Kā iegūt bezdarbnieka statusu uzņēmuma maksātnespējas gadījumā

1.Ir uzņēmuma faktiskā maksātnespēja (darba algas jau 2 mēnešus neizmaksā, sociālos nodokļus kavē vairāk kā 3 mēnešus,utt.)
2. Vadība uzņēmuma maksātnespēju pieteikt negatavojas.
3. Darbiniekus atlaist negatavojas, Vadība faktiski nav pieejama =aizgājusi no uzņēmuma, vietā izpildvara nav iecelta.
4.Darbiniekus atlaist negatavojas .
5.Darbinieki uzņēmumā fiziski vairs netiek.

janisb (2018-06-30 19:16)    1 valsts darba inspecija, tiesa par algas izmaksu, tiesa par maksātnespējas pieprasīšanu uzņemumam (izmaksu secībā)

more (2018-06-30 19:17)      Lai iegūtu b/d statusu, jāreģistrējas Nodarbinātības valsts aģentūrā. Bet reģistrēties vari tikai tad, ja neesi darba ņēmēja... Jāpanāk, lai darba devējs oficiāli atlaiž no darba. Kā to izdarīt Tavā situācijā? Nezinu - var konsultēties pie juristiem vai jautāt VID, gan jau viņiem ir bijuši tādi gadījumi.

Aukstums (2018-06-30 19:26)    2 Valsts darba inspekcijai ir konsultāciju tālrunis.

Maribella15 (2018-06-30 20:24)    2 Ja alga nav izmaksāta 2 mēnešus - darbinieks var pieteikt uzņēmuma maksātnespēju. Tad arī, laikam, 3 dienu laikā vai 2 nedēļu laikā tiesai ir obligāts pienākums pieņēmt lēmumu par maksātnespēju. Tikai prasībā par maksātnespēju, vēlams pieprasīt rezevēt uzņēmuma līdzekļus (mantu) algu izmaksai, lai vadība ātri necenšas visu izpārdot un atstāt darbinieus vispār bešā.

joens (2018-06-30 20:25)    1 VDI izliekas, kaut šajā situācija viņu rokas tāpat par īsām, jo vairs fiziski neeksistē objekts, ko tiranizēt. Juridiski maksātnespēju var pieteikt tikai visai maksātspējīgam uzņēmumam (maksātnespējas procesa izmaksas ir oi oi oi), ne tādam, kas jau "kapu kalniņā" (nekas nepieder, pilnvarotu pārstāvju vairs nav/pilnvaru termiņi beigušies, kase tukša). Pie tam acīmredzams, ka neprasmīgs bizness, ne ļaunprātīga izlaupīšana, attiecīgi arī poličiem nulle intereses. Tādu reāli izbeigušos uzņēmumu apkārt ir pietiekami biezs slānis.

Aukstums (2018-06-30 20:28)      kas par sviestu..? no 90-tajiem un krīzes laikā 2007-2010 to tik vien darīja, kā uzņēmumi bankrotēja, nodokļus nemaksāja, darbinieki palika uz ielas.. .Darbinieks vēršās ar ofic.iesniegumu VDI, pēc faktu konstatācijas, VDI dod rīkojumu uzņēmumam norēķināties ar darbiniekiem... (kādreiz tā bija..)...BET uzņēmums to var ignorēt.. visprātīgāk vērsties sava rajona tiesā, nav citu variantu.. bet pastāv risks, ka tiesāšanās procesa laikā uzņēmums ierosina, vai kāds kreditors ierosina maksātnespēju... principā darbinieki varētu ierosināt maksātnespēju, bet tas ir dārgi..

Maribella15 (2018-06-30 20:56)  1   Kādas muļķības! Darbiniekam ierosināt maksātnespēju uzņēmumam neko nemaksā!

pigljucis (2018-07-01 11:28)    1 Kāpēc neiesniedzat atlūgumu pamatojoties uz darba likuma 100.panta pirmo daļu? To var darīt arī ar ierakstītas vēstules palīdzību, tad 7.dienā pēc tās izsūtīšanas tā skaitās saņemta, neatkarīgi no tā vai tā tiek fiziski saņemta vai nē. Tātad, pēc 37 kalendārām dienām esi uz brīvām kājām. Darba devēja pienākums ir pēdējā darba dienā izmaksāt visu pienākošos atalgojumu + neizmantotās atvaļinājuma dienas. Kā arī sniegt informāciju VID par to, ka darba attiecības ir izbeigtas. Kā šīs divas lietas uzņēmums neizdara, tad iestājas soda sankcijas pēc ĀPK un papildus, var sniegt iesniegumu VDI par to, ka netika izmaksāta pēc likuma pienakošā pēdējā izmaksa - šādu iesniegumu VDI nevar ignorēt un uz to ir jāreaģē MK noteiktajos termiņos.
Sanāca gari, bet, cerams, ka noderīgi :)

pigljucis (2018-07-01 11:31)    1 Ak, un tad pēc 30 kalendārām dienām var kļūt par bezdarbnieku...

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu