Kura valsts šobrīd ir vispateicīgākā latvietim darbam ārzemēs?

..gan tādā ziņā, vai vietējie neizturēsies ar ienaidu, gan arī darba slodzes un atalgojuma ziņā. Variet salīdzināt, kura valsts būtu piemērotāka strādniekam, kura jau speciālistiem.. amatniekiem.. u.t.t. / Jā, un arī vecuma cenzs laikam jau būtu no svara - vai cilvēkam pāri pusmūžam darbu meklēt ārzemēs ir jēga?

fargo  3 4 asv. plus, cik man zināms, nekāda ienaida pret eiropiešiem nav. nekur. pret superiedomīgiem, rupjiem parazītiem gan ir. bet tas nav par latviešiem.

Drole  3 4 Latviets Videejais amerikaanju slodzi nepavilks.

Ja kaads pozicionee sevi kaa "Latvietis" ("Krievs"), tad ljoti iespeejams, ka miitnes zemee to vajaas socializaacijas uc probleemas...

fargo  2 2 entry level darbu latvietis var dabūt praktiski jebkur un automatā un tur nav ko nepavilkt. tur ir darbaspēka deficīts, lai arī 40 un cik tur miljonu dzīvo uz pārtikas taloniem.

ULTRA  4 1 ES valstīs pēc 50 būs pagrūti.
Bet visizdevīgāk tur, kur perfekti zini valodu. Augstas algas Šveicē, Norvēģijā. Bet vai zini franču un norvēģu valodu. Angļu valoda der starptautiskajās kompānijās un vajag ļoti labu izglītību, jābūt augsta ranga speciālistam.

Psihologs  5 5 Šobrīd Latvija ir vispateicīgākā latvietim darbam ārzemēs.

AivarsN  3 5 Ja paveiksies,Latvijā var dabūt darbu ražas novākšanā par 2€/stundā,bet dažviet arī mazāk.😁

ne_meklejumos    2 Šveicē algas lielas, bet dzīve dārga, valoda vairāk vācu, seko franču un itāļu. Patreiz Vācijā dzīvoju, mazāk nopelnu, bet dzīvošanas izmaksas un pārtika stipri lētāka. Darba piedāvājumu gana daudz, pilnas avīzes, bet jāpielīdzina izglītības līmenis Vācu sistēmai, pārsvarā visur prasa arī valodas sertifikātu.

Geisha    7 Nu Vācijā, Norvēģija, Uk uc. vecu cilvēku kopšanai der latvietis pēc 50.

limonija  1 2 Mana bijusī kolēģe slavē Norvēģijas ziemeļus - ļoti laba samaksa, bet darbu atrast varot tikai caur paziņām.

natre17  1 6 Vācijā noteikti :) ,ņem līdz 55 , var arī nesaprast valodu ,pietiek ja prot krieviski fabrikās mierīgi var strādāt,tāpat ir Anglijā.Kvalificētam darbam gan vajag atbilstošu izglītību un valodas zināšanas.Sievietes par auklēm un senioru kopējām pieņem arī pensijas vecumā.Jēga ir vienmēr ,gan labu naudu nopelnīsi ,gan smaidīgākus,pozitīvākus cilvēkus sastapsi.

ne_meklejumos  2 4 Vācijā bez valodas par pusvelti pie krieviem strādāsi, darba intervijās neviens citā mēlē kā vācu nerunā, arī aprūpes dienestos vai pansionātos, ja gribi strādāt legāli.

24gunti    3 Tā kuras valodu zini,bet tādas pateicīgākās vienkārši laikam nav,visur jāstrādā...

natre17  2 4 ne_meklejumos viedoklis
"Vācijā bez valodas par pusvelti pie krieviem strādāsi, darba intervijās neviens citā mēlē kā vācu nerunā, arī aprūpes dienestos vai pansionātos, ja gribi strādāt legāli."

Ja tikai runāt mācēsi nevis strādāt ,tad vispār nekur netiksi ..ārzemnieki nav glupi ,ka labam čaklam cilvēkam atteiktu darbu ,jo neprot valodu ,bet pieņemtu 5 valodās brīvi vāvuļojošu sliņķi:)

langstinsh  3 2 Ja neesi dienējis padomju armijā-tad neiztirēsi ne vienā valstī...
Pēc 2 nostrādātām h-15 min.-vari pačurāt,vai uzpīpēt,vai uzēst,kas ir.
Nesapņo...
Paņem līdz rupjmaizi un konfektes.
Labāk paliec kur esi.
Turies.

kvarts  16 4 Cik stulbam jābūt cilvēkam , lai brauktu strādāt uz ārzemēm. Nekur nav tik labi kā Latvijā.

joens    3 Kā jau augstāk raksta, entry level ir pieejams dajebkur un pusstundas laikā pēc izkāpšanas no lidmašīnas pat bez vietējās valodas zināšanām. Iespēja saprasties gan būs noderīga.

Citādāk ir ar "vidusšķiras" darbiem - meistars, klerks, vidējā līmeņa menedžeris utml., tur var sākties izglītības dokumentu, valodas sertifikātu utt. utml. prasīšana.

Augstākam līmenim (neatkarīgi no profesijas, tās statusa un/vai prestiža) parasti Tevi mēģina pierunāt nākt strādāt nevis bāzies pats.

Vēl augstāks laikam oHo ierindas publikai nav aktuāli, kaut šeit ir cilvēki, kas tajā atrodas (strādā šādā līmenī tur).

Vietējās valodas (papildus angļu) zināšanas ļauj atvērt gandrīz jebkuras pievērtas durvis.

neko    6 Vispār "psihologam" taisnība, vislabāk ir no LV strādāt ar klientiem citās valstīs. Kaut vai kā amatniekam.

uusins    3 Bez izmaiņām: "labi ir tur, kur manis nav..."
Atkal esmu Zviedrijā. Man šeit patīk. Norvēģijā ir labi, ja izdodas iekārtoties. Man patika Francijā - gan ar saziņu nedaudz trakāk :D. Dēls ilgāku laiku strādāja Vācijā kā elektriķis, nesūdzējās.
Ir viena maza mazītiņa niansīte - ārzemēs IR jāstrādā. Tad ir OK! Ja brauksi slinkot, Tev itin visur būs sū.... :)

kwinta  1 8 Kvarts.
Cik stulbam jābūt cilvēkam, lai strādātu par 270 uz rokas. Pie iztikas minimuma 470.

RAW  1 3 Katara viennozīmīgi..Laimīgs tas kas tajāspēj nokļūt!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu