Mikrouzņēmuma dibināšana, kam jāpievēš uzmanība?

Strādāju valsts iestādē, bet vēlos paralēli izveidot savu mikrouzņēmumu un uzsākt biznesu. Kuras ir lietas, kurām jāpievēš uzmanība? Zinu, ka nodokļu grāmatiņa kopš 2013. gada man atrodas pašreizējā darba vietā. cik saprotu tā tad, tā vairs tur nevarēs atrasties, līdz ar ko zudīs neapliekamais minimums, bet vai paliks sociālas garantijas, respektīvi slimības lapas apmaksas un tādas lietas saglabās šī darbavieta?

irgo    1 Nodokļu grāmatiņas vairs neeksistē - tikai elektroniskā deklarēšanā.

disneja      Pamata darba vietā visas garantijas saglabājas.

kvarts    3 Vai līgums ar pašreizējo darba vietu pieļauj strādāt vēl citur ?... Nodibināsi savu uzņēmumu un paliksi bez pamatdarba....

suunuroze      Ieteiktu atvērt atsevišķu kontu MU ieņēmumiem.

regina_dei_diamanti    1 suunuroze, mikro SIA jau nav pašnodarbinātais, tur nevar ieteikt, SIA konts ir jādibina obligāti.
Pamatdarbā uz rokas saņemsi mazāk, bet visas pārējās garantijas saglabāsies. Kā jau te minēja, nodokļu grāmatiņa atradīsies mikro SIA (tagad tā ir elektroniska, vienkārši VID tā "jāpārliek" uz jauno SIA).
Kas vēl... Tev var būt 5 darbinieki, max. alga katram 720 EUR uz rokas. Mikronodokļa likme 9% līdz apgrozījums sasniedz 7000 eur, tālāk 11% no apgrozījuma. Izvērtē, vai ir vērts reģistrēties kā PVN maksātājam.

jadore      No nākamā gad būs izmaiņas likumā, noteiks, kuras nozares drīkst izmantot MUN, kuras nedrīkst. Ja Tu dibini mikrouzņēmumu (mazkapitāla sia), tad nav obligāti pieteikties par MUN(mikrouzņēmuma nodoklis) maksātāju. Ja nepiesakies par MUN maksātāju, tad algas nodokļa grāmatiņa var palikt esošajā darba vietā.

mazinhjais  3 5 Lai veidotu savu uzņēmumu, ir jāmaina domāšana: ir jākļūst par uzņēmēju ( uzņēmēji nesapņo par slimības lapām, atvaļinājumiem un citām "muļķībām", pensijas ieskaitot...)

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu