Darbs ārzemēs

Darbs ārzemēs - jautājumi un diskusijas

Darbs Islandē (19)
Maz informācijas kā tur tagad ar algām un pieprasījumu.Interesē namdaru un akmensapstrādes speciālistu profesijā darbojošos viedokļi.
Latvijā darba rokas tiešām trūkst: namdari izlaidušies, ka par 500-600 EUR uz rokām strādāt negrib nemaz, tik uz ārzemēm vien raujās :D ... 500-600 namdarim,tāpēc jau visi meistari pazūd uz ārzemēm..)))apbrīnoju letlandijas darba devējus,pidari,aizmirsāt kā pirms ES par grašiem nodarbinājat savus darbiniekus ,paši jutās baigie aristrokrāti ik pēc trim,četriem mēnešiem braucāt uz siltām zemēm..tagadu dabūjat atpakaļ..DDD 16:37
Kurš vispār taisās? Neviens. No 2000 nobraukt uz 3-5 simtiem tikai jocīgais vēlas.
500-600 nedeeljaa? Nav daudz, bet par taadu algu cilveekus var atrast labu labos. Latvijaa, protams. Islandee pirmajaa gadaa visdriizaak nebuus dizhi vairaak. Islandē esot latviešu biedrība apjautājies tur. Draudzene dzīvo Islandē un mājās braukt netaisās. Tātad ir labi. ··· Darbs ārzemēs: Darbs Islandē lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Sēņu lasīšana Īrijā (32)
...nolemts braukt neatkarīgi no izteiktajiem viedokļiem,bet varbūt ir vērā ņemama informācija...
Vienmēr paturi atkāpšanās ceļu. Aizbraukšanai neaizņemies ne kapeikas, un lai vienmēr rezervē naudiņa atpakaļceļam, ja nu gadās kādi sūdi. Var nebūt tā, kā solīts. Vismaz minimāli valoda jāzin, galu galā bankā konts jāatver, PPS nummurs jākārto utt.

Ivetucis77- es dzīvoju Īrijā vienā dzīvoklī ar sievieti, kas bija no sēnēm aizmukusi, un viņa stāstīja, ka smidzinot gan, piedevām šausmīgi. Rokas vienās pūtēs, deguns tek un acis asaro. Ja tu stāsti, ka nesmidzina, tad laikam visur nav vienādi. Viņai vēlāk atklāja vēzi.
Lai veicas,pielauju,ka tas ir lemums,lai uzlabotu dzives kvalitati. Labi,ka vismaz doma,un kautko ari dari. Vienigais ko zinu,ja cilveks ir alergisks-var pastiprinaties lekmes,runa tiesi par senem.Man masicas berni stradaja,ilgi neiztureja,esot kimija,kautkada smidzinasana,un ipass mutrums.... Bet-islaicigi-lai izdodas! Veiksmi! Labiem darbiem vervētāji apkārt pa pasauli neskraida. Ja nu galīgi neko nemāki - tad jā, der arī tāds. Bet diez vai tie daži tūkstoši ilgtermiņā atmaksāsies. Esmu nostrādājusi 2 gadus pie sēnēm Irijā--un teikšu--nekas briesmīgs un grūts nav. Nav arī nekāda sevišķā ķīmija izsmidzināta--tā ķīmija ir iestrādāta kompostā..lai sēnes aug veselīgas un no viena komposta noņemtu 3 ražas. Arī nopelnīt var normāli..nezinu--kur tad ārzemēs maksā tūkstošus par darbu--kur nav nepiecešamas valodas zināšanas.
Un arī sēnes ir jāprot pareizi lasīt--nav jau mežā tās jālasa--bet kārtīgi jāsakārto punetēs un jāsakārto pēc izmēriem un tas viss jādara ļoti ātri!
Ja tev tur nepatiks, tad meklē darbu viesnīcās, vēlams tādās, kas nodrošina dzīvošanu uz vietas, vai mēģini atrast kādu citu darbu. Lai tev veicas. ··· Darbs ārzemēs: Sēņu lasīšana Īrijā lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Pensija par darba laiku Vācijā (9)
4,5 gadi Vacija stradaju. vai bus piemaksa pie Latvijas pensijas?
Vācijā kā minimums ir jānostrādā 5 gadi oficiālā darbā, lai varētu saņemt Vācijas pensiju. Un tā nebūs piemaksa pie Latvijas pensijas, bet pensija, kas nopelnīta Vācijā un noteiktajā kārtībā arī jāpieprasa Vācijā. Vismaz Anglijā par šiem nostrādātiem gadiem ir pensija nopelnīts,tad kādēļ,lai Vācija nemaksātu! vispirms liidz tai pensijaai ir jaanodziivo. Jo ssodien, diemzzeel, cilveeki apmirst, kaa musssas, kad ir tie gadi pienaakussi. No stresa, no paarslodzeem darbaa, no sstruntiigas paartikas , slimiibaam utt.
Un, kaa jau bannkkieri saka, nu nebuus, nu nebuus nekaadas pensijas, ar to jaareekkinaas.Ja nu pats sakraasi. Jo, uzssodienu daudz vairaak cilveku nomirst, kaa piedzimst. Ssodienas straadaajossie apmaksaa pensijas ssodeinas pensionaariem, bet ja dzimst arvien mazaak, kurss tad apmakssaa..muusu pensijas? Neviens....
Un tas , ka aarvalstiis, darba deveeji ir laimiigi, ka tu ssance leetak, bez nodokliem, ari ir fakts. Vinniem ta po*ui tas, kas notiksies ar tevi, kad buusi vecs.
Pa lielam arii valdiibaam ir vienalga.Jo, tie kas ir taja valdiibaa, ir stabili iekaartojussies, un sakraas /sazags "zekkee "sev priekss vecumdienaam. Vinni passi apzinaas to situaaciju ar pensijaam , tikai melo, lai nebiedeetu cilvekus.
Nu Anglijā jānostrādā 10 gadi un pensija būs laba priekš Latvijas. Stipri šaubos, ka vācieši ko ārzemniekiem maksās. Cik zinu, tur nav ne nepieciešamais stāžs vajadzīgs, nekādi minimumi nav paredzēti. Pat minimālo algu pirms pāris gadiem ieviesa. Letiņi tagad tur darbojas ar falšām LV pašnodarbināto izziņām. Tipa mēs te komandējumā. Vācieši rokas berzē, par tiem lohiem nav ne cents nodokļos jāmaksā. Dienvidslāvi, poļi, čehi un citi gudrākie tikai oficiāli, pēc gadiem 20-30 vismaz 300 eiro pensiju nopelna. Mūsējiem gan tur nekā, gan te nekā. ··· Darbs ārzemēs: Pensija par darba laiku Vācijā lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Bezdarbnieka pabalsts un darbs ārzemēs (4)
Mans darba stāžs gandriz 10 gadi. Aizgāju no darba uz abpuseju vienosanos. , jo radās iespēja pastrādāt ārzemēs. Iestajos uzreiz bezdarbniekos, piešķīra pabalstu. Ja es 2menesus stradasu arzemes vai es nezaudesu savu pabalstu ...
atgriežoties var atkal iestāties. bija kaut kāds pants par tiem līdz 2 mēnešu pagaidu darbiem, kad bezdarbnieka status vienkārši pārbīdās par to nostrādāto laiku. Tikai noteikti jāinformē NVA pirms tam. Jusu bezdarbnieka status ir zaudets,ja tas netika saskanots ar NVA Tā būs drošāk nva bezmaksas informatīvais tālrunis 80200206 ··· Darbs ārzemēs: Bezdarbnieka pabalsts un darbs ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kura valsts šobrīd ir vispateicīgākā latvietim darbam ārzemēs? (28)
..gan tādā ziņā, vai vietējie neizturēsies ar ienaidu, gan arī darba slodzes un atalgojuma ziņā. Variet salīdzināt, kura valsts būtu piemērotāka strādniekam, kura jau speciālistiem.. amatniekiem.. u.t.t. / Jā, un arī ...
Kvarts.
Cik stulbam jābūt cilvēkam, lai strādātu par 270 uz rokas. Pie iztikas minimuma 470.
Nu Vācijā, Norvēģija, Uk uc. vecu cilvēku kopšanai der latvietis pēc 50. Vispār "psihologam" taisnība, vislabāk ir no LV strādāt ar klientiem citās valstīs. Kaut vai kā amatniekam. Vācijā noteikti :) ,ņem līdz 55 , var arī nesaprast valodu ,pietiek ja prot krieviski fabrikās mierīgi var strādāt,tāpat ir Anglijā.Kvalificētam darbam gan vajag atbilstošu izglītību un valodas zināšanas.Sievietes par auklēm un senioru kopējām pieņem arī pensijas vecumā.Jēga ir vienmēr ,gan labu naudu nopelnīsi ,gan smaidīgākus,pozitīvākus cilvēkus sastapsi. Ja paveiksies,Latvijā var dabūt darbu ražas novākšanā par 2€/stundā,bet dažviet arī mazāk.😁 ··· Darbs ārzemēs: Kura valsts šobrīd ir ... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Kā iegūt PVN reģistrācijas numuru,strādajot Somija? (5)
7 pašnodarbinātie strādā Somijā,veicot lauksaimniecības palīgdarbus.Algas saņemšanai ir nepieciešams PVN re´histrācijas numurs. Pusei toVID ir piešķīris,bet dažas filiāles atsāka. Valstij tak ir viena likumu sistēma. Tad ...
Iespējams, ka jauc PVN ar IIeN (pievienotās vērtības nodokli jauc ar iedzīvotāju ienākuma nodokli).
Ja tas tā nav, tad atvaino.
Kā iegūt - pieteikums un citi dokumenti (par adresi vajadzēja dokumentu) https://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=6214&hl=1&mod=33

Atsaka droši vien tāpēc, ka vid domā, ka veiks kaut kādus darījumus, lai izvairītos no pvn maksāšanas. Ja viss ir "tīri", tad parasti labāk visu detalizēti aprakstīt. Ko darīs, kam, kur, ar kādiem līdzekļiem utt.

Lai gan algas saņemšanai un pašnodarbinātie neiet kopā. Vai nu alga vai samaksa pašnodarbinātajam (saimnieciskās darbības veicējam). Droši vien ka vajag līgumu ar izmaksātāju. Parasti, ja atsaka (atliek), tad atsūta vēstuli, kur viss uzrakstīts ko viņiem vajag.
Droši vien ka jāgriežas Somijas VID. Kāds sakars Latvijas vidam ar cilvēkiem, kuri strādā ārzemes. Tur taču var piereģistrēties kā pašnodarbinātais.
Jeb gribat darīt visu, lai tik trūcīgajiem somu darba devējam nebūtu jāmaksā nodokļi? Jeb lauksaimniecības palīgstrādniekam/ diez, kas tas tāds, kurš padod dakšas un grābekļus laukstrādniekam ?/ nevajag neko izņemot algu, kura 3 x zemāka par minimālo?
Vai Latvijas VID zina, kur šie cilvēki strādās. Tie, kuriem neinteresē, ar ko nodarbosies šie pašnodarbinātie, gan jau no lauku rajoniem, tur varot visu sarunāt.
pareizi dara ka atsaka. Saņemot pašnodarbinātā statusu ir jānorāda adresi un firmu, kur strādās. Ja norādīs Somiju, tad tak skaidrs, ka fufels. "Ja viss ir "tīri", tad parasti labāk visu detalizēti aprakstīt. Ko darīs, kam, kur, ar kādiem līdzekļiem utt.
Ja iedziļinās, kas ir pašnodarbinātais. Tas kurš sēž savā istabā, vai noīrētā telpā un ada zeķes, griež matus, auž segas.
Tagad šo statusu pielieto tur, kur negrib maksāt pat minimālo algu.
Kaut vai Somijā. Atbrauc tāds latvju palīgstrādnieks. Somam par šo darbu/ kaut soms diez vai šādu darbu darītu pat par tūkstošiem / jāmaksā x naudiņas. Tad izdomā variantu, kā ārzemniekam samaksāt 1/3 x. Aga, ir Latvijas pašnodarbinātais, kuram ir nodokļu maksātāja numurs. Situācija atrisināta. Starpniekfirma ieliek savā kabatā summiņu un somam labi. Darba darītājs no laukiem, kur pat 500 eiro nevar nopelnīt, sakodis zobus strādās. Ak cik mēs gudri, cik izveicīgi. Apjājam savus tautiešus, noliekam lētā darbaspēka rindā.
Kvalitāti gan prasīs kā no iezemieša.
··· Darbs ārzemēs: Kā iegūt PVN reģistrācijas ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
uz holandi caur wfnl? (1)
Sveiki,doma braukt uz sezonas darbu siltumnicas un pakosana caur firmu wfnl.firmai neesot jamaksa un par celu var norekinaties no pirmas algas,dzivosana nodrodinata.vai kads ir izmantojis sis firmas pakalpojumus,kadas atsauksmes?
Ir pieredze. Neceri, ka uzreiz no nākošās dienas sāksi strādāt. Parasti, no atbraukšanas līdz strādāšanai sanāk gaidīt 2-3 nedēļas. Kamēr dok.sakārto. Lieki teikt, ka dzīvošana ir par savu naudu, un tas nav lēts prieks, ja vien no mājām nav paņemta kaste ar roltoniem :D ··· Darbs ārzemēs: uz holandi caur wfnl? lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Sezonāls darbs ārzemēs (5)
Vēlos noskaidrot par sezonas darba piedāvājumiem ārzemēs tur esošo latviešu viedokļus.Kādus 3 mēnešus gribas piepelnīties vai nu zemenēs vai tomātos..vai pakojot saldējumu.Jautājums par valsti-Beļģija,Vācija vai ...
Es kad stradaju Vacija , mums blakus dzivoja kaimins latvietis ,vins stradaja pie tomatie un gurkiem siltumnica , darbs bija no 6 vai 7 rita lidz 15, alga isti neatceros kadi 800 eur , pari 1000 toč nebija , plus atskaiti dzivosanu un paiku, bet zinu ka vins pec paris menesu aizbrauca projam . Tas ko es zinu !! Nezinu par Beļģiju, bet Norvēģijā ja ir blats pie tiem, kas tur jau sen iekundējušies, var nopelnīt vismaz 2000. Taču nevienu "no ielas" tā banda savā kompānijā neņem. Zinu,ka visi foršie un apsviedīgie ir metuši mieru zemenēm un tomātiem,un tā vietā dodas uz Angliju strādāt par bārmeņiem vasaras brīvlaika laikā,labāk maksā un tīrs darbs. Zinu, ka daudzas dažāda vecuma meitenes uz vasaru brauc fāterlandē piestrādāt darbos, kas saistīti ar pavieglāku uzvedību par auklītēm, pārdevējām, vecu ļaužu apkopējām...
Tā bija tikai informācija, nekā personīga!
··· Darbs ārzemēs: Sezonāls darbs ārzemēs lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Vai ir kadam zinams brivas vakances Irija? (6)
Varbut kads var palidzet ar kadu labu padomu atbildigam cilvekam? Iespejams kada noliktava vai fabrika, kur biezi nav kam stradat un trukst darba rokas..
Cik es zinu no īru stāstītā, tad tur ir bezdarbs, un īri brauc uz Angliju vai Kanādu. internetos jau skatiijaas? http://ie.indeed.com pazinnas, draugi ir tur? Lai sameklee ko tur , jo saakumaa ir pilniigi vienalga, ka tikai darbs.
Iirija ir smuka , savdabiiga zeme , ar slapju, aukstu (ziemaa) gaisu. Es biju ciemos tur agraa pavasarii . Nekaadi nevareeju..atsilt :)) UK ir pavism savaadaak.
Nu ej tachu uz Agenturaam..

Driver tiesiibas nav? Saac kaut vai picas vai take away izvadaat...vai vispaar stradaat kaut kaados mcdonaldos.piceerijaas...

1001 iespeejas....tikai kustina smadzenes...
··· Darbs ārzemēs: Vai ir kadam zinams brivas ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Ārvalstu darbadevēja krāpšanās (7)
Kādu laiku strādāju ārzemēs, darba devējs krāpās ar samaksu un līdz par darba beigām it kā glabāja līgumus pie sevis. Tagad, kad patinu filmu atpakaļ, izrādās, ka man nav neviena dokumenta par to, ka esmu šajā uzņēmumā ...
izskatās, ka neko

un tie selfiji..... neko nepierāda

asprātīgs darba davējs var ierosināt pret tevi lietu, ka esi slepeni iekļuvusi viņa teritorijā
Alisija: "Ja jau maksāja algu, tad taču arī nodokļus."

Tu tiešam esi tik naiva vai izliecies?... :))
Pierādījumu, ka saņēmi atalgojumu arī nav? Ja nav, tad neko. Ja ir, tad nez vai darba devējs kādā tiesā liecinās, ka ir maksājis labdarīgos nolūkos. Zviedrijā pietiek ar to ja esi strādājis tur, Tev ar līgumu nevajag, bet ticiet man - viņi ar uzmet. Labi man bija cits stāsts, bet nu princips paliek tāds-Tu neko nedabūsi. Man tie pridurki palika 25 štukas parādā un ar visiem gudrajiem jurustiem neko nedabūju atpakaļ. Es straadaaju Holandee caur agentuuraam,dazreiz darba liigumu dabuuju veelaak! Bet nekad veel neesmu "uzmests" protams pa kaut kaadiem siikumiem vareeja diskuteet... ··· Darbs ārzemēs: Ārvalstu darbadevēja ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu