Pašnodarbināta persona un individuālais komersants

Varbūt kāds man cilvēciskā un vienkāršā valodā paskaidros par pašnodarbinātu personu ,un individuālo komersantu .

inito4ka      atver vid mājas lapu!!!!! viss pa plauktiņiem un skaidri sarakstīts.

BuutlsBamtrinkets    2 te>
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=474&hl=1&mod=33

būtls tāds ir, ieguvumu nekādu, bet ja jāsniedz savus nenovērtējamos pakalpojumus valsts iestādem, citu variantu es.

Kādi plusi? Man tādi nav zināmi.

Laskovij    1 v iss ir skaisti līdz bridim, kemēr jašak maksat nodokļi, tad cilveki skrien siena, jo jakomunicē ar VID:)

BuutlsBamtrinkets      Selerij, tev būs vēl citi jautājumi, tur viņiem ira telefoni, pa kuriem zvanot, var runāt/jautāt/uzzināt un normālas bābiņas tur atbild. Pazvani, nekautrējies!:)

Jā vari, ja nealgosi darbiniekus.

garaamejoshais    1 Tu gribi par kaadu personu uzzinaat kautko vai par sho terminu?:) Un kas tieshi Tev nav skaidrs?:)

utji_butji    2 Pašnodarbinātais:
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=473&hl=1&mod=33

Snurka      Man jau liekas, ka vienkāršāk ir nodibināt SIA. Jo ar pašnodarbinātām personām un IK mēdz būt visādas zamaročkas i par tēmu nodokļi, i līgumu slēgšana, uzņēmuma manta, ķīlāšana utt. Bet visprātīgāk būtu lēmumu pieņemt pēc konsultācijas VIDā un ar kādu juristu.

ponytail    1 Pašnodarbināta ir persona, kas pati veic sociālās apdrošināšanas iemaksas. Var reģistrēt VIDā saimniecisko darbību un neveikt šīs iemaksas (ja ienākumi nepārsniedz kaut kādu tur summu, nezinu precīzi, cik tas ir 2009. gadā, agrāk bija 150 Ls), maksā tikai IIN. Ja vēlies algot darbiniekus (ne vairāk kā 5 cilvēkus), reģistrējies komercreģistrā kā individuālais komersants. Gramatvedība tāda pati kā saimnieciskās darbības veicējam (izņemot to, ka klāt nāk algas, attiecīgi - nodokļi un atskaites). Nekādu milzīgu + vai - salīdzinot ar SIA nav, jo arī individuālajiem ienākuma nodoklis tagad ir 15%. Ja nu vienīgi gribi pati kārtot grāmatvedību, tad to, kas vajadzīgs individuālajam, var apgūt VIDa semināros, bet SIA tomēr kādus kursus vajadzēs.:)

purva_bridejs    1 Īsti gan nesapratu, kas ar ko jāsalīdzina, bet nu vienu brīdi baigi izdevīgi bija būt pašnodarbinātai personai. Piemērām es esmu uzņēmējs, un man ir kāds darbiņš par kuru esmu gatavs samaksāt 1000Ls. No mana viedokļa man ir pilnīgi vienalga, vai es tos 1000Ls samaksāju Tav kā algotam darbiniekam, vai kā pašnodarbinātai personai. Ja Tu gribi strādāt kā algots darbinieks, tad no tūkstoša es atrēķināšu arī DD socnodokli 24,09% ~200Ls, no atlikušajiem 800Ls atvilkšu dņ socnodokli 9% 72Ls, no 728 atvilkšu IIN 23% ~167Ls, itavo nerēķinot kkādus neapliekamos minimumus Tu uz rokas saņemsi 800-72-167=561Ls Ja es Tevi ņemu kā pašnodarbinātu personu, tad es vnk iešķiebju 1000Ls, un ar nodokļiem jānorēķinās pašam. Soc nodoklis par vienu mēnesi no minimālā iemaksu objekta aptuveni 45Ls, IIN no atlikušās summas 955Ls 15% ~143Ls beigās uz rokas Tu paturi 955-143=812Ls nerēķinot, ka Tu vēl apliekamo summu vari samazināt ar kkādiem izdevumiem, kas nepieciešami darba veikšanai. Cita lieta, ka VIDs negrib šito pieļaut un cīnās ar tādiem gājieniem, un otra lieta, ka par nodokļu nomaksāšanu atcerās tikai tad, kad nauda jau ir notērēta. Nu ir protams dažādas nianses :)

Stulbaa_stulbene      nu mums ir vairāki mākslinieki piesaistīti uzņēmumam kā pašnodarbinātie, mēs paši tos 15% honorāra nodokli nomaksājam un visas puses ir laimīgas :)

andzipa      veikaliņš - nez vai ies caur ar "pašnodarbināto"- tur vajadzēs vismaz formu individuālais komersants.
un ja būs lielāks apgrozījums, tad pārtaisīsi par SIA.
"Pašnodarbināta persona" ir tas, kas padara darbu saskaņā ar līgumu un čau: piemēram - aukle, dārznieks, zvērinātais tiesu izpildītājs.... tātad VID reģistrējusies persona darbu padara saskaņā ar konkrētu līgumu...

lietotajC  1 1 "un kādi plusi un mīnusi,salīdzinot piemēram ar SIA dibināšanu."

ja palasam sho:

"Individuālais komersants savas darbības laikā radītos parādus atlīdzina ar visu sev piederošo mantu. Parādus atlīdzina arī ar to mantu, kuru neizmanto komercdarbībā."

tad, manupraat, jebkuram cilvim, kas attiistiibaa ir kaut nedaudz paarspeejis burkaanu sauteejumu, ir skaidrs, ka SIA formaats ir kudii praatiigaaks veids, kaa veikt saimniecisko darbiibu.

Kamija    1 Fiziskās personas saimnieciskā darbība - Ik vai pašnodarbinātais.

IK reģistrējas UR un VID, bet pašn. tikai VID.
Ir gadījumi, kad obligāti jāreģistrējas kā IK:
veic komercaģenta darbību
veic māklera darbību
gada apgrozījums pārsniedz LVL 200 000
gada apgrozījums pārsniedz LVL 20 000 un vienlaikus nodarbināti vairāk nekā 5 darbinieki

Ik priekšrocības - darījumus slēdz izmantojot UR reģistrētu firmu (nosaukumu) un publiska atpazīstamība, bet pašnod. vairāk darbojas uz savu roku, kā nodokļu maksātājiem ir jāreģitrējas abiem!

Maksātnespējas gadījumā uz IK attiecas JP maksātnespējas procesa noteikumi, bet uz pašn. laikam FP maksātnespējas not.

Uhuhuu    1 Pēc lietotajC atklāsmes sanāk, ka domu par IK ir izgudrojis kāds rijīgs trusis, kam ļoti garšo burkāni, un tādēļ bailīgākie plēsēji vienmēr dibina SIA, kuras pamatkapitālā iekļauj visu to, no kā nav žēl šķirties.
Dzīvē tas izskatās tā, ka banka aizdod naudu Lambordžini pirkšanai līzingā SIA, kuras gada apgrozījums ir 100 Ls. Visi laimīgi.

lietotajC      -> Uhuhuu:

"ka domu par IK ir izgudrojis kāds rijīgs trusis, kam ļoti garšo burkāni, un tādēļ bailīgākie plēsēji vienmēr dibina SIA, kuras pamatkapitālā iekļauj visu to, no kā nav žēl šķirties."


wtf? budj po prosche i ljudi k tebe potjanutsa.

"Dzīvē tas izskatās tā, ka banka aizdod naudu Lambordžini pirkšanai līzingā SIA, kuras gada apgrozījums ir 100 Ls."

un kaada mums tur dalja? ja banka tiek uzmesta, tad taa ir bankas probza. kur probleemas?

manupraat uznjeemeejdarbiibaa, arii neliela apmeera, ir pietiekoshi risku. kaada hera deelj jaariskee ar visu savu personiigo mantu? SIA gadiijumaa iipashnieki var pashi "dozeet" savu iipashumu iekljiilaashanu, sabiedriibas krediitsaistiibu palielinaashanai. un aizdeveeji, paaredzot SIA naudas pluusmu, aktiivus un nodroshinaajumus, var AIZDOT un var NEAIZDOT. no briivas gribas.


praksee neredzu pamatojumu dibinaat IK. ja veic nelielu uznjeemeejdarbiibu, var regjistreeties kaa pashnodarbinaatais.

bitiite333    2 Pašnodarbināta persona,ja kas, nevar pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu...

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu