Paturpinot tēmu par darbu Norvēģijā

Paturpinot tēmu par darbu Norvēģijā - skatos te atkal vesles bars kaa p. fernfahrerir, draboss utt. ir stradaajusi Norvegijaa un baigi paticis, un nopelnijusi labi utt. Tad kaada ir motivacija braukt atpakal uz Latviju un mociities te pa nesalidzinaami mazakaam alidzinaam pie taas pasas dardzibas?? Un kas vispaar ir tie, kas veel pagaidaam palikusi un stradaa tepataas Latvijaa uz daudzreiz mazaaku samaksu kaa vini dabuutu citur Eiropaa? Luzeri, kas nav spejiigi sanemties, lai ielektu aukstaa udenii un saktu peldeet?

neko (2012-09-19 18:17)      Un kurš teica ka šamie neturpina strādāt uz ārzemju kompānijām? Bet imigrants visur vienmēr būs un paliks otrās šķiras cilvēks. Atgriešanās nebūt nenozīmē darba vietas maiņu (ja runa par kvalificētu darbu).

Gargona (2012-09-19 18:26)      Prasi kada motivacija? cik neizklausitos banali, bet - dzimtene, kada vinja nu ir, mamma, veca un slima, radi, vinju sikie, kurus redz augam skypa un satiec pec entiem gadiem - tie tevi vairs nepazist, draugi, iestaditajs auglju, rozu darzs...un pareizi saka >neko>...imigrants ir un paliks imigrants:(
...nekur nav tik labi, ka majas...(C)

ULTRA (2012-09-19 18:43)      Es domāju,kā mūsu valdībai nav kauns.Visa pasaule taču zin,ka vai puse Latvijas iedzīvotāju strādā ārzemēs,maksā tur nodokļus,krāj tādā veidā naudu viņu pensionāriem.
Esmu bijis Norvēģijā,nemaz jau mūs tur tā negaida.Vieglāk tiešām celtniekiem,tiem maksā mazāk nekā vietējiem,bet priekš latviešiem tas tāpat škiet daudz.

skarbaiskungs (2012-09-19 19:21)      Atbilde ir pašā jautājumā - DARBS Norvēģijā, nevis pārvākšanās uz dzīvi. Tur maksā pietiekoši, lai brauktu uz sezonu. Paši daramies pa mežiem, mēnesi tur, nedēļu mājās.

kafijpupina (2012-09-19 19:25)    2 Ko nu te daudz spriedelet, butu Latvijaa viss kartibaa, neviens ta prom neskrietu.Un redzot , ka cilveki mainaas, bet ne uz labako pusi,klust patiesi skumji.....Darba tirgu Latvijaa ir lielas nekartibas!Un nevar vainot tos, kas izvelas aibraukt, jo cilvekam kadreiz ir ari jadzivo, nevis tikai jacinaas......

lerijs (2012-09-19 19:27)    3 Es zinu kad vecākais puika pēc gada dabūs Norvēģijas pilsonību un profesiju.
Jau labs darbs ir nodrošināts jau tagad.
Jaunākais pabeigs ārodskolu un arī brauks prom, jo jau pa vasaru strādādams Norvēģijā ir ieguvis valsts lojalitātes programmas atbalsta atziņu.
Pilsētiņas mēra ieteikums un gaida šo kā dēlu atpakaļ.
Jaunatnei te nav ko darīt, mūsu valsts nomirst dēļ visādiem Saeimes jefiņi.

neratni_stasti (2012-09-19 19:38)  2   Kāpēc gan mocīties un meklēt mājvietu Eiropā, ja tādu var labu labo atrast tepat, bet uz ārzemēm strādāt distancēti?

gravieris (2012-09-19 19:43)  1 1 strādājis tur neesmu,bet gaisu paostījis gan.Tik daudz,lai saprastu,ka nav foršākas vietas par Latviju.Tur dzīvot man negribētos. Te vismaz ir zeme,kur mani pēc kāda brīža ierušinās,tur bez spridzināšanas klintī iedobi neatrast.

lerijs (2012-09-19 19:48)    4 Šinī ubagu zemē jaunatnei nav ko darīt. Atbalstu visus kas brauc prom.
Ja nesam nevienam vajadzīgi, tad lai tie tautas kalpi paši no sevis zog.

selnija_ (2012-09-19 19:55)      Brālis strādā Norvēģijā un stāsta vismaz tik daudz, cik jautāju. Tur norvēģu valoda ir vajadzīga, šie ir nacionālisti gluži tāpat kā vācieši. Ja valoda būs, tad būs arī plašāki ceļi izaugsmei, taču nevajag aizmirst, ka tomēr paliec svešzemnieks. Kāpēc atgiežas? Laikam katram savs iemesls, kam ģimene, kam vecāki, kam mājas/dzīvoklis savs, bet ja ņem dziļāk , tad tomēr pievelk kā megnēts zeme, kur esi piedzimis. Tā mana stingrā pārliecība.

ULTRA (2012-09-19 19:57)      neratni-stāsti,domāju ka daudzi novērtēs Tavu sarakstu ar tām labajām vietām.Brīvās es domāju,ne tās,kurās ar zobiem un nagiem turas tādas kā Tu.

wolands (2012-09-19 20:03)    1 Tāpēc, ka šeit ir visforšāk :) Tas nenozīmē, ka nevajag pastrādāt ārzemēs. Vajag. Motivācijai vajadzētu būt nevis lielākai algai, bet interesantākam darbam, LV neesošām iespējām, iespējai iepazīties ar citām kultūrām, pastrādāt internacionālā kolēktīvā, iemācīties perfekti svešvalodas, utt. Bet palikt mūžīgi ārzemēs par 2as škiras badakāsi-imigrantu? Nē, paldies :)

Edg (2012-09-19 20:07)      Es par lūzeriem drīzāk uzskatītu tos kas tur ir aizbraukuši jo nespēj atrast darbu savās mājāš. Un tāpēc ar n-tajām vietējām augstākajām izglītībām tur strādā melnstrādnieka darbu. Un atbraukuši mājās no vecākiem pensionāriem lūdz naudu lai tiktu atpakaļ. Protams ne visi ir tadi, bet katram savs.
Es dzīvoju tepat LV, ir labs darbs un tādu novēlu atrast katram. Bet par to ir jācīnās klāt neviens nepienesīs.
P.S. Esmu arī pats strādājis Īrijā un labi zinu to ķēki pilnībā.

Polus (2012-09-19 20:08)      Būsim atklāti, problēma jau nav tajā, ka Latvijā nav darba, bet gan tikai un vienīgi ļautiņu kvalifikācijas līmenī. Skumji, ka tā vietā, lai mēģinātu savu kvalifikāciju kaut kā nebūt pacelt, ļautiņi dodas modernajā verdzībā - darīt tos darbus, kurus kvalitatīvi izglītotie vietējie nedara un nedarīs.

Nemaz nerunājot par to, ka frāze "jaunatnei nav ko darīt" ir absurda, jo katram, uzsveru, KATRAM, jaunietim ir fantastiskākās iespējas veidot kaut ko savu, attīstīt ideju, dibināt uzņēmumu utt. Grūti? Protams, bet noteikti ne neiespējami!

Nenoliegšu, ka Latvijā ir segments ar augsti kvalificētiem darbiniekiem, kuri saņem neadekvāti maz. Protams! Taču tā ir saujiņa pret kopējo masu, kura daudz labprātāk izvēlas peldēt pa upes virsu, pa straumei vien, pa straumei vien...

elsa (2012-09-19 20:39)      Edž, tagad sevi tā izreklamēji, ka Tev no pielūdzējām neatkauties!:D Katras latvju zeltenes sapnis.:D

mojito (2012-09-19 20:47)      Domaju ,ka nospiedoshajam vairaakumam cilveku,kas nav aizbraukushi nav veelmes mainiit vidi, ierasto dziivi. Jaa,kaada dalja arii te sanjem labaak nekaa tur vareetu( protams,ja vien tur straadaatu to darbu,ko LV,tad tur buutu vairaak).
Domajau,ka luuzeri nav ne vieni,ne otri. Cik garsh,tik plats....
Latvijaa smacee nost taa bezceriiba,jaanoraugaas kaa valsts pamazaam iet bojaa, iedziivotajaus pa 20 gadiem esam zaudeejushi vairaak kaa kara gados,un nekas ,absoluuti nekas,neliecina,ka ratus pagrieziisies uz otru pusi..

breakdown (2012-09-19 20:51)      Edg - a tu man to aciis pasaki. Es nosaukshu tev datumu kad ielidoju, un pasaki man to aciis, lidostaa. Netaa gudri .irst nav maaksla.
Ja tu to kjeekji tik labi zinaatu, tad shitaa neizrunaatos. Gan jau ka kaarteejais "Iirijas neveiksminieks"

pepija9 (2012-09-19 20:54)      Latvijā ir runa par ļautiņu kvalifikācijas līmeni,kā saka Polus.
Dažas dienas atpakaļ iepazinu itāļu meiteni,kas strādā starptautiskā kompānijā Latvijā jau vairāk kā gadu.Kā teica viņa pati-te var nopelnīt vairāk nekā tur un ir apmierināta ar dzīvi.

non_grata (2012-09-19 20:54)      sūdīgi laikapstakļi un viss 3reiz dārgāks! jebkur citur tu nevari justies kā mājās! un vecenes... draugi un ģimene,cit tie maksā?? +1000ls un poh? kā kuram...

non_grata (2012-09-19 20:57)      šogad jāņus sagaidīju oslo latviešu biedrības organizētā pasākumā- nu baigie... vairākums,retums laimīgu ģimeņu,bet katram jau savs...

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu