Atlaišana (atbrīvošana) no darba

Atlaišana (atbrīvošana) no darba - jautājumi un diskusijas

Uzrakstits atlugums darba, bet ir biļetena, cik ilgi ta var? (5)
Drabiniece ir uzrakstijusi atlugumu darba jau ar 1 janvari š.g., bet pati skaitas uz biļetena un biļetens visu laiku tiek pagarināts. Cik ilgi tas var ta turpinaties, cik menesus, gadus?Atlugums ir jau pienemts un piereģistrēs ar ...
Līdz Jāņiem būs vien jāpiecieš.Nekur nav teikts,ka nevari meklēt vietas izpildītāju uz nenoteiktu laiku. Tak palasi Darba likumu - vai arī slinkums pašai meklēt!?
Vēl bezmaksas iespēja saņemt konsultāciju - piezvanīt uz VDI konsultatīvo nr. un pajautāt!
var slimot 182 kalendarās dienas. Katrai diagnozei ir kāds laiks, cik ilgi ir jāārstē un uz cik ilgu laiku iespējams slimības lapu pagarināt. Vismaz kādus gadus atpakaļ bija, ka ģimenes ārsts varēja dot līdz 6 mēnešiem - ja ilgāk, tad tikai ar komisijas slēdzienu... Arī atlaist no darba, ja vispār varēja, tad tikai pēc 6 mēnešu slimošanas... Jo, kamēr cilvēkam ir slimības lapa, atlaist nevar.... 6 mēneši, būtībā (jau min;eja 182 kd). par kuru pienāksies izmaksāt arī atvaļinājuma naudu. labi, ka tajā laikā nebūs bijusi darba samaksa, tad var no minimālās, lai gan arī tas ir daudz un dārgi.
pēc 6 mēnešiem var atlaist, pēc dl pantiem, nosūtot paziņojumu pa pastu, vēlams ierakstītā vēstulē
··· Atlaišana (atbrīvošana) no darba: Uzrakstits atlugums darba, bet ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kā tagad ir pēc likumdošanas, darbinieku atlūgumi vairs nav nepieciešami? (13)
Sāku strādāt otrā darbā, lai nedaudz piepelnītos. Atklāti gan pateicu, ka tas ir uz laiku, jo ilgi jau nevarēšu pavilkt divus darbus bez nevienas brīvdienas. It kā neviens par manu darbu nav sūdzējies (vismaz atklāti), ...
Ne jau grafiks nosaka darba attiecības, bet gan darba līgums. Kas tajā teikts? Visam ir savas nianses. Ja tas ir noticis pārbaudes laikā, tad NAV nepieciešams! Pietiek ar samaksāto algu par nostrādāto laiku. Tālāk "Paldies un uz neredzēšanos!" bez paskaidrojumiem:)))
Ja ir kādas pretenzijas, tad ar tām uz Valsts darba inspekciju...
Neielikšana grafikā vēl nenozīmē darba attiecību pārtraukšanu. Tas viens.

Otrs - ko saka darba devējs un persona kas sastāda grafiku?

Vai tas tagad skaitās labais toni - pirms aprunāšanās ar darba devēju atnākt pasūdzēties internetā?
Šonedēļ nestrādāsi, strādāsi nākamnedēļ..
Neiekļaušana šīs nedēļas grafikā neko nenozīmē :)
Ja darba līgums parastais standarta ar divu menešu pārbaudes laiku, bet pārbaudes laiks jau pāri, tad paliek spēkā jautājums: kāds patreiz darba līgums regulē tavas attiecības ar darba devēju un kas tajā teikts?
Un ko teica darba devējs, kas tu viņam jautāji par neielikšanu grafikā?
··· Atlaišana (atbrīvošana) no darba: Kā tagad ir pēc ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Vai var atlaist no darba? (11)
Darba devējs manā atvaļinājuma laikā pieņēma darbā citu šoferi, kurš brauc uz manas mašīnas. Pēc atvaļinājuma saņēmu rīkojumu, ka esmu pārcelts citā darbā. Vai tas ir likumīgi? Es rīkojuma apakšā uzrakstīju ka ...
vai tad pārcelšana ir atlaišana? pārcelt var. izklausās, ka darba devējs ir vētējis darba līguma nosacījumus, amata pienākumu izpildi, darba disciplīnu un izdarījis secinājumus, tur arī pārcelšana, kas nav ar likumu aizliegts.
Darbinieks ar šo rīkojumu iepazīstas un ar parakstu apstiprina par to. Vēl būtu nepieciešami grozījumi pie darba līguma par pārcelšanu, ja tā nav tā pati struktūrvienība.
parcelt var tikai ar papiiru,kuru tu parakstiiji. vienkarshi tapat parcelt nevar.
es runaju par normalam darba vietam.
bet nu deretu izstastiit siikak.
Pirmkārt, rīkojumam tava piekrišana nav vajadzīga, ir tikai vajadzīgs, lai tu ar to iepazītos. Tavs paraxts apakšā ir - ir! Ar to pietiek. Bet tas, ka tu kaut kam nepiekrīti, ir kaķim zem astes, jo redzējis un lasījis esi.

Otrkārt, pārcelt citā darbā var tikai ar līgumu, kam līdzi nāk amata apraxti, un pārējā dokumentācija. Lūk, līgums jau ir tā lieta, kuram nepieciešama tava piekrišana. Tu drīksti nepiekrist un līgumu lauzt. Bet darba devējs nedrīkst ne no šā ne tā mainīt sākotnējā līguma nosacījumus uz sliktākiem.
Vucis visu pareizi pateica. ··· Atlaišana (atbrīvošana) no darba: Vai var atlaist no darba? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Darba līguma laušana pārbaudes laikā (10)
Nevaru nekādi atcerēties.... Man ir darba līgums uz pārbaudes laiku. Vai laužot šādu līgumu man tas ir jādara mēnesi iepriekš? Jeb līgumu var lauzt nekavējoties?
Kaut kas nogļukoja ... bet ceru, ka domu sapratīsi :) Kas notiek, ja darba ņēmējs uzteic darbu un negrib atstrādāt šīs 3 dienas pārbaudes laikā? šāds darba līgums liecina tikai par tā sastādītāja nekompetenci... Protams, nepareizā termina lietojums neierobežo darbinieka tiesības:) 3 dienas, un pārējais jau ir nebūtiskas nianses, kuras tā īsti nevienu neiznteresē. Darba likuma 47.pants nosaka, ka
""Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda uzteikuma iemeslu.
··· Atlaišana (atbrīvošana) no darba: Darba līguma laušana ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
B slimības lapa un atlaišana no darba (16)
Nosledzot A lapu, atveru B lapu. B zila lapa atverta ar13. 08. 14. 08 piezvanija vaditaja un paludza atnakt uz veikalu. Lika parakstit vienosanas par darba tiesisko attiecibu izbeigšanu. Uztraukuma es parakstiju, jo nesaprotu kapec. Man ...
Man patīk, ka juridiskas konsultācijas sniedz nejuristi :)
Izbeigt darba tiesiskās attiecības (tautas valodā - atlaist no darba) pārejošas darbnespējas laikā darba devējs DRĪKST! Atbilstoši Darba likuma 109. panta 3. daļas noteikumiem, Darba devējam nav tiesību uzteikt darba līgumu darbinieka pārejošas darbnespējas laikā... Tātad darba līgumu uzteikt nedīkst, bet atbrīvot no darba drīkst! Piemēram, ja darba līgums tiek uzteikts pirms slimības, tad slimības laikā darbinieku atbīvot no darba (izbeigt darba tiesiskās atiecības) drīkst! Ņemot vērā, ka dotajā gadījumā darba attiecību izbeigšana ir notikusi bez uzteikuma (jo ir parakstīta vienošanās), tad darba tiesisko attiecību izbeigšanai (atlaišanai no darba) juridisku šķēršļu nav!
Jebkurā gadījumā, tajā iestādē tāpat vairs nebūtu iespējams normāli justies un strādāt, ja jau no vadītājas ir šāda attieksme. Vienīgais, ko varētu šajā gadījumā - pieprasīt kompensāciju un visas izmaksas, kas pienākas pēc likuma, jo skaidrs, ka ar likuma ievērošanu tajā veikalā ir problēmas. Necenties tajā iestādē par visām varītēm noturēties, bet labāk izmanto laiku, lai sameklētu citu darbu. Viss ir pareizi. Vienošanās liecina par abu pušu labprātīgu piekrišanu darba līguma laušanai. Tā ir tikai formalitāte.

Visdrīzāk, lēmums par atbrīvošanu no darba briedis jau pirms slimības un slimošana bijusi punkts uz "i". Labu darbinieku es neatlaistu arī tad, ja viņš slimotu ilgi un smagi.
Tā nav atlaišana, ja ir abpusēja vienošanās.
Parasti gan ar šo arī nogaida līdz slimības lapas beigām. Ja tāda steiga, rodas sajūta, ka nav bijis kaut kas kārtībā attiecībās ar darba devēju.
Nē, nav tiesību atbrīvot, kamēr lapa nav noslēgta.
Interesanti..ar ko var piedraudēt. Pa aci?? Roku lauza, lai parakstītu?
Stulbuma kalngals.
··· Atlaišana (atbrīvošana) no darba: B slimības lapa un atlaišana ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Darba likumdošana (3)
Spiediens iet prom no darba, bez kompensacijas, jo tiek filialee tiek pieddāvtaa tiek piedavata vieta. Ko darīt juridiski? KUr iet?
Ja darba pienākumi/apraksts un atalgojums nemainās, tad nav nekāda iemesla maksāt kompensāciju tāpēc vien, ka darbiniekam jaunā vieta neiepatikās...
Bet iemācīties rakstiski izteikt domu autorei gan nenāktu par sliktu, piemēram pamācoties vakarskolā :D
Ja piedāvā strādāt citā struktūrvienībā, bet Tev tas nepatīk, kompensācija nepienākas. Vecajā darba vietā samazina Tavu darba vietu? Vai pareizi sapratu? ··· Atlaišana (atbrīvošana) no darba: Darba likumdošana lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Atlaišana no darba slimības laikā (4)
Vai un kā var atlaist darbinieku no darba slimības laikā?
Slimības laikā darbinieku atlaist nevar ! Izņemot, ja darbinieks slimo ilgstoši un ilgāk par likumā noteikto laiku.
Pretējā gadījumā darbinieks var celt prasību tiesā par atjaunošanu darbā...!!
Var.
Un ir arī darīts.
Ja slimo bez pārtraukuma 6 mēn vai arī triju gadu laikā kopā noslimots 12 mēn.
Darba likuma 101.panta pirmā punkta 11 apakšpunkts.
Darba likums nosaka, ka var atlaist. Protams, pie konkrētiem nosacījumiem, kurus šai likumā arī var izlasìt. Var atlaist ar atpakaļejošu datumu pirms slimošanas. Un var par to pat nepaziņot.
Un neko izdarīt nevar. Ir gadījies man un arī citiem.
··· Atlaišana (atbrīvošana) no darba: Atlaišana no darba slimības ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu