Nodokļi

Nodokļi - jautājumi un diskusijas

Vai SIA (mikrouzņēmuma) valdes loceklis var strādāt citur? (16)
Vai SIA (mikrouzņēmums) valdes loceklis var strādāt algotu darbu citā vietā/komānijā/pirvātā vai valsts iestādē?
Var strādāt jebkur, pat citā mikrouzņēmumā.
Vienīgais ierobežojums ir, ka drīkst būt valdes loceklis tikai vienā mikrouzņēmumā.
Ja, tikai pamatdarbs ir MiU, tātad visur citur netiek piemērots neapl. min nodokļu atlaidēs. Nodokļu grāmatiņa no 2014. gada vasaras ir elektroniska.
Ja tā bija kādā darba vietā, tā EDS tiek reģistrēta automātiski, ja darba tiesiskās attiecības uzsāk pēc 2014. gada 1. jūnija, tad a;gas nodokļu grāmatiņa ir jāreģistrē portālā latvija.lv pašam. Pretējā gadījumā netiks saņemti atvieglojumi, kas nozīmē mazāku neto algu.
Var . nevis *drīkst būt valdes loceklis tikai vienā mikrouzņēmumā* bet tikai vienā mazkapitāla SIA (pamatkapitāls līdz 2800eiro), kas nav viens un tas pats.

ja strādā pie SIA konkurentiem jāsaņem dalībnieku piekrišana.
··· Nodokļi: Vai SIA (mikrouzņēmuma) ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Minimālais ieņēmums no saimnieciskās darbības, (7)
par kuru nav jāmaksā nodoklis. Vai tāds vēl pastāv? Kādreiz, ja nekļūdos, bija Ls 50 gadā. Jeb ir tā, ka vispirms jāreģistrējas (jāiegādājas licence) un tikai tad drīkst pirkstu kustināt? Paldies zinātājiem!
Iemet aci Likuma par iedzīvotāju ienākuma nodokli 9.pantā, tur uzskaitīti ienākumu veidi, kuri taksācijas gadā drīkst būt līdz 3000 eiro, ja Tevis iecerētā saimnieciskā darbība, neatbilst tur minētajam, tad jāreģistrējas kā saimnieciskās darbības veicējam atskaite reizi ceturksnī ir jāsniedz, ja papildus reģistrēsies kā PVN maksātājs, vai maksāsi mikrouzņēmuma nodokli, vai Tev būs ienākumi pret stingrās uzskaites kvītīm, vai arī kaut vienu mēnesi ceturksnī Tava pelņa būs tika liela, lai būtu obligāti jāmaksā VSAOI, taču tās ir 4 dažādas atskaites. IIN, ja nodokļi tiek maksāti vispārējā kārtībā, tiek aprēķināti reizi gadā, iesniedzot ienākuma nodokļa deklarāciju (to pašu, ko sniedz, lai atgūtu pārmaksāto nodokli, un iesniedzot avansa aprēķinu. SAmaksā50.EUR gadā un strādā. No nodokļiem tā pat kā no nāves neizsprukt. :))
50 Eur gadā, ja esi reģistrējies kā saimnieciskās darbības veicējs, arī tādā gadījumā ja saimniecisko darbību reāli neveic.
vispirms jāreģistrējas un tikai tad drīkst pirkstus kustināt. Paskat, nupat VIDs ņēma priekšā sievieti, kas i-netā mēģināja pārdot kleitu. piereģistrējies kā individuālā darba veicējs,23% no peļņas strādā mierīgi ,atskaiti reizi ceturksnī ··· Nodokļi: Minimālais ieņēmums no ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
IK (mikrouznemuma) drīkst strādāt citā SIA ? (9)
Vai mikrozņēmuma īpasnieks ( IK ) drīkst strādāt citā SIA?
Nedrīkst būt divu MU īpašnieks , strādāt var visur. VID labāk varētu izķert tos IK, par kuriem darba devējam nav jāmaksā nekādi nodokļi. Un vēl tos, kuri maksā minimālās algas. Tipa straadnieks uztaisa, vinjam uztaisa, mikrouznjeemumu un SIA nemaksaa par vinju nodokljus? Var, bet VID ir iemaniijies taadus izkjert sameeraa aatri:) Strādāt var bez ierobežojumiem cik un kādos uzņēmumos vien vēlies, bet nevar būt īpašnieks un valdes loceklis vairāk kā vienā mikrouzņēmuma nodokļa maksātājā un mazkapitāla SIA. Strādāt kā parasts darbinieks drīkst kaut 10 "mikro" SIAs, ja neticat man, pazvaniet uz VIDu, es jau 2x zvanīju - to drīkst darīt. Kaa pakalpojuma sniedzeejs vai darbinieks.Attieciigi dokumenti jaasakaarto! ··· Nodokļi: IK (mikrouznemuma) drīkst ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Mikrouzņēmuma dibināšanas laiks un izmaksas. (10)
Cik ilgā laikā ir iespējams tikt pie mikrouzņēmuma un cik naudiņas tas izmaksā?
Ehhhhh! (Skumji pūš un pirkstu krata). Labāk būtu pēc zinoša un savu amatu pieprotoša grāmatveža, kas savu ārpakalpojumu firmu atvēris, pajautājis. Tas pateiks un izdarīs daudz vairāk kā mūsu diletatiskie padomi 3 darba dienas un ~35 EUR. LAi samazinātu dibināšanas izdevumus jādibina mazkapitāla SIA. Un uz reiz jāpiesakās [ar mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju. Jaundibinātam SIA termiņs nav 15.12. https://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=5826&hl=1 3 darba dienas var nodibināt uzņēmumu. ··· Nodokļi: Mikrouzņēmuma dibināšanas ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
IK mikronodokļa maksātājs un mikrouzņēmuma SIA darba attiecības (2)
Vai individuālais komersants, kas VID reģistrējies kā mikronodokļa maksātājs var būt darbinieks SIA, kurš ir mikronodokļa maksātājs?
Jā, var. vai tik nebija jāuzmanās,ja šis SIA ir vienīgais maizes devējs. Šādiem gadījumiem VID ķerās klāt ··· Nodokļi: IK mikronodokļa maksātājs un ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Mikrouzņēmuma dibināšana, kam jāpievēš uzmanība? (7)
Strādāju valsts iestādē, bet vēlos paralēli izveidot savu mikrouzņēmumu un uzsākt biznesu. Kuras ir lietas, kurām jāpievēš uzmanība? Zinu, ka nodokļu grāmatiņa kopš 2013. gada man atrodas pašreizējā darba vietā. cik ...
Lai veidotu savu uzņēmumu, ir jāmaina domāšana: ir jākļūst par uzņēmēju ( uzņēmēji nesapņo par slimības lapām, atvaļinājumiem un citām "muļķībām", pensijas ieskaitot...) Vai līgums ar pašreizējo darba vietu pieļauj strādāt vēl citur ?... Nodibināsi savu uzņēmumu un paliksi bez pamatdarba.... Nodokļu grāmatiņas vairs neeksistē - tikai elektroniskā deklarēšanā. suunuroze, mikro SIA jau nav pašnodarbinātais, tur nevar ieteikt, SIA konts ir jādibina obligāti.
Pamatdarbā uz rokas saņemsi mazāk, bet visas pārējās garantijas saglabāsies. Kā jau te minēja, nodokļu grāmatiņa atradīsies mikro SIA (tagad tā ir elektroniska, vienkārši VID tā "jāpārliek" uz jauno SIA).
Kas vēl... Tev var būt 5 darbinieki, max. alga katram 720 EUR uz rokas. Mikronodokļa likme 9% līdz apgrozījums sasniedz 7000 eur, tālāk 11% no apgrozījuma. Izvērtē, vai ir vērts reģistrēties kā PVN maksātājam.
Pamata darba vietā visas garantijas saglabājas. ··· Nodokļi: Mikrouzņēmuma dibināšana, ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
ludzu palidziet ar VID nodokliem (28)
Es vispār nesaprotu, kas man jādara, kur jāiet, kas jāraksta, cik jāmaksā nodokļos. Pirmo reizi dzīvē kas tāds atgadījies :((( Pagājušā gada janvārī reģistrējos kā pašnodarbinātā un tagad cik saprotu man līdz ...
VIDā ir konsultants. Nomierinies, par visu, kas attiecas uz nodokļu iekasēšanu no Tevis visu paskaidros un sakontaktēs, kur vajag. graamatvedis tev pa ljubomu vaidziix... pie shitaada abarota 15 eiro gadaa tu man samasaatu i vsjo :) ja piereģistrējies pagājušā gada janvārī, tad atskates bija jānodod jau pagājušajā gadā par katru ceturksni, pat, ja nenotika nekādi darījumi, jānodod kaut vai tukšas atskates, uz vidu ar šito labāk neej, viņi var pārbaudi uztaisīt, bet uzmeklē normālu grāmatvedi un sataisi visas tās atskaites, manuprāt, tev ir jāiesniedz ienākumu deklarācija arī, bet to tev kompetents grāmatvedis izstāstīs Fabiana, nebiedē cilvēkus, pašnodarbinātais nav tas pats, kas SIA.
Autorei - rīt pēc 9:00 piezvani uz VID informatīvo tālruni un viss būs oki.
Vispirms ir jāaiziet uz VID, jānoslēdz līgums par EDS piekļuvi. Un visas atskaites ir jāpaziņo elektroniski.
Nu tik jau elementāri varēji internetā informāciju sameklēt par "megasāpi"
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=5437&hl=1
··· Nodokļi: ludzu palidziet ar VID nodokliem lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Mikrouzņēmums (22)
Valsts joprojām ļoti "mīl" mazos un vidējos uzņēmumus. Tā kā tam neredz ne gala, ne malas, tad apsveru domu savu uzņēmumu sadalīt un reģistrēt vairākos mikrouzņēmumos. Līdz šim šo soli atliku, jo īsti nebija skaidri ...
Būtu baigi žēl, ja šo uzņēmuma veidu atceltu.
Man tas ļauj legalizēt savus konsultāciju pakalpojumus, kas ir kā papildus darbiņš pamatdarbam.
Esmu vienīgais darbinieks uzņēmumā, bet iespējams nākotnē būs vairāki :)
Lai izķer tos uzņēmumus, kas šo rīku izmanto, lai nemaksātu nodokļus :)
Man tāds ir.
Plusi- kā ienāk nauda, tā nomaksā 9% uzņēmuma nodokli un pārejo vari maksāt sev algā. Atkarībā no apgrozījuma un ērtības- piereģistrējies kā PVN maksātājs vai nemaksātājs. Ja esi nemaksātājs- retāk jānodod atskaites, bet, toties ir uzņēmumi, kuri nelabprāt ar Tevi grib sadarboties, jo nevar savu PVN ieskaitīt priekšnodoklī ( tas būtu pie mīnusiem).
Mīnusi- nevari uz uzņēmumu norakstīt daudzas izmaksas, kuras citā uzņēmuma veidā vari darīt. Nenomaksā kaudzi ar nodokļiem, kuri it kā skaitās, ka dod tavas sociālās garantijas .... bla, bla, bla.....
Tak puspasaule ar to jau sen nodarbojas. Ministram mierīga sirds, ka vismaz kaut kādi nodokļi tiek maksāti nevis visi dzīvo uz "slimības" un "bezdarbnieka" pabalstiem. Ilglaicīgs pasākums tas noteikti nebūs. Jau ir pirmās vēsmas, ka grib šo piegriezt, jo pārsvarā tiek izmantots kā darbaspēka nomas instruments, lai nemaksātu lielos soc. nodokļus nevis lai atbalstītu mazos uzņēmējus un individuālos komersantus kā tas sākotnēji bija iecerēts. Pilnīgi piekrītu Spamerim. Tam nav nekāda sakara ar ilglaicīgu attistības vīziju vai mazo uzņēmēju atbalstu. biju nedēļu atpakaļ seminārā. mikrouzņēmumu labie laiki drīz beigsies. un kā spameris saka - pirmās vēsmas, - nē, vēsmas jau ir sen, bet nav legāla pamata šo ud formu likvidēt godam.
tā ka, kamēr nav ieviestas korekcijas daudzos likumdošanas aktos, tikmēr mikrou. pastāvēs.

loģiski, jāseko daudz vairāk savai naudas plūsmai un izmaksām, izdevumiem kā parastā SIA.

laba lieta kā papildu uzņēmums papildu ienākumam - tīģerītes variants.
··· Nodokļi: Mikrouzņēmums lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Kāds ir iedzīvotāju ienākuma nodoklis šogad? (5)
Kurš zin, vai šogad iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir tāds pats kā pagājušogad %??
Vai tad aprēķinātajai naudai netiek sekots līdzi?Izmaiņu nav. 25% no tā kas virs (80+ 56 par katru bērnu) www.vid.gov.lv IIN ir 26 %, neapliekamais minimums 35 Ls, par apgādājamo 63 Ls. ··· Nodokļi: Kāds ir iedzīvotāju ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
UK nodokļu atgūšana (9)
Apmēram pirms mēneša pieteicos nodokļu atgūšanai no UK. Taču pirms pāris dienām man pazvanīja no vecā darba un aicināja braukt atpakaļ. Tad nu pēc pāris mēnešiem plānoju braukt atpakaļ. Vai man nebūs kaut kādas ...
Vai tik šis jautājums nav jāuzdod UK nodokļu administrācijai... pirms 6 g ,nodoklu atmaksu nof.atrodoties tur.paarskaitija uz uk kontu peec izbrauksanas no valsts.pagaja kaadi 2 men. komplektaa naaca aizliegums straadaat uk ....preciizi neatceros...laikam 8 meenesus. ja ieprieks nopelniji vairaak nekaa 4745 ,tev jaabut pazinojumam par nodoklu liimena mainu.tur ir tava nodoklu inspektora tel.n. Finansiaalais gads beidzaas katru gadu 4 apriilii... ja tev izmaksaaja shii gada
nodokljus, vienkaarshi buus jaapaarreekjina gada atskaite... konsulteejies ar
firmu kas tev kaartoja nodoklju atmaksu...
falko_1967-kur tad nu tik vecu info sniedz cilvēkam?:D
petka jau pateica visu.Tik vien kā jāparēķina gada atskaite;)
··· Nodokļi: UK nodokļu atgūšana lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu