Apkopējas darba atteikums dēļ krievu valodas nezināšanas.

..fakts reaals — vakar darba intervijaa Rimi atteica APKOPEEJAS darbu taapeec ka cilveex neprata krievu valodu.. [paareejaas svesjvalodas neintereseeja]

lapsu_aacis      jaa, taa vareetu buut. ja kaads no kandidaatiem prata, tad protams, priekshkjepa tamejam. a ko ta tu domaaji- valstii lielaakaa dalja bulduree krieviski!

kedessuns  1   Prasibas ir prasibas!Neiešu tagad pret krivu valodu sacelties,jo pats to maku.

Silver  2   Pieredzes nav, toties ir viedoklis. Neatkarīgi no tā, vai mums tas patīk, vai nē 50% no mūsu valsts iedzīvotājiem ir krieviski runājoši. Ja Tu esi antiņš vai saulcerīte, kas nemācās krievu valodu principa pēc, tad redz kur ir sekas. Privātam uzņēmumam ir tiesības pieņemt darbā pēc viņa izvēlētajiem kritērijiem. Ja šoreiz tā ir krievu valoda, tad vari tagad savus principus smērēt uz maizes. Ja tā būtu valsts iestāde, tad varbūt vēl varētu šausmināties, a tā...

jewrejs    4 toties ir daudz krievenes tirdzniecībā, kas nerubī latviešu valodu un skatās uz tevi ar trulām teļa acīm:)

_sevia_      ...nu ja valsts iestaadee taada iemesla peec nenjemtu darbaa,tad vareetu pabriiniities (kaut vai klusiibaa pie sevis)..privaats uznjeemums,kaa grib,taa dara-pieprasa kaut franchu valodas zinaashanas!!

bleksviens      Nu ja stājās darbā stacijas Rimi , tad saprotams, kāpēc. Tur iepērkās daudz krievu tūristu pirms došānās uz vilcienu Rīga - Maskava. Prombraucot tieši Rimi tiek patērēta lielāka naudas summa. Par cik laika iepirkumiem ir maz un vilciens negaida, laikam arī apkopējam ir jābūt gatavam parādīt , kur tad atrodās lete ar Melno Rīgas balzāmu.
Par pārējiem Rimi nezinu.

selnija_      Bišķi izbrīna fakts par krievu valodas nezināšanu kaut vai sarunvalodas līmenī. Nojaušu, ka vairāk diez vai prasīja uz apkopējas amatu. Laikam jau tikai jaunā paaudze 20+ gadnieki to var nezināt. Bet nekā, var arī nepieņemt, ja negrib.

art_deco  1   Darba devējs drīkst neizskatīt un atteikt pieteikumu vakancei, ja kandidāts nerunā kādā no valodām, kas nepieciešamas darbam. Darbs veikalā ir darbs ar klientiem, kur jāatbild klienta valodā. Esmu redzējusi, ka apkopējas ir klientu zālē, kur klienti teorētiski var viņām kaut ko pajautāt.

ZarazaMaigaa  1   Nekas, tūlīt ienesīs krievu valodu kā otro valsts valodu, tad varēsim ņaudēt!:D

Anett    2 Tieši jaunā paaudze zin valodas. Es strādājot veikalā iemācījos krievu valodu labā sarunvalodas līmenī, bet kad ikdienā nāk cilvēki,kuri nu neko nerubī latviski ,lai gan dzīvo šeit visu mūžu, tad tas liekas vairāk kā NOŽĒLOJAMI. Tiešām tādiem krieviem gribas uzprasīt no kurienes viņi atbraukuši vai ir tūristi Latvijā?!

bleksviens    1 Silveram informācija, Latvijā nacionālais sastāvs ir sekojošs:
Latvijā Rīgā
latvieši - 60% latvieši - 42,41%
krievi - 27,3% krievi - 40,69
baltkrievi - 3,7% baltkrievi - 4,15%
poļi - 2,4% ukraiņi - 3,83
citi - 6,3% pārējie - 9%
Varbūt der kādreiz no Rīgas izrauties un tad redzēsi , ka vietām krieviski sen jau nerunā. Skatās ar atplestām acīm uz tādiem:) Par cik latviešu skaits pieaug un krievu visu laiku samazinās, tad manā skatījumā to valodu pēc iespējas ir jāierobežo gan lietošanā gan atskaņošanā. Ir tik patīkami dzīvot, kad apkārt to valodu nedzirdi , ka pilnīgi prieks!!!! :) Tici man :)

jewrejs    2 eugen, kamēr latviešiem nebūs tāds mugurkauls un pašcieņa kā igauņiem, tikmēr urlāti mums kakās virsū, jo neviens neciena tos, kas paši sevi neciena un savu valodu`.

rudais_runcis      Var jau protams, sašust un skatīties Aldara reklāmu Par lielu Latviju, bet jāsaprot, ka no Piznesa viedokļa LV tāda vidusmēra ASV pilsētele vien ir

trafs    1 Bleksviens, piekrītu Tev par visiem 100%.
Bet diemžēl katrā tautā atradīsies pasaules staiguļi kosmopolīti, kuri aizstāvēs šādas situācijas, kad pamattautu diskriminē (un nav svarīgi - privātti vai valstiski). Nožēlojami.

Just_      Cilvēks, kurš latviskā "tā kā" vietā lieto krievisko "par cik", izklausās mazliet komisks latviešvalodas tīrības aizstāvja lomā. Vispār mani novērojumi par pārdevēju latviešu valodas zināšanām ir pozitīvi. Krievu tautības pārdevējas ļoti bieži runā latviešu valodā daudz labāk nekā, piemēram, krievu tautības grāmatveži, ekonomisti un "menedžeri" ar augstākajām izglītībām. Bet par jautājumu... nu, katrs darba devējs dara, kā viņam tīk.

av2      100% darba deveejs var , un uzstaada noteikumus.Ja ir prasiiba zinaat , piemeeram, kkiiniessu valodu, un cilveeks to, saprotiet, nu nezina, neies tak mnekleet tur darbu. Vai tad ta nee?
Tas gan, kad Riigaa paardeveejas ir....vienkaarssi slinkas, tas ir fakts. Kaa, bln, var dziivot, straadaat, un vienkaarssi..."aiz gara laika" neiemaaciities elementaaru sarunvalodu, valsts valodu?????Krievu nacionaalaa iipassiiba, cik man ir pieredze pasaulee - vini nodziivo .....ta jebkuraa valstii pa 20 gadiem, un zin tikai savu krievvalodu;(( Man kakkis , maajas kalusoties , aatraak saaks runaat, toccna....

Anett    1 Jā, tie kas strādā tirdzniecībā noteikti ir kārtīgi izbesiiiti no krieviem. Es nevaru izturēt viņu mentalitāti, mūždien prasa augstāko apkalpošanu un lielākās skidkas. Pilnīgi zem pašcieņas.

Lucy      cilvktiesibu parkapums viennozimigi.
es izzaprincipa runaju LV tikai un vienigi Latviski,ja nemak man atbildet,uh pasai/sam bus tik sliktak!!esmu riebiga sai jautajuma un principiala lidz riebumam!!!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu