Bezdarbnieka statuss

Bezdarbnieka statuss - jautājumi un diskusijas

Ka atrast papildus darbu, nezaudejot bezdarbnieku statusu. (11)
Gribetos pastradat, kamer esmu bezdarbniekos, bet nezaudejot so statusu. Darbu velos atrast Riga.
Ļoti atvainojos par komentāru nevietā... bet kāpēc jaunam cilvēkam jādzīvo uz bezdarbnieku pabalstu, ja ik uz stūra darbiniekus vajag? no_matter, tādēļ ka cilvēks ir maksājis nodokļus un darba tirgū ir ļoti maz vakanču. Un šis pabalsts nav mūžīgs, kā dažās citās valstīs. Neskaud tam, kurš zaudējis darbu. Ne katram pietiek ar algu 150-300. Un pareizi dara. Pabalsts nav mūžīgs ar mērķi veicināt bezdarbnieku meklēt jaunu darbu, un ja var atrast nelegālu darbu var atrast arī legālu... Ja GODPRĀTĪGS cilvēks tiešām būtu ZAUDĒJIS darbu, tad nenāktu prātā šādas domas par piepelnīšanos :( Par vakancēm runājot, šķiet atšķirīgās valstīs dzīvojam... Skaudībai te nav vietas, tikai žēlumam :(

P.S. Priecājos, ka ar saviem nodokļiem varu nodrošināt pensijas saviem vecvecākiem :)
Piedāvā sludinājumā kādu skolas bērnu aizvest/atvest uz skolu vai pulciņiem. Vari kādu večuku vai slimnieku mājās pieskatīt. Nekāda lielā nauda gan tur nespīd. ··· Bezdarbnieka statuss: Ka atrast papildus darbu, ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kā deputāts var iegūt Bezdarbnieka statusu? (13)
Vai ir iespējams iegūt Bezdarbnieka statusu, ja ir pašvaldības deputāts un atsakās no atalgojuma? Kāds dokuments ir jāiesniedz kā pamatojums, ka esmu atteicies no atalgojuma.
Nē nevar. Tas, ka tu atsakies no atalgojuma nenozīmē, ka tev nav darba. Kādam jābūt deputātam, kurš nespēj PATS orientēties likumdošanā un atrast atbildi? Ohoho! Latvijā diži dzīvo..... nu jau pat gatavi strādāt bez atalgojuma. Re, kāda cēla sirds. Var jau to atalgojumu atdot kādai nabagai ģimenei, lai nebrauc prom no Lv vai bērnu namam un turpināt pildīt pienākumus. Brīvprātīgā darba veicējs nav bezdarbnieks-ne loģiski,ne juridiski. Kā var būt strādājošais bezdarbnieks? tā diez vai sanāks, bezdarbniekiem ir tā ka pamatos kad paliek bez darba, tiek atlaists utt. ··· Bezdarbnieka statuss: Kā deputāts var iegūt ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kā iegūt bezdarbnieka statusu uzņēmuma maksātnespējas gadījumā (10)
1.Ir uzņēmuma faktiskā maksātnespēja (darba algas jau 2 mēnešus neizmaksā, sociālos nodokļus kavē vairāk kā 3 mēnešus,utt.) 2. Vadība uzņēmuma maksātnespēju pieteikt negatavojas. 3. Darbiniekus atlaist negatavojas, ...
Valsts darba inspekcijai ir konsultāciju tālrunis. Ja alga nav izmaksāta 2 mēnešus - darbinieks var pieteikt uzņēmuma maksātnespēju. Tad arī, laikam, 3 dienu laikā vai 2 nedēļu laikā tiesai ir obligāts pienākums pieņēmt lēmumu par maksātnespēju. Tikai prasībā par maksātnespēju, vēlams pieprasīt rezevēt uzņēmuma līdzekļus (mantu) algu izmaksai, lai vadība ātri necenšas visu izpārdot un atstāt darbinieus vispār bešā. valsts darba inspecija, tiesa par algas izmaksu, tiesa par maksātnespējas pieprasīšanu uzņemumam (izmaksu secībā) VDI izliekas, kaut šajā situācija viņu rokas tāpat par īsām, jo vairs fiziski neeksistē objekts, ko tiranizēt. Juridiski maksātnespēju var pieteikt tikai visai maksātspējīgam uzņēmumam (maksātnespējas procesa izmaksas ir oi oi oi), ne tādam, kas jau "kapu kalniņā" (nekas nepieder, pilnvarotu pārstāvju vairs nav/pilnvaru termiņi beigušies, kase tukša). Pie tam acīmredzams, ka neprasmīgs bizness, ne ļaunprātīga izlaupīšana, attiecīgi arī poličiem nulle intereses. Tādu reāli izbeigušos uzņēmumu apkārt ir pietiekami biezs slānis. Kāpēc neiesniedzat atlūgumu pamatojoties uz darba likuma 100.panta pirmo daļu? To var darīt arī ar ierakstītas vēstules palīdzību, tad 7.dienā pēc tās izsūtīšanas tā skaitās saņemta, neatkarīgi no tā vai tā tiek fiziski saņemta vai nē. Tātad, pēc 37 kalendārām dienām esi uz brīvām kājām. Darba devēja pienākums ir pēdējā darba dienā izmaksāt visu pienākošos atalgojumu + neizmantotās atvaļinājuma dienas. Kā arī sniegt informāciju VID par to, ka darba attiecības ir izbeigtas. Kā šīs divas lietas uzņēmums neizdara, tad iestājas soda sankcijas pēc ĀPK un papildus, var sniegt iesniegumu VDI par to, ka netika izmaksāta pēc likuma pienakošā pēdējā izmaksa - šādu iesniegumu VDI nevar ignorēt un uz to ir jāreaģē MK noteiktajos termiņos.
Sanāca gari, bet, cerams, ka noderīgi :)
··· Bezdarbnieka statuss: Kā iegūt bezdarbnieka statusu ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Bezdarbnieka ikmēneša atzīmēšanās. (6)
Gribu lūgt padalīties pieredzee, kā ir tādā gadījumā, ka, aizejot bezdarbniekos, katru mēnesi ir jāatzīmējas nodarbinātības valsts aģentūrā, bet tajā laikā ir uzaicinājums ciemoties ārpus Latvijas robezhaam?
Jau vairak ka 4 gadus neatzimejos, bet viss OK..veljoprojam esu bezdarbnieks;)! No 2010.gada 1.maija uzturoties ārzemēs, var saņemt bezdarbnieka pabalstu LV.

http://www.vsaa.lv/lv/pakalpojumi/pakalpojumi-eiropas-savieniba/bezdarbnieka-pabalsts-es
Tur sākumā varētu būt jāiet, tur vēl mācību semināru tevi nosūtīs, bet tad reizi 2,5 mēnešos tik jāiet. Noskaidro pie sava inspektora. Jaatzimejas ik pa diviem meneshiem, bet ja brauc uz arzemem stradat vai var iestaties tur bezdarbniekos vajag u2 formu iznjemt no vsaa un tad var atzimeties arzemes un turpinat sanjemt bezdarbniekus. Ja noteikts konkrēts datums, kad jāparādās pie VNA konsultanta, bet Tajā laikā būsi ārpus Latvijas, tad sazinies ar VNA iepriekš un pārliec savu atzīmēšanās datumu iespējami Tuvu prombraukšanas brīdim. Tur visi cilvēki, saprot, ir pretimnākoši. Kad tiksies, noteikti izstāsti, ka plāno izbraukt no valsts un Tad arī nākamo atzīmēšanās reizi saskaņojiet, atbilstoši tam, kad būsi dzimtenē. ··· Bezdarbnieka statuss: Bezdarbnieka ikmēneša ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Statuss var būt līdz pensijai, pabalstu gan maksā tika 8men. Statuss var būt tik, cik vēlies. Nav termiņa. Varbūt beigsiet aizd.....st visas tēmas ar savām antivakseru muļķībām. Tā vien liekas, ka nav galīgi ko jums darīt. Interesanti, par ko rakstījāt, kad vēl nebija covida? Bezdarbnieku pabalstu maksā 8 mēnešus Paklau, varbūt derētu izlasīt tēmas nosaukumu. Atrod tēmu par kovidu un sauc lietas kādos vārdos vien gribi ··· Bezdarbnieka statuss: Cik ilgi var but bezdarbnieka ... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Darba attiecību izbeigšana un bezdarbnieka statusa atjaunošana (6)
Vēlos aiziet no darba, jo ir nesaskaņas ar darba devēju. pirms tam biju 2 mēnešus bezdarbnieku statusā. Vai ir iespējams atjaunot bezdarbnieka statusu, ja no darba iespējams aiziet uz pašu vēlēšanos nevis pusēm vienojoties?
Nekad neviens darba devējs nav pievērsis uzmanību ierakstam "pēc pušu vienošanās" atlūgumā. Tad jau jābūt galīgam kretīnam. Parasti ir vienalga. Neprasi nekādu vienošanos, vienkārši ieraksti atlūgumā šos maģiskos vārdus. Iespējams, darba devējs būs priecīogs, ka tiks no tevis vaļā. Nevienam nevajag darbiniekus, ar kuriem nevar sastrādāties. Ja aiziet pēc paša vēlēšanās, tad statusu var atjaunot bet pabalastu (ja pienākas - strādāts ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas) sāk izmaksāt, pēc 2viem mēnešiem. jaaa, bet vispaar...nu laabaak sskkirties miermiiliigi. Silti iesaku. Un tas Tev neko nemaksaas.
Es varu aiziet , kaut ssodien atpakll, uz darbu, ko straadaaju ...20 gadus atpakll. Pannems ar atplestaam rokaam.
darba tirgū (Latvija) sabojāta reputācija ir sliktākais , kas var būt.. iedomājies, kā izskatīsies Tavs cv... Bet, ja nu tik tiešām, drausmīgs terorists tas darbadevējs, tad atlūgumā ieraksti, kā te augstāk minēja.. Tiem vārdiem ir nozīme, jo likuma pants ir katram savs vai uz paša vēlēšanos vai uz vienošanos, rezultāts viens, aiziet no darba, bet ja pēc pušu vienošanās, tas der labāk, lai uzreiz būtu bezdarbnieka statuss un cilvēks nepaliek bez pabalsta tos divus mēnešus, tad tādu tekstu arī lai iesniegumā raksta, ar kuru datumu vēlas darba attiecības pātraukt, ja pareizi atceros 114 pants. ··· Bezdarbnieka statuss: Darba attiecību izbeigšana un ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Cik ilgi janostrada lai dabutu bezdarbnieka pabalstu? (9)
cik meneshi?. stradaju 6 menešus un ja tagad aizeju vai iespejams dabut pabalstu? google var apmaldities ar atbildem :)
Piezvani uz jebkuru NVA nodaļu un pavaicā. agrāk bija 9m, tagad ja nemaldos 12m.
Pabalstu % lielums un termiņš cik maksā bija atkarīgs no vispārējā nostrādātā stāža + algas. info varbūt novecojusi pāris gadus neesmu interesējies.
Nē, aizejot tagad, nekā nedabūsi. Jānostrādā vismaz 12 mēneši, no kuriem vismaz 9 mēnešus tiek maksāts sociālais nodoklis - tas ir minimālais laiks, lai būtu tiesības saņemt pabalstu. Nu,ko lai saka????
Bet,varbūt,ka tā arī vajag domāt un dzīvot.Ja nav mājokļa,lai valdība iedod.Ja man ir kādas problēmas,lai valdība viņas atrisina.Ja nav darba,es nemeklēšu citu,bet lai man valdība izmaksā pabalstu!
Gadījumā nebija 9 mēneši? Tiešām bail sameloties. ··· Bezdarbnieka statuss: Cik ilgi janostrada lai dabutu ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Slimības lapa bezdarbniekam (10)
Iznāca diskusija ar vienu cilvēku, kurš pirms 2 ned. pārtraucis darba attiecības, bet bezdarbniekos nestājas, jo gatavojas ņemt slimības lapu un doties arī uz operāciju. Viņam kāds ieteicis, ka slimot nēsot bezdarbniekam ...
jāiestājas bezdarbniekos.,bezd.statuss pagarinās par noslimoto laiku. zilo lapu samaksā tikai tad ja ir viena mēneša laikā pēc atlaišanas no darba atvērta. pie darba devēja nav jāiet. ar lapu jāiet uz sociālajiem. samaksā 80 % no vidējās algas. tas ir vairāk , kā bezdarbniekos. Ja cilvēkam nav nekāds statuss, tad viņam arī nav nekāds pabalsts- ne slimības, ne bezdarbnieka, bet, ja cilvēks mēneša laikā pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas saslimst, tad viņam ir slimības pabalsts un pēc tam bezdarbnieka...nu precīzāku info pie VSAA LV likumdošana neparedz nestrādājošiem un bezdarbniekiem apmaksāt slimības lapu. Domāju, ka idejai kājas aug no tā, ka slimības pabalsts attiecībā pret algu ir augstāks nekā bezdarbnieka pabalsts. Taču, cik man zināms, slimības lapu iesniedz sākumā darba devējam (~2 nedēļas) un tad tikai VSAA, ja ir darba attiecībās. Kas notiek, ja darba attiecībās nav, to gan nezinu. Taču man šķiet, ka ir vērts vismaz izlasīt VSAA mājas lapā atrodamo info par slimības lapas ņemšanas kārtību. Viņiem tur pamata info ir izlikta. Kā jau te teica - ja bezdarbnieka status nav tad nedabū neko, ja ir bezdarbnieks un paspēj saslimt mēneša laikā (dabū vismaz A lapu) tad, B lapas gadījumā saņem slimības pabalstu + bezdarbnieka pabalsts nekur nepazūd bet gan tiek atsākts izmaksāt pēc B lapas beigām.
Bet tas tavējais sarunas biedrs aplauzīsies pēc pilnas programmas, jo tā vietā lai izlasītu likumu konsultējas dzērāju vasju no blakus podjezda :D
··· Bezdarbnieka statuss: Slimības lapa bezdarbniekam lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu