Izziņa par darba stāžu.

Jūs te tādi gudri un pieredzējuši, varbūt kāds zinās atbildi uz jautājumu. Vai ir iespējams dabūt izziņu par darba stāžu LV. Kopējo, ne no 1996. gada kā man piedāvā VSAA.
Vācieši parasti mīl sūtīt vēstules un mani informēt par to, cik kur kas iemaksāts, cik kur nostrādāts un man ne visai patīk teksts- nav zināms ko darīja līdz šim. It kā es līdz 50 gadiem nekur neesmu strādājusi. Naivi domāju, dabūšu izziņu, ka mans stāžs LV ir 30 gadi, pārtulkošu, notariāli apstiprināšu. Nekā nebija. Lai es tulkojot savu darba grāmatiņu un uzrādot vāciešiem. Prasu, kā tad jūs man neskaitot stāžu līdz 1996. gadam pensiju rēķināsiet. Ā, nu tad rēķināšot gan, bet tagad priekš Vācijas- ne par ko. Nevajadzēja man iemeslu teikt, bet nu jau par vēlu.
Nav kāds saskāries ar šo?

wildangel  4 1 VSAA nav nekāds tulkošanas birojs

vahaidote    2 Diemžēl VSAA nav datu par darba stāžu līdz 1998. gadam! Piemēram, man, vēloties bezdarbnieka pabalstu, bija jākopē darba grāmatiņas ierakstus līdz tam 1998.gadam! Vispār jau pensijai viņi arī prasa darba grāmatiņas ierakstus vai arhīva izziņas no mācību iestādēm, ka esi mācījusies 3-4 gadus kaut kad 1975.-1990. gadiem!

dogville    3 Pasargi Dievs no da jeb kaada Valsts kantora apmekleeshanas...visiem taadas sejas un attieksme,it kaa no savas kabatas man algu maksaatu.

swim      Naivi domaju ka ta iestade , kuru uztur par nodokliem, ir domata lai palidzetu cilvekiem. Izskatas ka nav ta.
Viniem bija japrasa, lai atnes darba gramatinu, japiepluso darba gadi kad speka bija nodoklu gramatina un sadu izzinu jaizsniedz. Ja ne citadi, tad par samaksu.
Bet kur nu pie mums ko tadu, nebus meitenem laika kafijot.

_Biezaa_oome      Es noleemu uzraadiit, ka liidz 1996. "nav zinaams", man pie kaajas, vairaak nekaa 400 eur sociaalais pabalsts mums te taapat nespiid. Taa ka tas viss ir prieksh kakjiem.

lemija      Aizej uz VSAA ar saviem izglītības dokumentiem,pasi un galvenais darba grāmatiņu.Viņi visu skaisti ievadīs savā sistēmā,tā teikt ,,piefiksēs,, Tevi ,ka tāda vispār ir strādājusi līdz tam 96.g. No 1996.gada mēs visi jau esam ,,saskaitīti,,:) Un tad ,iespējams varēsi prasīt izziņu par visiem LV nostrādātajiem gadiem,kuru kopā ar darba grāmatiņu ,iztulkosi un notariāli apstiprināsi:)

_Biezaa_oome      No 2017. gada es tebuushu aarzemnieks, bet pislonis.
Lai skatiitos kaa uz cilveeku, pietiek ar Lebenslauf fikseetaam darba vietaam LV.

Samila      arhīvā ;)

norma bija spēkā no 1996.g., tādēļ vsaa vienkārši šo izziņu nav :)

Ezjule      Pag, pag! Bet vai tad no 2014 vasaras (laikam) netika ieviesta elektroniskā darba grāmatiņa? Tad sanāk ka vecā inf-ja gājusi zudumā?!

salve      Pie mums VSAA veco stāžu līdz 1991 (1996) aprēķinās tad, ja būs pieprasīts kāds pabalsts vai pensija, kam to stāžu vajag - bezdarbnieka pabalsts, jebkura pensija.
Lai to aprēķinu veiktu, vajag visus vecos papīrus - darba grāmatiņu, līgumus, par izglītību u.c. nest uz VSAA, lai ievada sistēmā. Kā jau lemija rakstīja - tos datus VSAA sistēmā var prasīt ievadīt arī tagad. Ja atteica - pasūdzies.
Izziņas došana gan tāds interesants jautājums.
Ja Tev Vācijā (vai jebkurā citā Eiropas Savienības valstī, kurā faktiski strādā un maksā sociālos maksājumus) pieprasi pensiju vai kādu pabalstu, kam nepieciešams darba stāžs (Eiropas Savienībā, lai noteiktu tiesības uz pensiju, visu ES valstu darba stāži summējas), tad saskaņā ar regulu Vācijai dati par Latvijas stāžu jāpieprasa pašiem no VSAA, nevis jāprasa Tev nest kaut kādas izziņas.

salve    1 Katrā ziņā labāk ir pakonsultēties VSAA Starptautisko pakalpojumu nodaļā, izstāstot situāciju, jo gadījumos, kad runa ir par darba stāžu vairākās ES valstīs, ir dažādības. Pensijas un pabalstus katra valsts piešķir un rēķina pēc saviem likumiem.

av2      Buutu labi, ja KKADAM buutu reaali izdevies arii to vissu izzinnu dabuut no taa VSAA , taa teikt, re, es aizgaaju ar viseim dokumentiem, skolau diplomiem, darba graamatinnu, un vinni man uzrakstoiija smuku izzzinnu, kuru tad smuki paartuulkoju , ar notaaru apstiprionaaju tuulkojumu. Ir kaadam taa izdevies???

limonija      Kad gāju uz VSAA savā bezdarbniecības periodā pēc kaut kādas izziņas, šie tomēr kaut kādā mistiskā veidā zināja manu pilno darba stāžu, nekādu darba grāmatiņu viņiem neuzrādīju. Varbūt ir nozares/resori, kas nav vnk iesnieguši ziņas par saviem darbiniekiem? Es visu mūžu esmu strādājusi valsts darbā, tikai pēdējos 2 gadus pie privātā...

slieks      Iemija pareizi saka, tikai no šī gada VSAA vairs akli neieskaita darba stāžā visu, kas rakstīts darba grāmatiņā līdz 1996.gadam, bet pārbauda, vai par darbinieku attiecīgais uzņēmums ir maksājis nodokļus. Ja nē - tad darba stāžā šo periodu neieskaita (vismaz priekš pensijas nē).:(

avanti13      Es šo visu kārtoju Vācijā. Aizgāju ar visiem saviem diplomiem un darba grāmatiņām uz Deutsche Rentenversicherung. Man tur visu apstrādāja un es saņēmu izrakstu, kurā uzskaitīts laiks no 1981, kad es sāku tehnikumā mācīties.... Maksājot pensiju, Vācija saņems no LV naudu par LV periodu, pieliks Vācijas periodu klāt un izmaksās man.

hefny      paprasi rakstiski,-tikai iesniedz brīvā stila iesniegumu,un pamato ar vēlmi zināt savu darba stāžu-precīzu aprēķinu nevis vispārināto,saīsināto,bet precīzo,lai izlemtu priekš priekšlaicīgās pensijas iespējām. vienkārši strādāt negrib. un pa pastu,nevis netā.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu