Nodokļi

Nodokļi - jautājumi un diskusijas

LV rezidents nodarbinats pie nerezidenta (5)
Situcija. Uznjemums registrets cita valsti. Darbiniekam tas skaititos ka ““Latvijas rezidents ir nodarbinats pie arvalstu uznjemuma , nerezidenta““. Kas ir negativie aspekti sadai sadarbibas formai? Saprotu, ka darbiniekam pasam...
Kaut nav sīkāku paskaidrojumu, bez augstāk minētajām vēl ir situācijas, ka vienīgais, kas atrodas un strādā Latvijā, ir darba ņēmējs. Uzņēmums - ārvalstnieks, reģistrēts ārvalstī (LV filiāles vai citas LV juridiskas personas nav), pakalpojums tiek sniegts ārvalstu klientiem. Fineses ar nodokļu likumdošanu nezinu, kaut ar ko līdzīgu šad tad potenciāli sanāk saskarties, kaut klasiskajā variantā man tie ir tikai ārvalstu klienti, kam ar LV nav nekāda sakara izņemot manu personu. Nodokļu grāmatiņa jau vispār vairs neeksistē.
Nodokļi jāmaksā kā tanī valstī paredzēts. Dabiski, ka par tur nostrādāto laiku LV Tev pensiju nemaksās, tikai rēķinās no tiem nodokļiem ,kurus maksāsi no 2. darba, kurš LV.
Kāda atšķirība kur uzņēmums reģistrēts? Ja saimnieciskā darbība tiek veikta LV, td arī nodok;lus uzņemums maksā LV. Tā ka ja Tev ir normāls darba līgums, tad nevajadzētu būt problēmām ar slimības lapām utt. Kas tev ir iestāstījis ka tev pašai ir jāmaksā par sevi nodoklis? Tevi uzņēmumā nodarbina kā IK, vai kā vnk darba ņēmēju? Paskaidrojums ir galīgi neskaidrs lai šite varētu ko jēdzīgu izlobīt. Zvani uz VID, VSAA un prasi tur. Izlasiet metodisko materiālu "Iekšzemes darba ņēmējs pie darba devēja ārvalstnieka" https://www.vid.gov.lv/lv/informativie-un-metodiskie-materiali-17 Ja darba līgums ar ārvalstnieku, kurš nodokļus pats neietur, tad IIN un VSAOI jāmaksā pašam. Tam nav sakars ar to, ja vēl cits algotais darbs Latvijā. Es kā VID darbinieks iesaku vērsties tur, Jums izskaidros. Katrā ziņā, tad pašam līgumu jāreģistrē VID,- IIN maksā katru mēnesi, VSAOI pa ceturkšņiem un līdz sekojošā gada 1.februārim pašam jāiesniedz VID paziņojums par fiziskai personai izmaksātām summām kā arī nākamgad gada ienākumu deklarāciju. Sociālais nodoklis, ko maksā Latvijā, protams nākotnē ietekmēs Jūsu pensijas apmēru. Latvijā IK un pašnodrbinātais maksā sociālo no minimālās algas, bet darba ņēmējs pie darba devēja ārvalstnieka lielāku likmi no visas saņemtās algas. ··· Nodokļi: LV rezidents nodarbinats pie... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Nodokļi internetveikals PVN (4)
Sveicināti . Vēlos atvērt internetveikalu , bet nodokļu sistēmu nesaprotu . Ja es iepērku preci bez PVN , es to varu pārdot bez PVN līdz es gadā nepelnu 10k€? Cik bieži nāksies atskaitīties VID“a priekšā ? Un vel es nesaprotu - ja es...
Ejiet labāk konsultēties uz VID. Ja es iepērku preci bez PVN , es to varu pārdot bez PVN līdz es gadā nepelnu 10k€?
Cik (un vai vispār) tu nopelni nav nozīmes, PVN obligāti jāmaksā, ja apgrozījums pārsniedz 50k eur.
---
Kad atskaities un kad ko maksā atkarīgs no uzņemējdarbības formas kuru izvēlies. Taksācijas periodi parasti ir vai nu mēnesis vai gada ceturksnis. Gada beigās (t.i nākamajā gadā) tu maksā ienākuma nodokli no peļņas, ja tāda ir.
Ja esi reģistrējies kā PVN maksātājs, tad PVN ir jāmaksā neatkarīgi no tā, vai Tu iepērc preces ar PVN vai bez PVN. Protams, ir darījumi, kas ar PVN netiek aplikti, vai arī kam piemēro PVN 0 likmi. Noteikti pakonsultējies ar citiem uzņēmējiem, pirms vispār izlem vērt vaļā. Šobrīd tiek piemēroti jauni likumi , tieši saistībā ar šiem i-veikaliem, kas var likt pat pārdomāt. Ja galīgi nezini kam rakstīt, uzraksti man. ;) ··· Nodokļi: Nodokļi internetveikals PVN lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Nodokļi un alkohols (13)
Sveiki! Lūgšu,lai kāds gudrāks likumos mani apgaismo. Vai veikals likumīgi drīkst pārdot alkoholu pircējam uz parāda? Vai par to ir kāds sods? Kā var pierādīt, ka veikals ar kaut ko tādu nodarbojas un ziņo attiecīgajiem dienestiem? Liels...
Jebkuru preci var pārdot uz pēcapmaksu ("uz parādu"). Bet nodokļus par viņu gan būs jāmaksā tekošajā mēnesī/periodā. Saņems pārdevējs to samaksu vai nē - te jau ir viņa personiskie riski un izvēle. Teorētiski - apmaksas nosacījumi ir viena no biznesa sastāvdaļām.Šai gadījumā - prece tiek pārdota ap pēcapmaksu.
Tomēr ienākums jāgrāmato tai brīdī kad prece tiek izsūtīta pircējam, resp tiek izrakstīts rēķins/pavadzīme vai veikala gadījumā - čeks.
Pierādījums vienkāršs - preces vairs veikalā nav.
Sliktā lieta - no šis summas tiek aprēķināti visi nodokļi, bet naudas tev no pircēja kasē nav
Valstij interesē , lai PVN ir nomaksāts... un viss..pvn īpašnieks dabū maksāt neatkarīgi no tā, vai dod vai nedod uz parāda, ja vien preci nopērk oficiālā ceļā ar pavadzīmēm... Tu varētu ziņot vien tad, ja zinātu, ka veikals tirgo nelegālu preci, t.i. bez pavaddokumentiem. vai saņemot naudu no pircēja, neizsit čeku pretī. Saki, lūdzu, bieži sūdzies?????? Te nav par ko brīnīties. Laukos parasta parādība. Bodnieks dod šnabi uz krīta. Veči ņem. Kad saņem algu, visu aiznes uz veikalu. Mājās nav ko pārnest. Tāda ir šī stāsta patiesā daļa. neciesu stukacus. ··· Nodokļi: Nodokļi un alkohols lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Par jauno likumu "Sociālais nodoklis no minimālās algas" (13)
Ja patreiz strādā 2 darbavietās uz nepilnu slodzi, pie tam ir 2.grupas invaliditāte: Patreiz:Vienā darbā piemēro nodokļu atlaides. Otrā nepiemēro. Ir arī invaliditātes pensija... Izlasīju, ka 2.grupas invalidiem nekas nemainās. Vai man...
Valsts par visiem parūpēsies un izdomās vēl kaut ko, lai apjātu un izslauktu :) ir ceribas saja valsti sanemt pensiju? ;))) Aizej uz portālu "mana balss" un paraksties par deputātu samazināšanu uz pusi. Izdari to un dzīvo mierīgi kamēr šamējie (Debesu dēli un meitas) plūksies sava starpā nevienam nebūs galvas sāpes cik darbos strādā. Nē, nesaprati...ja ir vairākas darbavietas, tad tikai 1 būs jāmaksā par pilnu slodzi VSAOI, un to noteiks VID-kurai vietai vajadzēs maksāt. Ja Tev ir 1.-2.grupa tad esi tas īpašais , uz kuru neattieksies šī likuma norma Teorētiski Sniega ogai ir taisnība, vienīgi attiecībā oz otro darba devēju, es ieteiktu viņu informēt par tavu invaliditāti , lai zin iepriekš , ka tev pienākas šis labvēlīgais režīms. Vēl problēmas var būt , ja otrais darba devējs ir mikrouzņēmums, šajā gadījumā , mikrouzņēmumam neatkarīgi no tavas algas lieluma būs jāmaksā papildus kādi 50 eiro katru mēnesi par tevi , neatkarīgi no tā , vai Tava alga mēnesī sastāda 10 eiro vai 720eiro, līdz ar to ja Tu strādā mikrā , tad es nebūtu drošs , vai tevi neatlaidīs.... ··· Nodokļi: Par jauno likumu "Sociālais... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
ludzu palidziet ar VID nodokliem (28)
Es vispār nesaprotu, kas man jādara, kur jāiet, kas jāraksta, cik jāmaksā nodokļos. Pirmo reizi dzīvē kas tāds atgadījies :((( Pagājušā gada janvārī reģistrējos kā pašnodarbinātā un tagad cik saprotu man līdz aprīlim jāiesniedz kaut kādas...
VIDā ir konsultants. Nomierinies, par visu, kas attiecas uz nodokļu iekasēšanu no Tevis visu paskaidros un sakontaktēs, kur vajag. graamatvedis tev pa ljubomu vaidziix... pie shitaada abarota 15 eiro gadaa tu man samasaatu i vsjo :) ja piereģistrējies pagājušā gada janvārī, tad atskates bija jānodod jau pagājušajā gadā par katru ceturksni, pat, ja nenotika nekādi darījumi, jānodod kaut vai tukšas atskates, uz vidu ar šito labāk neej, viņi var pārbaudi uztaisīt, bet uzmeklē normālu grāmatvedi un sataisi visas tās atskaites, manuprāt, tev ir jāiesniedz ienākumu deklarācija arī, bet to tev kompetents grāmatvedis izstāstīs ...400 pa gadu ienākums? nodod atskaiti pa nullēm un viss. Fabiana, nebiedē cilvēkus, pašnodarbinātais nav tas pats, kas SIA.
Autorei - rīt pēc 9:00 piezvani uz VID informatīvo tālruni un viss būs oki.
··· Nodokļi: ludzu palidziet ar VID nodokliem lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Kāds ir iedzīvotāju ienākuma nodoklis šogad? (5)
Kurš zin, vai šogad iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir tāds pats kā pagājušogad %??
Vai tad aprēķinātajai naudai netiek sekots līdzi?Izmaiņu nav. 25% no tā kas virs (80+ 56 par katru bērnu) www.vid.gov.lv IIN ir 26 %, neapliekamais minimums 35 Ls, par apgādājamo 63 Ls. ··· Nodokļi: Kāds ir iedzīvotāju ienākuma... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
UK nodokļu atgūšana (9)
Apmēram pirms mēneša pieteicos nodokļu atgūšanai no UK. Taču pirms pāris dienām man pazvanīja no vecā darba un aicināja braukt atpakaļ. Tad nu pēc pāris mēnešiem plānoju braukt atpakaļ. Vai man nebūs kaut kādas problēmas sakarā ar to, ka...
Vai tik šis jautājums nav jāuzdod UK nodokļu administrācijai... pirms 6 g ,nodoklu atmaksu nof.atrodoties tur.paarskaitija uz uk kontu peec izbrauksanas no valsts.pagaja kaadi 2 men. komplektaa naaca aizliegums straadaat uk ....preciizi neatceros...laikam 8 meenesus. ja ieprieks nopelniji vairaak nekaa 4745 ,tev jaabut pazinojumam par nodoklu liimena mainu.tur ir tava nodoklu inspektora tel.n. Finansiaalais gads beidzaas katru gadu 4 apriilii... ja tev izmaksaaja shii gada
nodokljus, vienkaarshi buus jaapaarreekjina gada atskaite... konsulteejies ar
firmu kas tev kaartoja nodoklju atmaksu...
falko_1967-kur tad nu tik vecu info sniedz cilvēkam?:D
petka jau pateica visu.Tik vien kā jāparēķina gada atskaite;)
··· Nodokļi: UK nodokļu atgūšana lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
UK maksāto nodokļu atgriešana (10)
Varbūt kāds var pakonsultēt, kā cilvēks , kas strādājis Lielbritānijā var atgriezt atpakaļ tur maksātos nodokļus. Kur viņam jāgriežas un kādi dok. vajadzīgi? Šobrīd paziņa atgriezies atpakaļ LV. Ir firmas, kas ar to nodarbojas, bet...
Ņemot vērā, ka, visticamāk, attiecīgajam indivīdam dzīve ar atgriešanos LV nebeidzas un pensijas UK ir ievērojami lielākas kā LV, es tā dikti pārdomātu nepieciešamību tagad un tūlīt apēst eventuālās vecumdienas. VSAA ir starptautiskā nodaļa. domāju, ka tieši VSAA nodarbojās ar nodokļu pārcelšanu no vienas valsts uz otru, nevis VID. piesakies tur vizītē un tad visu arī noskaidrosi.
katrā ziņā tieši VSAA ir dažādi tiesību akti, kuri regulē nodokļu pārceļošanu un sadarbību ar citām valstīm.

VSAA Starptautisko pakalpojumu nodaļa veic apmeklētāju pieņemšanu pēc iepriekšējā pieraksta pa tālruni 67095100 vai pa e-pastu Ineta.Zvirbule@vsaa.lv

Citadeles iela7/69, Rīga, LV- 1010
E-pasts: olga.korolova@vsaa.lv
Fakss 67027808
Tālr. 67095100

Darba laiks
Pirmdien 8:30 – 12:30; 13:00 - 17:00
Otrdien 8:30 – 12:30; 13:00 - 17:00
Trešdien 8:30 – 12:30; 13:00 - 17:00
Ceturtdien 8:30 – 12:30; 13:00 - 17:00
Piektdien 8:30 – 12:30; 13:00 - 17:00

Sestdien - brīvdiena
Svētdien – brīvdiena

Sniedz pakalpojumus klientiem atbilstoši starptautiskajiem sociālās drošības līgumiem.
taxback.com. tur pat var onlainaa konsulteeties. Ljoti preciizi stradaa, tikai panjem % un vairaki meneshi jagaida. Reiz tvnetā bija šīs firmas reklāmraksts un es uzrakstīju komentārus,daudz konkrētākā un izvērstākā veidā.vakarā viss bija izdzēsts un komentāri nogriezti.laikam doma par naudu tā aizmiglo prātu,ka zūd skaidrais prāts.neaizmirstiet,ka esam ES. Aizej pie VID konsultanta savā rajonā. Zinu droši, ka no Lielbritānijas vajadzīgi dokumenti par nodokļu nomaksu. Un dabūsi atpakaļ tikai to daļu, kas salīdzinot abu valstu % likmēm ir pārmaksāta. ··· Nodokļi: UK maksāto nodokļu atgriešana lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma nodokļa taisnīga sadale kopīpašumā ar dažādiem lietošanas mērķiem. (3)
Rīgā, daudzdzīvokļu nans, kurš ir kā kopīpašums ar lietošanas tiesībām īpašniekiem uz nodalītu kopīpašuma daļu. Ēkā īpašumiem ir arī dažādi lietošanas mērķi (komerc, dzīvojamais, grausts) par kuru ir atbilstoša NIN likme. Interesē...
Nesen parādījās ziņa, ka valsts budžetā atkal trūkst cik tur miljoni. Tas nozīmē, ka nākamgad vēl straujāk palielinās zemes kadastrālo vērtību. Turaties, krājiet naudu, brauciet zemenes lasīt, kamēr sezona. lai lielākā NIN maksātāji kompensētu dzīvojamā fonda īpašniekiem pārmaksāto daļu.

Pārmaksāto vai nesamaksāto?
Cik nu praksē sanāk saskarties, viss ir elementāri vienkārši - pirmkārt, katrs maksā tikai un vienīgi par sevi - pieder tik un tik daļas tāda vai šitāda kopīpašuma, kam ir tāds un šitāds nodoklis, maksā tikai atbilstošo savām daļām procentu un guli mierīgi. Ja ir kolhozs un kaut kam nav atsevišķas daļas izdalītas, tad izdala uz īpašnieku skaitu un atkal guļ mierīgi. Tieši tāpat arī ar ienākumiem no komerctelpu iznomāšanas utml. (to daļu, kas paliek pāri no kopējā īpašuma remontfonda vaikānutonosauc), sadala līdzīgi un ieliek savos maciņos. Un nevienam neko nav jākompensē. ··· Nodokļi: Nekustamā īpašuma nodokļa... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Uzturlīdzekļi, 108 eiro, vai ir iespējams pārskitīt bērnam pirms nodokļu apmaksas? (4)
Ir jāmaksā bērnam uzturlīdzekļi, tā tad tie ir 108 eiro. Tā kā ir maza alga, tad vēlos ietaupīt katru eiro, un nesaprotu vai tie 108 eiro ir jāpārskaita no algas pēc nodokļu apmaksas, vai var arī pārskaitīt pirms nodokļu apmaksas, kaut...
Dzīve ir nežēlīga, bet nāksies samaksāt gan nodokļus gan uzturlīdzekļus, nodokļu atlaides par apgādājamo saņems tas, pie kura bērns... nodokļi ir pirmās kārtas maksājumi (no darba algas), tātad, tos apiet nesanāks.
ja uzturlīdzekļi ir piespriesti, tad arī tos apiet nesanāks nekā. ir noteikts (ne visos gadījumos), ka "jāsaglabā darba samaksa un tai pielīdzināmie maksājumi 50% apmērā no MK noteiktās minimālās mēneša darba algas valstī" (šogad tas ir 180 eur).
vienīgais, ko var mēģināt darīt - iet uz instancēm, iesniegt izziņas no "sociem" par algas apmēru un varbūt izdosies panākt samazinājumu.
lai gan bērns nav vainīgs, ka vecākam ir tāda alga, kāda tā ir - ēst viņš grib neatkarīgi no tā
´´Tikai uzņēmēji var maksāt nodokļus no tā,kas palicis pāri pēc visiem tēriņiem. Bet pat iepērkoties PVN viņiem nav jāmaksā.´´

Nevajag rakstīt muļķības...
Redzams uzņēmējs neesi bijis. Vai nav gadījumā tā, ka uzņēmēji maksā sociālo nodokli par darbiniekiem papildus algai un PVN no visa ko pārdod? atskaitot nost to, kas ir samaksāts iepērkot. Un pēc visiem šiem nodokļiem vēl papildus maksā uzņēmuma ienākuma nodokli. Salda dzīve varētu būt vienīgi ierēdņiem un monopoliem, tiem varētu būt labi...
Dzīvojam taču demokrātiskā valstī. Likumi par labu tiem,kas tos izdevuši. Tikai uzņēmēji var maksāt nodokļus no tā,kas palicis pāri pēc visiem tēriņiem. Bet pat iepērkoties PVN viņiem nav jāmaksā. Tā ka mūsu valsti būtībā uztura tikai trūcīgākā tautas daļa. Tāpēc arī tik lieli nodokļi un tāda nabadzība. ··· Nodokļi: Uzturlīdzekļi, 108 eiro, vai ir... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu