Atvaļinājums

Atvaļinājums - jautājumi un diskusijas

Dekrēts un aizvietošana. (2)
Mani pieņēma darbā uz citas darbinieces dekrēta atvaļinājuma laiku. Cik lielas iespējas man pašai saņemt dekrēta atvaļinājumu un vai tādas vispār pastav?
dzemdību un bērnu kopšanas atvaļinājums pienākas, tiesa pabalsts, ko saņemsi atkarīgs no nostrādātā laika un algas, kā arī darba vietai, kur strādāji aizvietojot bērnu kopšanas atvaļinājumā esošu personu, pēc tava atvaļinājuma darba atiiecības ar tevi nav jāatjauno... Ja ligums ir noslegts uz noteitku laiku, iestajoties tam datumam darba tiesiskas attiecibas tiks partrauktas neatkarigi no ta vai esi stavokli vai ne. ··· Atvaļinājums: Dekrēts un aizvietošana. lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Atlūgums atvaļinājuma laikā (10)
vai var uzrakstit atlugumu pec abpusejas vienosanas atvalinajuma laika?
Rakstīt vari, tikai pēc abpusējās vienošanās sarunājiet, ka atlaišanas datums ir nākamā diena pēc Tava atvaļinājuma, kad it kā būtu jābūt darbā.Bet labāk atvaļinājuma beigās, ne sākumā raksti, pasargā savu naudu jeb Tev par daudz? Labs gajiens , darba kolegji neuzbaazisies ar stulbiem jautajumiem. Vienkarsi tu pazudi, jo nevelies vairak tur stradat un nevienam nekas nav japaskaidro , ne jaataisnojas. ja abpuséji vienojás, tad tādam uzteikumam ir likumisks spēks.
Bet vienpusēji:
a) darbinieks var uzteikt 1 mēnesi iepriekš, izņemot, ja svarīgi iemesli -, tad uzreiz;
b)darba devējs var uzteikt darbu tikai pēc darbinieka atvaļinājuma.
var uzrakstīt, bet vai vajag? nejauc kopā divas lietas - atlūgums ir viens dokuments, abpusēja vienošanās jau nākamais. ··· Atvaļinājums: Atlūgums atvaļinājuma laikā lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Iesnieguma teksta paraugs par atsaukšanu no atvaļinājuma (1)
Vai varētu lūgt iesnieguma teksta paraugu par to, ka darbinieks labprātīgi piekritis par viņa atsaukšanu no atvaļinājuma.
Ja šādu iespēju paredz koplīgums un ir nopietna motivācija - teiksim ūdensvada avārija...tad,
"Par A.B. atsaukšanu no ikgadējā atvaļinājuma"
A.B.(pers.kods), amats, sakarā ar ūdensvada avāriju uzņēmuma ēkā, 2015.g....datumā... atsaukt no ikgadējā atvaļinājuma, piešķirta ar tādu un tādu rīkojumu Nr. uz laiku no tāda līdz tādam datumam. Neizmantot atvaļinājuma daļu - x dienas, par darba periodu tādu un tādu, atļaut A.B. izmantot viņam izdevīgā laikā.
Gramatvedībā veikt attiecīgos pārrēķinus.
··· Atvaļinājums: Iesnieguma teksta paraugs par ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Cik jābūt nostrādātām dienām vai mēnešiem,lai pienāktos ikgadējais apmaksātais atvaļinājums? (8)
Man ir summētais darba laiks,esmu nostrādājusi apmēram 60 dienas,pirmais darba stāžs,pārējais laiks ir A,B lapas. Vēlos uzzināt,cik vēl dienas jānostrādā,lai saņemtu ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu???
labs darbinieks tu esi, ka saciit jasaka. pirma darba vieta, A un B lapas un atvaljinajums. vertiigs. To taču darbā var pajautāt, mandomaat- 6 mēneši http://www.lm.gov.lv/text/117 . Tieši tā "... ja viņš pie darba devēja ir nepārtraukti nostrādājis ne mazāk kā 6 mēnešus..." :) :) :) Precīzi nezinu, bet pusgadu pirms atvaļinājuma cenšamies, ja vien maz var (atstrādājot, aizvietotājam, ja izdodas sarunāt, samaksājot), neņemt slimības lapas, lai būtu APMAKSĀTS atvaļinājums. Atvaļinājuma naudu rēķina no vidēji nopelnītā pēdējā pusgadā, neskaitot pēdējo mēnesi. Slimot var atvaļinājuma laikā (pagarinās atvaļinājums) vai pēc atvaļinājuma. Vērtīga darbiniece :)))))) Atvaļinājumu var sākt prasīt, pēc 6 ar darba līgumu nostrādātiem mēnešiem, tiesa ir dažas nianses - slimības lapas vidējo izpelņu stipri samazinās, ja kantorī ir atvaļinājuma grafiks, tad nāksies tam pieskaņoties... ··· Atvaļinājums: Cik jābūt nostrādātām ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Atvaļinājums grūtniecei (2)
Kā tagad ir ar grūtniecēm,viņām pienākas apmaksāts pilns mēnesis,ja nav nostrādāti 6 mēneši? Dod atvaļinājumu avansā,pirms došanās dekrētā.? Un,es dodos dekrētā 7 grūtniecības mēnesī,kad man jānosūta ...
Šitos jautājumus taču pasaka gan dakteris, gan VSAA, mirkļos liekas, ka tumsonība iestājusies cilvēkos, atvaino, ka tā rakstu. Visa informācija pieejama Darba likumā. Pienākas. Diemžēl.

Maternitātes pabalstu pieprasa tad, kad sievietei ir piedzimis bērns. Arī to var izlasīt vai jautāt, kā jau Alvasete9 teica.
··· Atvaļinājums: Atvaļinājums grūtniecei lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Darbs atvaļinājuma laikā (18)
Iesakiet darbu vasaras laikā uz pāris meeneeshiem?
Ogas, sēnes, tukšās pudeles ... Iespēju daudz, spēj tik izvēlēties! Tam jau vajag uzņēmēja iemaņas... Pie pudelēm, turklāt, arī fizisko trenētību, jo šaja tirgū pastāv milzu konkurence ;D Var tīrīt ceļmalas. Ja par darbu. Gan jau pašvaldības apmaksātu. Palīdzu draudzenēm izravēt dārzus,un pa to laiku varam arī izrunāties,abas puses apmierinātas. Vai tad autobusi vairs nekursē sēņu un ogu laikā??? Protams, ka nav tik ērti kā tad, ja mašīna ir pie pēcpuses, bet tā nav neiespējamā misija. Zinu cilvēkus, kas pa vasaru ar ogām un sēnēm nopelna naudu visai ziemai, jo nav darba ziemā. ··· Atvaļinājums: Darbs atvaļinājuma laikā lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Ja darba devējs gribēs, tad arī sodīs, un pie kājas oho padomdevēji viņam būs! Avots - Labklājības ministrijas mājaslapa:

Darba likums šobrīd neparedz tādu iespēju, kā darbinieka atsaukšanu no atvaļinājuma, jo ikvienam darbiniekam ir tiesības uz atpūtu. Katrs darba devējs vēlas, lai viņa darbinieks, atgriežoties no atvaļinājuma, varētu kvalitatīvi strādāt. Tiesa gan, praksē nereti ir sastopami gadījumi, kad darba devējs lūdz darbinieku viņa atvaļinājuma laikā uz pāris dienām atnākt uz darbu un izdarīt nepieciešamos darbus. Šādā gadījumā tomēr ir nepieciešama paša darbinieka piekrišana. Darba devējam būtu jāļauj viņam pilnvērtīgi atpūsties. Vienīgi, lai izvairītos no varbūtējām nesaskaņām, savstarpējā darba devēja un darbinieka vienošanās par atvaļinājuma pārtraukšanu jāveic rakstiski, par pamatu ņemot darbinieka iesniegumu.
Nevar Protams kad nevar. Ja nav oficials atsaukums no atvaļinājuma un paziņots 24 stundas iepriekš. Ja laikus esi par to informējusi,ka netiksi,tad nevar. ··· Atvaļinājums: Vai mani var sodīt , ja ... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Papildus atvaļinājuma diena par nepilngadīgu bērnu (4)
man ir 11 gadus vecs bērns.Vai man pienākas papildus viena atmaksāta diena pie atvaļinājuma?
Jā, pilnīgi noteikti - atbilstoši DL 151.panta 1.daļas 3.apakšpunktam. 1 diena pienākas tomēr Pienākas papildus diena nepienākas, ja bērns ir viens, tikai ja ir 3...manuprāt tā bija, varbūt kļūdos ··· Atvaļinājums: Papildus atvaļinājuma diena ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Atvaļinājuma apmaksa. (12)
Vai ir izdevīgi ņemt atvaļinājumu uzreiz pēc slimības lapas?
Veselības uzlabošanas ziņā,protams, varētu būt pat nepieciešams,materiālā ziņā atkarīgs no slimošanas ilguma. Atvaļinājuma naudas aprēķins
Par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma laiku izmaksājamās samaksas summu aprēķina, dienas vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu skaitu atvaļinājuma laikā.
Dienas vidējo izpeļņu aprēķina - pēdējo sešu mēnešu darba samaksas kopsummu dala ar šajā periodā nostrādāto dienu skaitu. Ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks, dienas vidējo izpeļņu aprēķina, pēdējo sešu mēnešu darba samaksas kopsummu dalot ar šajā periodā nostrādāto stundu skaitu un reizinot ar astoņi (darbinieka normālais dienas darba laiks stundās). Nostrādāto dienu skaitā neietilpst pārejošas darbnespējas dienas, atvaļinājuma dienas un dienas, kad darbinieks nav veicis darbu Darba likuma 74.panta pirmajā daļā minētajos gadījumos.
Darbs samaksā ietilpst: alga, prēmijas, piemaksas, kas paredzētas Darba likumā.

tatad,nav izdeviigi./pabriinas par gudro kazu :DD/
....neietekmē Nav izdevīgi... Ietekmē...!!! un atvaļinājumā ir jāieta tad, kad ir daudz oficiālo brīvdienu, ja gribas, lai garāks. brīvdienas neapmaksā, bet pieskatās pie atvaļinājuma. pagājušā gada decembra beigās, janvāra sākumā bija ideāls garais atvaļinājums. uz jāņiem iegadās garais atvaļinājums. uz lieldienām.
tagad būs parastais - 28 kalendārās dienas, ja dd nepiešķir bonusus vai darbinieks nav donors ar "attaisnojumiem" pie atvaļinājuma
··· Atvaļinājums: Atvaļinājuma apmaksa. lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu