Individuālais komersants vai SIA?

Kas ir prātīgāk?
Strādāt kā indvidālajam jeb taisīt kaut kādu sia?

daris      SIA

Torpedo      Cik zinu, tad visi individuālie uzņēmumi agri vai vēlu beidz pastāvēt - tas ir tikai laika jautājums. Un peļņu bieži vien nes mazāku, kā daudzi saņem darba algā, bet darba apjoms ir neadekvāti liels nopelnītajam

tiu      Ja induidālajām, tad toč nevajag! Baidos, ka sia vēl diktāk nevajag!
Vajag drusku kaut ko mācīties! To gan derētu!

sapratne      tas ir atkarigs ar ko vēlas nodarboties..

tiu    1 Kā, varianti? Es tak teicu. Paaugstināt izglītības līmeni. Jebkurā virzienā. Pagaidām pēc rakstītā teksta ir zemāks par vidējo.

Spameris      Nelielam apgrozījumam - SIA ar mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu.

joens      Atkarīgs no nodarbošanās veida. Ir, kam SIA būs tikai iesākuma pakāpiens (nopietna ražošana, loģistikas firma), ir, kam to pārredzamā nākotnē nevajadzēs, bet šodienai pietiek ar pašnodarbināto mikrouzņēmēju (tulkotājs vai grāmatvedis, piemēram).

Nesenās viļņošanās par mikrouzņēmējiem sakarā parādījās informācija, ka procentuāli tāds mikrobs nodokļos maksā vairāk par daudzmiljonus vērtu SIA - 9% vs ~6%.

Hope007      Nu, derevnja, ja grib palikt bez biksēm, tad komersants būs tieši laikā

mojito      Neatkarigi ar ko nodarbosies-ja esi IK , atbildeesi ar visu savu mantu, ja SIA, tad savaadaak mtur, laikam ar savu mnantu atbild tikai valdes priekshseedeetaajs, ja ir apzianata kaitnieciba...

Samila      Ik nav pamatkapitaals, atbildiiba ar visu savu mantu, sameera leeta un vienkaarsa registracija. Gramatveediiba vienkarsa ieraksata sistemaa.

SIA kp no 1 EUR, atbildiiba ierobezota, registracijai jataisa statuti un ligums, kaa drusku dargaak. Sarezgitaka gramatvediba.

tiger37      Vislabākais SIA ar 1 eur pamatkapitālu un uzreiz reģistrējies kā mikronodokļa maksātājs.
Nepieciešamie papīri vienkārši, ja nav sajēga par juridiskiem terminiem, palūdz kādam juristam uzrakstīt par pārdesmit eiro.
Bankas konta atvēršana, reģistrācijas maksas UR + jurista palīdzība nebūs kopā vairāk par 100 eur.
Tad vēl sameklē kādu apkalpojošo grāmatvedības firmu, kas par 10 eur mēnesī papīrus sagrāmatos.
Un nomierinies, neviens VID par neko nedrāzīs.

pienenite_1972      Varbūt sākumā vienkārši palasi Komerclikumu, ja ko no tā sapratīsi tad arī pats izdomāsi ko gribi un tad varēsi čāpot pie jurista uz konsultāciju.

cita      SIA 2016-09-16

kosrem      Ja kas liels un pamatīgs tad sia, bet ja mazs uzņēmums, tad komersants. SIA nodarbojas ar ko konkrētu, komersants var darbības sfēru mainīt pēc vajadzības. Arī nodokļi draudzīgāki komersantam.
Mans IK neaizgāja, jo godīgi naudu nenopelnīsi. Visur tikai, kā noraut lielāku summu, piešmaukt kādu. Godīgi strādāju bez IK. Vismaz valsts liekēži nav jābaro ar nodokļiem.
2019-05-02 21:38

Pilskungs    1 Nekādu. Strādā garāžā (šķūnītī) - būsi kā Bils Geits. 2019-05-04 01:02

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu