Ka labak jaregistre mazo ziedu veikalu?

gribu atvert mazo ziedu veikalu,tai labak but sia vai individualais komersants mikrouznemums?un es varesu tur pati stradat,but ipasnieks un pati stradat?

Margariita  2 1 cep vien augšā SIA.....ar mikrouzņēmumu var iebraukt auzās!

no_matter  3 3 NAV TĀDS MIKROUZŅĒMUMS!!! Pirms dot pārgudrus padomus, ar likumdošanu vajag iepazīties.

Var noreģstrēt jebkādu uzņēmējdarbības formu (SIA, IK) vai reģistrēties kā pašnodarbinātais (saimnieciskās darbības veicējs) un IZVĒLĒTIES maksāt mikrouzņēmuma NODOKLI. Šis nodoklis ir domāts vairāk lai uzsāktu uzņēmējdarbību līdz ar to ir daudz dažādu ierobežojumu (darbineiku skaits, atalgojuma griezti, apgrozījums, neapliekamais minimums utt.). Vairāk derēs pakalpojumu sniedzējiem, jo nodokli maksā no kopējiem ienākumiem nevis peļņas). Likums noteikti pašai jāizstudē.

Protams strādāt vari, bet pašai sevi jāpieņem darbā (ja būsi juridiska persona) un tur atkal šādas tādas fīčas.

Alvasete9  2 2 ir arī mikrouzņēmums, saistībā ar vienu projektu, bija man tāds uztaisīts....ja nu gada laikā kas šobrīd mainījies, bet domāju, ka nē, jo runāja, ka mikrouzņēmumiem no 9% paaugstināt vai nē nodokli uz 11%. SIA un IK, tas ir kas cits.

no_matter  3 1 Jā noteikti, Alvasete9 :D

http://likumi.lv/doc.php?id=215302

1.pants. Likumā lietotie termini

Likumā ir lietoti šādi termini:

1) mikrouzņēmums — INDIVIDUĀLAIS KOMERSANTS, individuālais uzņēmums, zemnieka vai zvejnieka saimniecība, kā arī fiziskā persona, kas reģistrēta Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs, vai SABIEDRĪBA AR IEROBEŽOTU ATBILDĪBU, ja tie atbilst visiem turpmāk šajā punktā minētajiem kritērijiem:

Nav tāda UZŅĒMĒJDARBĪBAS FORMA mikrouzņēmums. Un pirms gada bija tieši tas pats. Likums pieņemts jau 2010. gadā.

Cafe_Noir  1 1 domāju, ka ar mikrouzņēmumu domāts ir gan mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, gan mazkapitāla sia:
http://www.ur.gov.lv/?a=1126

patsgugudums  1   Piekrītu Cafe_Noir, ka Alvasete, iespējams, domāja mazkapitāla SIA, bet tad jau nu vajadzētu saprast, ka neatkarīgi no pamatkapitāla lieluma SIA ir un paliek SIA.

Vispār cilvēkiem, kas ar šiem jautājumiem nav saskārušies, un kam nav arī nekādas pieredzes likumu lasīšanā, ieteiktu nevis nodarboties ar eksperimentiem vai padomu meklēšanu interneta forumos, bet nenoskopot kapeiku un doties pie kāda grāmatveža, finanšu speciālista vai jurista, kas strādā ar uzņēmumu reģistrēšanu - vēlams, pazīstama :)

Ilgtermiņā ietaupīsies gan nauda, gan laiks, gan nervi. Un pēdējie divi nav atjaunojami...

zolidais22  2 1 Oooo gosh - cilvēkam nav ne mazākās nojausmas no finansēm, un gribu taisīt veikalu vaļā un uzreiz jau dalīt peļņu !!!!
Tikai viena izeja - SIA un PVN maksātājs !!!! Pirms dalīt nopelnīto, vispirms tiec skaidrībā, kā nomaksāsi PVN - vai ar PVN pati iepirksi ziedus no bāzes, vai pati lasīsi pļavā, tad nebūs PVN, kā reģistrēsi kases aparātu, kā norakstīsi vecās, nepārdotās puķes, ko tad darīt ar PVN utt.

zolidais22  1   Un kāds mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs var būt veikals!!!! Nodoklis ir 9 % no APGROZĪJUMA!!!! Ne no peļņas, kas palika pāri no starpības, par cik pārdevi - par cik nopirki - telpu īre - elektrība - ziedu piegāde - utt. !!! Tik tiešām ooooo- gosh !!!

no_matter  2   Alvasete9 visticamāk domāja (ja vispār spēj domāt :D) pašnodarbināto, kas reģistrējas VID un turpat tūlīt arī izvēlas nodokli - ātri un bez sāpēm, bet šajā gadījumā tak tas nederēs.

Ar konsultēšanos te diez vai pietiks, jāpārzina tomēr labi daudz dažādi likumi un MK noteikumi, grāmatvedība jāprot kārtot, lietvedība... ideāli, ja kāds labi pazīstams jau tam gājis cauri ( ne tikai konsultējis)

Alvasete9      Nu nezinu tik sīki, neiedziļinos,bet SIA man nebija, tas bija uz projekta laiku, tas tiešām bija fiksi un labi, kolēģēm par to pašu darbu skaitījās savādāk, darījām vienādu darbu, es saņēmu vairāk, respektīvi noklis bija 9%, SIA nebija, jo es to darīju viena pati, bet tur bija limits apgrozījumam un tad projekts nepārsniedz , šķiet 500 latus tad, man tas bija izdevīgi, vispār šos jautājumus ļoti labi konsultē VID darbinieki, man ieteica, es paspēju noformēt, bet domāju, ja tas ir veikals, būs citādāk.
no_matter, savus kometārus unn likumus pietaupi, es saku, kā man konkrēti bija praksē, nevis teoriju no likumiem.Projekts beidzās,arī mikronodokļa maksātājs neesmu.Un to varēja slēgt paralēli visiem maniem 3 vai 4 darbiem, kas bija oficiāli ar visiem nodokļiem kā nākas.Bet par projektu, cits darbs, citi nodokļi bija.Tikai tad nedrīkstēja uz manis būt reģistrēti bērni, kā apgādājamie.
Ja Tu eis tik liels biznesmenis, tad sniedz cilvēkam padomu, nevis pārkopē likuma pieņemšanas gadu, vislabāk aiziet uz VID un visu uzzinās.

jadore  1 1 Alvaste9. Ar ko tad Tu nodarbojies? MUN 9%, 11% maksāt ir izdevīgi tikai pakalpojumu sniedzējiem, ne veikalam un ne ražotājam.

no_matter  2   Eh, Alvasete ... :( Es pat esmu sapratusi, ka biji reģistrējusies kā pašnodarbinātais, bet tu nē :( u pašnodarbinātais + mikrouzņēmumu nodoklis ir salīdzinoši vienkāršāka kombinācija nekā ar SIA, IK, utt. Turklāt pašnodarbinātais ir fiziska nevis juridiska persona, kas ar, manuprāt, krietni atvieglo dzīvi.
Man pat kā pakalpojumu sniedzējai nav izdevīgs mikrouzņēmumu nodoklis, tas katram pašam jārēķina. Zinu gadījumu kad cilvēks tieši savas nezināšanas pēc namu apsaimniekošanā izvēlējās šo nodokli. Vispār vāks!!!!

Mīlīši, lasam likumus (kas nav nekāda teorija, bet uz to balstās visi sabiedrībā notiekošie procesi), jo ja nezināsim tos, ne tikai citi mūs apčakarēs, bet arī mēs paši.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu