz kaut kādi nodokļi tiek maksāti nevis visi dzīvo uz "slimības" un "bezdarbnieka" pabalstiem. Ilglaicīgs pasākums tas noteikti nebūs. Jau ir pirmās vēsmas, ka grib šo piegriezt, jo pārsvarā tiek izmantots kā darbaspēka nomas instruments, lai nemaksātu lielos soc. nodokļus nevis lai atbalstītu mazos uzņēmējus un individuālos komersantus kā tas sākotnēji bija iecerēts. Pilnīgi piekrītu Spamerim. Tam nav nekāda sakara ar ilglaicīgu attistības vīziju vai mazo uzņēmēju atbalstu. biju nedēļu atpakaļ seminārā. mikrouzņēmumu labie laiki drīz beigsies. un kā spameris saka - pirmās vēsmas, - nē, vēsmas jau ir sen, bet nav legāla pamata šo ud formu likvidēt godam.
tā ka, kamēr nav ieviestas korekcijas daudzos likumdošanas aktos, tikmēr mikrou. pastāvēs.

loģiski, jāseko daudz vairāk savai naudas plūsmai un izmaksām, izdevumiem kā parastā SIA.

laba lieta kā papildu uzņēmums papildu ienākumam - tīģerītes variants.
··· Mikrouzņēmums (mikrouzņēmumu nodoklis): Mikrouzņēmums lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu