Strādāt par velti vai nē?

Pirmajā brīdī atbilde šķiet loģiska - nu, protams, ka nē! Bet reālajā dzīvē tā izvēršas par sarežģītu dilemma. Darbiniekam tiek uzdots izveidot jaunu projektu, taču iedotie līdzekļi ir neadekvāti mazi, termini neizpildāmi, ja visu darītu kā nākas, informācija un palīdziba netiek sniegta, vadība uz epastiem neatbild, no konktaktiem izvairās nenākot uz darbu. Tad viņš sēž un domā - varētu jau uztaisīt briesmīgu haltūru, ne jau mans bizness. Bet, no otras puses, - ja projekts izgāzīsies, es palikšu bez darba, un man nebūs pat tā niecīgā neadekvātā aldziņa. Ja uztaisīšu slikti - visi paziņas, kolēģi, konkurējošo firmu specialist domās, ka esmu losis, bet neviens jau nezinās, ka resursu trūkuma dēļ ir uztaisīts slikti. Bet, no trešās puses, ja centīšos tomēr darīt ko varu, ieguldot savus līdzekļus, maksājot palīgiem no savas kabatas, strādājot brīvdienās, sabeidzot savu veselību - tad darbadevējs uzskatīs to par normu un vai sabojāta veselība un citi upuri ir to vērti?
Te drošvien ieteiks arī mainīt darbu - bet saprotiet, ka labās darbavietas nemētājas, uz apli iet tikai sliktās. Nav teikts, ka citā firmā būs daudz labāk. Dažkārt nākas gadiem ilgi gaidīt, kad kāds aiziet pensijā vai dekrētā, vai uztaisa citu karjeru, lai dabūtu normālu vietu.
Ko ieteiksiet?

jozolsen (2014-04-27 23:44)      Sliktās vietās ir liela kadru mainība.....Šajā gadījumā pretēji...Pašai jādomā..atbrīvot kādam savu kršlu,vai tikai žēloties kā moceklei...

Pelle (2014-04-27 23:45)      Šādā situācijā ir jāstrādā par velti. Var uztaisīt 10 izcilus projektus, bet pietiks ar vienu haltūru, lai sabojātu savu reputāciju.

Bibine (2014-04-27 23:46)      1. jāsāk ar to, ka ir jābeidz pīpot spaisu! Un jābeidz dzīvot, ka pa miglu....
2. Par piedāvāto projektu sastādi savu izdevumu tāmi - un met saimniekam galdā ar tekstu: kurš par to visu maksās!?
3. izklausās ka strādnieks tāds ņekudašnijs....

limonija (2014-04-27 23:48)      Neatbalstu strādāšanu par velti. Viss maksā tik, cik maksā - arī darba ņēmējam.

Mooonlight_shadow (2014-04-27 23:50)      Tagad ļoti bieži ir šie pseido "krutie" kantori, kas ar citu rokām pa lēto vai nesamaksājot bīda biznesu :) Cik nav redzēti šitie :) Labākais, ka viņi ir par sevi tik augstās domās, ka neredz, ka tā viņu mainipulēšana ir stipri zemā līmenī :)
Ir vērts pameklēt sev piemērotu darba vietu vai apgūt ko jaunu ar ko var pelnīt.

neratni_stasti (2014-04-28 00:04)      Izskatās, ka tēma tiek piedāvāta izzīsta no pirksta, tāpēc arī situācijas raksturojums izklausās neiedomājams. Pirmkārt, nav tā, ka par velti jādara - ja darba laikā, tad par to pašu algu. Par velti strādāt var paņemt tikai tādu, kur nav ne darba līguma, ne algas, nekādas samaksas. Otrkārt, kas tad tas par stilu, ka vadība uz e-pastiem neatbild. Nevar pacelt telefonu, pakaļu vai ko tur vēl un aiziet izrunāties ar vadību? Kā var vadība nenākt uz darbu? Tas nav darbinieks, kurš nemāk iegūt info no vadības. Treškārt, ja termiņi nav izpildāmi, to dara tādos termiņos, kas ir izpildāmi. Āmen! Un tā uz priekšu. Autorīt, ja domā tēmas, tad tomēr tuvākas darba realitātei.

Teleskops (2014-04-28 00:22)      Nu neticu es tam visam.

VECA_PIEPE (2014-04-28 01:35)      Visam ir sava cena, Tev par pliku velti dzīvot un izdzīvot neviens nepiedāvās,...bet maksāt gan paprasīs. Ja nepratīsi novērtēt un godāt savu padarīto darbu, tad arī citi to negodās. Latvieša cilvēks vienmēr ir bijis sava aroda pratējs un sava goda cienīgs, visa Pasaule letiņus ir iepazinusi kā strādīgu tautu- gods godam un pelnīti!
Ja LV darba tirgus ir nabadzīgs (vidēji vērtējot) un attalgojums nenosedz tēriņus,...tad darbu vajag meklēt kādā no citām ES valstīm- sevi spēsi nodrošināt ne tikai ar maizes donu, bet gan jau arī krejumam nopelnīsi. Protams, ka arī "āra" zemēs Tev darbu neviens pakaļ nemetīs (darba tirgū leiputrijas vairs nav) un par smuku actiņu mirkšķināšanu, nez vai Tev maksās,...būs vien jāstrādā un ik katrā darbā būs sevi jāpierāda.
Izglītība un valodu zināšanas sniedz izvēles brīvību darba meklējumos, kā arī nodrošina darbu atrast,...kaut arī ne savā arodā strādājot. A kā tālāk? Nu viss tālākais Tavā dzīvē,...ir tikai un vienīgi paša rokām un paša vien smadzenēm kalts,...savādāk nebūs nekad!

piparbecinja (2014-04-28 03:17)      Kas ir laba darba vieta? Kur jástrádá par brívu? Seit prasás starptautiskais "Are You alright?".

JurisK (2014-04-28 03:40)      Laikam jau taa nav laba darba vieta.

breakdown (2014-04-28 05:43)      Nezinaaju ka "laba darbavieta" skaitaas taada, kur pasham ir jaaapmaksaa firmas projekti, jaarauj pakalja putaas deelj k-kaadas sevis apliecinaashanas, jaapaciesh vadiibas ignore un tad veel tip jaapriecaajas, ka tev samaksaa pusi no nekaa :D reaali -pasaka.
Parasti taadaas firmaas, ja darbinieki ir nu tik uberkruti specjuki, tie pashi darbinieki izveido pashi savu firmu, panjem visus savus klientus liidzi un dziivo cepuri kuldami. Taa ka staasts nereaals, vai arii visi darbinieki firmaa ir pagadiijushies pilniigie bezmugurkaulnieki, kas maak tikai laiziit un zemoties.

ComfortablyNumb (2014-04-28 07:09)      kas tie pa projektiem, kur pašam darbiniekam jāiegulda sava nauda? kādi tie ieguldījumu apjomi, desmiti simti tūkstoši?

Aizspogulija (2014-04-28 08:00)      Taisi savu biznesu !

jozolsen (2014-04-28 08:46)      Te jau ir sūdzējošais neobjektīvais stāsts par to ka maz maksā.....Citur ūdens dziļāks un saule spožāka..Priekšnieki dunduki,neklausa...Projektam naudas par maz,kaut arī tāmi pati nezina,bet tik un tā par maz vienmēr..mocekle..Par tādu naudu un vēl jāstrādā!!Krēslā sēdot bojā veselību!! Es šitos stāstus jau esmu pietiekoši atklausījies;Strādāju divu darbus..par vienu algu.Uz jautājumu ;Tad jau strādā brīvdienās,intensīvi darba stundas un vakaros?Atbilde;Tu ko?Ne taču..Interesanti ko tad darījusi ieprieķš?Ja jau 8 stundās strādā par diviem kafiju dzerot ,pīpējot..Nemoki kolektīvu un centies tikt valsts iestādē,tur citi mērķi darba vietai....

Bikini (2014-04-28 08:48)      Ja jāiegulda sava nauda, tad tas nav nekāds labs kantoris, varbūt ārēji cenšas uzturēt tādu imidžu, bet īstenībā ne tuvu .

etc (2014-04-28 09:31)      Principā tā ir viena no veiksmīga vadības stila metodēm - motivēt darbiniekus tā, lai tie būtu strādāt griboši, ieguldītu personisko entuziasmu un par to neprasītu atlīdzību. Jūsu uzņēmuma vadībai ir paveicies ar personālu...

Lucy (2014-04-28 10:13)      Mūsu valsti vispār cilvēki ir entuziasti,stradā nejau prieka pēc,bet lai nenomirtu badā un kaut,kā varētu samaksāt nodokļus.Pie mums LV viss ne tā,kā eiropā un tas līmenis tik drīz nebūs,nu vismaz es to nepiedzīvošu,tas fakts.

Spicis (2014-04-28 10:24)      Interesanti, kas tā par solīdo firmu?

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu