Darba laiks

Vai darba devējs var zvanīt regulāri ārpus darba laika darbiniekam? Vai man jāceļ klausule? Vai brīvdienās man jārisina darba jautājumi, ja darba laiks ir tikai darba dienās? Kādi likumi nosaka darba laiku/ Mans darba devējs tur mani neziņā, cikos sākas un beidzas darbs.Vienreiz saka, 10:30, citreiz, ka deviņos, vakarā pēc sešiem vienmēr lūdz vēl uzkavēties, kad aizeju pusdienās-zvana un prasa kur esmu ko daru.Ko darīt šādā situācijā?

meenestins    2 laikam grib ko vairāk nekā tikai darba attiecības:)

lirica    1 Ja man darba vieta nodrošina mobilos sakarus..tad manā darbā man jābūt sasniedzamai visu laiku...tas gan jāatrunā līgumā.

tiritomba    1 vispār jau ir tā, ka darba devējs ir tomēr kungs un ķeizars, un ja gribas strādāt, tad diemžēl šī neērtība ir jāpiecieš. manā birojā es stradāju bez pusdienas laika - vienkāŗsi ir jābūt uz vietas, bet tāpēc jau mani vienu stundu ātrāk neviens nepalaiž. un ja vajadzīgs, tad zvana i pusastoņos no rīta, i deviņos vakarā ... diemžēl. un es nesaņemu tos 900 latus, lai kompensētos šāds darba grafiks.

Laskovij  1 2 Bardaks Jums tur ir neviss darbs!!

BEt par darbu ārpus darba laika, parasti pienākas virsstundu samaksa, vai vismaz ..paldies:)

Ivans_neBargais      Nu patīc Tu viņam, ko lai dara :)
Stājotis darbā vajadzēja notēlot muļīti un izlasīt darba līgumu, amata instrukciju un tamlīdzīgus dokumentus, tad nebūtu šādi muļķīgi jautājumi jāuzdod šeit. Ko darīt - viss atkarīgs no apstākļiem. Diapazons ļoti plašs, no jauna darba meklējumiem, līdz priekšnieka nolikšanai vietā, vai skaistas apakšveļas iegādei par priekšnieka naudu :)

67karamele      Darba likums + darba līgums...

Mylina    1 Kā lai darba devējs zin, ka tu nevēlies tikt traucētai ārpus darba, ja tu to neēsi pateikusi? Reizēm der pastrīdēties ar priekšniecību.

Just_      Interesanti, kas tas par darbu, kur darba aprakstā nav norādīts, cikos sāks un beidzas darbadiena, cik ilgs ir pusdienlaiks. Bet par to strādāšanu vakaros un brīvdienās - tādi gājieni ir ļoti raksturīgi priekšniekiem - ārzemniekiem. Samierinies vai meklē citu darbu, "lēkāt" pretī nav vērts.

slieks      Izlasi uzmanīgi savu darba līgumu.
Ja darba devējs apmaksā Tavu mob. rēķinu, tad tā kā būtu jāatbild vienmēr.

DiviPunkti  1 1 ..darba devēju un ņēmēju attiecības regulē Darba likums, papildina Darba līgums. Pie tā arī vajadzētu palikt.

_La_Luna      Viss atkarīgs no tā,kāds ir Tavs darbs.Ar kādiem jautājumiem Tev ārpus darba zvana priekšnieks?!Tā i vispār man izskatas,ka Tu,stājoties darbā pielaidi lielas kļūdas.Kā var stāties darbā neatrunājot darba dienas sakumu/beigas,pienākumus un visu pārējo??!!Un par tam pusdienām...kā tik nav ta,ka pusdienas Tev turpinās vairāk par paredzēto pusdienām laiku un darbadēvējs sak uztraukties par Tavu pazūšanu,jo darba process stav uz vietas?!:))Te pārējie minēja,kā Tev priekšnieks varbūt sit kanti,bet kā tik nav tas,ka Tu esi savā darbā nolaidīga??:)

Man savā laikā bija darbs kur es bieži vien mēdzu risināt problēmas gan ārpus darba laika,gan brīvdienās,jo man to prasīja darba profīls - es nevarēju likt cilvēkiem gaidīt līdz pirmdienai vai rītam!Tas īsti nebija atrunāts darba līgumā,bet savādāk rikoties nevarēju - pret savu darbu izturējos ļoti atbildīgi,tā i pelnīju ļoti labi!!:)

cilveex      Atkarīgs no apstākļiem.
Bet es arī nesaprotu kā DD var tevi turēt neziņā. Darba līguma nav?
Ļoti atkarīgs no darba specifikas, kad pēdējo reizi strādāju uz svešu cilvēku, tad man bija jābūt uz strīpas bez maz jebkurā laikā, bet manc bija tehniķis un ja kas nobrūk, tad jādara un viss, bet ja birojnieks... saki, ka esi aizņemta un liec nost trubu, a kā savādāk?

wolands  1   Vienmēr esmu atbildējis jebkurā laikā. Tas Tevi tik stipri traucē?
Ar priekšniecību par šo tēmu strīdēties ir bezjēdzīgi, tāpat darba likumus vai līgumus citēt. Diez vai viņs zvanās tāpēc, lai tevi patiranizētu.
Meklē citu darbu, ja tas tevi tik ļoti traucē - ar normētu darba laiku. Tie, kas rūpnīcā pie konveijera strādā ļoti reti traucē ārpus darba laika...

evelina37      Nu ja kas steidzams,tad zvana arī vakarā deviņos.

rudmiese  1   Ejot pusdienās, atstāj mobilo darbā. Ja kāds būs zvanījis - piezvanīsi pēc tam. Ja Tev ir arī privātais telefons, brīvdienās darba mobilo izslēdz.

p_p      Mandomāt, pēc likumdošanas tevi nedrīkst nodarbināt vairāk par 8 h dienā, 5 dienas nedēļā. Pēc tam iestājas virsstundas ar attiecīgu samaksu. Tas ir pēc likumdošanas. Bet dzīvē viss ir savādāk.

MAaSA  1   Darba laiks+ līgums=pareizi,taču...
Darbu saglabāt vēlies? Malči v trjapačku!:(

VecmeitaARrunci    1 Man arī ir darba telefons,tas pēc darba laika un brīvdienās paliek darbā.Savu privāto numuru nedodu un man ir miers.ja var zvanīt vienalga kādā laikā,tas nozīmē,ka darbā ir bardaks.

Morticia      Ja visu nepagūsti darba laikā, nākas strādāt vakaros, naktī, brīvdienās utt. Personiskā pieredze. Tā saucas - neprasme plānot. Bet, ja visu saplāno, pazūd cilvēciskās attiecības starp kolēģiem. Tā kā atliek izvēlēties: visu saplānot un būt kā mašīnai, vai arī - uzturēt cilvēciskas, draudzīgas attiecības ar kolēģiem un samierināties ar to, ka jāpastrādā ārpus darba laika. 2010-09-03

zimzum      Jāmaina darba devējs 2011-03-08

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu