Pašnodarbinātais

pašnodarbinātais foto attēls

Pašnodarbinātais - jautājumi un diskusijas

Saimnieciskā darbība - pašnodarbināta persona (9)
IIN vai Mikrouzņēmuma nodoklis - kādu nodokli izvēlēties , ja nav apgādājamo un nav svarīgi sociālie pabalsti? Kā vienkārši un likumīgi veikt savu darbību ar minimālākām nodokļu slodzēm?paldies
Pašnodarbinātajam grāmatvedība ir vienkārša - ienākumi mīnus izdevumi un nodokļos 24%. Atskaite vienreiz 3 mēnešos. Gada atskaite kā visiem. Ja pakalpojums un ir minimāli izdevumi, tad mikrouzņēmuma nodoklis, jo to maksā no kopējiem ieņēmumiem. Tur gan ir šādi tādi ierobežojumi (ieņēmumu un algu apmērs, nodarbināto personu skaits). Tas arī būs tas vienkāršākais veids. Mikro ir pats vienkāršākais (vēl vienkāršāk ir tikai nereģistrēties vispār). Bet tiem, kam lieli izdevumi, tas var nebūt piemērotākais variants, jārēķina. Nu vēl algas ierobežojums, bet arī tas katram individuāli. Mikrouzņēmuma nodoklis ir izdevīgs, ja peļņa sastāda vismaz 2/3 no apgrozījuma. Ja peļņa ir mazāka INN izdevīgāks. Kā atbrīvot savu nodokļu grāmatiņu no mikro, pārdodot vai likvidējot? Vai kāds grib iegādāties darbojošos, bez parādiem mikrouzņēmumu? ··· Pašnodarbinātais: Saimnieciskā darbība -... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Vai 2. grupas invalīds var piereģistrēties un kļūt par pašnodarbinātu personu? (4)
Vai 2. grupas invalīds var piereģistrēties un kļūt par pašnodarbinātu personu? Ja vēlamais saimnieciskās darbības veids ir rokdarbu ražošana un pārdošana?
Var, uzreiz reģistrējoties kā patentmaksas maksātājam, grāmatvedība mazāka, gada deklarācija nav jāsniedz un pie šobrīd noteiktā 50 eiro minimālā nodokļa arī finansiāli izdevīgāk. Protams,ka var.Es personīgi pazīstu kurpnieku,2 grupas invalīdu,kurš ir reģistrējies un strādā jau daudzus gadus. Vajag izsvērt visus par un pret, vai pietiks ieņēmumu lai maksātu nodokļus!
Līdz kādiem dažiem tūkstošiem ienākumu nemaz nav vajadzīgs reģistrēties. Ja tikai niekosies ar adījumiem tad nav vērts reģistrēties. Ja jau ražošana, tad skaidra lieta, ka vajag. Daudz izdevumi, lieli apjomi, iekārtas telpas, strādnieki - vesels SIA sanāk.
kāpēc lai nevarētu? ··· Pašnodarbinātais: Vai 2. grupas invalīds var... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Pašnodarbinātā pieņemšana darba (4)
vai uzņēmumam jāziņo VID par pašnodarbinātā pieņemšanu darbā?
Ja pieņem darbā, tad tas ir darbinieks un pašnodarbināšanās paliek viņa personiskā rūpe. Citādāk ir pakalpojuma līgums. ... pašnodarbināts ir tik ilgi,kamēr pats sevi nodarbina. Kā tiek pieņemts darbā,tā kļūst par darbinieku :)
Ir variants izīrēt darba vietu. Tad nekas nekur nav jāziņo, pašnodarbinātais pats atskaitās.
Pareizi, pašnodarbināto nepieņem darbā, bet slēdz pakalpojuma līgumu. ja pašnodarbināto pieņem darbā, tad viņš kļūst par darbinieku, neatkarīgi no tā, kāds ir viņa statuss ārpus konkrētās darbavietas.
atkarībā no vecuma - vai 11.kods, vai 13.kods pensionāriem. ir vēl daži
··· Pašnodarbinātais: Pašnodarbinātā pieņemšana darba lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
vai pašnodarbināta persona var slēgt pakalpojumu līgumus? (9)
vai pašnodarbināta persona var slēgt pakalpojumā līgumus? ja pakalpojums ir vajagdzīgs pašai pašnodarbinātai personai.
Neredzu jeegu...kam taad sliigums vajadziigs ?:) Nodokljus atskaitiit ?:) Pats sev nevar. Atkarībā no situācijas. Var vienkārši veikt vienreizēju pakalpojuma pirkumu. Protams , ka drīkst. Ne ar ko taču neatšķiras, vai privātpersona slēdz līgumu ar sakaru operatoru un tālāk laiž iekšā saimn.darbības izmaksās, vai kāds cits rok pamatus. Svarīgs jau no nodokļu aspekta ir līguma priekšmets. Var, var. ··· Pašnodarbinātais: vai pašnodarbināta persona var... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Darba līgums + Pašnodarbinātā statuss + nereģistrēta saimnieciskā darbība (6)
1. Vai pastāv tāda iespēja, ka persona, kas skaitas nereģistrētas saimnieciskās darbības veicējs (maksa tos 9-10%no ienakuma, piemeram, izirejot zemi), , paralēli kļūst par pašnodarbināto ( nu ka piem.,, pardodot somas..). Vai sie abi...
Paralēli var būt fiziska persona, kas gūst ienākumus no sava īpašuma iznomāšanas un fiziska persona -saimnieciskās darbības veicējs. Taču fiziskā persona saimnieciskās darbības veicējs var būt arī MUN maksātājs.

Persona, kurai ir bezdarbnieka statuss nevar būt pašnodarbinātais, šie statusi viens otru izslēdz.
Kāpēc nevar...? Var un ne tikai var, bet arī jāriģistrējās, jo tie ir ienākumi
par pārējo piekrītu disneja..:)
Nav tādi 9 līdz 10%nodoklis!
Ir 9%, 10% vai 24%.
Piemēram, ja esi jau reģistrējies
kā nereģistrējamās saimniecības veicējs 10%, tad vari arī reģistrēties kā
saimnieciskās darbības veicējs, kurš maksā 9% vai 24% nodokli (būsi parasta pašnodarbināta persona), ja veiksi saimniecisko darbību, kas nav saistīta ar nereģistrējmo saimniecisko darbību10% (citā jomā).
··· Pašnodarbinātais: Darba līgums + Pašnodarbinātā... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
kad jāsniedz atskaites pašnodarbinātajiem (14)
Šogad 16. janvārī reģistrējos kā pašnodarbinātā, jo viena firma piedāvāja sniegt konsultācijas, mums ir līgums un viņi pārskaita naudu uz internetbanku, tāpēc janvārī reģistrējos kā pašnodarbinātā. Bet nauda man tur ienāk minimāla, tagad...
...nākamgad līdz 1 aprīlim,iesniegsi VIDam elektroniski atskaiti pa NULLĒM. / visās ailītēs ierakstīsi 0 / :) Nekādi nodokļi līdz 200ls nav jāmaksā. Arī darba stāžā ieskaita tikai t0s mēnešus kad ir maksāts s0ciālais n0d0klis. Ja mēneša ienākums (ienākumi - izdevumi) nepārsniedz 200.00 ls nav jāmaksā sociālais nodoklis un nav jāiesniedz ziņojums. Nodoklis 24% būs jāmaksā ja pēc deklarācijas sanāks apliekams ienākums( ienākumi- izdevumi- neapliekamais minimums-par atvieglojumi apgādājamiem, ja ir), bet deklarācija jāiesniedz jebkurā gadījumā. Ceturkšņa pašnodarbinātā ziņojums par sociālo nodokli ir nepieciešams tikai tad, ja kaut vienā no tiem mēnešiem Tavi ienākumi pārsnieguši tos 200. Jēgas nekādas iesniegt atskaiti, kur tikai nulles norādāmas. Kas attiecas uz deklarāciju, tad tā Tev būs aktuāla vien nākošgad [par šo gadu]. Kad būs laiks iesniegt deklarāciju [ nākošā gada sākuma mēnešos un principā jo ātrāk, jo labāk -mazākas rindas], iesaku aiziet uz VID pie konsultanta, lai izskaidro, kas ir kas. Ja ienākumi tik mazi paliks, un nesanāks ienākums, kas būtu apliekams, maksāt nevajadzēs, bet, kā jau minēja dviiniite, tā deklarācija tik un tā jāiesniedz. ··· Pašnodarbinātais: kad jāsniedz atskaites... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu