Darba laiks

Darba laiks - jautājumi un diskusijas

Darba laiks (25)
Vai darba devējs var zvanīt regulāri ārpus darba laika darbiniekam? Vai man jāceļ klausule? Vai brīvdienās man jārisina darba jautājumi, ja darba laiks ir tikai darba dienās? Kādi likumi nosaka darba laiku/ Mans darba devējs ...
laikam grib ko vairāk nekā tikai darba attiecības:) Bardaks Jums tur ir neviss darbs!!

BEt par darbu ārpus darba laika, parasti pienākas virsstundu samaksa, vai vismaz ..paldies:)
Ja man darba vieta nodrošina mobilos sakarus..tad manā darbā man jābūt sasniedzamai visu laiku...tas gan jāatrunā līgumā. vispār jau ir tā, ka darba devējs ir tomēr kungs un ķeizars, un ja gribas strādāt, tad diemžēl šī neērtība ir jāpiecieš. manā birojā es stradāju bez pusdienas laika - vienkāŗsi ir jābūt uz vietas, bet tāpēc jau mani vienu stundu ātrāk neviens nepalaiž. un ja vajadzīgs, tad zvana i pusastoņos no rīta, i deviņos vakarā ... diemžēl. un es nesaņemu tos 900 latus, lai kompensētos šāds darba grafiks. Kā lai darba devējs zin, ka tu nevēlies tikt traucētai ārpus darba, ja tu to neēsi pateikusi? Reizēm der pastrīdēties ar priekšniecību. ··· Darba laiks: Darba laiks lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Darbs no 9-16-reaali? (11)
Sveiki, tiešām jūtos apjukusi, mani dvīņi no septembra sāk skolasgaitas 1jā klasītē, respektīvi pus9 man viņus jāaizved un pus 5 jāizņem(tas jau ir pagarināti), un nereāli atrast darbu ar tādu grafiku :( Varbūt kāda/s ...
Vajag padomu, visu var sakombinēt, ne tikai ar vienu darbu, bet ar vairākiem, arī dvīņus audzinot...zinu, ko saku. nu, darbu tu tachu vel neesi sameklejusi?
kad iesi uz parrunam, tev jautas, vai tev pashai ir jautajumi. tad arii pajauta, kads ir darba grafiks un vai ir iespejams vienoties par bernu nogadashanas laiku skola/majas. ja darbs ir no 9.-iem, kada problema? maksa noteiktu summu pensionetai kaiminjienei, lai savac mazos un atved majas.
ja darbs ir no 8.-iem, dari tapat-vai nu maksa kaiminjienei, vai nu ved vinjus uz skolu atrak.un lai bralis tur pieskata.
pagaidam man izskatas pec iemesliem, lai darbu nemekletu. bet te tak daudzas kka iztika ar to pirmsskolu-ir tak radi, draugi ar briivaku grafiku, un ta talak. izeja ir vienmer.
Tulkotāji, programmētāji var strādāt arī no mājām, ar "gabaldarba" samaksu. Bet ne jau prasītais darbalaiks 9-16 attur darba devējus, bet gan potenciālās slimības lapas 2x... Jāatmet doma, ka vienīgais, ko vari strādāt ir "valsts darbs". Domā, ko proti, kādus pakalpojumus vari piedāvāt. Neej uz darbu atsēdēt stundas (nederēs jau pieminētais "valsts darbs" un arī maksimas kases ne), ej darīt kaut ko, kas citiem palīdz viņu dzīvē vai biznesā. atkarībā no tā, kā darbadevējs nosaka darbalaiku. iespējams, ka var vienoties. ir darbi, kur ir svarīgi būt darbavietā no 8.00 līdz 17.00. ir darbi, kur maksā pēc padarītā un līdz ar to var koriģēt atrašanos darbavietā. ja tam vispār piekrīt darbadevējs.
parasti šādos gadījumos izlīdzas ar pieskatītājiem uz stundām - aizvest, izņemt, sagaidīt mājās strādājošu mammu
··· Darba laiks: Darbs no 9-16-reaali? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Vai tas normāli strādāt un dzīvot ar prieku? (33)
Vai tikai man tā trāpās, ka darbadevēji gaida, lai darbinieks obligāti pārstrādātos (vrisstundas liecinot par nopietnu attieksmi pret darbu), staigātu acīmredzami nelaimīgs (tas liecina, ka noslogots un nedomā par izklaidi), ...
Vai tas ir reāli? Jeb vai tas tā tagad tikai ktrīzes iespaidā?
===
Latvijaa nekad tas taa pa iistam, rietumu labakaas demokratijas izpausmees, vispar nav bijis un shaubos vai jel kad buus ...
Mees tikko kaa izkuunjojamies no mezhoniigi asinjainaa kapitaalisma paarpildiitajiem, pretiigi smakojoshajiem pamperiem - un tanii briidii pasaules ekonomikas kriize mums taadu saapiigu un naaveejoshu speerienu pa dirsu iedeva - ka, godiigi sakot, tikai neticams briinums mums tagad spees paliidzeet izdziivot - ka neatkariigai valstij, naacijai vai sabiedriibas grupa ... :(
Normālā Rietumu pasaulē cilvēks nostrādā savas stundas un iet mājās, par darbu aizmirstot līdz nākošai dienai. Bet, ja ir nepieciešams strādāt virsstundas, tad par tām tiek samaksāts vismaz ar 50% piemaksu pie virsstundām. Par strādāšanu oficiālajās valsts brīvdienās maksā dubultlikmi, tāpat, kā naktsstundās strādājošiem ir augstāka samaksa. Gadās kādi izņēmumi, bet tad tie ir atrunāti līguma punktos. Tur firmu īpašnieki ļoti baidās no kontroles orgāniem, jo sodanaudas un sankcijas ir nežēlīgas! Pff,pierasta lieta ir virsstundas.
Kkas tamlīdzīgs mums ar ir,bet es neņemu aubē.
strādāt un dzīvot ar prieku IR normāli nozīmē, ka tā tam vajadzētu būt.
bet ne normāli nozīmē pēc sastapšanas biežuma.
Natālija Ābola reiz televīzātōrā izmuldējās, ka tā laime darīt to, ko patīk darīt un ar to pašu nopelnīt dzīvošanu esot ≈ 10% pilsoņu. optimiste! man sanāk, ka ≈ 5%.
personāli es vai nu daru kārtīgi vai nedaru nemaz vai daru pa roku galam. un pa roku galam daru visu, ko daru tikai atlīdzības dēļ - saprotams, ja tā atlīdzība nesakarīgi maza.
nē, nav normāli. krīzes apstākļos priecāties ir nepiedienīgi. ··· Darba laiks: Vai tas normāli strādāt un ... lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu