Individuālais komersants

Individuālais komersants - jautājumi un diskusijas

Individuālais komersants vai SIA? (17)
Kas ir prātīgāk? Strādāt kā indvidālajam jeb taisīt kaut kādu sia?
Kā, varianti? Es tak teicu. Paaugstināt izglītības līmeni. Jebkurā virzienā. Pagaidām pēc rakstītā teksta ir zemāks par vidējo. Nekādu. Strādā garāžā (šķūnītī) - būsi kā Bils Geits. SIA Cik zinu, tad visi individuālie uzņēmumi agri vai vēlu beidz pastāvēt - tas ir tikai laika jautājums. Un peļņu bieži vien nes mazāku, kā daudzi saņem darba algā, bet darba apjoms ir neadekvāti liels nopelnītajam Ja induidālajām, tad toč nevajag! Baidos, ka sia vēl diktāk nevajag!
Vajag drusku kaut ko mācīties! To gan derētu!
··· Individuālais komersants: Individuālais komersants vai ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
IK (mikrouznemuma) drīkst strādāt citā SIA ? (9)
Vai mikrozņēmuma īpasnieks ( IK ) drīkst strādāt citā SIA?
Nedrīkst būt divu MU īpašnieks , strādāt var visur. VID labāk varētu izķert tos IK, par kuriem darba devējam nav jāmaksā nekādi nodokļi. Un vēl tos, kuri maksā minimālās algas. Tipa straadnieks uztaisa, vinjam uztaisa, mikrouznjeemumu un SIA nemaksaa par vinju nodokljus? Var, bet VID ir iemaniijies taadus izkjert sameeraa aatri:) Strādāt var bez ierobežojumiem cik un kādos uzņēmumos vien vēlies, bet nevar būt īpašnieks un valdes loceklis vairāk kā vienā mikrouzņēmuma nodokļa maksātājā un mazkapitāla SIA. Strādāt kā parasts darbinieks drīkst kaut 10 "mikro" SIAs, ja neticat man, pazvaniet uz VIDu, es jau 2x zvanīju - to drīkst darīt. Kaa pakalpojuma sniedzeejs vai darbinieks.Attieciigi dokumenti jaasakaarto! ··· Individuālais komersants: IK (mikrouznemuma) drīkst ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
IK mikronodokļa maksātājs un mikrouzņēmuma SIA darba attiecības (2)
Vai individuālais komersants, kas VID reģistrējies kā mikronodokļa maksātājs var būt darbinieks SIA, kurš ir mikronodokļa maksātājs?
Jā, var. vai tik nebija jāuzmanās,ja šis SIA ir vienīgais maizes devējs. Šādiem gadījumiem VID ķerās klāt ··· Individuālais komersants: IK mikronodokļa maksātājs un ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Pašnodarbināta persona un individuālais komersants (18)
Varbūt kāds man cilvēciskā un vienkāršā valodā paskaidros par pašnodarbinātu personu ,un individuālo komersantu .
te>
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=474&hl=1&mod=33

būtls tāds ir, ieguvumu nekādu, bet ja jāsniedz savus nenovērtējamos pakalpojumus valsts iestādem, citu variantu es.

Kādi plusi? Man tādi nav zināmi.
Pašnodarbinātais:
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=473&hl=1&mod=33
Pašnodarbināta persona,ja kas, nevar pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu... v iss ir skaisti līdz bridim, kemēr jašak maksat nodokļi, tad cilveki skrien siena, jo jakomunicē ar VID:) Tu gribi par kaadu personu uzzinaat kautko vai par sho terminu?:) Un kas tieshi Tev nav skaidrs?:) ··· Individuālais komersants: Pašnodarbināta persona un ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Individuālā darba veicējs - atskaites, nodokļi? (7)
Ja es kļūstu par individuālā darba veicēju, tad 1. cik x gadā ir jāatskaitas VID`am? 2. kāda ir nodokļu likme, cik procenti jāmaksā? 3. vai reģistrējoies kā individuālā darba veicējam ir nozīme kurā nodaļā to ...
1. cik gribi! tb vari 12 reizes, vari vienreiz!(mazāk par vienu reiz gan nesanāks)
2. no šā gada 15% ienākuma nodoklis. plus sociālie, ja ienākumi pārsniedz minimālo.
3.pēc deklarētās dzīvesvietas.
4.nezinu.
2. Nodokļi jāmaksā no peļņas. Ja vari ienākumus norakstīt attaisnotajos izdevumos, no tiem nodokļi nav jāmaksā!
4. Ja ienākumi nav lieli, labāk ņemt ID, jo tur pietiek ar ieņēmumu-izdevumu žurnālu, Iu laikam vajag pilno grāmatvedību. ID veicējs nevar algot darbiniekus, IU var!
2.piebildīšu par likmi. vispārīgā gadījumā saimn.darbībai IIN likme ir 15 %, bet ja nav būtisku izdevumu, tad var izvēlēties fiksēto nodokli, tad sanāk apmēram 5% no tīrajiem ienākumiem, jo izdevumi netiek ņemti vērā.
4. Tādas formas kā "individuālā darba veicējs" no šī gada vairs nav, tie saņēma patentus pašvaldībā, bet ir palikuši saimnieciskās darbības veicēji, kas reģistrējas VID. IU arī neperspektīva forma, kuru plāno likvidēt, tad jau labāk IK, bet arī tam ir savi mīnusi.
piebildīšu par likmes piebildi- izvēlēties fiksēto likmi varēja tikai līdz 25.martam. Pilna grāmatvedība nevienam no šitiem sīkajiem nav jātaisa.
1.,2. Reizi gadā IIN deklarācija līdz 1.aprīlim,tad arī ienākuma nodoklis vai nu būs vai nebūs jāmaksā.
Līdz brīdim kamēr mēneša ienākumi - mēneša izdevumi nepārsniedz 150 Ls nav vairāk
atskaišu jānodod, izņemot gadījumus: 1)ir algoti darbinieki, vai 2)PVN maksātājos reģistrēsies.
No brīža kad pārsniegs tos 150 Ls, katru ceturksni jānodod atskaite par soc.nodokli. Likmi nezinu precīzi, bet no 150 Ls soc. ir nedaudz pāri 40 Ls. Soc.nod.jāmaksā tikai par tiem mēnešiem, kad veidojas tie 150 Ls.
3. Tikai pēc reģistrētās dzīvesvietas
4. Nodokļu un papīrķēpu ziņā diezgan vienādi, vienīgi reģistrācija atšķirīga
··· Individuālais komersants: Individuālā darba veicējs - ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Individuālais Komersants reģistrēts pašvaldības īres dzīvoklī! (4)
Lai reģistrētos PVN maksātājam, VID prasa juridiskās adreses nomas līgumu vai vienošanos. Vai varu mēģināt sastādīt vienošanos pašam ar sevi, ka izmantoju istabu IK. Vai ir kādi paraugi!
Ar īres līguma kopiju vajadzētu pietikt. Ja nepietiek (birokrāti tomēr), tad būs problēma, vajadzēs papīru (vienošanos) no pašvaldības, ka papildus dzīvošanai ļauj reģistrēt juridisko adresi. Var arī neļaut/nedot un viņiem būs taisnība. var, ja ires liguma ir minets punkts,ka esi tiesigs noslegts apaksnomas ligums. visticamak nav.
sados gadijumos, nepieciesama ipasnieka (pasvaldibas) atlauja. vel vienkarsak so jautajumi ir atrisinat,nomainot juridisko adresi.
Pastnieki bieži saskaras ar to, ka ir reģistrēti uzņēmumi pašvaldības dzīvoklī. Pienāk ierakstīti sūtiījumi, bet adresēs neviena nav. Ja šis jautājums tiks risināts ar pašvaldības atļauju, tad stipri vien mainīsies maksājumi par šo dzīvokļa īri. ··· Individuālais komersants: Individuālais Komersants ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Vai var uzlikt arestu Individuālā Komersanta kontam? (5)
Labdien. Vēlos konsultēties šādā jautājumā, Vai man kā individuālajam komersantam IK tiesu izpilditājs var uzlikt arestu IK kontam, par maniem, kā fiziskas personas parādiem, kuri nav saistīti ar IK darbību. Paldies.
Domāju, ka jā, jo IK nav nekāda atdalīta manta ar kuru piedalās uzņēmējdarbībā. Pilna atbildība tā arī izpaužas. Var, jo komersants, tāpat kā pašnodarbinātais un zemnieku saimniecības īpašnieks, piedaloties uzņēmējdarbībā, atbild ar visu savu mantu. Pareizi, tā nav nodalīta kā SIA vai AS gadījumā. gan jau , ka var, ja laiciigi nav nobeedzinaajis kautkur, kautkaa , to pikki :( Ieliec sludinājumu Latvijas vēstnesī, vajag izdomāt atšķirīgu, unikālu nosaukumu, plus reģistrācijas juridisku adresi. Kā arī konta nr, tas ir dārgāk kā fizikai personai. Jo tev ir jāmaksā nodokļi kā darba ņēmējam, tava alga ir fiksēta summa, nevis 0 eiro. ··· Individuālais komersants: Vai var uzlikt arestu ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Vai iespējams mantot individuālā komersanta statusu? (5)
Labdien! Manam nelaiķim vīram bija individuālā komersanta statuss, proti, UR izdota komersanta reģistrācijas apliecība. Komerclikumā neatradu skaidrojumu, vai/kā var mantot individuālā komersanta statusu.
Jūs šo statusu mantot nevariet, tas tiek piešķirts konkrētai fiziskai personai. ne,nevarat. Statusu nevar, mantu var ;) Ir jau arī vēl citi vienkārši varianti- piemēram pirkt patentu,var arī pa mēnešiem, individuālā darba darītājs.
Skatoties, kāds ir darbības veids?
Individuālo komersantu (IK) nemanto. ··· Individuālais komersants: Vai iespējams mantot ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kādu nodokli maksāt individuālajam komersantam? (10)
IK var maksat vai 24% ienakuma nodokli vai 9% mikrouzņemuma nodokli...es no visa kas rakstītā sapratu, ka 24 % jamaksa MK noteiktajās nozarēs. Es protams esmu ieinteresēta maksaat 9%. Jusu pieredze, ka rikoties? kad maksat 24 un kad ...
edding, neesmu finansists, esmu grāmatvedis.

Strādāju algotu darbu, paralēli man ir MU, kas maksā 9% nodokli no visiem ieņēmumiem. Sniedzu grāmatvedības pakalpojumus dažiem pašnodarbinātajiem, dažiem maziem uzņēmumiem, mēnesī nopelnu aptuveni 200-300 eiro, no kā 9% godīgi nomaksāju valstij. Vairāk klientu nav, negribu un nevajag, jo ir taču pamatdarbs. Pašnodarbinātie un mazie uzņēmumi mēnesī apgroza līdz tūkstotim, pusotram, pieņemt darbā grāmatvedi atļauties nevar. Un arī nevajag, priekš divām stundām mēnesī.

Ja valsts aizliegs man sniegt grāmatvedības pakalpojumus kā MUN maksātājam, man nāksies pāriet uz SIA. Un OBLIGĀTI maksāt pilnu minimālo algu sev. Kas kopā izmaksā mazliet virs 500EUR man kā savam darba devējam. Respektīvi, katru mēnesi piemaksāšu no pamatdarba algas 200-300 EUR, lai tikai varētu atļauties strādāt.

Tas ir l,oģiski? Pareizi? Nē, bet valsts, FM zina labāk. Un tādi, kā Tu. Ne visi MUN maksātāji ir LTC darbinieki, kas izvairās no nodokļu nomaksas.
Tādus IK vispār vajadzētu aizliegt. Atļaut tikai tiem, kuri kaut ko ražo mājās un paši pārdod. Ja IK skraida pa mājām piedāvādams internetu un labumu no savaņģotā klienta gūst piemēram LTC, tad tā ir krāpšanas un aizliedzama ar likumu. IK jāreģistrē kā MU nodokļa maksātāju. Tad var sapņot par 9%. Bet šobrīd tik un tā FM virza projektu, lai šos MU nobeigtu galīgi! Valsts neatteiksies no tevis noslaukt 24% Ja sniedz pakalpojumus un izdevumu praktiski nav, tad izdevīgi maksāt mikrouzņēmuma nodokli 9%, kamēr to pacels ;) ja ražo, tad jārēķina... -> edding! Piemerojot tavu loģiku vajadzētu aizliegt visas valstis, kurām iedzīvotāju skaits nepārsniedz 30 milj.? FM ierēdņi tieši tā domā par uzņēmumiem - ja esi sīkais - tātad labāk mirsti! Bet no milj apgrozījuma, noslauksim kušaku! ··· Individuālais komersants: Kādu nodokli maksāt ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Tā kā individuālais komersants par savu uzņēmējdarbību ir atbildīgs ar savu mantu, tad mantinieku atbildība. Tas, ja mantinieki nolemj pienjemt mantojumu.
A ja ne? :)
tad VID dzesis paradus, ja tadi ir, ur slegs no regista.
Aktivi tiks pasludinati par bezipasnieka mantu un ar FM lemumu piekritis valstij
··· Individuālais komersants: Nomiris individuālais ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu