Biznesa uzsākšana

Biznesa uzsākšana - jautājumi un diskusijas

Kas nepieciesams lai atvertu metalapstrades uznemumu (metināšana,virpošana utt)? (10)
Runa neiet par iekārtām,bet par atļaujām,licencēm. Kādas prasības?
Ja Tev trūkst zināšanu par uzņēmuma atvēršanu , tad bail pat domāt ko Tu zini par PEĻŅU....
Nekā personīga un lai visi labie Dievu Tev stāv klāt.
Metālapstrādes uzņēmums-atsevišķa ēka, angārs vai bijušo ražošanas ēku izmantošana? Jābūt ir tehniskajam projektam ar sekojošām sadaļām: plānošanas- arhitektūras uzdevums,t.sk.būvprojektēšanas nosacījumi ( jaunbūve, rekonstrukcija, renovācija ) , tehniskie noteikumi ( pieslēgšanās komunikācijām vai to šķērsošana )- ielas, ceļi, siltumapgāde, telekomunikācijas, gāze ) , īpašie noteikumi - ugunsdrošība;
zemes robežu plāni ( zemesgabala piederība );
Ietekmes uz vidi novērtējums- ja nav liels piesārņojums , tad vienkāršots atzinums.
Tas ir lielās līnijās. Svarīgi, kurā pašvaldības teritorijā domājat uzsākt ražošanu.
Tad ir jārunā ar konkrēto pašvaldību un Būvvaldi.
Lai izdodas!
Vajag skaidri saprotamu biznesa ideju, tas ir, kā radīsies peļņa !
Un juridiskās zināšanas.
Pārējais ir pupu mizas ... UR, VID.
jaregistre uznemejdarbiba ,uznemuma statuti,valde,utt.
tas bus sia?starptautisks?z.s?individualais?
Iepriekšējā runātāja paskrēja drusku par ātru, kaut nekā nepareiza nepateica. Ja nomā gatavas telpas/-u, tad tikai ar nodarbināšanu saistītie papīri (darba vide utt.). ··· Biznesa uzsākšana: Kas nepieciesams lai atvertu ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Uzņemējdarbības formas izvēle (9)
Kādu uzņemējdarbības formu labāk izvēlēties, ja pats strādāju algotu darbu un vēlos nodibināt firmu un nodarbināt tur 5 cilvēkus? Kas būtu ar nodokļiem?
Ja ir radies šāds jautājums, silti ieteiktu nedibināt nekādu firmu!
Vienmēr sākumā ir pieredze nozarē un ļoti skaidra vīzija + paša iekrāts atbilstošs finansējums un tikai pašās beigās juridiskie aspekti.
Tavā gadījumā labāk turpināt strādāt algotu darbu kādus gadus atpakaļ MU bija pieņemams variants,vismaz ar grāmatvedību bez speciālās izglītības var tikt skaidrībā,bet tagad,nodoklis pieaudzis no 9-15%,gandrīz jāpiekrīt savejais15,un jebkurā gadījumā jāsāk ar strādnieku izvēli. Vēlamā uzņēmējdarbības forma ir atkarīga no tā vai sniegsi pakalpojumus vai ražosi preces; kādi būs izdevumi; kāds būs apgrozījums un vēl dažiem faktoriem. Aizej pakonsultējies ar profesionāļiem šajā jomā - kādu juristu, kas uz šo fokusējas. Tas būs to izmaksu vērts. Lielā mērā visu nosaka apgrozījums un ienākumu regularitāte. Nākošajā gadā laikam mazbudžeta SIA būs vislabākais, ja ir regulārs ienākums. ··· Biznesa uzsākšana: Uzņemējdarbības formas ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kā uzsākt savu biznesu, ja nav naudas? (52)
Ir idejas, naudas nav... vai ir kāda iespēja uzsākt savu biznesu, kaut nelielu? Ar ko vispār sākt? " Rējēji"labāk nerakstiet! Paldies.
Jāmeklē kāds,kam ir nauda,bet nav ideju.:) Vai tām idejām ir vajadzīgs starta kapitāls un juridiskā bāze?

Mani vienmēr fascinē tie ``pelnrušķīšu`` stāsti. Kaut vai tas cilvēks, kurš pirmais izdomāja apdrukāt t-kreklus. Ja nemaldos, viņš pirmos pārdevis Itālijā, kādā tūristu iemīļotā vietā, stāvot uz ielas. Momentā radies milzīgs pieprasījums un tagad viņš ir miljonārs.

Es arī gribētu kaut ko tādu ģeniāli vienkāršu un nebijušu izdomāt... ;-)
Kaut nelielu? Zaprosto. Tagad, uz ziemu vari sākt ar slotu siešanu..cirsmas pilnas ar kritušiem bērziem. Tā pamazītēm arī kārpies uz augšu.
Man ar idejas kā Napoleonam, bet ja rocība neļauj, tad daru to,ko varu atļauties.
Izklausās, ka puse komentētāju ir pārliecināti, ka pa pasauli bariem klīst apkārt INVESTORI, kas par to vien sapņo, kā kādam "losim" uzdāvināt naudu :)))

Iedomājieties sevi viņa vietā - uz kādiem nosacījumiem jūs dotu svešam cilvēkam SAVU naudu un ļautu viņam ar to pilnībā rīkoties ? Protams, tikai tajā gadījumā, ja 1) jūs būtu drošs par pasākuma izdošanos ; 2) jums pašam no tā būtu kāda interese un paredzama peļņa.
Bet šādu investoru interese parasti ir vēl augstāka, nekā banku procenti.
Tā kā - beidziet sapņot - nu NAV tādu filantropisku onkulīšu, kas pa labi un pa kreisi škiežās ar naudu !
Vienīgie man zināmie izņēmumi ir tad, ja kāds pārticis biznesmenis tā "ieinvistē" kādai savai mīļākajai - vai nu kā atlīdzību par ... nu paši izdomājiet par ko, vai arī sponsorē kādu absolūti neejošu biznesu, lai mīļakajai (sievai , meitai) būtu ko darīt un viņa nesēdētu caurām dienām`un nevīlētu nadziņus.
Zinu vienu konkrētu gadījumu, kad visnotaļ nopietns vecis tā savai meitai nosponsorēja skaistumkopšanas salonu ... a kad vienā jaukā dienā vecis ņēma un atdeva galus, arī salona dienas bija skaistītas ...

Morāle - sāciet no mazumiņa, un ar SAVU naudu ! Kaut arī tā būtu peļņa, kas gūta pārdodot saulespuķu sēklas !
Nav naudas,nav biznesa..vari sākt ar saulespuķu tirgošanu vai puķu tirgošanu:))) ··· Biznesa uzsākšana: Kā uzsākt savu biznesu, ja ... lasīt visu diskusiju (52 atbildes) –»
Apgerbu apgleznosanas bizness. (19)
Pasreiz atrodos bezdarbnieka statusa un saku domat, ko darit, kad bus jasak stradat. Darba jau tad daudz, bet algas nekadas baigas nav. Un tad ienaca prata doma, ka varbut tiesi tagad ir istais laiks pameginat kautko savu kas ...
Nē.
Mums pilna valsts ar šitādiem tašu dizaineriem bez profesionalā seguma par neadekvātam cenām.
Latvijā vispār ir labais tonis saukt par INDIVIDUĀLU DIZAINU jebkurus samapalus, ko vienkārši nevar saražot daudz un vienādus! Redz, katram ķeblim savs individuāls šķībums.
Maksimas kasē sēžot tev vismaz minimālo samaksās, bet ražojot kreklus var gadīties, ka melnu muti skraidot pat rubli nenopelnīsi.
apgūsti biznesa pamatus. Tu parēķināji , cik maksās tāds autora darināts krekliņš, pie tam pusaudzim?? Spēsi konkurēt ar lētajiem Ķinas, poļu u.c variantiem, vai second-hand??? nu ir visādi veiksmes stāsti , bet tādi ir 1uz miljonu. Vari mēģināt, bet visu labi sarēķini. Rodzerina, mierīgi, laba ideja, un labs biznesa plāns iesaku pieteikties šai programmai: http://www.lm.gov.lv/text/3226 var saņemt grantu(tavā gadījumā ~ 20 000€) jaunedēļ ir konference ziemeļblāzmā, pamēģini pieteikties. Es domāju, ka vajag izveidot reālus paraugus ( no katra pa 1- 2 gab. ) tiem krekliņiem un topiņiem , kurus domā pārdot. Izveido kaut ko līdzīgu katalogam un ievieto interneta vietnēs, pa kurām siro iespējamie pircēji. Neaizmirsti pievienot arī pārdodamās mantas cenu, laiku, kurā vari veikt pasūtījumu,saņemšanas un apmaksas kārtību.
Visiem aprēķiniem un kārtībām ir jābūt skaidrām, vienlaicīgi ar paraugu izveidi. Es nedomāju, ka sākotnējās izmaksas būtu pārmērīgi lielas un ka būtu grūti pārdot nosacīti pirmo partiju - tas kaut kā parasti aiziet. Grūti būs tālāk.
Lai veicas!
··· Biznesa uzsākšana: Apgerbu apgleznosanas bizness. lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Biznesa ideja - sponsors? (17)
Jau labu laiku loloju biznesa ideju, nav ne mazākās nojausmas kā piesaistīt sponsoru. Šeit ir daudz izglītoti cilvēki, tādēļ man ir lūgums - padalieties ar idejām.
Ja esi pārliecināta par savu ideju,paskaties Altum.Valsts institūcija,procenti nav lieli.Ja ņemsi no privātā,tad vai nu nāks par kompanjonu vai būs lieli %. Biznesa idejai nav sponsors bet gan investors.
Svarīgi, kas tā par ideju. Ja atvērt eklēru veikalu zem Salu tilat, jo tur neviena nav...tad vari nemaz nemeklēt investīcijas. Ja kas neliels, labākais variants sākumam ir un paliek paša līdzekļi, radinieki, draugi. Vai tas pats jau minētais Altum.
Ideja sūds, ir aprēķini arī ? Biznesa modelis ir gana vienkāršs. Papildus savam personīgajam darbam sāc savu biznesu. Tad kad laiks, nauda un iespejas būs lielākas nekā darba vietai pārslēdzies uz biznesu. 90% uzņēmēju ceļš, parasti bizness izveidojas tajā sfērā kurā strādā, tāpēc parbaudi savu ideju un miers, ja pierādīsies, kā peļņu nesošs projekts, investori atradīsies. Galu galā konkurenti var nopirkt, lai viņiem netraucē :)) Piedod, neticu, ka kaut kas izdosies, ja prasi šeit- tātad esi par slinku, lai bišķi paraktu dziļāk. Ir gan biznesa eņģeļi, gan idejukauss.lv, gan ES naudas, vajag tik rakt.

Bet jau ir bail un slinkums- tad sms kredit, vivus, uttt.
··· Biznesa uzsākšana: Biznesa ideja - sponsors? lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Laivu nomas biznesa uzsākšana (9)
Sadomaju nelielu biznesinu,saistiba ar laivu nomu. Kadus sertifikatus un licenses man noderes ta istenosana?
Var nokārtot VID papīrus uz pašnodarbinātais,jeb vēl kā savādāk,ko viņi piedāvā! Ja Tev nav savs privātais ezers, kurā tūrists atnāks, pieklauvēs pie loga, vai piezvanīs, ka grib laivu, tad pārējais nav tik vienkārši kā šķiet. Laivas, vestes, airi, novietne, to transportēšana, cilvēku transports, laiks ko patērē, jo nevari strādāt citā darbā. Vairāk izklausās pēc labdarības, jo niša pašlaik ir pārbāzta ar darboņiem. Jāpiekrīt Alvasetei:) Lai gan, pieļauju, ka jebkura īpašuma izīrēšanai licenzes nav vajadzīgas. Drīzāk tā ir saimnieciskā darbība, jābūt vismaz individuālajam komersantaqm, vai jādibina SIA, utt... Tākā laiva ir transporta līdzeklis, tad tai ir jāatbilst noteiktām tehniskām prasībām... Jā, pirmām kārtām marketings! Apzvani lielākos iznomātājus ceturtdienā-piektdienā labā laikā vasarā - domāju, ka būs stimuls darbam!:) Lai gan taisnība - nekādu lielo naudu tas neienes, bet ieguldījumi atpelnās. Radinieks kopā ar draugu jaunībā nodibināja firmiņu ´´Virsaitis´´ - vēl aizvien dzīvi, kaut ar radinieks jau prom.Šiem ir super mājas lapas adrese - laivunoma!:) Tas biznesiņš der tik kā sīks blakusdarbs, diezgan ķēpīgs. Cik zinu - nekādi īpaši sertifikāti, ja neskaita laivu reģistrāciju. Nu un juristu, kas izstrādā tipveida līguma formu un kādu, kas sakārto grāmatvedību, ja pats nejēdz. Tas viss prasa savas naudiņas! Nekādas licences! Sia vai pašnodarbinātais, nopēr laivas, kuras jāpiereģistrē CSDD (varu dažas piedāvāt), un uz priekšu! ··· Biznesa uzsākšana: Laivu nomas biznesa uzsākšana lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Vai ar kokapstradi var nopelnit? (13)
Sveiki ar comu dzivojam arzemes, nu dzive jau laba sheit, bet nav velesanas sheit palikt uz dzivi, domajam nopirkt 580m2 pusapalo angara konstrukciju un vert valla savu firmu LV lai varetu dzivot un pelnit sava zeme iemanjas biznesa ir, ...
Cafe_Noir: tu ko pīpē ... zagšana ir valsts maizē esošo nodarbe.:) Interesanati ko var zagt cilvēks, kas darbojas pats savā īpašumā? Janu vienīgi kādu nodokli valsts darbā strādājošo uzturēšanai nenomaksāt. zagt proti? pvn shēmas veidot māki? ierēdniecībā "gali" ir? tad vari mēģināt ... Cik nu zini no radinieku biznesa šinī jomā ar malku un vienkārši zāģmateriāliem neko nenopelnīsi. Bet kā jau minēja AivarsM, ja ražosi logu durvis utt - tur iespējas ir gana plašas. Tai skaitā tirgot ārpus LV. LV jau nav nekāda tirgus ~ 2 miljoni iedzīvotāju no kuriem strādā (tātad ir pelnoši pircēji) ~ 1/4 t.i. ~500 000. Meklē partnerus... bet ārpus LV. Tad tā būs rentabla lieta. Uzmet sākumā uz papīra sākuma izmaksas, tad tekošās izmaksas (katrai ierēķini 20% rezervi) tad sapratīsi vai varat pacelt to visu.
P.S. Par labu peļņu varat nesapņot LV ;)
Nebuss..nav vairs tie laiki. ··· Biznesa uzsākšana: Vai ar kokapstradi var nopelnit? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Lai atvērtu apģērbu brenda outletu.. (9)
Kādi ir noteikumi? (papīri nepieciešami).
Telpas (savas, noma utt.), uzņēmums (UR, VID), kases aparāts (VID), prece. Viss kā parasti. Attiecības ar apģērba piegādātājiem atsevišķs stāsts. Neizteikšos, lai mani nenobanotu...Kād starpība starp brendiem un Ķīnā, Vjetnamā, Bangladešā šūtiem apģērbiem? Lai gan gandrīz visus brendus arī tur šuj...:) No uzņēmējdarbības viedokļa ir vienalga, vai tirgo oriģinālo Prada vai lētāku ķīnieti. Drīzāk ir jautājums, kur tu ņemsi tās zīmolu drēbes, kas būs piegādātājs, vai ražotājs gribēs ar tevi sadarboties, bet, ja negribēs, ja tu pirksi tās drēbes no starpniekiem un tās izrādīsies neoriģinālas (viltotas), tad ražotājs teorētiski var tevi iesūdzēt tiesā. Cik liela ir varbūtība, ka Prada brauks uz mazu Latvijas veikaliņu izķert viltojumus, tas jau ir cits jautājums. Tāpat tiesā var iesūdzēt, ja uzņēmuma nosaukumā vai vizuālajos materiālos bez atļaujas izmantosi tos dārgos zīmolus, piemēram, tavs veikals sauksies "Roberto Cavalli". :D Nate! Man ar izmēriem nekādu problēmu- galvenais nenopirkt par mazu- mana XXL džinsu jaka no sportdirekta gadu vai divus bija par lielu, bet tagad jau der kā uzlieta- mēs tak vēl augam palēnām(horizontāli;) Vislabāk ir ´tirgot preču bildītes netā´, bet kad atsūta reālu naudu, tad aizsūta pusi tur, kur tā prece ir par puscenu- salīdzinot ar tavu uzlikto cenu- visa māksla- vajag kompi, preces reklāmu ar tavu e-pastu, naudas kontu, un brīvu laiku- gaidīt iepirkties gribētājus. ··· Biznesa uzsākšana: Lai atvērtu apģērbu brenda ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Mikrouzņēmuma dibināšanas laiks un izmaksas. (10)
Cik ilgā laikā ir iespējams tikt pie mikrouzņēmuma un cik naudiņas tas izmaksā?
Ehhhhh! (Skumji pūš un pirkstu krata). Labāk būtu pēc zinoša un savu amatu pieprotoša grāmatveža, kas savu ārpakalpojumu firmu atvēris, pajautājis. Tas pateiks un izdarīs daudz vairāk kā mūsu diletatiskie padomi 3 darba dienas un ~35 EUR. LAi samazinātu dibināšanas izdevumus jādibina mazkapitāla SIA. Un uz reiz jāpiesakās [ar mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju. Jaundibinātam SIA termiņs nav 15.12. https://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=5826&hl=1 3 darba dienas var nodibināt uzņēmumu. ··· Biznesa uzsākšana: Mikrouzņēmuma dibināšanas ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Vai radošu biznesu ir vajadzīgs nokārtot arī officiāli? (13)
Man šobrīd ir 17, nākammēness paliek 18. Palēnām sāku uzsākt savu radošo biznesu. Apgleznoju kreklus un vēl šo to. Vēlos uzzināt vai man savu biznesu būtu vajadzīgs pieteikt arī officiāli, vai arī es varu strādāt pati ...
irgo
nemāci uz muļķībām. nav lieli nodokļi, ir nepareizi izvēlēts uzņēmējdarbības veids.
Nu labi, ņemsies ar melnām naudām. nevienā veikalā nevarēsi nodot preci(jā, ir tādi veikali, kas arī maksā par pārdoto)nevarēsi ne kādā pasākuma /iepirkuma oficiāli piedalīties
nevarēsi juridiskām personām neko piedāvāt
Gribās nemkasāt nodokļus, bet bezmaksas medicīnu, mammai pensiju , ātro palīdzību gan gribās izsaukt! Un par kādu naudu?
Tikai tagad nevajag sākt par tiem,kas augšā zog. Mēs paši zogam, viņiem tas sanāk pamanāmāk, jo tur lielākas iespējas, tikai , pirms nomelnot tos augšā, nez vai mēs paši, ja būtu tai saistēmā augsa iekšā, nezagtu?
Atceries! No nodokļiem un nāves nevienam neizbēgt! Jā - ir jānokārto oficiāli.
Ja tev (jautājuma autore) ir 17 gadi, tad, visticamāk, ka tu vēl apgūsti vidējo izglītību. Interesanti no kādas naudas tev tā tiek nodrošināta? Uzmini nu, kas notiks, ja visi negribēs maksāt nodokļus? (Tie bija retoriski jautājumi visiem tiem, kas brēc, ka nav ko maksāt nodokļus)
Pieļauju, ka 1.septembrī kur turpināsi mācības. Izmanto tās zināšanas un palīdzību, ko Tev var sniegt ekonomikas skolotāja. Ja skola piedalās junior achivment programmā, tad realizē mācību uzņēmumu, tur pat ir konkurss ar biznesu stimulējošām balvām uzvarētājiem. Ja gribi iemācīties taisīt biznesu ar domu PELNĪT naudu tad pirmos uzklausi tos kuri Tev māca kā nodokļus nemaksāt....
Ja Tava grāmatvede nomaksā visus ndokļus, tad viņai pasaki lai pēc algas iet uz VID... skumji, bet tāda ir dzīve...
··· Biznesa uzsākšana: Vai radošu biznesu ir ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu