Dibināšu uzņēmumu (SIA)

Ja gada laikā nekādu ieņēmumu nebūs, būs tikai izdevumi,Jūsu pieredze un ieteikumi , lai sadzīvotu ar likumdošanu (tai skaitā ar VID)

piekraste (2010-12-25 17:18)      Uz kāda pamata izdevumi?Ir labi, ja ir ko izdot ja nav ieņēmumu:))

Maverick (2010-12-25 17:28)      Kur jautājums, kur problēma, kur sāpe ?

Fascinē mani šitie "byznesmeņi", kuri par galveno uzskata dibināt uzņēmumu, bet tai pašā laikā nemaz nejēdzot, ko un kā ar to darīs :)

Bibine (2010-12-25 17:36)      .... ir tikai viens gadījums, bet dažādās interpretācijās (naudu uzdāvināja mīļākais un to ieguldi privātā biznesā, apzagi kaimiņu, legalizē iepriekšējos gados sazagto naudu, kredīts bankā u.t.t.), kad kaut kas tāds ir iespējams p.s. visu gadu tērēsi kaut kādu naudu - uzņēmuma attīstībai, bet ražošana/ pakalpojuma sniegšana nenotiks.
Vispirms atbildi uz elementāru jautājumu sev un VID, kur ņēmi naudu, ko gadu tērē un tad jau varēsi arī mierīgi naksnīgās naktis gulēt un pārdzīvot gaišās darba dienas.
Ir ļoti daudz MKN un likumi, kas nosaka, ka vari ļoti mierīgi šādos apstākļos sadzīvot ar VID.
Esi godīga pret VALSTI un VALSTS būs godīga pret Tevi !

ramzi (2010-12-25 17:37)      ??? Kāds ir jautājums? Vienīgais , ko te var dabūt, tad tas ir PVN un galvasāpes.

Mezhavecis (2010-12-25 17:41)      Taisi tik vaļā.Būšu dāsns,piespēlēšu arī nosaukumu-"Mazgāšanas salons".Statūtos kā pamata nodarbošanos ieraksti:naudas atmazgāšana.

shield (2010-12-25 21:29)      Līdaciņ, vispirms pajautā sev: Priekškam dibināt uzņēmumu, ja nebūs nekādi ieņēmumi??
Iespējams Tu domāji, ka nebūs peļņas (jeb būs zaudējumi), tad tā ir pavisam cita lieta, un tad jautājumu var pārfrāzēt uz to, ka lai nemaksātu peļņas nodokli.

Ņem vērā, ka jāizdomā, kādu SIA un ar kādiem nodokļu procentiem izvēlēsies [1Ls vai vismaz2000Ls, kā arī 15% vai mikrouzņēmumnodokli9% - no tā atkarīga arī darbošanās veiksme savā ziņā]

Ja SIA ar 15%no peļņas nodokli un gada pārskatā nav peļņas, bet ir zaudējumi, tad peļņas nodoklis protams nav, bet ņem vērā, ka ir jāmaksā avansi peļņas nodoklim ik ceturksni, ko rēķina par iepriekšējiem trim mēnešiem, tā kā ieņēmumi uzņēmums īsākā periodā rodas, tad arī avansi būs jāmaksā, un Valsts avansus (pārmaksāto nodokli) gada beigās neatmaksā labprāt.
Ja SIA ar mikrouzņ.nodokli, nu tad ir vienalga vai būs peļņa vai zaudējumi, būs jāmaksā noteiktie procenti no apgrozījuma un viss.

Ņem vērā, ka VID pārbauda datus, un pārbauda un salīdzina izdevumus, būs jāpamato visi izdevumi un to atbilstība likumiem, noteikumiem attiecīgajiem. Ja to nespēj un vidam rodas (un viņam parasti rodas) iebildumi par kādu, viņuprāt neatbilstošu noteikumiem izdevumu, tad uzraksta vēstuli, par to summu samazināt, attiecīgi var rasties situācija, ka peļņas nodoklis būs jāmaksā, jo vidam tā kontrolē-pārbaudē ir konstatēts. Un ir grūti iebilst Valstij, visbiežāk tiesā (ja līdz tam nonāk) uzvar valsts nevis parastais uzņēmējs.

Ingaxx (2010-12-26 00:48)      Sāc ar to, ka samekļe "labu" grāmatvedi...

JurisK (2010-12-26 03:52)      Es jau nu gan domaaju, ka Bibine ljoti pareizi visu apstaastiija, un labs graamatvedis to taa visu arii saprot, labs, ne labs peedinjaas. Pamaaciis kaa un uztaisiis gada beigaas peljnju praktiski pa nulleem, vai pat zaudeejumu. Bet ir viens bet - tas ir strupceljsh, der, teiksim siikai frizeetavai, jo normaala attiistiiba, krediiti pie taadaam bilanceem praktiski neiespeejami. Visu laiku sitiisies ar melno naudu, paliidiisi zem kaada skuutgalvja plataa papeezha(esot tie viiri veel aizvien) un pelniisi vinja baarbijai jaunus cichus:))

nektariine (2010-12-26 10:43)      Tiešām smieklīgi - tiks dibināts uzņēmums, bet jau iepriekš tiek plānots, ka gadu nebūs ieņēmumu. Citādi naudu nevari legalizēt? :)

Bibine (2010-12-26 11:54)      TO Vikinja: kā izpaužas darbos tas Tavs "izcilais godīgums" pret VALSTI, ja jau esi nonākusi līdz secinājumiem - ka redziet VALSTS, ir tā kas māca būt negodīgai, lai Tu varētu rīt dzīvot.
p.s. Es nezinu, kā citi, bet mans personīgais viedoklis, ka VALSTS - viena no galvenām sastāvdaļām, kāpēc vēl viņa pastāv, ir iedzīvotāji, kuri šeit dzīvo, un kas pats galvenais paši vien to VEIDO. Tāpēc, (ne man, bet varbūt sāc pati ar sevi) atbildi uz elemntāru jautājumu - ko Tu saproti ar vārdu VALSTS. Ja,Tu pati sevi māci zagt, tad tās ir tikai un vienīgi Tavas pašas problēmas !!!
Ir nācies dzīvē arī novērot, ka cilvēki, kuri patiešām ir izcili godīgi pret saviem biznesa partneriem - viņi savu godīgumu skaļi nedeklamē visai pasaulei, jo pasaule to jau sen ir novērtējusi !

Dzhokonda (2010-12-26 12:43)      Labāk pajautāt pašam sev, cik tad katrs no mums ir godīgi pret valsti un galvenais, cik valsts ir godīga pret pilsoņiem? Šogad ir tā, ka daudziem ir zaudējumi. Nekas traks jau nav, krīze un līdz ar to VID var tikai pārbaudīt domumentus. Taču dibi nāt uzņēmumu, lai jau iepriekš paredzētu zaudējumus, galīgi nav vērts.

klava4 (2011-01-08 20:44)      Kaut kas traks cilveeks jau zin,ka buus zaudeejumi..Godiiga pret valsti..Ja Tu buusi godiiga. taa pati valsts tevi izputinaas paaris meeneshos.Suna murgi..ja valstij buutu vajadziigi uznemeeji un jaunas darba vietas vini mainiitu likumus un ar katru uzneemeeju straadaatu individuaali.Nevar maksaat nodoklus vienaadi alus razotne un tantina kas ada zekes vai tirgo zivis.Vid ir lielaakie izspiedeeji,kas darbojas valsts aizsegaa.Cilveeks ir bezspeeciigs.Godiigam shinii videe nav ko dariit.

Barss1977 (2014-09-17 13:24)      Pēc visa spriežot vēlas godīgi nopelnīto aldziņu tērēt caur SIA lai dabūtu PVn atpakaļ :)
VIDs ātri uzprasīsies... uz kāda pamata izdevumi, ja nav ieņēmumu - attiecīgi netiek veikta saimnieciskā darbība...

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu